Oralfabet

Jako dobrý, ale až v poslední epizodě to podle mě začalo být fakt skvělý, do té doby se mi všechny díly líbily méně, než bych si býval přál. Nevylučuju, že na tom mohla mít vinu přesycenost superhrdinskými a v poslední době hlavně netradičně pojatými superhrdinskými seriály a filmy, ale nevím... ten příběh se mi prostě až tak unikátní nezdál (vyjma posledního dílu), přišlo mi, že vyčníval hlavně přehnanou brutalitou (obzvlášť v kombinaci s tou klasickou animací), která mě většinou celkem nechávala chladným tbh... V některých směrech to asi na mě bylo až moc tradičně superhrdinský, celý plot line o balancování superhrdinského a osobního života mě tady těžce nebavil... Rozhodně bych ale vyzdvihl casting a počet použitých bangerů od RTJ (3!) 7/10 ()

ditrue

| 90% | Jak normálně vůbec nejsem na tenhle víceméně klasický americký animační styl, tak tady mi sednul, jak ještě nikdy předtím. Příběh chytře vystavěný tak, že mě celou dobu bavilo objevovat co přijde dál a dokonce jsem si vyloženě užíval akční scény, které pořád mají neuvěřitelně daleko k tomu, co předvádí nejlepší anime seriály, ale na USA tvorbu parádní. Naprostá spokojenost. ()

Fr3d_K

Moc nechápu ten hype kolem seriálu. Příběhová linka celou dobu strašně předvídatelná. Akce dobrá ale má my stát nadšením jen díky tomu, že tam tečou litry krve a lítají střeva na potkání ?? Nemyslím si. A když už je to tak adorováno tak bych čekal nějakej osobitější vizuál. Animace je jak přes kopírák. Naprosto zaměnitelná. 60% ()

DJ_bart

"Why did you make me do this? You're fighting so you can watch everyone around you die! Think, Mark! You'll outlast every fragile, insignificant being on this planet. You'll live to see this world crumble to dust and blow away! Everyone and everything you know will be gone! What will have after 500 years?" "You, Dad. I'd still have you." ________ Jak v subkulturním undergroundu tak v popkulturním mainstreamu se již od dob vydání revolučního grafického románu 'Watchmen: Strážci' od britského autora a anarchisty Alana Moora (tedy rok 1986) zakořeňuje netradiční paradigma - vůči nejen mý libosti - tedy reflektovat superhrdiny bez růžových brýlí a jakýchkoliv příkras - nejčastěji jakožto zakomplexovaný sociopatický a mentálně labilní choleriky, jejichž extravagantní pestrobarevný kostýmy je pouze skrývají před temným alter-egem amorálních sadistů, jejichž ambivalentní karma jim nebrání konat v nesouladu s hrdinným pacifistickým konformismem, a namísto toho jít nekompromisně proti zásadám - a v krajních případech i přes mrtvoly.... A totéž platí pro seriálovou adaptaci dnes již legendární stejnojmenné komiksové série 'Invincible', která tyto radikální anti-teze determinovala a zpopularizovala. A já absolutně nepolíben komiksovou předlohou a neznalý jejího kánonu jsem neměl sebemenšího tucha, do jak moc krvavý louže vlastně kráčím. Na první pohled totiž seriál působí jako další z mnoha monotematických projektů, které se snaží odpovědět na stále exponenciálně rostoucí poptávku po dospělejších komiksových námětech - jenže autor Robert Kirkman - mimochodem tatíček kultovní série 'The Walking Dead', autorita svýho oboru - který je taktéž notoricky znám svým specifickým vypravěčským rukopisem a umem emocionálně vyjebat s čtenářem za každou cenu, se zde nepokouší o žánrový revizionismus - ale přímo o nefalšovanou renesanci a překopání fundamentálních stavebních základů žánru, potažmo redefinici nového směru, v němž se neštítí černého humoru, vulgarit, psychopatických sklonů, despektu vůči starým pořádkům, spektakulární epičnosti, ani explicitního násilí - a kontrastně tak nahlíží na odvrácenou stranu života lidí se superschopnostmi oděných do nablýskaných pláštíků - a to zcela bez cenzury.... 'Neporazitelný' se touto provokativní hrou s diváckým očekáváním tak vymyká klasický kategorizaci a schematickým distinkcím svýho žánru způsobem, na který nemaj koule ani 'Boys' - a to už je co říct. Finální epizoda je navíc tak nehorázně brutální, až se mi z toho málem obrátil žaludek naruby. A to jsem se rozhod tenhle seriál zhlédnout jen kvůli memu "Think Mark!".... Co dodat na závěr? Doopravdy nikdy bych si při čtení komiksových sešitů netroufal pomyslet nad tím, že komiks je jakožto individuální médium určeno výhradně pro mladší generace. Leda hovno. Doporučuju všema dvaceti. ________ // VERDIKT: VLAK 🚝 // ()

Spiker01

Dospěláckých komiksovek není nikdy dost a Invincible zkrátka šlo zfilmovat jen animovaně, jelikož to co se tam všechno děje, tak by bylo sakra drahé natočit a vyrenderovat v reálu. Určitě mám raději hrané věci typu the Boys (taky od Amazonu), ale na vlnu Invincible jsem se naladil od prvního dílu a vlivem nekompromisnosti co se týče násilí a všeho mě to dokázalo mnohokrát strhnout. Zároveň nejsem u seriálové animované tvorby úplně zvyklý na klasickou 40+ minutovou stopáž, ovšem zde to hezky sedí a nezbývá než říct jediné, kdy už sakra bude ta druhá řada?! ()