Neporazitelný

• USA Invincible
USA, (2021–2024), 13 h 42 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Robert Kirkman

Predloha:

Robert Kirkman (komiks)

Hudba:

John Paesano

Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh, Seth Rogen, Zazie Beetz, Mark Hamill, Walton Goggins, Jason Mantzoukas, Mae Whitman, Max Burkholder (viac)

Neporazitelný je americký animovaný televizní seriál o superhrdinech pro dospělé, který vychází ze stejnojmenné série Image Comics od Roberta Kirkmana, Coryho Walkera a Ryana Ottleyho. Seriál sleduje sedmnáctiletého Marka Graysona a jeho proměnu v superhrdinu pod vedením jeho otce, Omni-Mana, nejmocnější bytosti na planetě. Během své proměny se Mark ocitá v rozporu mezi svým osobním životem a superhrdinskými povinnostmi, kdy bude nucen dokázat, že dokáže být takovým hrdinou, jakým je jeho otec. (LUKICKK)

Movielaik

Perfektní. Asi již bylo zde v komentářích vše napsáno. Kdo má rád drsnější komiksy, bude spokojen. Na začátku mi vadila variace na JL, ale netrvalo to dlouho :D Jinak si myslím, že tohle se mělo natočit jako filmy/seriál, ale přesně tak, jak je to tady v tom animáku. ()

jojo33

Vyborne. One man show Nolana Graysona s charizmatickym hlasom J.K. Simmonsa. Poriadne krvave so sokujucim prekvapenim na konci prvej epizody, ale aj s nechcenymi teenagerskymi existencnymi kecami. A teraz chcem hrany remake s 300-milionovym rozpoctom a najlepsie v rezii Zacka Snydera alebo Tima Millera, ktoreho prveho Deadpoola povazujem za najinovativnejsiu komiksovku vobec. ()

bigmatko

po the Boys je to animovaná chuťovka s drsným príbehom napätím, krvou akciou a zábavou. Výborne spracovanie a rýchle plynutie deja zaujímavé postavy a superhrdinovia aj antihrdinovia to všetko robí z Invincible seriál ktorého kvalita je nesporná a určite sa to oplatí pozrieť ak máte prístup k amazonu. ()

MoziMedve

Seriál o superhrdinech pro dospělé, který se neštítí grafického násilí. Hodně mě bavily různé postavy, často přehnané. Nevím nakolik to byl původní úmysl tvůrců, ale působilo to na mě jako parodie a satyra klasických superhrdinů. Byl bych dal plné hodnocení, pokud by nám tvůrci necpali svoje politické a sociální názory, ale jak to tak vypadá není možné dostat nový seriál nebo film aniž by tam tyto témata necpali. Ani nejde o to, že by na zobrazení silné nezávislé ženy bylo něco špatné, problém je že to tvůrci nedokážou podat, a tudíž místo silné nezávislé ženy máme arogantní sebestřední krávu. Naštěstí tam podobného kázání moc není, pokud bych mohl dal bych 4,5/5 protože to při sledovaní neruší.    Spoiler Rant: Když nyní píšu tu recenzi, tak mi trklo. Ona Amber na Marka vybouchla, že během útoku androida "zdrhnul a nechal je tam". Později na něj ale vybalí, že celou dobu o něm věděla, tudíž přeci ví, že je tam nenechal ale zachraňoval je sakra. Krom toho, i kdyby Mark byl jenom normálním klukem, zdá se mi nepřiměřené na někoho vybouchnout, že při útoku neběží vstříc jisté smrti... Prostě Amber je nahovno a celou dobu jsem doufal, že se dají dohromady s Atomic Eve. ()

RoyBatty444

Komix pre dospelých s riadne nechutnými scénami a postavami. Veľká podobnosť s The Boys a Supermanom. Keď mi došlo, že sa na produkcii podieľa Seth Rogen boli mi jasné podobnosti. Čím lepšie tým horšie. geek-ovstvo, pubertálne lásky a medziľudské vzťahy s vlastnou filozofiou zmyslu života. Je tu skoro toľko postáv ako v DC a Marvel, ale nakoľko sa celkom razantne vyhladzujú, nie je problém si ich pamätať.  Animácia je v štandardnej americkej komixovej klasike. ()

sammikk_

"Why did you make me do this? You're fighting so you can watch everyone around you die! Think, Mark! You'll outlast every fragile, insignificant being on this planet. You'll live to see this world crumble to dust and blow away! Everyone and everything you know will be gone! What will have after 500 years?" "You, Dad. I'd still have you."  Šílený animovaný jatka, a tak to má být TOP! 90% ()

Miroslav.Zac

O tomhle hrdinovi jsem nikdy neslyšel a tak jsem k tomuto seriálu přistupoval jako nezasvěcený. První díl mi dal falešnou naději, že se bude jednat o sluníčkově barevný komiks typu Spiderman nebo Superman, kde je sice akce dost, ale mrtvých nula (snad krom záporáků) a všechno je tak jasně černobílé, brutální masakr hrdinů na jeho konci mi však ukázal, že se bude jednat o brutální jízdu. Těším se na druhou sérii. ()

boss123

Trvalo dlhú dobu, kým som sa ku seriálu Neporaziteľný konečne dostal. Mal som ho vyhliadnutý nejakú dobu, ale jednoducho som sa nejak nevedel odhodlať. Až sa tak napokon konečne stalo a môžem tak napísať aký zážitok som vlastne dostal. Musím povedať, že tento seriál rozhodne nie je rovnaký ako mnohé podobné animované seriály. Napríklad od DC Comics prípadne Marvelu. Tvorcovia si rovnako tak, ako aj autor predlohy Robert Kirkman absolútne neberú servítky. A v mnohých akčných scénach tlačia na mieru únosnosti násilia každou epizódou viac a viac. O krv určite nie je núdza, ale zároveň mi neprišlo ani v jednej epizóde, že by zobrazované násilie bolo len bezúčelné. Čo je pre mňa osobne najväčšou silou a devízou seriálu je scenár a predovšetkým neskutočne napísané a zobrazené profily postáv. Hlavné a aj vedľajšie postavy sú výborne vykreslené. Majú svoje dobré a aj zlé stránky. Navyše som sa dočkal viacerých parádnych a nečakaných zvratov. Ďalším perfektným prvkom seriálu je dabing. Či český alebo aj anglický mi veľmi sadol. Hlavne J.K. Simmons dokázal postave Všemocného dodať potrebný punc epickosti. A už dávno som nevidel v podobnom komiksovom diele tak komplexnú postavu. Animácia je slušná neurazí. Zároveň ani nenadchne. Určite nedosahuje úroveň ďalšieho vynikajúceho animovaného seriálu napríklad Arcane. To by bola jediná maličkosť, v ktorej seriál nevynikal. Ináč prakticky takmer nemám výhrady. Veľmi sa teším na druhú sériu a každému odporúčam sa pustiť do prvej série. Je to silný zážitok po všetkých stránkach a len máločo sa tomuto seriálu v animovanej tvorbe môže rovnať. Odporúčam, ale skôr vyspelejšiemu publiku. Rozhodne si nemyslím, že Neporaziteľný je seriálom pre deti. Ja hodnotím piatimi hviezdami. A dávam aj 90%. ()

dejvvis

"what will you have after 500 years?" invincible je naprosto ohromující kouskem superhrdinského žánru, který v sobě kombinuje intenzivní akci, hluboké charaktery a neočekávané zvraty, což ho činí jedním z nejlepších superhrdinských seriálů vůbec. jedním z největších tahounů invincible je jeho schopnost zobrazit realistické a multidimenzionální postavy, které mají své vlastní motivace, touhy a chyby. hlavní postava mark je komplexní a dojemný hrdina, který se vyvíjí a roste v průběhu série, a jeho vztahy s ostatními postavami jsou autentické. další výraznou stránkou seriálu je jeho brutální a nekompromisní přístup k akčním scénám, které jsou plné násilí a krvavých soubojů, což dodává seriálu vysokou míru dramatického efektu. každou epizodu jsem si fakt užíval a nutilo mě to koukat seriál až dokonce. 14. března vychází druhá půlka druhé série a těším se víc jak děcko na zkurvený vánoce. invincible je seriál, který exceluje v každém směru, od skvěle napsaného scénáře a hlubokých charakterů až po dynamickou akci a neočekávané zvraty. je to série, která se vyrovná i těm nejlepším superhrdinským marvel filmům a která si zaslouží pozornost a uznání za svou kvalitu. dávám 95% ()

Darthorias

Prve dve epizody sú dosť priemer , neukážu nič nové alebo zaujímave (čestná výnimka koniec prvej epizody bol dosť prekvapivý , ale čakať na motív až na koniec serie , to fakt byť nemuselo ). Avšak od tretej epizody sa to poriadne rozbieha , a aj ked ste synom naj-hrdinu na svete neznamená to že hned ste INVINCIBLE (nepremožitelný) . Plusy : prehladná animacia , hoci miestami pripomína serialy z 90-tich rokov ja som to bral ako peknú nostalgiu, naozaj výborná hudba ktorá sa dobre doplňa z dejom , Fatality ako zo serie Mortal Kombat , zaujímavé postavy , a tiež zajimavé predstavenie schopností (akože vážne schopnosť rozdeliť sa na 4 osoby použitá na grupáč v sprche , toto fakt nemalo chybu XD ). Mínusi : romantické vzťahy medzi postavami až tak nefungujú napr. správanie nažho hlavného hrdiny ku jeho priatelke , zvlážť ked jej nemohol povedať kto je ani prečo furt ide neskoro ale ona to aj s ním pretrpela 5 mesiacov a nakoniec z nej vylezie , že už dlhžie vie že je hrdina a konči s ním (dobre beriem su stále na strednej škole) ale toto už je tak dosť ohrané klišé na ktoré sa dá pozerať ale svojim spôsobom vám je uplne ukradnuté . Ale tak celkovo je to dosť velké prekvapenie a nečakal som , že Invincible bude až tak dobrým seriálom už teraz sa neviem dočkať druhej serie . Hodnotím na 80 % ()

outcashed

Předem říkám, že nejsem moc seriálový typ. A už vůbec nejsem na superhrdiny. Jenomže komiksový animák od Roberta Kirkmana, který vytvořil krvavé Walking Dead..to jsem si nemohl nechat ujít. Mark je teprve 17letý kluk, když se u něho projeví síly Viltrumana, které postupem času vyšperkovává. Jeho přezdívka je úsměvná vzhledem k epizodám ale nebudu spoilerovat, i když se jedná o několik let staré komiksové dílo. Soundtrack i postupem krvácející logo „INVINCIBLE“ je naprostý hrot seriálu, společně s obsazením herců i dialogů. Poprvé jsem se v posloupnosti příběhu ztratil a nevnímal každou scénu na maximum, avšak na druhý pokus jsem už vše důkladně vnímal a pochopil. Během seriálu mi v hlavě skákalo tolik teorií a otázek, až jsem si na chvíli myslel, že mi praskne hlava. Každý díl končil záhadou, na kterou jsem musel čekat, ale stálo to za to. Těším se na druhou sérii jak to jen jde, protože jestli bude stejně krvavá a drastická, jako ta první..tak není o čem. ()

MatoPalkes

Ultrazábavné, ultranásilné. Teším sa na ďalšie série, potenciál má tento svet obrovský. Oceňujem najmä fantastický dabing všetkých postáv, na čele J.K. Simmons ako Omni-Man. ()

teekanee

Opravdu výborný animovaný seriál, který je všechno jen ne pro děti. Mám rád myšlenku toho, co by se stalo, kdyby Superman byl zlej a tady je to dovedeno k dokonalosti. Seriál má svojí mytologii skvěle zpracovanou a prošpikovanou zajímavými charaktery. Civilní linka v podobě Nolanovi rodiny týhle komiksárně dodává úplně jiný rozměr. 95% ()

vojtaruzek

Vzhledem k tomu, jak se bude seriál ubírat, pokud se tedy neodchýlí od komiksu, se jedná o další stupidní, naivní slint o tom, že vlastně můžete brutálně zmasakrovat desetitisíce lidí, málem zabít vlastního syna a být věrný genocidní říši, hlavně když pak řeknete, že jste si to rozmysleli a že už jste v pohodě, to je pak vše odpuštěno :D. Už fakt jen chybělo, aby Omniman řekl, že to vlastně byl jen prank. Něco jako by nacisté v Norimberku řekli něco ve smyslu "Tak sorry, no" a byli osvobozeni. Tuhle zvrácenou příběhovou mechaniku dost zpopularizovaly hlavně Star Wars, kde si to Vader rozmyslel doslova na posledních pár minut, ale i to stačilo, aby mu byly odpuštěny jeho strašlivé zločiny a dokonce získal nesmrtelnost jako force ghost, tím tomu Lucas fakt nasadil korunu. ()

Finil

Akoby scenár písal reddit. Hlavne jeho liberálna časť. Okrem toho, že animácia je akási plochá, až amatérska.... Ten súčasný trend ultra-násilných anti-hrdinských seriálov, ako sú Invincible a The Boys je založený hlavne na uspokojovaní starnúcich úchylov, ktorí si zvyknú hovoriť aj "geeks". Geekom by som teda rád odkázal: Vráťte superhrdinov deťom, a akčné sci-fi násilie skúste už na inú tému. Pretože ak by sme komixovú vizáž odlepili, zostal by len tuctový seriál s jednoduchým príbehom.  Za originalitu tu body naozaj dať nemôžem. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD