Neporazitelný

• USA Invincible
USA, (2021–2024), 13 h 26 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Robert Kirkman

Predloha:

Robert Kirkman (komiks)

Hudba:

John Paesano

Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh, Seth Rogen, Zazie Beetz, Mark Hamill, Walton Goggins, Jason Mantzoukas, Mae Whitman, Max Burkholder (viac)

Neporazitelný je americký animovaný televizní seriál o superhrdinech pro dospělé, který vychází ze stejnojmenné série Image Comics od Roberta Kirkmana, Coryho Walkera a Ryana Ottleyho. Seriál sleduje sedmnáctiletého Marka Graysona a jeho proměnu v superhrdinu pod vedením jeho otce, Omni-Mana, nejmocnější bytosti na planetě. Během své proměny se Mark ocitá v rozporu mezi svým osobním životem a superhrdinskými povinnostmi, kdy bude nucen dokázat, že dokáže být takovým hrdinou, jakým je jeho otec. (LUKICKK)

Nin

Znám původní komiks, který má mezi nerdy velkou fanouškovskou základnu, co na něho nedá dopustit. Já komiks nedávno znovu zkoušel a nepřijde mi nějak zvlášť dobrý. Seriál je ale podle mě úplně jiný kafe. Asi bych měl tedy dodat, že komiks Invincible je dlouhatánská série (která vyniká v tom, že se lehko čte), a já nečetl samozřejmě všechny díly, když mě zase tak nezaujal začátek, ale dal jsem mu dost šancí. Přečetl jsem několik knih, které vrcholí stejným velkým zvratem jako první řada (a i v tomhle případě je jeho seriálové zpracování násobně lepší), takže mám určitě právo srovnávat. Na druhou stranu připouštím možnost, že v pozdějších číslech to autor komiksu Kirkman psal lépe. Ale třeba takový Walking Dead psal Kirkman skvěle hned od začátku... Invincible je hodně zajímavá adaptace - Autoři seriálu (v těsné spolupráci s původním tvůrcem komiksu, který napsal i scénáře k několika dílům) si vzali z komiksu nejdůležitější scény, ale zbytek je dost jiný. V seriálu jsou stejné postavy plus přidaly některé nové. Ty původní postavy jsou v seriálu lepší, nepůsobí tak jednoduše jako v komiksu, a ty nové postavy v sobě obsahují více diverzity. Působí to trochu až směšně, když nejlepší kamarád je najednou otevřený gay, maminka je najednou asiatka a za přítelkyni má černošku, mezi jejíž zájmy patří "čtvrtá vlna feminismu". Jsem levičák, ale tady tady jsem měl občas chuť zařvat na obrazovku "Já to chápu! Jste demokrati! Jste woke! Nemusíte mi to furt cpát". Na druhou stranu drtivá většina scén s nimi je za mě v pohodě. Našly se i scény, které mi přišly hrozné - z nějakého důvodu mě hodně naštvala scéna s odhalením Invincibleovy identity, kde nejspíš chtěli převrátit komiksové klišé a hlavně ukázat, jak jsou ženy silné a nezávislé osobnosti... Což ale v mých očích znamenalo hlavně to, že se holky chovaly jak krávy a bylo mi Invincibla líto. Nutno říct, že tady s kritikou končím, a tohle přepálené "woke" je asi tak 5 % seriálu. Zbylých 95 % je parádní komiksová jízda. Jedná se o takový superhrdinský seriál, který připomene staré animáky, ale s tím, že  se najednou postavy chovají poměrně reálně, děj je o taky chlup realističtější a hlavně superhrdinské bitky jsou pořádně brutální. Hlavní příběh je taky velmi dobrý. V komiksu za mě spíš rádobyšokující zvrat je tu zpracovaný skvěle, stejně jako vynikající vedlejší dějové linky (které jsou někdy opravdu drsné a dramatické). Animace je solidní, dabují tam samí známí herci a do seriálu je nastrkaná hromada stylové hudby. Tohle je opravdu vyvedený superhrdinský kousek. (8/10) ()

xxmartinxx

Ježiš co ještě chcete na komiksech dekonstruovat, co už nebylo napětkrát zdekonstruováno? Chtělo by to spíš nějakou dekonstrukci dekontrukcí. Plus animace nic moc a hodně táhlé - čtyřicetiminutové epizody tomu nesvědčí. ()

DJ_bart

1. série - "Why did you make me do this? You're fighting so you can watch everyone around you die! Think, Mark! You'll outlast every fragile, insignificant being on this planet. You'll live to see this world crumble to dust and blow away! Everyone and everything you know will be gone! What will have after 500 years?" "You, Dad. I'd still have you." ________ Jak v subkulturním undergroundu tak v popkulturním mainstreamu se již od dob vydání revolučního grafického románu 'Watchmen: Strážci' od britského autora a anarchisty Alana Moora (tedy rok 1986) zakořeňuje netradiční paradigma - vůči nejen mý libosti - tedy reflektovat superhrdiny bez růžových brýlí a jakýchkoliv příkras - nejčastěji jakožto zakomplexovaný sociopatický a mentálně labilní choleriky, jejichž extravagantní pestrobarevný kostýmy je pouze skrývají před temným alter-egem amorálních sadistů, jejichž ambivalentní karma jim nebrání konat v nesouladu s hrdinným pacifistickým konformismem, a namísto toho jít nekompromisně proti zásadám - a v krajních případech i přes mrtvoly.... A totéž platí pro seriálovou adaptaci dnes již legendární stejnojmenné komiksové série 'Invincible', která tyto radikální anti-teze determinovala a zpopularizovala. A já absolutně nepolíben komiksovou předlohou a neznalý jejího kánonu jsem neměl sebemenšího tucha, do jak moc krvavý louže vlastně kráčím. Na první pohled totiž seriál působí jako další z mnoha monotematických projektů, které se snaží odpovědět na stále exponenciálně rostoucí poptávku po dospělejších komiksových námětech - jenže autor Robert Kirkman - mimochodem tatíček kultovní série 'The Walking Dead', autorita svýho oboru - který je taktéž notoricky znám svým specifickým vypravěčským rukopisem a umem emocionálně vyjebat s čtenářem za každou cenu, se zde nepokouší o žánrový revizionismus - ale přímo o nefalšovanou renesanci a překopání fundamentálních stavebních základů žánru, potažmo redefinici nového směru, v němž se neštítí černého humoru, vulgarit, psychopatických sklonů, despektu vůči starým pořádkům, spektakulární epičnosti, ani explicitního násilí - a kontrastně tak nahlíží na odvrácenou stranu života lidí se superschopnostmi oděných do nablýskaných pláštíků - a to zcela bez cenzury.... 'Neporazitelný' se touto provokativní hrou s diváckým očekáváním tak vymyká klasický kategorizaci a schematickým distinkcím svýho žánru způsobem, na který nemaj koule ani 'Boys' - a to už je co říct. Finální epizoda je navíc tak nehorázně brutální, až se mi z toho málem obrátil žaludek naruby. A to jsem se rozhod tenhle seriál zhlédnout jen kvůli memu "Think Mark!".... Co dodat na závěr? Doopravdy nikdy bych si při čtení komiksových sešitů netroufal pomyslet nad tím, že komiks je jakožto individuální médium určeno výhradně pro mladší generace. Leda hovno. Doporučuju všema dvaceti. ________ // VERDIKT: VLAK 🚝 // ()

filmfanouch

Invincible, jeho otec Omni-Man a spol. nepochází ani ze stáje Marvel Comics a ani ze stáje DC Comics. Pochází totiž z nakladatelství Image Comics, které je je svou konkurencí tak trochu zastíněné, přesto ovšem toto nakladatelství stojí také například za Spawnem, Živými mrtvými nebo Kick-Assem. Invincible se nyní větší pozornosti dočká díky seriálu od Amazon Prime a díky své popularitě byl již teď prodloužen pro 2. a 3. sérii. A dává absolutní smysl proč! Invincible je takovou záležitostí, které by se měl v hrané podobě ujmout například Matthew Vaughn (zmíněný Kick-Ass) nebo Taika Waititi (Thor: Ragnarok). Invincible se ovšem na Amazon Prime dočkal animované podoby a to znamená jedinou věc- tvůrci se mohli pořádně utrhnout ze řetězu! Vždycky jste vlastně fakt moc chtěli vidět Supermana, který svou silou trhá nepřátele (doslova) ve dví, ale bylo vám jasné, že studio Warner Bros. na tohle jen tak mít koule nebude? Tak byste ihned měli poznat Omni-Mana! Seriál je pravděpodobně nejbrutálnější adaptací komiksu, kdy není nouze o krev, utržené končetiny ani rozmáčklé hlavy. Díky animaci je možné prakticky vše a v rámci brutality se nadále stupňuje. Přičemž už po první epizodě se snad ani nedá čekat, že by tvůrci zašli o kus dál. Ona brutalita ovšem má za následek to, že to celé působí realističtěji, vážněji a především má vždy přítomnost brutality smysl. Ať už v rámci úkazu něčí síly nebo překvapování v podobě toho, že se už se vlastně může stát fakt cokoliv. Dá se jistě polemizovat nad tím, zda té brutality není místy až příliš, rozhodně to ovšem nepůsobí bezduchým dojmem. I díky té brutalitě je navíc praktické nemožné představit si, že by Invinciblea jen tak někdo převedl do hrané podoby a i v rámci brutality je rozhodně dobrým rozhodnutím zpracování v podobě animovaného seriálu. Bude ovšem zajímavé sledovat jakým směrem se vydá plánovaná hraná adaptace v režii Setha Rogena a Evana Goldberga (kteří jsou u tohoto seriálu mimochodem producenty). Působí to tak, že Robert Kirkman stejně jako kdysi u seriálových Živých mrtvých plně chápe komiksovou předlohu a snaží se o co nejvěrnější převedení. Je to snadné i díky tomu, že stejně jako v případě Živých mrtvých sám za předlohou stojí. Síla Invinciblea také tkví v nabitém hlasovém obsazení a procítění do dabingových rolí. Steven Yeun, J. K. Simmons, Zachary Quinto, Walton Goggins, Seth Rogen, Mahershala Ali, Zazie Beetz, Djimon Hounsou, Jon Hamm nebo Mark Hamill. Všichni jsou naprosto castingovou trefou do černého a to především Steven Yeun a J. K. Simmons, dvě stěžejní postavy seriálu. 1. série Invinciblea slouží jako solidní origin zajímavého hrdiny a to i především díky tomu, že je zrod je solidním svěžím větrem. Hlavní hrdina je v podstatě pořád pouze klukem, který se musí nadále vypořádat s klasickými nástrahami života a do toho najednou zjistí, že má po vzoru otce něco navíc. Steven Yeun a J. K. Simmons především fungují v tom, aby skutečně mezi Invinciblem a Omni-Manem vytvořili uvěřitelný vztah. V lehkých náznacích poté jde zavětřit předem obeznámená klišé, přesto si s nimi Invincible nadále pohrává zajímavým způsobem a především nadále není zaměnitelný se svou konkurencí. Seriál ale několikrát dokáže neskutečně překvapit. To co začíná jako obyčejný superhrdinský origin už v rámci první epizody nabere nečekané obrátky a v rámci osmi epizod se následně dočkáme mnoho komplexních témat a také mnoha zajímavých vývojů jednotlivých postav. A to především v rámci hlavního hrdiny. Jinak je seriál plný funkčního černého humoru, funkčních dramatických scén a solidních akčních scén. Lehká obtíž je s animací, která někdy nepůsobí tím nejdokonalejším dojmem. Seriál se pochopitelně snaží být co nejvěrnější komiksové předloze, na úkor toho ovšem jde ovšem nad designem některých postav tak trochu kroutit hlavou. Divák snadno může dostat pocit, že animace vypadá jako z animáků od DC Comics a to zrovna těch průměrnějších animáků jako například nedávný Superman: Red Son. Přesto je ovšem v mnoha ohledech animace na solidní úrovni a především dva hlavní představitelé vypadají skvěle. V některých ohledech je navíc postavám upraven vzhled tak, aby připomínali vzhled svých dabérů (Omni-Man tak vypadá ještě o poznání více jako J. K. Simmons), což ještě více dopomáhá v rámci uvěřitelnosti hlasových výkonů. Dá se rozhodně namítat, že jsou některé dějové odbočky tak trochu navíc nebo nevyužité. Dá se namítat, že nejde o pomyslný vrchol animované tvorby. Dá se namítat, že onen černý humor někdy není úplně na místě a občas nemá ten správný účinek. Ovšem i přesto, je Invincible jednoduše obdivuhodná záležitost a to i proto, že to rozhodně šlo zpracovat výrazně hůře a i člověk, který není vyloženým fanouškem komiksů si zde může najít mnoho zajímavých aspektů. Ke skutečném vrcholu přeci jen něco chybí, je ovšem těžké smířit se s tím, že je to ´´ jen´´ hodně super záležitost? Invincible má rozhodně potenciál pro několik sérií. 1. série je solidním originem pro tohle netradičního superhrdinu ze světa, který je o poznání méně barvitý a více realistický. I přes lehké výtky je 1. série Invinciblea skvělým příslibem do budoucnosti a snad si nadcházející dvě série udrží kvalitu. Osobně jako člověk komiksovou předlohou nepolíbený se navíc rád nechám překvapit tím, jakým směrem se příští série vydají...... () (menej) (viac)

HAL

Solidní jatka, a na další sezony, pokud opravdu budou ten příběh rozvíjet dál a do většího měřítka, se dost těším. Tedy doufám že se s tím vývojem nezaseknou na obyčejné superhrdinské rutině jak naznačují poslední minuty série první, to by byla fakt škoda - potenciál na dotaženější rozvíjení světa a příběhu než v Justice League a Marvelovkách tu je velký. Ne že by to bylo nějak zásadně chytřejší, ono plán záporáků tady je asi stejně smysluplný jako plán Thanose nebo Darkseida, a pořád je to čistá superhdinská žánrovka, takže i ty komiksová klišé tam jsou, a i nějak výrazně větší hloubky by se jeden nedokutal. Je to další (lepší) Justice League, ne další Watchmen. Ale v animované podobě si můžou dovolit zajít o notný kus dál než v hraných filmech, žádné omezování PG ratingem s cílením na vyloženě dětské mainstreamové publikum tu neháže klacky pod nohy smysluplnosti příběhu. ()

HoneyBunny

Originální pohled na dnes už trochu vyšeptané komiksovky. Hlavní hrdina Mark má tatínka superhrdinu Omni-Mana, který je hrozně cool. Má SJW přítelkyni, která je hrozně otravná a doufám, že v druhé sérii skončí pod koly autobusu. A hlavně má Mark nové superschopnosti zděděné po tatínkovi, které musí začít používat, protože svět přišel o svoji "Justice League" (scéna, kde uvidíte jak, je hodně šokantní). Na můj vkus přeci jenom zbytečně krvavé, ale vidím tu velký potenciál, protože tenhle svět je sakra zábavný a nebojí se objevovat nové věci. Jen bych doporučila tvůrcům ubrat na té social justice agendě a potřebě "reprezentovat" jakýkoli gender, sexualitu nebo rasu. Jako dobře, záměr hezký, ale tady už je to příšerně očividná agitka. Dojem ze seriálu to ale tolik nekazí. Nejlepší je Omni-Man a jeho boží knír, Robot, který možná je nebo není padouch, a Hulk-holčička. ()

Kothy

Tak jsem se dostal i k tomuto vychvalovanému animáku od tvůrce Walking Dead. Začátek může vypadat jako kopírka JL a DC světa, ale vůbec to tak není. Nakonec se objeví dost rozdílů. Akce je tu dost a s ní i hodně záporáků. Hlavní hrdina je puberťák, který má slavného otce hrdinu a snaží se sžít se svými schopnostmi. Postupně se do toho dostane a začne chápat, jak tento svět funguje. Nic ale není zadarmo a bude se muset vzdát svých osobních svobod. Poté se vše zkomplikuje a my zjistíme, o čem to vlastně celé je. Budu se těšit na další sérii. Ještě bych zmínil, že hlavní postavy dabují samí známí herci. Taky je to dost krvavé. "Budu potřebovat oblek." ()

Yoshitsune

Ze začátku musím napsat, že tohle je jeden z těch seriálů, u kterého se nelze vyhnout spoilerům. Takže pokuď si nechcete vyzradit zásadní a důležité věci, tak tohle jeta chvíli kdy by jste měli přestat číst. Takže tohle, je tedy  Kirkmanův opus magnum, vedle kterého ostatní komiksy, mangy, knihy a další čtivo, blednou a stojí ve stínu ? Cha !!! Tak úplně si to nemyslím, je tedy fakt že oproti komiksům, které vsázeli na jeden plot twist za druhým, tak seriál jde přímočarejší cestou, což by nebylo ke škodě, ale u něčeho u čeho je důležité, moment překvapení a obrat v ději, je třeba vsázet na mysteriozní stránku. Takže tenhle seriál, se už v první epizodě připravil o ten zásadní moment, další problém je, že byť se tenhle seriál,  snaží být světácký a nad ostatními komiksy a seriály, podobného ražení se povyšuje, tak dělá stejné chyby jako ty komiksy a seriály, a ještě to dělá o dost hůře. A jejich relativně dost, takže popořadě a to je kopírování postav, od konkurence a né, nejsou to jen Strážci země, kteří připomínají Ligu spravedlnosti, ale je tu i Hellboy, Loki, něco i od Boku no Hero Academia  nějaký ty X-meni se tady taky najdou. Ale pak sou tady originální charaktery, jako sou dvojčata, Robot a kocourek z vesmíru aka malý Mourek, logicky tyhle postavy nedostanou tolik prostoru a buď je jejich příběh rychle odvyprávěn a nebo prostě zmizí.  A pak je tu toxický vztah, mezi Nolanem a jeho ženou Debbie, Markem a Nolanem, Markem a Amber, Markem a Williamem, kdy Mark jim lže o tom kdo je, ale oni to buď ví a nebo jim později řekne sám, takže celé to lhaní přijde ve výsledku vniveč. Logicky to lhaní odkoukal od svého otce, který úspěšně lže své ženě a jemu, během toho lhaní nehne ani brvou, to je tedy ukázkový případ psychopata. Ale zásadnější, je že mezi první a sedmou a osmou epizodou je prázdno, je tam tedy pět epizod, ale ty sou buď o lhaní, nebo o mlacení nějakých padouchů, zase lhaní, pak si povídají o pocitech, to aby pak to mohlo přejít k dalším lžím. Abych byl upřmný, tohle je jediný seriál, který exceluje v tom, že hlavní hrdina vytváří určitou síť lží, do kterých se postupně zaplete a zatáhne do toho i další postavy, jako třeba Eve, která je i relativně fajn, ale opět neni ji dán prostor. A jo akce je fajn, je brutální a hodně brutální a pak ještě víc brutální, takže jo v každé epizodě je někdo roztržen, rozmáčknut, rozseknut, je mu utrhnuta hlavu, atd, atd, ale ve výsledku o tom je v podstatě celý seriál, protože když dojde na nějký příběh, tak je buď ohraný, ale tvaří se jako kdyby nebyl a nebo se tedy řeší nějaké lži, či pocity, které ale vyzní do prázdna. Jo a hlavní motivace Omni-mana, je tedy otřesná, "Hej synku vlastní lid jsme zredukovali na minimum, planetu jsme si zníčili a jsme moc liný, na to abych něco budovali, takže raději zabíráme cizí planety" umpřímně kdyby Omni-man bojoval za oživení, animovaných kočkoholek, tak by udělal líp.  Herci, co nadabovali postavy sou skvělý a snaží se jim dát nějakou osobnost, aby jste měli rádi a nebo aby jste byli překvepni, jejich činy, ale ty až snad na dva případy, nejsou nijak překvepivé, ba naopak, sou dost průhledné. Největším překvepním, pro mně bylo to, že Rex Splode který se po celou dobu, choval jako ukázkový narcistický ego maniak, je vlastně lepší postavou, než hlavní hrdina a to je celkem smutné. () (menej) (viac)

Chrustyn

Vizuálně slabší, příběhově a na postavy zajímavý animák pro dospělé. Nestrhlo mě to, některé díly byly trochu utahanější, ale jako celek slušné a občas překvapivé. ()

Arsenal83

Pekná animácia, to áno, nič extra v rámci komiksoviek v tom nevidím. Vyzerá to celé ako normálna pohodovka pre deti na nedeľňajšie popoludnie, ale potom príde nejaké vypučené oko či hlava zlisovaná vyšším manuálnym tlakom a tak sa tej krvi nazbiera už len v prvej časti za dva sudy, ale či v tom vidím prínos, asi nie. Klasika o pánovi, čo lieta v oblakoch a nie je v tom žiadny ketamín. ()

Jinny

Inu, potenciál tenhle seriál určitě má. Hlavní hrdina se celkem typicky snaží vypořádat s tím, že se postupně stává dospělým. Až na to, že se zároveň taky stává superhrdinou za dost brutálních okolností. A má "daddy issues". A sebestřednou holku. A kamarádku, kterou možná miluje. Sympatický pokus, který má svoje problémy (rozhodně by měl ubrat na aktivismu a část krvavosti akčních scén zkrátka je samoúčelná), ale zároveň se nebojí některých nepříjemných témat. ()

TheEvilTwin

Nejsem si jistý, jestli chci strávit 12 hodin na animáku, který je "dospělácký" jen v tom, že se tam často sekají hlavy a stříkají litry krve. To, co bych od podobného díla očekával a co by jej odlišovalo od animovaných pohádek a právě by zabavilo i dospělé publikum, je neustálé hláškování, sprostost a podobně laděné komické scény (jako například v South Park, Mr. Pickles..), ale to zde úplně, ale úplně chybí. Takhle to nechám na průměru a popravdě nechápu nadhodnocení seriálu, ono koukat na 8 hodinových epizod pohádky asi není pro mě no... ()

luka4615

Brutálně nekompromisní komiksová podívaná pro dospělejší publikum, která se nebojí nakousnout i některá ožehavá témata. Tak zhruba nějak takto lze v jedné větě popsat seriál z produkce Amazonu Invincible, který rovněž zaujme svou animací a především košatým vtahujícím příběhem, jež s každým dílem graduje s neočekávanou osudovou naléhavostí. Toto všechno v kombinaci s velmi vydařeným dabingem, v němž lze nalézt mnoho známých jmen, tedy vytváří výbušnou a extrémně návykovou podívanou, na níž zamrzí jen občasná “rozklíženost” některých epizod. Pokud ale máte rádi dospěle uchopené komiksové látky, v nichž se krví a násilím opravdu nešetří, Invincible by na Vašem seznamu určitě neměl chybět. Skvělá práce! (Prime Video) „I need something to punch.” ()

BigDeal

1. Séria (90%): Prvú epizódu som si pustil len preto, že som videl na seriál kopec reklám a ľudia o tom hovorili a musím povedať, že som sa riadne nudil. Typický mladý superhrdina, ktorý spoznáva svoje schopnosti, milujúci otec, ktorý ho učí, stredoškolské drámy, organizácia so superhrdinami, skupina hrdinov,... Samé klišé a všetko, čo sme doteraz už miliónkrát videli. Nechápal som, prečo niekto v 2021 vyrobí čosi tak otrepané a chcel som to vypnúť. Potom prišlo posledných 10 minút. Odvtedy som bol chytený. V skutočnosti Invincible prináša záhadu, šokuje, je nepredvídateľný, pekne sa hrá so superhrdinským klišé, vie byť veľmi temný a emotívny, ale aj prekvapivo vtipný. Som zvedavý na ďalšie série. ()

ArsenalEagle

Ač se na první pohled může zdát, nejedná se o typickou superhrdinskou komiksovku, o čemž se částečně můžeme přesvědčit ve skoro desetiminutové potitulkovce prvního dílu. Seriál má i přes některé výplňkové momenty neskutečné tempo a svou brutalitou si s tématem vzdáleně podobnými The Boys či Punisherem vytírá prdel! Invincible je neuvěřitelně surový, brutální hardcore nářez, který i přes svou kreslenou podobu vypadá skutečně drsně. Finále je jedno velké WAAAAU! s jedněmi z vůbec nejbrutálnějších scén (metro?!), co jsem kdy v pohyblivých obrázcích viděl. Celkově onen build-up hlavní linky perfektně zintenzivňuje za množství odboček, které, věřím, budou postupně v následujících sériích pospojovány v jednolitý obraz. Pro mě seriálové překvapení roku. ()

higuain

400 billion dollars for the world's most expensive nose-bleed. Docela nekompromisní řežba. A taky často dost sarkastická a rozhodně zábavná. Předlohu neznám (možná škoda), nicméně tohle určitě stojí za pozornost a do další série to slušně rozjelo hned několik potenciálních dějových linek. Je to samozřejmě hodně přepálený, co se týče akce a celkově vyobrazení toho fiktivního světa, ve kterém na superhrdiny a superpadouchy narazíte prakticky na každým rohu a nějaká ta invaze mimozemšťanů je zde skoro na denním pořádku. Což je v kontrastu s tím jinak drsným přístupem trochu škoda a přízemnější ukotvení příběhu by tomu možná přidalo ještě něco navíc. Ale i tak se jedná o velmi povedenou novinku. 80%. ()

M.i.k.e

původně mě hype kolem Invincible míjel,ale nakonec sem si řekl,že tomu dám šanci a rozhodně to nebyla chyba.První díl se sice pomalu rozjíždí a nenabízí nic extra oproti jiným superhrdinským seriálům,ale pak přijde úplný závěr a tam seriál chytne a až do konce nepustí.Jasně,stále se tu melou dokola zažitá klišé a zas tolik to nevybočuje (jako třeba Boys),ale to okolo je nejen extrémně brutální a na kreslený seriál dost nekompromisní,ale hlavně velmi zábavné.Sem s druhou řadou...80% ()

C0r0ner

Očividná inspirace The Boys, tentokrát ovšem mnohem lépe zpracovaná a závěrečným dílem se velmi blížící plné palbě. Jsem zvědavý na další sérii a budu doufat, že to tvůrci nějak neposerou, protože nakročeno k parádnímu pokračování mají solidně. 90% ()

FrankSusta

Tak tohle je fakticky nejkomiksovější filmařský počin všech dob. A to i když jsem komiksovou předlohu nečetl. Postavy (superhrdinové a superpadouš) jsou dělány podle klasických komiskových šablon, kdy je o jejich historii známo jen a pouze to nejdůležitější a tím otevírají prostor pro sebevětší scénáristův výmysl, příběhy jsou dělány jakýmsi impulzivním a jednoduším stylem vyprávění, který povoluje jakkoliv experimentovat a ke konci se vše tak nějak spojí dohromady a vytvoří jakýsi nejistý celek, jednotlivé charaktery jsou zase na první pohled přímočaré, ale po důkladném prozkoumání se v nich skrývá genialita... ale občas se ta genialita hledá fakt špatně. Tím tomuto rozhodně nadprůměrnému seroši rozhodně nechci křivdit, stejně jako nechci křivdit komiksům. Zkrátka a dobře to je nejen díky věrné animaci své předloze extrémně komiksové všemi rysy. A opravdu se v tom skrývá moře geniality. Rozhodně oceňuji  mnoho drobností, které z těchto komiksových jatek rovnou dělají nadprůměrnou zábavu, ať už se jedná o litry krve, které nejsou bezúčelné, i když se tak zprvu mohou jevit (jak komiksové!!!), nebo o extra přesně zvládnutý soukromý život hlavní postavy, která balancuje na rohu geniality. Fakt nevím, jak to ti dozajista už starší tvůrci dělají, že dokáží vystihnout tu nepříjemnost, trapnost a nerozhodnost zlaté mládaže. Dokonce i soundtrack je trefný (a to tadytu muziku nějak nemusím). No, ale největší plus má ta promyšlenost a občasné filozofické myšlenky (ať už o životě klona nebo nesmrtelnosti) či kulturní podobenství (Viltrumani jsou jasný nacisti!!!), které sem tam padnou. Ale samozřejmě to není bezchybné. Ať už se jedná o pomalejší rozjezd, z počátku rozpačité postavy či styl animace, který skutečně není pro každého. I mě trvalo těch osm epizod než jsem si na ni zvykl, jelikož rozhodně není můj šálek kávy. Ale i přes tyto nepatrné minusy (v šesti epizodách, až musím srazit jednu hvězdu) se ale jedná o něco opravdu nevídaného a překvapivě chytrého, které mě dokázalo na další série vskutku nalákat. Tleskám. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD