Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

KM Phoenix

Vcelku zajímavý a zábavný seriál, který oplývá notnou dávkou bizarních postav a ujetého humoru, který nemusí každému sednout. Ovšem některé předváděné kreace jsou vskutku originální a nikde jinde je neuvidíte. Škoda otřesného českého dabingu, který sráží celý seriál minimálně o celou hvězdu (rozhodně doporučuji původní znění). Ale co opravdu škodí tomuto seriálu je neskutečně příšerná devátá sezóna, kterou se mi opravdu nedaří vymazat z paměti a proto to horší hodnocení. Devátá sezóna zobrazuje ansámbl v pozici učitelů na zdravotní fakultě, tudíž se tam objeví řada nových postav (případně jsou rozvíjeny vedlejší postavy z předchozích sezón) a dokonce i ti staří harcovníci se tam objevují různě (asi jak kdo měl čas) či dokonce také vůbec ne. A celý děj působí jak špatná (velmi špatná) parodie na předchozí sezóny. Nebýt téhle otřesnosti tak je to lepší *4, ale takhle nemohu jinak. ()

Sancoo

Ze začátku se mi tenhle seroš moc nelíbil, asi jsem viděl špatné díly kvůli kterým jsem z něj měl špatný dojem, ale jak jsem se ke Scrubs později vrátil, tak jsem si ho zamiloval. Sehraná dvojka Zach Braff a Donald Faison, která působí věrohodně hlavně i díky jejich blízkému přátelství mimo natáčení je tady bezesporu hlavním tahounem, ale i zbytek bandy funguje jako dobře promazaný stroj, určitě bych vyzdvyhl udržbáře a večně hláškujícího doktora Coxe. Občas se zde objeví až přílišné moralizování, ale tomu se nevyhneme bohužel ani v komediích. Drobná camea úspěšných herců (za zmíňku stojí cameo Brandona Frasera), to se mi zde líbí a také široká škála témat a příběhů se kterýma se setkáváme. Srubs bych určitě doporučil, jejich komediální podání v doktorském prostředí vás určitě dostane. ()

jarmik

Já to zatím viděl jen párkrát a snad ani ne celé, možná bych při pravidelném sledování dospěl k 5*, ale zatím zůstanu u 4*, na které mi i těch pár záblesků stačilo. Vypadá to na velmi povedenou srandu. :-) ()

Movie Gourmet

Tenhle "seroš" je prostě ptákovina, ano místy je to fakt vtipné a člověk si od smíchu nemůže pomoct, ale sledovat jej pravidelně epizodu po epizodě? Znám spoustu lepších seriálů. Ale chápu, že Elliot Reid(ová) na druhou stranu je pro mnohé dost pádným důvodem... :D Verdikt: 2 a 1/2* - 3* a 65 - 70 %. ()

halogan

Neuvěřitelně skvělá kombinace úžasného humoru a emocí. Zatímco první 3 série se budete popadat za břicho u každého dílu, kolem 4. série začíná ten pravý děj, který si zaslouží jedině plný počet. ()

werus

Stejně jako u TBBT nebo Californication mám za sebou první řadu, jenže tam kde zmiňované seriály (zatím končí), tam Scrubs teprve začíná. Při té spoustě dílů co mě ještě čekají, si nechám tu pátou hvězdičku v záloze - uvidíme, jestli náhodou tvůrcum při takovém počtu nezačne docházet dech. Ze začátku jsem Scrubs moc nevěřila, ani se (alespoň v mém okolí) o nich moc nemluví, zkrátka, žádné očekávání. Při prvním dílu jsem si řekla "no to snad ne, ono je to z lékařského prostředí.." a hned v zápětí "no to snad ne, todle je hlavní hrdina?" a vůbec mě nepřepadla chuť pustit si hned další díl. To všechno ale přišlo postupně, takže těm co to nezaujalo po prvím, druhém díle, doporučuju to ještě zkusit, já jsem Scrubs přišla na chuť až postupně. Není (a ani nemá být) to smršť hlášek a vtipných scén (ale najde se jich tam dost, to se nebojte), takže své místo získal i příběh, vztahy a tak dále. Víceméně se to vyvažuje a kde něco chybí, vynahradí vám to Dr. Cox :). Chyba (a nevím jestli se tomu dá vůbec říkat chyba) Scrubs je, že je teď hodně a hodně povedených seriálů, které značně konkurujou a nastavujou laťku dost vysoko, takže se nejspíš nedostanou na to absolutní výsluní (alespoň ne moje), ne že by to nebylo dobrý, ale prostě to (zatím) není TAK dobrý. ()

Marbord

Už sem nevěřil , že mi po „Friends“ přiroste další seriál tak k srdci..A je to tady!...Scrubs je neuvěřitelně vtipný sitcom s dokonalými postavami ,jak hlavními tak i vedlejšími (např. údržbář nebo Ted nemají chybu)…V pozdějších řadách je i pár dílů, které oplývají velmi zajímavou myšlenkou. ()

Stepan!

When I first met her, she wanted to be a psychiatrist. But we both decided that that wasn't a fitting profession for a family woman. I know she's grateful. She likes to joke that I choked the last breath of life out of her long ago. Now she's just a shell of a woman. I think that's so cute. I call her Shelly. You know, when I call her that, sometimes she laughs so hard, she cries a little. ()

naxicka

Upřímně nevím, co si o tomto počinu mám myslet..Místy se jedná o vážná medicínská témata, ale vzápětí je to všechno převráceno v jakousi směsici humoru, která mi není moc blízká..Ale stále se jedná o vcelku kvalitní oddechovku, ve které nemusíte nad ničím přemýšlet. ()

Klárka

Janitor je absolutně nejlepší seriálová postava ever! Ale Dr. Cox mu teda dost šlape na paty.. :) Skvělý seriál, mlátím se u toho smíchy. ()

klokyn

Po zhliadnutí všetkých 168 častí môžem prehlásiť, že Scrubs patrí do prvej päťky mojich najobľúbenejších seriálov. Spočiatku som nechápal, ako môže byť tento seriál z nemocničného prostredia taký vychvaľovaný. Prvé časti majú pomalšie tempo, hluché miesta a často sa objavujú vtipy, pri ktorých sa cítite trápne. Všetko sa však napraví a ďalšie série sú svojou kvalitou už úplne inde. Na Scrubs najviac milujem, že dokáže miešať vtipné scény s tými smutnými a každý si tu nájde situáciu, alebo postavu, s ktorou sa môže stotožniť. Navyše, množstvo vedľajších charakterov vynáša seriál do vysokého nadpriemeru. Najlepšou časťou seriálu je diel 3x14 s názvom My Screw Up - kto videl, určite chápe. ()

laserr

Seriál bohužel s velmi klesající úrovní. Navíc ačkoliv jsou postavy na začátku super, tak postupem času začnou lézt na nervy (pro mě v pořadí - Eliot, JD, Janitor, Turk, Carla, všichni až na Coxe, Kelsa a Jordan, pak už i Jordan, pak už i Kelso). Nicméně první dvě série jsou naprostý skvost svého žánru. ()

JK-Stinger

Normálně nesnáším doktorské seriály, ale Scrubs je vastně úplně něco jiného. Připomíná mi hodně Ally McBeal, což v mém případě není vůbec na škodu a hlavně jí v mnoha věcech převyšuje. Každá postava je vyšperkovaná v průběhu sérií k dokonalosti a všechny je nakonec budete milovat. Je fakt, že by se JD mohl chovat přeci jen alespoň o trošku míň jako malá holčička, ale to k tomu asi všemu patří. A nejoblíbenější postava...samozřejmě doktor Cox, který už od začátku přiková ke sledování a nepustí až do konce. Nešťastná a zbytečná 9.série, by mě sice nutila hvězdičku z plného hodnocení sundat, ale za tu spoustu zábavy sérií předchozích jsem se rozhodl tento trapný pokus o pokračování doslova ukončeného příběhu odpustit. ()

Rondell

Pro Scrubs mám velkou slabost. Seriál mě dostal především hlavníma charakterama v čele s JD, kterýho si člověk musí zamilovat. Největší zábava ze všech seriálů, který sem v posledních letech sledoval a vůbec nevadí, že má 8 řad. Těžko říct, čím to je, ale úroven kvality s přibývajícími sériemi neklesá, jako tomu je u většiny seriálů. ()

icedalaman

Všechny díly během jednoho zkouškového? To značí dvojí. Především, že je mi zhilo něco dělat a taky že seriál má nejspíše něco, čím mě nutí sledovat další a další díl. Především se těšit na nové peprné urážky doktora Coxe, protože ten co předvádí, to nele než závidět a doufat, že se mi alespoň jednou za život povede něco takového vyplodit. Jinak ale supr zábava a hned po M*A*S*H*i nejoblíbenější seriál o doktorech ... (natáčím hlavu do ... a zasnívám se) ,,, Tak takle bych vypadal, kdybych snědl hrocha. ()

Raimok

Další seriál, na kterej se dívám až po 10 letech od uvedení... Nelituju toho, aspoň mám všechny díly před sebou. S hodnocením jsem čekal radši až na začátek druhé série. Jenom jsem se utvrdil v tom, že je to fakt nadprůměrnej seriál, na kterej bych se mohl dívat kdykoliv a kdekoliv. Je pravda, že několik postav mi tam úplně nesedí (Turk, Carla,...), ale ne, že by mi vyloženě vadily (ty postavy). Naopak je tam jedna postava doktora (všichni, co viděli aspoň jeden díl, ví která), co snad nemá v dnešních seriálech konkurenci - fakt smekám. Pár dílů je, jak už to bývá, slabších, ale jinak dokonalá podívaná. A Zach Braff dokáže tak neuvěřitelně přesně udělat obličej ke všemu, o čem jeho postava přemýšlí, že se pokaždé nestačím divit... 91 % ()

Bukk

To je tak snadné! Myslím tím zamilovat se. Jen si to představte - sedíte v pokoji a ať děláte co děláte - nuda jako hrom. Zajdete sem a hle! 14 dní prázdnin uteče jako voda. Raduju se. Dojímám se. Těch 8 (9. jsem neviděla - očividně) sérií jsem se cítila jako jedna z party. K některým se můj vztah měnil, u některých jsem si byla jistá, že mě nezklamou, ať udělají cokoliv. Jako celek to prostě klapalo a přes očekávané zvraty mě to stejně vždycky určitým způsobem překvapilo. Děkuji. EDIT: Tak a je to tady, Scrubs si našli cestu i na televizní obrazovky. A jak to dopadlo z pohledu věrného fanouška? No...žádná sláva to není, ale rozhodně jsem mile překvapená. Nejpodobnější si je Sarah (Elliot). Janitor ujde, na Coxe se člověk zvykne, Carlu ještě přežiju. Přes co se ale pořád ještě nemůžu přenést je Kelso, není správně děsivý...Turk je vtipný, jak přišli na Dolanského? Ale jooo, docela v poho už. Jen JD má až moc veselý hlas i v situacích, kdy u Zacha to prostě poznáte. Teď mi přijde, že i vážný situaci budou pochopeny až moc light. No uvidíme, rozhodně chci ale poděkovat, že se snažili a ta úroveň je fajn. Dabing prostě neurazí ty, co seriál už nějaký ten pátek znají, ale dovedu si některé dabéry představit jako lepší volbu. 65% EDIT II - Čekala jsem na díl, kdy Elliot řekne - I love U2 a Flowers se zeptá, co to říkala. A sakra, to nemohli vymyslet něco, co by vyznělo dobře v češtině? "Miluju U2." "Cože?" "Říkala jsem, že tě miluju.! Ehm...what? ()

kubyno

Seriál, který se mi ze začátku přestával líbit, ale pak jsem asi začal brát v potaz všechny ty jednotlivé charaktery a přestalo mě iritovat občasné JDho apod. A rázem se z toho stala geniální alegorie na lidské charaktery a vůbec - v tomhle ohledu jsou Scrubs neuvěřitelně detailně propracované. Herci jsou majstrštikem celého seriálu, nevím, koho vyzdvihnout dřív - od takové páté do osmé série to bylo celé fenomenální, ale nejvíc jsem se asi bavil u konfrontací Perryho a Kelsa. Scrubs jsou výjimeční především výborným rozpracováním jednotlivých charakterů (a to všech, ne jen těch hlavních), výborným hereckým obsazením a opravdu jemně citlivým skloubením dramatu a komedie. Jo a ještě absencí umělého smíchu!!! Jo a ještě jedna věc, kdo si nechce zkazit dojem, tak by se neměl dívat na 9.sérii - což už je vlastně jiný seriál jménem "Scrubs-interns". ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake