Po šesti měsících na sólové misi najde osamělý astronaut (Adam Sandler) na palubě záhadného tvora a s jeho pomocí zachrání svoje manželství. (Netflix)

jirikzaboj

Meditativní atmosféra na mě zapůsobila, to ano. Bohužel zbytek filmu a jeho málo nastíněný příběh zahodil veškerý potenciál, který to mít mohlo. Předlohu neznám, takže nemohu srovnávat. Ani české minimalistické propriety nedopomohly k tomu, aby se mi to líbilo dostatečně. Další typická Sandlerovka to není, ale s Uncut Gems se to rovnat nemůže ani po kotníky. Nicméně hlas Paula Dano bych si klidně pouštěl každý večer před spaním, je to opravdu zen pro uši. ()

prokop04

Někoho určitě překvapí, ale já osobně jsem spíše zklamaný. Velmi utahané a hlavní problém mezi Jakubem a jeho manželkou není v podstatě nijak řešen. Jen se o něm stále mluví a mluví. Neustále stejné střihy mezi prostředími v ději a tudíž ani žádná zápletka. V podstatě jen takový emocionální popis. Co oceňuji, jsou hudba a kulisy/prostředí. Velmi hezky je tam zpracovaný stav bez tíže. Nejvíce zajímavé na tom všem je vedlejší postava - mimozemský pavouk, u kterého vám v hlavě vzniká několik otazníků. Spíše nedoporučuji :-( ()

V@lecCZ

Sci-fi je to jen kvůli tomu, že se děj odehrává ve vesmíru. Ale stejně jako z knihy mám pocit, že lokace může být jakákoliv a ději to neuškodí. Film má velmi podobnou atmosféru jako kniha, jen zde chybí velká část. To se ale dá pochopit, v knize je velmi mnoho "odkazů" na českou minulost a filmů by to uškodilo. Ale jedna věc z knihy mi zde chybí a to "zažehnutí Jana Husa" :) Ale přeci jenom hodnotím film. I když Sandlera jako herce moc nemusím, zde předvedl velmi pěkný výkon. České oko určitě nemine hodně malých detailů, kdy se v pozadí mihne několik českých výrobků. Velmi se mi líbí hudební doprovod, "němá" místa výborně doplňuje a dává filmu zvláštní atmosféru. Co mne trochu zklamalo je konec, ten byl nečekaný. Ne kvůli nějakému zvratu, ale prostě že byl z ničeho nic. Ale zase trochu zabrousím do knihy, podobný pocit z rychlého konce jsme měl i při čtení předlohy. Komu se líbila kniha, filmem zklamaný nebude. A komu se líbil film, kniha mu zase rozšíří děj o další postavy a souvislosti. ()

Eridan_

Příjemný filmek lehce připomínající Příchozí a Spasitele Andyho Weira v kombinaci s Fontánou Aronofského. České reálie našince potěší (Ferda rulez!), historie i Rusalka mají smysl. Romance o smyslu života se zkrátka neokoukají. ()

jara12

Kosmonaut z Čech představuje další sci-fi film, tentokrát s Adamem Sandlerem v hlavní roli, který se snaží prozkoumat lidské vztahy ve vesmíru. Film adaptuje román Jaroslava Kalfaře a sleduje astronauta Jaroslava Procházku, který je vyslán za Jupiter, aby prozkoumal tajemnou mlhovinu. Sandlerova herecká práce je solidní, ale nedostatky v charakterizaci postav a vztahů snižují celkový dojem. Paul Dano jako hlas vesmírného pavouka přináší zajímavý prvek, ale některé rozhovory působí uměle. Česká stopa ve filmu není příliš výrazná. Celkově je to zajímavá myšlenka, ale nedostatky ve vyprávění brání filmu v plné síle. ()

Robur888

U lidí je naprosto běžné, že si uvědomí něco důležitého, až je jim to uvědomění k ničemu. Kosmonaut z Čech jim dává alespoň naději. Film pro mě výrazně získal na atraktivitě díky zasazení do českého prostředí, českými reáliemi (fotka Remka, Tatra 613...) a narážkami na české dějinné události. ()

Hansolo35

Knihu jsem nečetl, ale líbí se mi Interstellar, Fontána a další pomalu plynoucí sci-fi. A tohle bylo opravdové sci-fi, což spousta dnešních diváků neocení. Málo superhrdinů, bitev, superschopností. Dal bych čtyři hvězdy, ta Lenka se mi nelíbila a přišla mi trochu moc ufňukaná, ale dám pět hvězd. Opravdových sci-fi není na světě moc. ()

Ragga

Pomalé, táhlé, ale v pohodě. Kdyby Jakub neřešil takovou blbost tak bych možná zkusil i knihu. Potěšil mě každopádně film zpracovaný podle české předlohy - to bylo vtipné. Náš kosmický program za totáče sice nebyl tak dokonalý, ale sranda musí být když už v tu dobu nebyl tu rok hajzlpapír a tu rok nebyla zubní pasta:D Hanuš byl skvělý a jestli byl jen představa nebo byl realný to těžko říct, ale asi na tom ani nezáleží. Hlavně, že Kubovi došlo, že nechat doma těhotnou holku kterou miluješ není asi nejlepší nápad. Na to člověk fakt musí odletět do vesmíru k neznámému úkazu a potkat neznámou entitu která mu to, pomocí projekce představ a vzpomínek, ujasní.   3 hvězdy, 51% aby se neřeklo ;) ()

GreenFlag

Hodně lidí tu píše, že film je nuda nebo tomu prostě něco chybí na filozofický epos. A mají pravdu. Nicméně tento film je spíš určen pro trochu jinak smýšlející lidi, pro takové lidi, o kterých nevíte, že existují a kteří v našem světě rozhodně netvoří většinu. ()

stret

No, nie som nijak nadšený ak je sci-fi zložka úplne zbytočná kulisa. Problematická je postava vesmírneho pavúka. Tá plochosť celého počinu je celkom dobre vysvetlená v jednej zo zaujímavostí filmu - autorom predlohy: „Původně to byl jen vtípek o americkém astronautovi, který uváznul na oběžné dráze a jemuž najednou zavolá jeho žena žádající o rozvod.“. Hoci to potom prerobil na román, a niektoré pavúkove múdrosti sa môžu javiť ako trefné, je to málo. ()

Shakal4972

Vesmír je nekonečný. Tak prečo doň ešte nepopchať nejaké tie pseudo-vedecké-počiatky-a-začiatky. To je inak skvelý návod pre všetky takéto vesmírne dobrodružstvá. Namierte si to na nejaký bod vo vesmíre a kým sa k nemu dostanete premýšľajte o existencií chrústa. No a keď tam konečne prídete, tak do toho zamiešať nejaký pavedecký guláš s koncom aký vás len napadne. Niečo ako Interstellar. Len toto je viac primitívnejšie. No a prečo do toho obsadiť Sandlera? No lebo v takejto úlohe ešte nehral. Ale už len tento fakt k tomu pritiahne kopec jeho fanúšikov. ()

lubosco

Nie nedal som to, útrpná nuda, Sandler v roli kozmonauta rieši svoj vzťah na diaľku s manželkou a film je plný existenčných a vzťahových zamyslení sa. To, že to rozoberá s vesmírnym pavúkom, tomu vôbec nepridáva, ale možno na to treba mať tú správnu náladu. Za mňa ale radšej pozerajte hodinu a pol do akvária, snáď kniha je na tom lepšie. ()

ynteligent odpad!

Toto bola taká sprostosť, že musím pogratulovať tomu človeku, ktorý dokáže od iného vymámiť prachy na to aby natočil takýto hnoj. A ešte presvedčí aj Sandlera....neviem kto to bol, ale u mňa je král... ()

Duffman 97

Upřímně já byl z filmu nadšený. Miluju tahle vesmírná dramata o lidských pocitech. V mnohém mi to připomíná Ad Astra s Bradem Pittem. Bohužel ani jeden z filmů není doceněn. Problém bude v tom že tvůrci vždy zvolí špatnou platformu k premiéře. Ad Astra šla do kin a každý čekal sci-fi bitku ála Guardian's of The Galaxy. Kosmonaut z Čech zase pohořel díky Netflixu a malé popularitě Čechů v USA. Nicméně ( až na ty občasné záběry ) za to film nemůže. Co musím pochválit nejvíce je hudba..............tenhle styl mě vždy chytí za srdce 😁 ()

Fausteric

Nedávám tomu úplnej propadák. Jen mě to nějak nezaujalo, prostě nuda. Realisticky působí, že když chce kosmonaut použít nějakou životně důležitou podporu, musí odříkat na kameru předem nabiflovanou reklamu, od dodavatele té reklamy, jinak daná podpora, byť důležitá pro zachování života, zůstane zamčená. Za to dávám jednu hvězdu. A že si vše musí opravovat, na pomalu se rozpadajícím se vybavení kosmické lodi, to je reálné. K přístupu k opravám, zas odříkat potupnou reklamu + dostat povolení k dané opravě (hučící čerpadlo na WC) ze Země. Pavouk je divný, nereálný, mohlo to být natočeno jinak a bez něj. V půlce jsem to vypnul, nevím, zda film někdy dokoukám. Lowestory na dálku s manželkou, nezajímavé. Je spousta mnohem zajímavějších filmů, které stojí za shlédnutí. ()

Order66

Toto je len ďalší prípad toho do akých neskutočných krávovin mainstreamový filmový priemysel investuje. So skutočnej českej umeleckej tvorby, žiaľ už len dávno zomrelých spisovateľov si Netflix vyberie niečo, čo pôsobí ako nevydarený plagiát interstellaru okorenený prvkami kuchynskej psychológie ako od Dr. Phila a obsadí herca, ktorý napriek svojej sympatičnosti pôsobí v roli českého kozmonauta presvedčivo ako Babiš s Ficom keď hovoria o sociálnych zmenách. Obávam sa, že lietajúce prasa a inač vcelku sympatický pavúk to už nezachráni. ()

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

16.04.2021

Filmová adaptace knihy Spaceman of Bohemia českého autora Jaroslava Kalfara přibrala další hvězdu. Poté, co se projektu ujal Adam Sandler spolu s režisérem Černobylu Johanem Renckem, se nyní k… (viac)

Adam Sandler v adaptaci české knihy

Adam Sandler v adaptaci české knihy

27.10.2020

Před časem jsme informovali, že kniha českého spisovatele Jaroslava Kalfaře žijícího v USA The Spaceman of Bohemia alias Kosmonaut z Čech se dočká filmového zpracování od streamovací služby Netflix.… (viac)