Neporazitelný

• USA Invincible
USA, (2021–2024), 13 h 42 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Robert Kirkman

Predloha:

Robert Kirkman (komiks)

Hudba:

John Paesano

Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh, Seth Rogen, Zazie Beetz, Mark Hamill, Walton Goggins, Jason Mantzoukas, Mae Whitman, Max Burkholder (viac)

Neporazitelný je americký animovaný televizní seriál o superhrdinech pro dospělé, který vychází ze stejnojmenné série Image Comics od Roberta Kirkmana, Coryho Walkera a Ryana Ottleyho. Seriál sleduje sedmnáctiletého Marka Graysona a jeho proměnu v superhrdinu pod vedením jeho otce, Omni-Mana, nejmocnější bytosti na planetě. Během své proměny se Mark ocitá v rozporu mezi svým osobním životem a superhrdinskými povinnostmi, kdy bude nucen dokázat, že dokáže být takovým hrdinou, jakým je jeho otec. (LUKICKK)

Recenzon

Seriál a komiksy jsou peak západní fikce. Když jsem dokoukal první sérii, tak jsem si řekl ,,Ty vole to si musím přečíst!" a tím jsem objevil bravurní příběh, který se liší od všeho toho Marvelu a DC tím, že to má konec a opravdu nevídaně napsaný konec. Všechny postavy se tu vyvíjí a posouvají a všechno je tu tak uvěřitelné a přirozené, že z toho má člověk pocit, že ty postavy opravdu dýchají a někde žijí. Na seriál jsem se podíval díky kamarádovi a memes a ne kvůli té brutalitě, ale když tam ta brutalita byla... páni. Veškerá brutalita tu má smysl a pracuje se s ní velmi dobře a je tu, jenom když je potřeba diváka zasáhnout. Furt vzpomínám na konec první epizody první série, kde jsem se podělal s hubou otevřenou. Navíc to ani člověk nečekal, protože na první dojem je seriál nevinný už několikrát omývaný příběh o superhrdinech, ale ta scéna... ta stanovuje tón celého seriálu. Nemůžu se dočkat na další série, které budou ještě větší řezničina a ještě víc hluboký příběh. MILUJU TO!! ()

Hedy

Jakožto obrovský fanda komiksů tak jsem prostě leštil bambus tak silně každou epizodu, že jsem si popáleninami z neustálé masturbace spálil předkožku a nedobrovolně ze sebe udělal žida. Samozřejmě jsem věděl co se v seroši stane dřív než se to stalo a to mám moc rád. Nijak drasticky se to neodchyluje od komiksů a to je vše co po seriálech žádám. Tvůrci kteří tvoří seriály a filmy podle komiksů by si měli dělat poznámky protože vše co Invincible udělal správně udělal snad ještě lépe. Protože to co máme v komiksech je často i vylepšeno. Například boj Ligy Zbytečných s Mistrem kníračem změnily z dvoustránkového masakru na vysokooktanovou kulervoucí jízdu. Jeden celý díl je o tom jak se snaží fotříka zastavit od srdceryvného shledání se svým synem kdy na něj hodí všechno a on se i přes orbitální lasery a techno zombie promrdá holýma rukama až k hentai kaiju monstru. Poslední díl je jedna velká fatalita z Mrdal Kombajnu kdy každý člověk v okruhu deseti kilometrů zjistí jaké to je změnit se na pomazánku. Z některých sraček které předvedou na konci blednou i Happy Tree Friends. No a J.K Simons jako Omni Man je vrchol dabingu. Každé slovo které řekl jako Omni Man způsobilo malý výtok preejakulační tekutiny. Dokud ovšem nepřišel konec kdy zválcoval svýho syna jako kus plechu. V ten moment začal citovat komiks slovo od slova a já stříkal jako požární hadice. Má varlata připomínají seschlé kusy sto let starého ovoce i týden po dokoukání tohoto mistrovského díla. Nemám nic negativního co bych řekl o první sérii. ()

kubas369

5/10. Tak nevím není těch superhrdinů přeci jen už nějak hodně. Na tohle jsem začal koukat jen kuli místnímu ne zrovna malému hodnocení. Nejsem ale schopen to teďka dokoukat jak nudný a nezáživný to je. Jako jo má to dobře napsaný postavy, ale to je tak všechno v čem to vyniká. Možná, že už jsem jen superhrdinským tématem přežraný, přesto tak nějak nechápu až tak vysoké hodnocení. Uvidíme možná se k tomu někdy vrátím abych k tomu dal ještě šanci a nakonec budu taky nadšen. The Boys mě ale sednuli o hodně ale o hodně víc. ()

adamix

Zaujímavá brutálnosť, ktorej krvavá chuť síce nie je v animovanom svete cudzia, avšak v superhrdinskom origine stále veľkým a nevídaným plusom. Má to skvelé postavy, lepšie, aké by ste vo viacerých filmových adaptáciach márne hľadali (aspoň v tých nepodarených). Hlavná zápletka vám vyrazí dych, i keď tá sa dlhú časť seriálu dá do úzadia a riešia sa tu vysokoškolské opletačky so vzťahmi a typickým zakrývaním pravdy pred priateľkou. To však nemení až tak dôraz na tom, že tento seriál je vo viacerých momentoch brutalita. Dokonca viacerými sexuálnymi narážkami o dĺžke vtáka či ,,štvorke" v sprche rozmýšľate, pre aké publikum je toto určené. To je však jedno, pretože partia z TWD to zvládla nadmieru super, Kirkman je ešte stále produktívny a už sa teším na druhú sériu. Posledná epizóda je to najlepšie, čo sme mohli v terajšej seriálovej produkcii vidieť. Za prvú sériu 85%. ()

JosefTomas

Přímá odpověď Marvelu i DC a to ještě s větší naléhavostí, než v případě The Boys. Komiksový žánr tu je už dost dlouho, aby se na něj kouknul někdo z jiného pohledu. A tam, kde DC sice má hrdiny, bojující se svojí stinnou stranou a problémy a Marvel naopak jede rodinnou zábavu, kde všechno je hezké a dobře dopadne, tam The Boys ukazují, že hrdinové nejsou jen dobráci a Invincible jde ještě mnohem dál a dokazuje, že když mimozemšťané přiletí na Zemi, neobejde se to bez ztráty na životech. Všeobecná brutalita zde ale není jen bezúčelovou podívanou, ale nedílnou součástí tohoto světa a komiksový žánr posouvá opět dál a jinam. Druhá série je mnou vyhlížena už nyní, protože tento svět má ještě co vyprávět a tvůrci mají nápadů, že se o další díly nebojím, ba naopak. ()

muti

Niečo ako the Boys iba animovaný, s tým že vďaka tomu vie ísť o level ďalej. Gore je tu úplne next level, tamojší Homelander je slabý odvar voči Omni-man, čo je prakticky Superman z inej planéty, ktorú dostal za úlohu dostať pod kontrolu. Na konci nájdeme aj meme "think". Seriál má určite skvelé scény ako je zastavenie metra vlastným telom - no nie kvôli záchrane životov ale poukázanie na jeho "krehkosť".. podobne ako the Boys má seriál problém s OP postavou ktorá je prakticky nezničiteľna a nad všetkými a ani spoločnými silami sa nedá vyhrať. Týmto sa podobne seriály sami dostávajú do slepej uličky ()

Skokan

Myslel jsem, na základě zdejších hodnocení, že je to něco nového, svěží vítr v nudném světě superhrdinů, ale ničím se to neliší a je to jen další nudná omáčka obvyklého druhu. Hrdinové jsou nezajímavý, pořád se jen řeší škola a přátelé a rodina a bla bla bla, no znáte to. Pak se někdo s někým bije a tak pořád dokola. Rádoby zvraty a dramatické okamžiky. ()

Veskoslav

Mám jednu zásadní výtku. Dva roky čekání na novou sérii.  Jinak naprosto brutální svět hrdinů, kde smrt tisíců lidí je jenom taková statistika v rámci souboje otce a syna aneb Jak by to vypadalo, kdyby Superman nebyl skaut, ale dobyvatel. ()

kockodan

Zápletka která jednoznačně po dlouhé době zaujala na 100%, není otřepaná, plochá či bezduchá, dává smysl, a je velmi chytrá, propracovaná a dobře vymyšlená. Opravdu se napětí stupňuje, a i když zde máme něco málo ze Supermana říznutého Johny Bravem z Cartoon Networku tak přesto zápletka a její vývoj nedělá z diváků blbce. Už se těším na druhou season s čím se Omni-man vrátí ze své planety aby si Zemi, kde se na něj připravuje jeho vlastní syn, podrobil. Vizuál včetně animace postav i prostředí je skvělý, velmi japonsko-korejský, ale sans šikmé oči bez víček. Čili poevropštělý, ale některé obličejové výrazivo ostav, jako např. údiv, či šok, je přímo z japonských manga, ale umírněnější, takže to tolik nevadí. Největší ironie je, že Invincible vůbec není (alespoň v první sérii) invincible, ale dostává jednu nakládačku za druhou od kdekoho. LOL! Inteligentní a napínavá zábava plná zvratů a celkem logického chování postav a to i přes nadpřirozené schopnosti hrdinů a celkově fantasmagoriský svět, kde se představivosti meze nekladou. 100% ()

JackStrange

Já nějak nevím, po první epizodě sem byl zaujatý a chtěl vědět proč. Celkem nedočkavě jsem se zkoukl zbylých 7 epizod, ale celé mi to nakonec přišlo nějak nezajímavé. Rozluzlení na konci pro mě bylo velkým klišé zklamáním. Většina postav navíc není moc sympatických, humor neoriginální a ačkoliv je akce docela brutální, nemá téměř žádný efekt. Asi jsem měl kvůli online reakcím příliš vysoké očekávání. Velmi slabých 60% ()

DenisR

Seriál, který divákovi servíruje přesně to co chce. Neskutečná akce, zvraty a zápletka. To vše dělá z Invincible jeden z nejlepších seriálů všech dob. Nečekejte žádné klišé, těm tady tvůrci vztyčili pořádný prostředníček. Nebojí se totiž předvést šokující momenty, kterým se většinou v jiných filmech a seriálech filmaři vyhýbají. Tady to je správně brutální. Po první epizodě bude nadšení a s radostí si pustíte další díl. Ale poslední díl... budete hltat každou vteřinu, každý moment s naprostým úžasem. Osmý díl vás zkrátka nenechá nadechnout. ()

Predator77

1 Série: 90 procent, Tak tohle byl teda brutální nářez !!! a dopředu říkám že původní komiksy jsem nečetl ale i tak jsem si tenhle seriál rozhodně nenechal ujít, a jenom tak zkraje musím říct že člověk si tenhle seriál z mého pohledu užije nejvíc když o něm toho moc nebude vědět já jsem to tak udělal a byl jsem neskutečně překvapený jak skvělí tohle je a pokud máte rádi komiksové filmy a seriály tak tenhle snímek by neměl rozhodně nikdo minout, za mě jediné co bych tomuhle seriálu mohl vytknout tak je poněkud slabší a jednoduší animace ale i tak ve výsledku je to jediná menší vada na kráse a za mě tenhle kousek můžu jenom doporučit ;) ()

DavePave

Na první pohled obyčejná coming-of-age superhero story. A pak se začnou dít věci... Famózní, brutální jízda, s našlapaným finále. Už byly potvrzeny sezony 2 a 3. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD