Zahalte jí tvář je první detektivní román P. D. Jamesové, kterým v roce 1962 zahájila svou dlouhou a úspěšnou spisovatelskou kariéru. Přivedla v něm na stránky knih - a posléze pak i na televizní obrazovky - onoho poněkud netypického detektiva jménem Adam Dalgliesh. Na první pohled mírně flegmatického, zjemnělého chlápka, který na rozdíl od svých razantnějších kolegů píše poezii, bydlí v bytě nad Temží, jezdí jaguárem a ve Scotland Yardu postupně dosáhl hodnosti komandera. (oficiálny text distribútora)

wictoria

Ta hudba u všech "Dalglieshů" se mi vždycky hrozně moc líbila. Škoda, že už tyhle seriály v TV nedávají, určitě by to bylo lepší než některé současné... ()

Eluin

Mé hodnocení je z velké části nostalgické. Svého času jsem se na každý díl těšil jako na Vánoce :-). Po shlédnutí při repríze na čt to už tak slavné bohužel není.. ()

MeGab

Detektivní seriál, který diváka podvádí, protože neodkrývá karty vyšetřovatele. Stačí se podívat na začátek prvního dílu a konec posledního, vše ostatní je jen naprosto nepodstatná omáčka. ()

Romadoor

čert ví kde se tam ta atmosféra bere......v takové vcelku přiblblé detektivce, kterou si každý z mé generace, který ji viděl, nějak po(d)vědomě pamatuje.... ()

Thorgerda

Kdysi jsem to hltala, po letech z toho na mne trochu leze televizní umakartovost, i když britská... Ale to už tak prostě u tohoto druhu filmů a seriálů je....někdy by si člověk to "znovuobjevování" kultovních záležitostí z dětství měl možná rozmyslet, bývá to často velká deziluze. Ale tady to zachraňuje Dalgliesh ... ()

karnifex

Tady není co vytknout - vynikající zápletka, skvělé dialogy, výborné herecké výkony. A hlavně: jak osvěžující je sledovat skutečnou detektivku, v níž (na rozdíl od současných krimi-seriálů, ve kterých zabírají většinu času "osobní problémy" policistů a podobné nesmysly) hraje hlavní roli vyšetřování. A ještě jeden postřeh: některé scény mi připomněly Městečko Twin Peaks - jen nějak jinak, zvláštní.. ()

gachik

Kdysi to byla kultovní záležitost, o které se mluvilo všude. Bál jsem se, že jako spousta filmů a seriálů mi to po letech už nic neřekne a budu zklamaný, ale i v roce 2010 mě atmosféra dostala tak, že jsem shlédl všech šest dílů během jednoho dne. Na zítra plánuju další Dalglieshovky;-). ()

eba

Při každé detektivce s Adamem Dalglishem, když slyším tu tklivou, houslovou melodii, naskakuje mi husí kůže. A s lety to pro mě rozhodně atmosféru neztratilo. ()

RozaF

Adam Dalgliesh, můj nejoblíbenější detektiv hned po mistru Colombovi. Tyto příběhy z trochu drsného, britského prostředí mě jako dítě uchvacovaly, truchlivá houslová melodie mi rozklepávala kolena a dodnes si je ráda připomenu. ()