Princezná zakliata v čase 2

• Česko Princezna zakletá v čase 2 (viac)

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci. (Magic Box)

Trageeed

Skvělá fantasy pohádka, která nepůsobí trapně, ale má dva velké problémy... Musíte unést její zbytečnou délku a nevyčítat jí kde všude se inspirovala a spíše si to užívat. Silné tři hvězdy, slabší čtyři... ()

michalkop

Některé dialogy strašně tupé a přehrávající herci. K tomu špatný make-up hlavní alchymistky, kdy ty její klikyháky jsou chvíli jako stín a chvíli černé jako bota. Na Česko velké dílo, ale srazí to dětské nemoci. K tomu zbytečně germánské. Samé runy a odrážení kouzel jak v počítačové hře. ()

ajlonka

První díl jsem měla potřebu vidět znovu, protože se mi tolik líbil. Druhý díl potřebuji vidět taky znovu, ale abych asi pochopila kompletně, co se tam dělo... Eliška Křenková za mě výborná, leč o dost míň vtipná a zábavná než v jedničce. Efekty taky moc povedené. Hlavní linie filmu zcela jasná, ale ty vedlejší mi unikaly - přišlo mi zbytečných hned několik postav (princ Jan, princezniny stráže, kosmetický salon, mistři alchymisté taky neměli moc prostor to rozjet...). Pak nechápu závěr - to nechali celé město v ohrožení, když na jednom místě nechali všech pět run?? A co se stalo s Murien? Zlá nepolepšená a nechají jí prostě jít? A co to sebrala z prachu?? A pointa s časem - proč nevrátila čas víc? Mohla zachránit životy... Podle mě i málo informací o hlavním záporňákovi... ()

soukyd33

Komedie to tedy není, protože jsem se ani jednou nezasmál. Spíše to připomíná americké fantasy. V českém filmu jsem tolik efektů snad ještě neviděl. 👍 To je pokrok. Upřímně jsem si připadal, jako když sleduji film: Avengers: Endgame. Poznámka: Film je hodně na přemýšlení. Poznámka: Některé postavy jsou vyloženě otravné a jiné zbytečné. Poznámka: Film má otevřený konec, ale na to jsme už všichni dnes zvyklí. Hvězdiček 2 ()

vinducha

Tak jako jestli tam někdo viděl něco komického , co by opravňovalo uvádět v popisu filmu komedii , tak to musí být opravdu mág. Já tam nic takového nenašel . Od 3. minuty mě navíc  iritovali malovánky koleček s runami , a po pravdě už  je na mě ve 2 až moc přeEliškováno , navíc děvče , zkusil bych nějakého logopeda , protože dle mého začínáš mít problémy se srozumitelností výslovnosti . Oproti 1 pokus o víc fantasy a tudíž za mě i o dost větší průser. ()

ssarka odpad!

To jako vážně já jediná dávám odpad.???... jednička už hodně velký kompost, ale tohle je sracka sraček...co jako měly znamenat ty dvě buzny? Masér ve vaně,cucaky na krku? Jdu zvracet!!!!!!!!!!!!! Jako Křenková a její herecký projev je úplně na presdrzku...Zach též výkon na Oskara blití...princezna a princ úplně k ničemu,jen hází ksichty...opravdu a upřímně humus vytvor na asi 10% hodnocení... největší záhada tohoto počinu je proč princezna neustále vláčí na zádech ten luk... ()

RavenSpector

Na naše poměry nebývale kvalitní řemeslo s kapku přetaženou stopáží. Sice jde o totální vykrádačku všeho možného, ale je to zábavné, hezky natočené a výborně zahrané. Z roku 2022 rozhodně jeden z nejlepších snímků. Ale u nás se holt cení sračky jako Banger, Arvéd a podobné. Filmy co lidi nebaví a za rok po nich neštěkne pes. Smutné a nepřekvapivé. U knížek je to z větší části stejný případ. Ach ti naši akademici ()

Tomulka

Řekl bych, že si pohádka zachovala tvář. Herecké výkony jsou opět trochu rozpačité a škrobené, ale příběh byl zajímavý a musím říci, že na české poměry velmi dobře udělané efekty. Zklamala mne ústřední píseň ta z prvního dílu velmi dobře podbarvená celým příběhem, ale ta zpívaná v hospodě je proti domu velmi slabá :(. ()

Andy.222

Tahle "pohádka" nemá špatný nápad, pouze ji tvůrci neukočírovali, takže je horší než na co měla. První a největší problém je, že se film nemůže rozhodnout jestli chce být pohádkou, komedií a nebo temným fantasy. Zatímco jednička se s tím ještě zvládla poprat, zde už přechody mezi jednotlivými částmi jsou vysloveně rušivé. Jako příklad tento MINISPOILER: 'Amélie přijde do Svatyně plné mrtvol, uvidí tam černokněžníka, hraje temná hudba a... Ona se tváří znuděně a skoro otráveně se ho zeptá: "Se známe?" Scéna by mohla být docela vtipná, ale na to působí až příliš vážně, než aby to byl zamýšlený vtip. 'KONEC SPOILERU. Je tu poměrně dost bitek, nejsou příliš akční, nic moc sestříhané, a přestože tu pořád někde něco bliká, magie tu působí jako nuda. Další problém, který s tímto souvisí je hlavní záporák. Měl pohltit ohromnou moc, například ovládat elementy a nepředvedl tu ani blbý plamínek. V podstatě se tu jen tváří zle a přitom celý film naznačuje že ho máme brát jako hrozbu. Stejně jako jeho poskoci co působí vysloveně jako gumoví panáci, přestože jejich design nebyl ani zdaleka špatný. Ale abych jen nekritizoval: příběh kdyby si poladil tón ve kterém chce vyprávět není vůbec zlý, nápad byl zajímavý a opravdu jsem byl zvědavý jak to dopadne. Poselství na konci bylo pěkné a místy i dojemné. Dále humor - věřím že přestože to každému nemusí sednout, mě se vysloveně líbila ta moderní mluva a narážky na moderní svět. Dokonce jsem si překvapeně užíval špičkování prince s princeznou. V pohádkách zase tak často nevidíme, jak to s tím párem vypadá po pár letech vztahu a já se skvěle bavil. Za sebe kdyby celou pohádku vyladili více do komedie, líbila by se mi velice. Takhle to na mě působilo spíše jako takový nemastný neslaný kočkopes s několika světlými momenty. ()

Thalin

První díl si sice nepohrává s nijak originální myšlenkou časové smyčky, ale i tak to bylo docela dobře zahrané, tak akorát na hranici pohádky a fantasy, sem tam humor i sympatické postavy. Ale tady jsem si už od prvního souboje říkala, že tohle vypadá jako podivný miš maš a působilo to na mě spíš jako amatérský film točený skupinou nadšenců. Od triků až po herecké výkony ( U toho minutovýho "evil" smíchu Murien jsem vyloženě vyprskla smíchy). Moderní způsob mluvení, zkratky jmen, to tomu jen přidává na slabém dojmu. Amelie tu byla prkenná, humor skoro žádný a celkově mi ty souboje přišly jaksi amatérské. To samé ty kouzla. Triky jak od laciného Dr. Strange. Celé to pojetí s alchymisty, runami a pohádkovými prvky mohlo být zajímavé, ale docela mě to nudilo a místy mi to přišlo fakt dost slabé. ()

Mrsina

Na první díl jsem byl hodně kritický, ale tady ten druhý pokus o moderní stylizaci, dopadl zdaleka ještě hůř. Vykrádačky všeho možného zůstaly, příběh nezáživný a nezajímavý, souboje nekoukatelné, herecké výkony otřesné, humor debilní, postavy stále nesympatické. Sladkou třešničkou na dortu jsou všude ty moderní nagelované účesy, které se krásně hodí do zdánlivě doby středověku. Ovšem navzdory tomu, že se jedná o vykrádačku nejedné Marvelovky, počítačové efekty jsou docela fajn a povedené a hudba, která je sice úplně nehodící se, ale zněla tak nějak neobyčejně, což se cení, že si s tím někdo dal ti práci si s tím vyhrát. Jinak se jednalo o úplné utrpení na sledování a doufám, že už o takový film nezakopnu. ()

xfizif

Mohlo být lepší, ale vzhledem zjevně nízkého rozpočtu a prokazatelně krátké natáčecí době je to znát. V kontextu toho všeho jde o film na který se klidně kouknu 5x do roka a znovu. ()

nudlis odpad!

Humus (ne ten k jídlu), vykrádačka, humus, 3-4 vykrádačky, další humus, několik humusů v pytliku a další metrák humusu na hromadě. Celkově - fujtajbl. ()

darkchipmunk

Výhodou je, že žádnej film s Eliškou Křenkovou, nadto když v něm hraje hlavní roli, nemůže být úplně špatnej. Jen už to prostě není spirálový vyprávění. No a. Připadalo mi to jak jeden díl Zaklínače, ale pochopitelně česky svojský a s původním příběhem. Nakonec... Zaklínače napsal Polák, takže určitá podobnost by mohla dávat smysl. ()

jiki

Bomba roku, po velmi dobré jedničce přichází výborná dvojka, které nechybí nic, příběh má švih, akci, humor a efekty na úrovni amerických velkofilmů, byl to úžasný zážitek a dvě hodiny utekly jako nic. Viděno 8.11. na předpremiéře ve Slovanském domu. ()

ada99

Pokud jste trpěli u Princezny zakleté v čase 1, kvůli zdlouhavému začátku, tak tady se nudit rozhodně nebudete. Akce má film dostatek. Dvojka přichází úplně s něčím novým, s čím se v české kinematografii nesetkáváme často - fantasy. Film je dál od pohádky, ale díky Ignácovi, Martinovi a Františkovi, se může nazývat "fantasy pohádka". Menší děti možná úplně nepochopí hloubku tohoto úžasného příběhu, určitě si však alespoň užijí krásné a barvené efekty doprovázející kouzla. Kdokoliv, kdo má rád light fantasy si přijde na své. Chci ocenit úžasné herecké výkony Elišky Křenkové, která měla svou roli doopravdy náročnou jak fyzicky tak psychicky, protože slza ukápla i mně při některých scénách. Simona Hába Zmrzlá si svou roli stejně jako v jedničce užívá a díky tomu, že ji můžeme spatřit ve více rovinách ještě víc oceňuji její práci s hlasem a mimikou. Celkově je film z mého pohledu dost vydařený a je krokem k českému fantasy, což by se mělo ocenit a odpustit pár much, které se sem tam objeví. Pokud budou autoři pokračovat při opravování takovým tempem jako mezi jedničkou a dvojkou, můžeme se těšit na naprosto dokonalý třetí díl. ()

fanda81

Film jsem viděl na předpremiéře ve Slovanském domě 8.11.2022. Na film jsem přicházel pln očekávání a bál jsem se, abych nebyl zklamaný. Nicméně jsem dostal přesně to, co jsem od filmu čekal... dokonce ještě víc. Ačkoliv má film úctyhodných dvě a čtvrt hodiny, rozhodně jsem netrpěl pocitem, že se scény vlečou. Hned od začátku má film svižný děj a diváka zatahuje hlouběji do světa Oberonu. Velmi se mi líbí poznávat jeho zákoutí, historii... Film je mnohem temnější a napínavější, než byla jednička, ale přesto se najde řada drobných radostí, které situaci odlehčí. Neuvěřitelně mě bavila dvojice strážných v podání Jakuba Ouvína a Martina Písaříka. Princ i princezna jsou mnohem sympatičtější než v jedničce a Amélie, kterou zahrála Eliška Křenková je také skvělá. Celý film posouvají vzhůru též záporáci. Murien je opravdu strašidelná a Pán run, kterého se zhostil Ján Jackuliak, je arcilump se vším všudy a závidět mu mohou záporáci i z áčkových hollywoodských filmů. Příběh je krásně vystavěn a celému tomu pomáhá i skvělá hudba, která mě prostě baví. Za mě jednoznačně nejlepší "pohádka" za posledních mnoho let. Petru Kubíkovi a Lukáši Danielu Paříkovi se podařilo vytvořit něco, co tu chybělo a jsem za to velmi rád. Vřele doporučuji nejen dětem a dospívajícím, skvěle se budou bavit i tatínci a maminky (a doufám, že i dědečci a babičky). Naprostá povinnost pro fanoušky fantasy! ()

tomaz1124

Druhý díl se jim velice podařil dneska kině jsme si to moc moc užily. Eliška Křenková její dvojrole jak Alchymistky Amelie Současné tak i minule se velice podařilo. Zatím co Martin Písařík a Jakub Ouvín představovaly takové komediální duo které se mi líbilo už v jedničce. Režie ,Scénář a hudba nesmí byt zapomenuta ať už to je Lukáš Daniel Pařík , Petr Kubík nebo Tereza Mašková. Ján Jackuliak on di role záporáku užívá do posledního dechu jsem rad když se herec najde ve své roly , která mu sedne. A nesmím zapomenout na Vojtěch Kotek a Sára Korbelová. Vojta si to hrozně užíval jsem rad že si zahrál ve dvojce. Sara je už od pohledu je to příjemná a milá holka a která je plna radosti. Její ztvárněni Alchymistky Lory bude naprosto úžasné. Ve filmu si ji každý hned hrozně oblíbil. Doufám že uvidíme další pokračovaní těšíme se moc. ()

zborja

Viděno v předpremiéře v Ostravě. Je to české fantasy s pohádkovými prvky, je to moře práce QQ studia, je to pokračování, jehož první díl silně postihla corona a je to, za mě čistě subjektivně, hodně dobrá podívaná. ()

Muffin

Z prvního dílu jsem byl doslova nadšený. Bylo jasné že česká fantasy pohádka nebude mít velký rozpočet. O to více to dohnala vtipem, nápaditostí, humorem a roztomilou nadsázkou. Ve druhém díle už bylo peněz více, ale bohužel vše výše jmenované chybělo.  Ve filmu byla snad jediná postava, která utvářela příběh (Amelie), ale její představitelka prostě neumí ani průměrně hrát. Její intonace, barva a rychlost řeči, je stále stejná bez ohledu na situaci ve filmu.  Naše parta “hrdinů” je tam jen do počtu.  Nepotěší ani neuvěřitelné dějové nedotaženosti, těch by bylo opravdu hodně. Pan princ který se souboje v hospodě zůčasnil jako pozorovatel za barem, je hořkým příkladem odfláknutí jakékoli hloubky ve formování akce, či čehokoli jiného.   Není jasné proč se tam cokoli děje, vše co se odehrává má účel jen aby se něco odehrávat mohlo. A to možná vysvětluje celý problém filmu. Byl postaven jen na tom abychom mohli mít nějaký druhý díl.  Proč k tomu ještě navíc není schopen kameraman zaostřit na postavy které zabírá, je už jen smutnou třešnickou na dortu, kterou bych u prvního dílu klidně odpustil. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna