Paranormal Activity: Next of Kin

Mladá žena Margot (Emily Bader), ktorú matka opustila ešte ako dieťa, sa na internete snaží nájsť svojich predkov. Zistí, že je rodinne spriaznená s náboženskou komunitou Amišov a mužom menom Samuel (Henry Ayres-Brown), ktorý môže mať nejaké informácie o tom, prečo ju matka opustila. Spolu so svojimi priateľmi Chrisom (Roland Buck III) a Daleom (Dan Lippert) sa spolu s kamerami vyberajú do stredu ničoho, aby natočili dokument o tom, odkiaľ Margot vlastne pochádza. (Arsenal83)

Mykie

Eubank dokazuje, ze je velmi schopny reziser a naserviroval mi film, ktery me velmi mile prekvapil. Pribeh je sice trochu predvidatelny, ale ke konci dokáže i mirne prekvapit. Vsehovsudy se jedna o prijemnou jednohubku s paradne creepy závěrem a sympatickymi postavami. Spojeni s Paranormal Activity filmu dle meho nazoru jen ublizuje. ()

tXtX

No nič extra. Ak mám být uprímný, viac mi sadli staršie (tak veeeeľmi nenávidené) časti s duchmi v dome, ako tento výlet k retardovaným Amišom. Ako osvieženie série to ale beriem. Strašidelné to nebolo absolútne ale vizuálne a filmársky vcelku na úrovni. Ako už býva zvykom, čakal som, že v poslednej tretine tvorcovia poriadne pritvrdia, no že na nás vytiahnu Gluma z Pána prsteňov som teda nečakal. Hollywoodske slow-motion efekty a hudba do tohto hororového podžánru absolútne nepatria, a budem to kľudne omielať aj donekonečna. Celý pocit autentičnosti tým pádom ide v momente do hajzlu, nech sa už kurva rozhodnú, či chcú točit ff alebo klasický horor, neznášam takýto hybrid. A áno, trademark “Paranormal Activity” tu je použitý trošku vypočítavo a zbytočne, ale na druhú stranu ich chápem, keby sa to volalo inač, ani pes by o to nezakopol. 50% p.s. Hrozne mi to miestami pripomínalu hororovú hru Outlast 2.. ()

Zaks

Spočiatku nudné a zdĺhavé úvodné predstavovanie sa po príchode na miesto začína zaujímavo rozvíjať a dej postupne graduje až k šialenému záveru. Aj napriek niekoľkým chybám, urobil tento film na mňa silný dojem a mrazivý zvuk kostolného zvonu mi ešte bude dlho v ušiach znieť. FF žáner sa obohatil o pekný kúsok. ()

ilegal1983

Zaujimava podivana podobna karantene alebo REC len trochu slabsie zvladnuta.Prva polka je nudna a mal som co robit aby som nezaspal co sa vlastne na prvy pokus aj stalo.Po tomto dielku som okamzite pozrel aj Pod vodou rovnako Eubankova tvorba.Pozrime sa ved on je celkom solidny Rejza a tento zaner ma v kapse.Len tak dalej je to sice stale priemer no dalsimi produktami k zlepseniu urcite dojde. ()

lineker

Jsem asi jeden z posledních mohykánů, kterým povedený found footage horor stále dokáže poskytnou dobrou zábavu. Samotné prostředí trochu mišuge amišské komunity k tomu otviralu slušnou cestu, která i když nebyla zcela naplněna, dalo se na ni pár slušných okamžiků zažít. Nicméně Midsommar je proti tomuto filmové veledílo. ()

lukassCZ

No tak máme další Paranormal activity, osvěžující je to, že se to odehrává na novém místě a není to kopie předchozích dílů a ani to na ně nijak nenavazuje. Příroda je pěkná a líbí se mi záběry z dronu. Z herci problém nemám a postavy jsou v pohodě. Nicméně co je velmi iritující je to, že postavy jsou opět hloupé. Jako např. (hlavní postava přijede za příbuznýma, které nezná, je u nich 1-2 dny a už tam v noci prohlíží místnosti, které jsou zablokované či jsou na dveřích zámky, totálně nerespektuje soukromí, nebo najdou velkou díru kolem které je krev a nejspíš do ní hází obětiny, a co jí napadne ? Prostě do té díry vlezu!! Nebo dělají důležitý rituál a vstup stráží jenom jeden děda!! Přece když je to důležité tak tam dám několik lidí na stráž!!) Dále to nemá žádnou strašidelnou atmosféru, příběh je velmi jednoduchý a lekačky nefungují.  Tento díl Paranormal activity bych zařadil mezi ty lepší díly, ale pořád to není nic extra zajimavého. ()

Erw1nka

Ač FF tak dívatelně zpracované, byla jsem vcelku mile překvapená. Napětí,leknutí, nervozita, všechno tam bylo a pěkně to utíkalo takže nevidím důvod shazovat tento film, a vřele doporučuji všem co hledají výše uvedené. ()