Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

majec4

Tesil som sa na to a nejako ma to minulo. Normalne som pri tom odspaval. Este si to raz pozriem, a zhodnotim to detailnejsie. Zatial mega sklamanie. ()

bratr.Milan

Dobře udělaná akční komedie. Logika tu vůbec nefunguje, realitu tady nečekejte, vše se podřizuje akci a cool momentům. Výborně tu funguje chemie hlavních postav a díky tomu se zdá, že je to chytřejší než ve skutečnosti je. Celou dobu jsem se bavil, jen jsem musel vypnout rozum. Ve vlaku se totiž střílí, vraždí, a zůstávají tu fleky krve uprostřed uličky, rozbíjí se součásti vlaku, skříňky, okna, ale nikdo z obsluhy ani cestujících si toho nevšimne, nemá to žádné následky, a vlak stále jede dál a konec už je úplně ujetý jako z animovaná taškařice. Dobré je, že se to nesnaží tvářit vážně, i když ne tak docela, protože rozvíjí téma štěstí a osudu, ktéré je zdánlivě hluboké, ale ve skutečnosti je jen hollywoodsky hloupé. Většina postav se žene za pomstou, která je samozřejmě spravedlivá, což znamená, chci ho zabít, protože mi zabil ženu, nebo syna, prostě oko za oko, zub za zub. Jediný zabiják Beruška, je tu nevinnost sama, vždyť před důchodem už se chce změnit a pracuje na sobě. Je zajímavé jak Hollywood často idealizuje zločince a zabijáky a dělá z nich sympatické chlapíky, se kterými by jste si rádi zašli na pivo a pokecali. Je to jedna s těch snových bublin, které jsou lživé. Nemylte se, ve skutečnosti by jste s nájemným vrahem na pivo jít nechtěli. Když jsem si teď přečetl co jsem napsal, tak se vlastně stydím, že se mi taková lživá hloupost líbila, tomu se říká „guilty pleasure“. Asi si pustím nějakou nezávislou tvorbu, něco chytřejšího a pravdivějšího, abych to vyvážil. ()

Cartmof

Na Bullet Train jsem byl dost natěšený. V kině jsem se tomuhle filmu úspěšně vyhnul a od ostatních jsem na něj slyšel jenom chválu. Když jsem tedy jednoho večera (přesněji včerejšího) něměl co dělat, řekl jsem si, že si film pustím. Po dokoukání musím říct, že jsem se kvalitně zabavil. 2 hodiny uběhly jako voda a několikrát jsem se přistihl, že se směju nahlas. Nicméně jsem od filmu čekal víc a přesto, že jsem se skvěle bavil jsem byl jemně zklamán. Asi nemusím vyzdvihávat herecké výkony. Už jenom když se člověk podívá na seznam herců, tak mu dojde, že je film hvězdně obsazený. Velká variace charakterů diváka donutí si najít nějakého favorita. A to nejlepší je, že se film nesere se zabíjením postav. Kdykoli se mohlo stát, že vaše oblíbená postava umře a to byl další plus, který film posouval zase o krůček nahoru. Japonský design vlaku mi taky dost sedl a celkově design a atmosféra filmu opět na špičce. Co mi teda na filmu nesedlo? Tempo. Tempo mi tu přišlo ošemetné a jednou jsem se prostě přistihl, jak jsem si musel dát pauzu, dojít si na záchod a udělat nějaké občerstvení, protože jsem se u filmu začínal trochu nudit. Nicméně i přes slabší tempo jsem si film dost užil a rozhodně bych těm, co se na něj ještě neměli šanci podívat, jeho zhlédnutí doporučil. ()

Pawlisman

Jako vlastně průměrný akčňák, ale těch několik poměrně lehce zábavných a originálních prvků to trošku zachraňuje. Ale chápu, že pro příznivce tohoto žánru se to skoro blíží Tarantinovi a jsou tak nadšení. ()

Massaro74

Skvělá akční jízda, nejen díky rychlovlaku, plná bojových scén a skvělého humoru. Propletené osudy jednotlivých zabijáků, odvyprávěné v atraktivním příběhu, výborné konečné rozuzlení. Brad Pitt, jako zabiják Beruška, byl naprosto bombový.. ()

warrenur

Akurat som sa dokotulal s kina a som celkom rad, ze som sa v tychto hicoch siel "ochladit" prave na uplne prve premietanie v cine-maxe. Vyborne obsadeny akcak, ktory Leitch po Wickovi a Deadpool-ovi mohol celkom sebavedomo zrezirovat. A ano, varujem, ze treba opozadit vase vedomosti z fyziky, inak vam v druhej polovici filmu utrhne "logicky dekel". Prvych cca 20min som mal zmiesane pocity, pretoze hlasky a i hrana coolovost mi dost lezu na nervy. Akonahle sa vsak dostaneme do Sinkansenu, tak som si zacal film uzivat. Brad je frajer a pan herec, ten jeho zenovy klud a snahu obracat ludi som mu celkovoo bastil. Dokonca i tu starostlivost pri strete so "srsnom", ":...can you help you somehow? Do you want watter, or blanket?" :D Dvojka "ovocnickov" tiez nebola tak otravna, ako vidame v inych filmoch. Pobavili ma dva "steky" od Tatuma, a nemohla chybat "samurajska" legenda, pan herec Sanada. Pri srdiecku zahriala pritomnost kocky a mojej oblubenkyne snad odjakziva, Sandry. Kupodivu ma najviac iritovala postava "nevinnej dievcinky - Joey King". Celkovo odporucam, hoci moje 4orhviezdie je trochu nadnesene. 65% ()

dannyyy

Říká se, že jízda rychlovlakem v Japonsku je jeden velký zážitek. Pasažéři vlaku tohoto filmu to zajisté potvrdí :) Neměl jsem v plánu jít do kina na tenhle film, ani trailer jsem neviděl. Měl jsem ale čas a zrovna jsem šel okolo kina, kde se na mě koukal vysmátý Brad na posteru. Vzpomněl jsem si na všechny ty kladné recenze a šel zakoupit lupen. Byl jsem ale docela zklamaný, protože film na mě spíše působil jako typický obývákový gaučák a ne kinofilm. Byla to taková taškařice. Nevěděl jsem, jestli to je více komedie nebo akčňák, ale dalo se to. Naštěstí vlak přijíždí do Kjóta a konečně to nabere ten správný směr, který jsem tak nějak čekal dle recenzí. Sice už je to poslední část filmu, ale hlodal jsem každou vteřinu záběru. Dokonce jsem tak trochu i věřil, že po sundání masky Bílé Smrti tam bude stát Ethan Hawke s černým telefonem :) Celková spokojenost a určitě doporučuji. ()

MiniMinion

Režisér David Leitch přichází se svým pátým celovečerním snímkem s příslibem šílené jízdy a brutální akce. Tedy taková Leitchova klasika. Tentokrát se však, na rozdíl od většiny jeho předchozích počinů (John Wick, Atomic Blonde a Hobbs & Shaw) jednalo o něco mnohem zajímavějšího než jen velice dobře zpracovanou střílečku s primitivním příběhem. Díky knize, jejíž adaptací film je, a díky scénáři začínajícího Zaka Olkewicze, kterému se teď bez pochyby budou nabídky jen hrnout, je film především fantasticky napsaným příběhem plný Tarantinovsky propojených linek, a výborných postav s neuvěřitelně zapletenými osudy. V tom vězí hlavní nebezpečí takovýchto filmů - jakmile je jedna postava či dějová linka napsaná špatně, může s sebou velmi jednoduše strhnout všechny ostatní a z filmu se pak stane nemastná neslaná břečka, která se pokoušela být něčím až příliš velkým a ambiciózním. Bullet Train naštěstí se svým scénářem exceluje, všechny postavy jsou natolik zajímavé, že by se o nich dal udělat jejich vlastní spin-off, a příběh neustále dokáže překvapovat. Vždy, když si divák začíná myslet, že něco předpověděl a odhalil, přichází zvrat, který mu hned jeho nápady rozmetá a usadí ho zpět do sedadla. Zároveň snímku rozhodně šlechtí, že si svou šílenost uvědomuje a že je natolik sebeuvědomělý, že si sám ze sebe i celkově ze svého žánru dokáže udělat legraci bez toho, aby si tím sám podkopal nohy. Zářným příkladem toho jsou flashbacky, kterých je zde opravdu, ale opravdu hodně, a vždy jsou až přehnaně stylizované tak, aby se přizpůsobily postavě, o níž vyprávějí, či její kultuře, ale zároveň by se bez nich film neobešel a jsou jeho nedílnou součástí. Obecně tato úroveň sebeuvědomění dodává Bullet Trainu ono kouzlo, které chybí například drtivě většině netflixovských pokusů o akční hity. Snímky jako Red Notice mají potenciál, jenže ve výsledku se z nich nakonec téměř vždy stane průměrný trapný biják, který si sice zakládá na otřepanosti a oharnému humoru, ne však proto, aby si z nich udělal přátelskou legraci - on je bere naprosto seriózně. Netflixovskou akci však Bullet Train strčí do kapsy i díky svým jiným aspektům - jmenovitě vizuály a akce. Snímek je zářivý, neonový, excelentně balancuje barvy, nepoužívá až přehnaně moc vizuálních efektů (ovšem když je použije, jsou bohužel většinou okamžitě poznat - tady půjde pár bodů dolů), a navíc zde za kamerou stojí Jonathan Sela, mistr na poli točení akce, kterého si zatím Leitch vybral ke všem svým filmům. Díky němu je akce přehledná a poutavá (což je něco, co bolestivě chybělo nedávnému Gray Manovi). A samozřejmě akce samotná stojí za zmínku - velká pochvala patří choreografům, kaskadérům i hercům. A u herců ještě zůstaňme, protože zde je opravdu o čem mluvit, obsazení je neskutečně našlapané. V čele stojí Brad Pitt, který se po pár mdlých projektech z posledních let opět vrací v plné formě a jízdu si očividně vážně užívá. K tomu je stále ve skvělé fyzické kondici a i v téměř šedesáti letech se jako akční hvězda dokáže stoprocentně prodat. Zbytek castu ovšem nezůstává ani trochu pozadu a co se týče výkonů hereckých a akčních, všichni do toho dávají své maximum. Nelze nevyzdvihnout duo Aaron Taylor-Johnson a Brian Tyree Henry coby dvojčata Lemon & Tangerine, jejichž chemie nezná mezí a kteří pro mě byli zdaleka nejzábavnější součástí celého filmu. Joey King se po letošním překvapení v podobě filmu Princezna opět objevuje v roli, do které by ji ještě před pár lety v době Kissing Booth asi hned tak někdo nečekal, a opět ukazuje, že je to nejen schopná herečka, ale i potenciální budoucí akční hvězda. Nemohu vyjmenovávat všechny ostatní, ale opravdu každý, od legend jako Hirojuki Sanada až po herecké nováčky jako Bad Bunny, zanechal ve filmu svou stopu. Vytknout mohu snad jedině závěr filmu, kdy děj trochu ztratil tempo a posledních 10 minut se už přeci jen trochu táhlo. Plus to již dříve zmíněné CGI také nebylo vyložně bezchybné. To je ovšem v podstatě vše. Bullet Train je tedy ve zkratce tím, čím se v poslední době snaží být každý druhý snímek - příjemným akčním filmem s perfektně zpracovanou akcí, více než solidním příběhem, a obsazením, které je sice velmi nabité, ovšem ne jen pro parádu. A také filmem, na který se budete chtít podívat znovu. 85% () (menej) (viac)

rexino

Stretne sa Deadpool, Ritchieho gangsterka a Vražda v orient exprese. Nie, to nie je začiatok vtipu, ale plot tohto filmu. Na moje prekvapenie najviac tu kraľoval Aaron, ktorého ja fakt nemusím. Ale tak jeho britskému innit sa odolať nedalo. Brad tu zahral svoj štandard, ale všetky postavy tu fungovali výborne. Camea boli epické a životné ponaučenia jasné. Dont be a f****** DIESEL!!!! ()

Cermbo

Bullet Train je luxusní jízda a to doslova! Na hodinky se během filmu ani jednou nepodíváte. Jinak nemá smysl rozebírat nebo něco popisovat, musíte zkrátka zažít. Pro fanoušky Davida Leitche, Tarantina, Guye Ritchieho a jejich snímků jako John Wick, Deadpool, Gentlemeni nebo Podfuck naprostá povinnost. 11/10. ()

drozdy1

Po delší době konečně pořádná, ulítnutá akční řežba, která je podpořena skvělým hereckým ansámblem. Především trojice Pitt, Taylor-Johnson a Bryan Tyree Henry si své role užívají do úplného maxima. Leitch už od začátku ukáže mantinely a je jen na divákovi, jak moc bude ochotný na jeho hru přistoupit. Proto chápu, některé (zejména zahraniční) rozpačité recenze, které kritizují přehnanou stylizaci a překombinovaný děj. Já jsem ovšem na druhém konci břehu a Bullet Train si moji pozornost získal nejvíce právě svým originálním stylem vyprávění, výbornou akcí a pořádnou dávkou nadsázky. Ten film si moc dobře uvědomuje čím je a divákovi to taky celou dobu stopáže ukazuje. Já jsem se bavil od první minuty až po závěrečné titulky. Víc takových snímků! Hodnocení: 87%. ()

Aurus

8/10. Za mě jde o velmi dobrý komediální thriller který si každý užije. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

Fifer

Mám rád Guy Ritchieho a tohle mělo být podobné. A ono to je podobné, přesto mě to nebavilo. Čím to? Řekl bych, že už jsem se tohoto stylu přejedl. Po 15 minutách pochopíš styl vyprávění, víš, že to bude jenom sada nekonečných flashbacků, že příběh je vlastně naprosto nepodstatný a celé to bude jen o hláškujících vrazích, co se navzájem řežou. A chvíli mě to bavilo, ale pak už to prostě bylo pořád stejné. Postavy jsou ti samozřejmě ukradené, nebojíš se o ně, nemáš k nim žádný vztah. Přesto dávám 3 hvězdy, jelikož je to vtipné i dobře natočené. Jen mě to začalo v půlce nudit. Asi si dám od tohoto stylu na chvíli pokoj. ()

djfun

"Kill Bill 3" se kurwa fakt nepoved, asi proto, že ho netočil Quentin. A to jsem se na tenhle biják tolik těšil. Jedna fucking hvězda za Brada a dva smrtící džouky plus docela vtipnej "after", jinak žánrový klišé na klišé, obr nuda, plnej Bullshit Train otravnejch karikatur (kdyby aspoň kreatur!) a hektolitry předvídatelnejch sraček a stříkajícího nejlacinějšího kečupu. Držet meč Hattoriho Hanza totiž ještě neznamená umět s nim zacházet... ()

Lucretius

Připadám si zvláštně, u filmu který mě tolik bavil vlastně přemýšlet o kritickém komentáři. Bullet train je vynikající lokálně, v každém okamžiku diváka táhne jako malé dítě umanutě zakouslé do nějaké protáhlé sladkosti. Ovšem efekt z odhalení celkového obrazu a od něj se odvíjející dopad filmu je spíš průměrný a zaměnitelný. Nečetl jsem předlohu, ale tipuju, že se bere víc vážně a proto je daný příběh dostatečně nosný (čtenář je víc vztažen k realitě). Nadnesenost filmového pojetí sílu příběhu oslabuje a proto by potřeboval (a zároveň by bez cringe snesl) výraznější, osudovější a prokreslenější "proč". Pitt je vynikající přičemž překvapivě současně vyvolává dojem, že mohl být ještě lepší. Jakoby tu roli jen naznačoval. Jeho variace klasické žánrové figury je svěží proto, že on sám je typově jiný, což ji drží v realitě a nenechá diváka redukovat ji na podvědomně známou postavičku. Jenže tím, že jde o typovou figuru zároveň dostatečně nenaplňuje divákova očekávání. Líbí se mi kam se posunula prezentace Japonské popkultury v Hollywoodu. Tarantinův Kill Bill byl výrazný posun oproti předchozímu. Nebral už totiž Japonsko jen jako exotický skin bez snahy o výpovědní hodnotou, ale snažil se zprostředkovat autentickou stylovost Japonské popkultury, seznamoval s ní. Bullet train jde dál. Už pročítá s tím, že divák Japonsko zná, má nakoukáno anime, nemá potřebu nic předžvýkávat (jako u pre-Kill Bill filmů) ani jej podávat z pohledu, který bude pro každého stravitelný (jako Kill Bill), ale do plných si bere, co se mu hodí. Půl hvězdy navíc za sountrack, věčná škoda, že Junko Yamamoto nenazpívala verzi Pětiset mil v Japonštině. Tak aspoň vynikající ヒーロー :) 4,5. ()

Saur.us

Krvavá legranda z rukou Deadpoolova Leitche je jako Ritchieho gangsterka na perníku. Svižné, vtipné, ukecané. Nápady nechybí a zápletka taky není úplně hloupá a přes to, že na papíře by z ní mohlo být další revenge drámo, Bullet train se rozhodně vážně nebere. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch