Neporazitelný

• USA Invincible
USA, (2021–2024), 13 h 42 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Robert Kirkman

Predloha:

Robert Kirkman (komiks)

Hudba:

John Paesano

Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh, Seth Rogen, Zazie Beetz, Mark Hamill, Walton Goggins, Jason Mantzoukas, Mae Whitman, Max Burkholder (viac)

Neporazitelný je americký animovaný televizní seriál o superhrdinech pro dospělé, který vychází ze stejnojmenné série Image Comics od Roberta Kirkmana, Coryho Walkera a Ryana Ottleyho. Seriál sleduje sedmnáctiletého Marka Graysona a jeho proměnu v superhrdinu pod vedením jeho otce, Omni-Mana, nejmocnější bytosti na planetě. Během své proměny se Mark ocitá v rozporu mezi svým osobním životem a superhrdinskými povinnostmi, kdy bude nucen dokázat, že dokáže být takovým hrdinou, jakým je jeho otec. (LUKICKK)

DaeGurth

Je to takové rozporuplné. Na jednu stranu pěkná ukázka amerického komixu, navíc příjemně krvavá. Na druhou stranu je to prapodivně americké. Politicky korektní (Taky co čekat od Amazonu, že?) a hlavní postava se plazí před černou feministkou, kterou by patřilo liskat od rána do večera a pak, pro jistotu, ještě jednou dokola, jen aby se chovala normálně. Některé postavy byly skvělé, některé tam neměly co dělat. Zkusím původní komix. Edit: Boha... v porovnání s origináním komiksem je tenhle seriál tak woke, až to bolí. Upravuju hodnocení. (A taky je ten komix vtipnější a delší) ()

Sunny.69

Nečekala jsem, že to bude takhle moc brutální a celkem "gore". Huh. Ale výborný seriál, ze začátku se to tváří jako DC hrdinové z Wishe, ale nakonec je to vlastně dost dobrý špionský příběh. ()

tomashrabek

Po slabučkom The Falcon and the Winter Soldier som sa už skoro na ďalší superhrdinský seriál vyprdol. A akú by som urobil chybu! Invincible je svieži, zábavný a brutálny prírastok do žánru stredoškolských coming of age vzťahových drám. O vychrstnuté vnútornosti ani originálne nápady tu nie je núdza. Asi po prvýkrát v živote mám chuť siahnuť po komiksovej predlohe, aby som si skrátil čakanie na ďalšie sezóny. ()

Kopi1

Holy f***! To jsem myslel, že jsem už viděl brutální seriály, ale tohle překonává asi vše. V jednu chvíli seriál vypráví život středoškoláka a v druhé nám naservíruje totální mega řežbu dochucenou fatalitami z Mortal Kombatu. Poslední díl předčil veškerá očekávání. No jsem zvědav na další sezony, už aby byly. Seriál si z velké části zachovává svoji kvalitu pouze 8 epizodami a je to tak dobře, jinak by to bylo moc natahované. Super napsané a dabing plný hvězd také dobrý. Chtěl jsem původně dát 4 hvězdy, ale poslední 2 díly jsou top. ()

johnywalker

Naprostá bomba, která kvalitou převyšuje i výborné The Boys! Sice nejde asi úplně porovnávat hraný seriál s animovaným, ale takovýhle nářez čekal asi málokdo. Nekompromisní brutalita seriálu sluší, když k tomu přidáme obrovský potenciál rozsáhlého světa s tunou svěžích a neokoukaných postav, dostaneme kvalitní a drsný seriál, který s námi může vydržet na velice dlouhou dobu. ()

fablefavorit

Slátanina s pár silnými momenty. Kvalita animace kolísá v každém záběru, většina vedlejších postav a jejich dějových linek je buď plochá, nezajímavá, či obojí; slouží pouze jako vata k vyplnění stopáže. Design super-bytostí (s výjimkou ústřední dvojice) je snad úmyslně tuctový. Gradace neexistuje; seriál operuje v extrémech. Vzhledem k ohlasům jsem čekal něco víc, než parodii žánru, jejíž hlavním (čti pouhým) přínosem je šokující násilí. ()

baiskon108

Mé první pocity z tohoto seriálu byly dost jednoznačné –⁠ že nic šablonovitějšího, co se týče hrdinského žánru, jsem už dlouho neviděl. Ale jak jsem po chvíli zjistil, seroš tím schválně mate a naštěstí v sobě skrývá něco víc. Překvapivý zvrat první epizody mě udržel až do konce, no a závěr –⁠ ten byl ještě víc masakrózní! ()

Urukhaj98

S01: Jako fanoušek komiksové předlohy (je zločin, že ještě nevyšla u nás) jsem k seriálu ze začátku přistupoval celkem s rezervou, na čemž má podíl i totálně zprasená adaptace The Walking Dead od stejného autora. Nakonec ale musím říct, že jsem výsledkem přímo nadšen. Tvůrci seriálu nekopírují předlohu stránku po stránce, což vzhledem k animovanému formátu klidně mohli, ale místo toho si berou z komiksu to nejlepší a skládají z toho nový, ale fanouškům povědomý příběh. Největší změna oproti předloze je časová posloupnost jednotlivých zápletek, které se v komiksu často objevují až později. To ale nakonec vůbec nevadí. Někdo by si mohl říct, má-li mu vůbec tento počin co nabídnout. Přece jen superhrdinských seriálů nebo filmů vzniká v dnešní době požehnaně. Má co nabídnout. Ačkoliv se to tak ze začátku může zdát, opravdu se nejedná o prosté kopírování hrdinů od Marvelu či DC (např. Guardians of The Globe). Z tohoto omylu vás rychle a přesvědčivě vyvede závěr první epizody. Tenhle svět není vůbec pohádkově optimistický, jako například výše zmiňovaný Marvel, ale ani tak přehnaně zlý, zkažený a cynický, jako například The Boys. Tady vládne realita (trochu oxymóron, já vím). Když se superlidé perou, lidé, co mají tu smůlu a připletou se jim pod nohy, umírají. Hodně. A mnohdy brutálně. Máte-li chuť se podívat, jak by svět asi vypadal, kdyby vám za okny létali pláštěnkáři, dejte Invincible šanci. A nenechte se odradit animovanou formou. Tenhle seriál vážně není pro děti. 10/10 ()

Rikky007

Vypadá to, že stačí už desetiletími prověřenou a dávno objevenou kuchařku na japonské anime - s brutálními scénami násilí a stěží logickým dějem plným zvratů - zaobalit do západní kulturou lépe stravitelného kabátku a hned tu je "bomba roku". Mě osobně tohle nezaujalo ani průměrnou animací téměř na úrovni animovaného Spidermana z devadesátek, který byl dle mého v mnohém lepší, ani plytkostí a přehnanou snahou šokovat. Píše se tu "pro dospělé", já bych spíš řekl pro puberťáky. Z hodnocení to vypadá, že by se dalo mluvit o novém "Amazon South Parku" , ale na rozdíl od něj, tohle má pouze wow efekt, ne obsah. ()

AloeB

Další z bažilionu subžánrů, které napodobeniny třícátkového Supermana vůbec mohly vzniknout. Fascinace pláštěnkovou kulturou mě kapku nepřirozeně fascinuje a byť je mi toto omšelé napodobování proti srsti, tak vždy rád uznám, že vzniklo svého druhu kvalitní dílo. Invincible je totiž těžce super a nejvíc je to vidět na vypiplaném scénáři, který kombinuje stereotypní scény s narušením očekávání s neskutečně pečlivým budováním děje a světa. Těžce se to přiznává, ale na pokračování se opravdu těším... ()

kondor77

Ultra korektní sračka, která si vytírá prdel s původní předlohou (blackwashing) a jenž zaujme solidní brutalitou, která ale lavíruje na hraně směšnosti/trapnosti. ()

zberatel

Nekompromisný animák ktorý síce vykráda DC a Marvel ale ide svojou cestou. Cestou aká tu doteraz nikdy nebola. Slovami klasika, či neznámeho - všude sú prdle krev a střeva, plus príbeh ktorý na hlavu, pätu a aj zvyšok tela. Akčnejší a krvavejšì než hraný boys. ()

Mouchal

Člověk, co jde do Invincible "naslepo" s vidinou další běžný a trochu už okoukaný komiksárny, se teda šeredně sekne. Koncem první epizody pozná, do čeho se to vlastně uvrtal, protože ta část nasadí takové tempo, že z tohoto vlaku bestiální brutality jen tak nevyskočí. Není to ale pouze o krvi, postavy jsou dobře vykresleny, mají vlastní motivy, cíle i strach - to snad ani nejde necítit při pohledu na krví podlité oči Omni-Mana. Poslední dvě epizody jsou prostě jeden velký masakr, který snad ani jinde není možné vidět. Kdybych měl ve zkratce zhodnotit Invincible, vynásobte si The Boys tak 10x a máte výsledek. Jsem opravdu zvědavý na další série a těším se, s čím Omni-Man vyrukuje. Sen nerdskýho dospěláka. 90% ()

Maximilianus

Okrem záveru prvého dielu a dielov 7 a 8 išlo iba o vatu s neoriginálnymi postavami. Máme tu Batmana/Silver Surfera, Wonder Woman, She Hulk, Gambita, troch Supermanov, Flasha, Ant-Woman, Mr. Fantastika, Scarlet Witch a ďalšie kópie najmä Marvel hrdinov. Nikde ani nie je vysvetlené prečo a ako získavajú niektorí ľudia schopnosti, kostímy fungujú na báze spaľovania oblečenia, takže žiaden z hrdinov sa nemusí ani prezliekať a hneď je v superhrdinskom. Hlavný hrdina je v podstate Peter Parker so schopnosťami Supermana, a teda že je riadne slabý. Dokopy nič nepredviedol a iba bol vkuse zmlátený niekým iným. Humor to v podstate nemá a tie jemné zachvevy pokusov o humor boli skôr k smiechu ak vôbec ma zmysel ich komentovať. Napriek tomu všetkému seriál má potenciál a snáď v druhej sérii ukáže okrem potokov krvi aj niečo zmysluplnejšie. A teda odpoveď na veľkú otázku z prvého dielu, PREČO???, je pekne chabá. Zatiaľ 7,2/10 ale najmä za potenciál, hektolitre krvi a vieru v to, že ďalšia séria bude lepšia.2. séria: Za mňa lepšia nebola. Hneď ako som sa dozvedel, že bude táto séria rozdelená na dve časti som sa najprv rozhodol prečítať si komiks, aby som nemusel otrocky čakať, kedy sa Amazonu uráči vypovedať celý príbeh. Pri takomto tempe to bude asi za 10-15 rokov pri 4 sériách, pričom by si zaslúžil minimálne dvojnásobok. Prvá séria pokrýva asi 10 dielov zo 140 čosi dielneho komiksu, no pri druhej mi prišlo, že už to chcú tvorcovia urýchliť, tak niektoré veci mierne pozmenili, niektoré úplne vyhodili. Stále je to dobre zostavený seriál, ale predloha je predloha a ja by som každému odporučil prečítať si radšej tú, ako pozerať tento seriál. Druhá séria má možno aj nevýhodu, že okrem dvoch troch vecí sa toho toľko neudeje a oproti tomu, čo Marka a spol. čaká toto nebola až taká bomba. Všetky tie zmeny mi až tak nevadili, ale nechápem, prečo Amber musela byť inej rasy a vlastne aj Mark a jeho mama sa viac podobajú svojím dabingovým predstaviteľom než originálom z komiksov. Finále bolo za mňa slabé a určite by seriálu viac prospelo, keby jednotlivé časti vychádzali pravidelnejšie, určite nie s toľko ročným odstupom a rozhodne nie ešte rozdeľovať ten chabý počet dielov na dve časti. Za druhú sériu dávam 6,8/10 ()

Sentax

Neskutočná pecka! Skvelo realisticky napísané postavy, brutalita, prekvapenia, napätie či zaháčkovanie diváka udalosťou v prvej epizóde, na ktorú proste chcete zistiť odpoveď. To všetko funguje tak ako má. Ťažko niečo napísať, aby to nebol spoiler. Jediným malým mínusom mi mi prišlo prelínanie 2D animácie s 3D čo sa ale nedeje nejako často, takže sa na to dá zvyknúť. Každopádne seriál vrelo odporúčam! ()

ŠpetaMarek

Devadesátkový spiderman s trochou strev a mozku smrcnuty takovou tou lacinejsi anime animaci. Po tom hypu jsem čekal víc, většina side-questu a postav mě nebavila. Ořezat na hlavní linku, obsadit Cavilla s knírkem a Hollanda (aby to bylo nejvíc meta) a může to být dobrá jednohubka. Ale jo, scena v metru je genialni. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD