Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

Paity

Dříve jsem hodnotit dvěma hvězčikamoi, nyní po delším dívání se dávám čtyři. Skutečně se to chce trochu detailněji seznámit s doktůrky a přijdete jim na chuť. ()

tom.nosek

Sitcom z lékařského prostředí, který se nebojí zabrousit do vážných vod, obzvláště v pozdějších sériích. J.D. a jeho představy jsou také zajímavé zpestření. Co se týče zápletek, vzhledem k malému množství nemocničních sitcomů to většinou nejsou odrhovačky, co používá každý seriál, nicméně postupem času seriál začne sám sebe vykrádat. Není to tak hrozné jako u krále v této kategorii, HIMYM, ale trochu se to stává. Nakonec v "poslední" 8. sérii zabere a vrátí se opět do zajímavých částí, čemuž vděčí především ukončování dlouhodobých zápletek a speciálnímu dvoudílu z Baham. Na seriálu je ale nejlepší ta plejáda postav, které neomrzí a jsou zábavné i po letech. 1.-4. řada 5*, 5.-7. řada 4*, 8. řada 5*. Co se týče 9. série, tam tvůrci bohužel pokazili, co se dalo. Idea s "posunutím generací" je dobrá a tvůrci ji lehce nakusovali už v průběhu seriálu, ale bohužel bez podpory většiny původních postav, s takovou napůl předanou štafetou, s otevřením některých starých zápletek, v úplně jiném prostředí a se silně nesympatickým Davem Francem v hlavní roli (a i zbytek je takový nemastný, neslaný) tohle nemělo šanci. 9. řada 3* (protože poslední řada by ideálně měla být vedená jako samostatný seriál, do celkového hodnocení ji nepočítám). ()

jasiska

Milujem tento seriál. Okrem geniálneho humoru, ktorý obstojí aj v spoločnosti takých záležitostí ako Friends, HIMYM, Big Bang Theory, Community a IT Crowd, čím sa radí do mojej TOP 6 má aj parádne zameranie na postavy. Občas je to prvotriedna sonda do duše jednotlivých hrdinov, ktoré sa v priebehu seriálu aj vyvíjajú!!! a divák proste nemôže inak ako si ich zamilovať. Navyše sa mi páči aj soundtrack k jednotlivým dielom. Hodnotenie podľa sérií: Prvých 7 sérií je nedotknuteľných, ôsmej dávam 4 hviezdičky pre menšie množstvo vtípkov a deviata je zatiaľ najslabšia vplyvom nahradenia niektorých postáv a celkovou transformáciou seriálu. ()

Prochy38

Seriál, který mě svou první serií dostal totálně do kolen a na konci sedmé už nejspíš budu trpět artrozou. Troufám si říct, že jde o tak trochu pokračovatele Přátel. Stále skvělí dr. Cox a dr. Kelso, doplněni J.D, který se spíše pohybuje svým humorem nahoru a dolu, pár Turkeltonů vždy výborný, Eliot trhlá ideálně, šikanovaný Ted, uchýlný Todd a na 100% bodující údržbář. Asi obrečím poslední díl... ()

Itar

S Black Books jednoznačně nejlepší seriál, který po celých 8 sezón (9. sezóna šla, pravda, trošku dolů, ale i tak je výš než většina ostatních sitcomů) drží hodně vysokou laťku a v každém díle zpravidla číhá několik momentů, které vás spadnou ze židle. Braffovo charisma sice prodává samo o sobě hodně, ale i všichni ostatní herci (až na výjimky) hrají znamenitě a rádi se k ním čas od času vrátíte. Poslední malé plus jde potom za fakt, že Lazlo Bane je zatraceně dobrá kapela, kterou bych bez Scrubs pravděpodobně nikdy neobjevil. ()

FARGO

Po třech seriích se to pořád drží v rytmu situační komedie, kde každý díl něčím překvapí. Obravské plus je vyhnání určitých scén do absurdit, doopravdy tohle je věc, která seriál vyzdvihuje nad HIMYM(z něhož se stala nudná podíváná bez point). Jako bonus jsou občasné poučení na konci, které nijak neprudí, jsou prostě fajn. ()

J*A*M*A*L

Seriál který jsem si zamiloval už po první epizodě.Doktorské filmy mám docela rád viz.Dr.House, Greys Anatomy a mnoho dalších a když se tito tvůrci rozhodli že z doktorského seriálu udělají komediálně nabitý doktorský seriál s prvky dramatu a na hranicích se sitcomem tak jsem neváhal a hned mi seriál přirostl k srdci.Jsem také rád že epizody trvají jen dvacet minut a to moc doktorských seriálů není a jen to už vypadalo zvláštně.Vážně nádhera.100% ()

.MJ.

Musím říct, že jsem si doktůrky skutečně oblíbil. Neustále sarkastického Dr. Coxe, ďábelského Dr. Kelsoa, krásnou a střelenou Elliot, sebevědomou Carlu, vtipálka Turka, magora Todda, zlomyslného údržbáře a samozřejmě kolouška JDho. 1. série 80%. Druhá sezóna jede na podobné vlně a některé vedlejší postavy dostávají více prostoru, což je fajn a navíc přibylo pár nových. Rovněž hlavní postavy se pořádně rozjeli, tedy především Elliot. Scrubs si pořád udržují svojí kvalitu a proto nemám důvod své hodnocení měnit. Za druhou sérii dávám 82%. V třetí sérii se toho moc nemění. Údržbář je trochu slabší, už to nemá takovou šťávu jako na začátku. Toho naštěstí vyrovnává Dr. Cox. Jinak v podstatě pořád v pohodě seriál. Za třetí dávám 80%. Po shlédnutí 4., 5. a 6. řady musím říct, že šla kvalita prudce nahoru. Zejména se objevila dramatičnost a kupodivu se nejedná o doplňující patos nebo klišé. 4. série 90%, 5. série 95%, 6.série 95%. Celkové hodnocení 87% - takže pořád ještě 4*, doufám, že na konci tu jednu ještě přidám. ()

Pablinho

Zpočátku mě to moc nezaujalo a ty Zachovo představy jsem pokládal za děsně trapnej úlet. Chtěl jsem to odsoudit asi po pěti dílech, ale to by byla chyba - dal jsem tomu dalších několik dílů a docela mě to chytlo. Chvíli se to holt hledalo. Postavy se pak hezky vyvrbily, každá si našla svoje místo a neni to tak, že bych se u toho bůhvíjak smál, ale nakonec je to příjemný na pohled. ()

Kuzzie

Nemám ráda seriály z lékařského prostředí. Nevím proč, ale nemám a nedívám se ani na Pohotovost, Chirurgy ani House a ani nemám chuť to někdy zkoušet. Ale sitcom z nemocnice zní jako zajímavý nápad. První série mě nijak nenadchla. Uvažovala jsem jestli se vůbec mám dívat dál, ale nakonec jsem i toho J.D. začala snášet a královsky se bavit. Hlavně souboje Dr.Kelsa s Dr.Coxem jsou totální lahůdka, kdo má dva palce a je mu všechno jedno asi každý ví. Perry Cox je taková mužská verze Lorelai Gilmorový. Méně citlivej, snad ještě rychleji mluvící, ale taky kouzelnej a rozhodně svuj. Postavy krásně dospívají. V jejich doktorském povolání je to vidět nejlíp. Od nezkušených a věčně chybujících internistů se dostávají až na pomyslný vrchol, kdy už nad sebou nepotřebují dohled zkušenějšího kolegy, ale naopak oni se stávají mentory svých mladších kolegů. Bizarní situace v nemocnici ještě umocňuje postava údržbáře, jehož jméno nikdo nezná, a který je ve své profesi mým vzorem." Hey janitor, never stop doing nothing!" J.D je fakt magor, nesnášim jeho sebevědomí, ale jeho představivost je epesní. I jeho přátelství s Turkem( Turkletonem :D). Jestli je dle mě nějaký černoch(nebo se snad správně říká afroameričan?) fakt přitažlivej, tak je to představitel tohohle chirurga ze Sacred heart. Poprvé jsem viděla opravdouvou bromanci a díky za ní J.D. a Turku!. Carla má hrozně příjemnej uklidňující hlas a i když je její postava plná stereotypů o ženách, je zároveň úžasná. A Eliotini přátelé, kteří všichni spáchali sebevraždu jsou jedním z nejlepších opakujících se vtipů vůbec. Mám tyhle dokrůrky ráda, strávila jsem s nimi spoustu času a nikdy na ně nezapomenu. ()

coffeecat

Po dobu všech 9 řad tenhle seriál nepozbyl ničeho, naopak nabýval. Postavy se vyvíjely, vtípky vždy výborný (aneb jde to i bez umělého smíchu) a jako jednomu z mála se Scrubs dostalo náležitého zakončení; ach, poslední minuty stále dojímají (sequel jsem sledovat odmítla). K tomu všemu proti té šílené genialitě (free muffins for life, air band, a ton of bricks for dr. Dorian apod apod) pokaždý stojí i příjemný punc přirozenosti (žádný líbivý hvězdičky v elegantním doktorském plášti). Obdivuju nápaditost; báječný, úžasný, miluju. ()

.baris.

První série byla skvělá, druhá fajn, s dalšími díly ale jako by tvůrcům docházel dech a já už se čím dál častěji přistihla, že vlastně tak úplně nedávám pozor, a začala se trošku nudit, což je u sitcomu průšvih. ()

Risolutore

Sitcom, který se společně s Friends nachází na první příčce pomyslného žebříčku. Neuvěřitelně vtipné scény, neskutečně sympatické postavy (hlavně vedlejší ala Todd) a propracovaná příběhová linie. Nic lepšího už nenajdete. ()

fastum

Údržbář: "Dveře jsou rozbité.Už asi popáté." JD: "Možná tam uvízla mince." Údržbář: "Proč mince?" JD: "Nevím." Údržbář: "Narval jsi tam minci?!!" JD: "Ne, já jen aby řeč nestála." Údržbář: "Jestli tam najdu minci, jdeš ke dnu!" ()

Vejrrr

Hodnoceno po osmi dílech... Moc vtipně postavený seriál z nemocničního prostředí... Najdete v něm chvíle k zamyšlení, občas i tak nějak polosmutné chvilky, ale když se to zprůměruje je to nadprůměrný seriál, který je však spíše úsměvný než že by mě opanovali nekontrolovatelné výbuchy smíchu.... ()

Tydyt007

Něco mezi Housem, Himym, Přáteli a pohledu třetí osoby...Sitcom je povedený, na gagy a vtipy není nouze, ač občas se přímo netrefí..A jelikož mně osobně nevyhovují sitcomy s pohledem do hlavy hrdniny, tak tu jednu * uberu..jinak velmi dobré.. ()

MkSallam

J.D, díky za těch osm let, které jsme spolu strávili. Bavil jsi mě, dojímal, představil mi možství zábavných postav (Jan Itor :) a nakonec se mnou rozloučil tak neuvěřitelným způsobem, že prostě nechápu rozhodnutí další sezóny. U té se už zřejmě nepotkáme, ale i tak díky.... ()

Remini

Najlepšia dramedy ever! Nikdy mi charaktery zo seriálu neprilnuli tak ako tu. Mal svoje hluché chvílky, ale nikdy som sa nenudila. Okrem toho sa stal najcitovanejším v mojom okolí - nakazila som ním každého. Eagle! ()

Yardie

Velké zklamání! Po upoutávkách "Legendární seroš", hodnocení zde, jsem očekával pěknou bombu. Ale nedočkal jsem se. je to pouze průměrný seriál. Kdyby tam nebyl doktor Cox a jeho pekelné hlášky a monology, stál.o by to úplně za prd. Seriál táhne v podstatě jen on a tam, kde se nevyskytuje, tak je seriál téměř bez vtipu nebo jsou "vtipy" dost infantilní a trapné. Koukám na to jenom kvůli Coxovi, jinak bych to vypnul. Prostě zklamání! Howgh! ()

TeraBum

Scrubs jsem dokoukala už před lety, ale nedávno jsem si projížděla některé scény na youtube a to mě donutilo zvednout hodnocení na maximum a konečně sesmolit komentář. Tenhle seriál je výjimečný v tom, jak dokáže střídat scény u kterých se směju přes celý barák, se scénama, u kterých dokážu brečet i potom co epizoda dávno skončila. V epizodě, kde se objevil Michael J. Fox jako doktor s OCD jsem byla v šoku jak skvěle dokáže Scrubs navodit ty přesné pocity. Abych to zkrátila, to co mám na Scrubs nejradši je to, že je zde tolik životních pravd že by to vydalo na knihu. Tohle není jen seriál, je to seriál, který vám může v životě opravdu pomoct. (Nothing in this world worth having comes easy.) ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake