Po šesti měsících na sólové misi najde osamělý astronaut (Adam Sandler) na palubě záhadného tvora a s jeho pomocí zachrání svoje manželství. (Netflix)

Grimaldi odpad!

Spaceman alias Kosmonaut z Čech je pro mě jedno z největších zklamání tohoto roku. Ne že bych po nic moc trailerech měl očekávání nějak vysoko, ale něco tak úmorného jsem už dlouhou dobu nespatřil. Adama Sandlera mám rád, ale tohle si ani naše republika snad nezasloužila. Po tom co mi trvalo dva týdny film po částech zhlédnout, nehodlám zjišťovat jestli je chyba už v předloze, nebo se něco pokazilo při produkci. Na tento vesmírný odpad chci jen co nejdřív zapomenout a už o něm nikdy neslyšet, ale hlavně z něj znova už znova nic nevidět. ()

annacz7

Dosti mi film připomínal Malého prince, nepochopí to každý…líbilo se mi to, cílí to do nitra diváka. Adama Sandlera mám v oblibě, ale je pravda, že za svou kariéru si vysloužil nálepku “ten z komedií” aasi proto, to i některým není po chuti. ()

Karlosik_4

Mně se film, až na ten zvláštní konec opravdu líbil. Pomalejší tempo, na vybudování nejen atmosféry ale i postav a charakteru. Je trochu škoda že je to v některých místech zmatečné a některé souvislosti nejsou přesněji vyložené. ()

Heywood

Jo ta 613, ve které jede kosmonautova žena byla přes čáru, ale jinak to bylo celkem dobré. Problém pro mě byla ta určitá míra zdlouhavosti a pomalosti děje, až to uspávalo, za dobré pokládám (třeba to vidí někdo jinak), ukázku, jak se vyspělá civilizace snadno rozpadne působením nenažraných parazitů - viz Konec Hanuše. Takové to hrďácké češtsví až tak nepociťuji, ani Remek na obrázku na mě dojem nedělá, stejně tak Husákova abdikace..Vše jsme prožili a nepochybně budu mít jiný názor a pocit, než má průměrný Američan, který mj. řadu věcí vůbec nechápe, protože socialismus nezažil (byť tam se Biden blíží). Překvapovala mě zastaralost kosmické lodi (tak kam to časově patřilo?) i údajné zapalování domů informátorů KSČ (nic takového se nedělo a pokud tak výjimečně a zcela bez publicity). Tady mi autor připadal jako podivný vykladač historie, ale chápu, že film to neřešil. Sandler nezklamal, film také ne, ale ta soudružka z OSN či odkudsi, co soutěžila s Jižní Koreou mě fakt nebrala, ani "řídící" středisko, které bylo i při letu Gagarina lepší.. Držím si 50% a problém "být či nebýt" kosmonautem nebo vzorným otcem ponechávám na každém ať si ho rozetne. Protože jen ten dotčený pár zná odpověď a u řady manželství bude i řada jiných výsledků. Patent na správnost nemá nikdo. ()

Tadas

Nevím jak přesně tento film popsat. Z traileru jsem vůbec netušil o co jde a nevěděl jsem co čekat. Film mě hrozně překvapil a dojal. Silný příběh s pohledem do lidské duše. Zdejší slabé hodnocení opravdu nechápu... ()

Mrsina

Jakožto správný český občan jsem se musel na tenhle film podívat především proto, co to má s naší zemí společného a nic jsem si o něm nezjišťoval, ani nevěděl co mám očekávat, proto nastaly u mě dvě překvapení, jedno pozitivní, druhé negativní. To pozitivní bylo, jak kvalitně byl především vizuál zpracovaný, to samé se dá říci i o dialozích, ale co mě uhranulo především, byla hudba, která byla naprosto magická. A co mě zklamalo, ale vlastně ani nepřekvapilo, tak že příběh byl až trapně zase o (tragické) lásce, spíše než o čemkoliv jiném, takže vlastně o ničem, a přitom to mělo takový potencionál poojednávat o daleko zajímavějších a hlubonosnějších tématech. ()

Thalin

Knižní předlohu jsem nečetla a tak soudím jen film. Sandler není zrovna můj oblíbenec, snesu ho málo kde. Ale tady mi jeho výkon přišel překvapivě dobrý. Dokázal dobře ztvárnit člověka, který je odříznutý a jaký to na něj má postupně dopad. Stejně tak retro vizuál má něco do sebe. Co mi ale přišlo na sílu a tak nějak divně uchopené, byla celá ta záležitost s Lenkou. Nebavilo mě to. Co jsem navíc tak pochopila, tak film knihu dost osekal a že jde o někoho z čech jde pochopit leda z pár detailů na lodi a špatně vyslovených českých jmen. A další mínus je za tu potvoru, pavouky fakt nemusím a tak mi pohled na tuhle obří kreaturku nebyl zrovna příjemný, i když je to zajímavý nápad. Celkově měl film zvláštní tempo, co mě na začátku chytlo, ale postupně ukolíbalo a unudilo. Takový průměr. Žádný děs, ale znovu si to v budoucnu nepustím. ()

ArgeeMan

Sandler zahrál dobře. Na to, že je to komik. Ale celkový příběh je spíš fádní a nudný. Myšlenka byla ale dobrá. Vydat se k neznámé mlhovině nebo mračnu a tam zjistit, že se s nějvětší pravděpodobností zrodil první vesmír, a k tomu si vytvořit imaginárního kámoše Hanuše? Proč ne. :D  Za mě taková dobrá jednohubka na nedělní odpoledne. Pustit si to někde po desáté? Tak bych dozajista vydržel maximálně půl hodiny a usnul bych. ()

xfizif

Jsem nadšen z celého pojetí filmu a jeho hereckého obsazení. Kromě úžasného Adama Sandlera mě velice potěšila účast mého oblíbeného herce ze seriálu Teorie velkého třesku jako je Kunal Nayyar, kde si zahrál astrofyzika, v tomto filmu technika. Fantascické a viděno už dvakrát ()

Rudolf.Benes odpad!

Položme si jednoduchou otázku; proč někdo natočil totok? No, protože třeba knižní předloha nebo povídka nebo prostě námět byl dobrý, zajímavý..A teď si položme otázku druhou: co by se stalo kdyby to někdo nenatočil?.. vůbec nic.. Takže tak asi ... ()

RavenSpector odpad!

To jako vážně? 57% hodnocení? Tolik? Když pominu tragéda rádoby-herce Sandlera a nulovou výpravu - potažmo vizuální efekty, zbývá "příběh". Nevím, ale směšná parodie na Solaris to fakt nezachrání. Vypadá to jako staré české pohádky z nedělních siest říznuté užvaněnou ulicí, co se snaží tvářit hrozně oduševněle a filozoficky. To ani není film, spíš menší experiment co ještě divák snese. Dle hodnocení vidím, že minimálně polovina jich snese celkem dost. Tak držím palce do dalších podobných sraček. Jak tady teď čtu některé komentáře tak vidím, že Spaceman je dobrý matroš pro pár smažek, ostatní to moc nebavilo zřejmě. Tak snad to hodnocení ještě zaslouženě klesne. Chernobyl byl po čertech dobrý počin, moc nechápu, že Renck vygeneroval takový psychedelický sranec ()

Jan Preissler

Popravdě jsem se toho dost bál, ale je to skvělý film. Jsem si vědom toho, že je to (nejen) na Čechy dost artové. A Češi když vidí jméno Adam Sandler, tak si představí nějakou předabovanou "hahaha situační švandu" na Nově, takže je to vlastně bude bolet. Chybí v tom tlačenka, Babiš, brněnský orloj ad. Přesto je tam spousta českých detailů, který by měl český divák ocenit. Film je hezky zpracovaný, milý, vtipný a měli bychom být rádi za to, že zde máme spisovatele, jakým je Jaroslav Kalfař. Dávám pět hvězdiček z pěti a doufám, že budou Jaroslavovy knihy ve světě i nadále úspěšné. Stejně tak doufám, že Sandler přestane s těmi situačními komediemi. Tohle je lepší. ()

Destoroyah

Nečakal som že práve takýto film vo mne vyvolá toľko pocitov... Melancholicko meditatívny film ktorý sa sústredí na psychické zdravie a príbeh osamelého kozmonauta. Adam Sandler odohral skvelú prácu a naozaj cením režiséra ktorý mohol niečo takéto natočiť. Prvá vec ktorá ma od začiatku pohltila je vizuál ktorý mi v niektorých chvíľach vyrazil dych. Je pravda že niekedy nebol veľmi podarený no posledných 10 minút v "čopre" som si užil naplno. Tuto je počiatok a zároveň aj koniec...Skvelý film. HODNOTENIE: 9/10 ()

Miroslav.Zac

Narovinu, na film jsem se podíval jen kvůli Sandlerovi a "zasazení do Čech". Bohužel, film není kniha, a kdyby tvůrci do rakety posadili Nepálce nebo Rumuna, vyjde to nastejno. Nejvážnější Sandlerův film, který jsem od něj viděl, bohužel, zároveň i nejnudnější. Jestli na tom mám najít jedno pozitivum, tak aspoň jeden Američan z tisíce nebude líný si po tomhle filmu zjistit, kde vlastně ta Czechia leží, a možná si nás přestanou plést s Čečnou. ()

nudlis

Nadšení některých ostatních diváků nesdílím. Buď jsem čekal něco jinýho nebo mi tahle vztahovka zrovna prostě nesedla. Ale musím ocenit casting: jednak za výběr Carey do role Lenky. Ta snad i v "civilu" má ve svým xichtíku vestavěnej výraz "chudinky, co sbalila chlapa, kterej nechtěl bejt popelář, ale kosmonaut a místo aby přišel ve štyry z práce domu, tak rači vodletěl někam do hajzlu. Beze mě. A si ještě tam klidně žvaní s nějakým pojebaným pavoukem, kokot jeden". No a pak tam byl ještě Petr Koothrappali a T613. ()

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

16.04.2021

Filmová adaptace knihy Spaceman of Bohemia českého autora Jaroslava Kalfara přibrala další hvězdu. Poté, co se projektu ujal Adam Sandler spolu s režisérem Černobylu Johanem Renckem, se nyní k… (viac)

Adam Sandler v adaptaci české knihy

Adam Sandler v adaptaci české knihy

27.10.2020

Před časem jsme informovali, že kniha českého spisovatele Jaroslava Kalfaře žijícího v USA The Spaceman of Bohemia alias Kosmonaut z Čech se dočká filmového zpracování od streamovací služby Netflix.… (viac)