Princezná zakliata v čase 2

• Česko Princezna zakletá v čase 2 (viac)

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci. (Magic Box)

NorseSword24

V určitých veciach pokles oproti prvému filmu ale niečo zase je aj lepšie. Ale strih, kamera, scenár, efekty majú niekde aj veľké diery. Ale ako taký mid(3*) film to je akurát. ()

tranquill

"Někdy je třeba umět se své moci vzdát a jindy je třeba umět ji použít!" Rozhodně to není pohádka, ale čistá fantasy. Dobře natočená, jen ten scénář byl slabší. ()

FeroFabus

Vynikající fantasy, na české poměry přímo úžasné, ale je tu několik ALE. Zbytečně dlouhá stopáž, zkrácení o 20-25 min by jen prospělo, některé věci tam byly zbytečné, hlavně postavy zbrojnošů Martina a Františka, asi měly príběh odlehčit, ale nehodilo se to tam. Také některé scény byly inspirovány Harry Potterem. Celkově tak 75%. ()

rublik05

Přemýšlím, jestli jsem někdy odcházel z kina tak zklamaný, jako právě v případě Princezny zakleté v čase 2. Ale hezky od začátku. Po poměrně úspěšné jedničce jsem čekal, že si tvůrci kvalitativní parametry pohlídají, že budou minimálně na stejné úrovni, ideálně ještě o úroveň výš. Dle traileru jsem čekal takovou svižnou a vtipnou dobrodružnou výpravu, v našich končinách poměrně originální počin. Prostředí mě vcelku zaujalo, krásná česká příroda, zajímavý fiktivní svět, kazily to akorát ty epické záběry z neznámých krajin, jako bychom u nás neměli hromadu nádherných míst. Herecký ansámbl zůstal prakticky neměnný, herecké výkony jsou vcelku na pohodu, přibyl jen nový hlavní záporák, kterému však mohl být dán mnohem větší prostor. Pomalu se ale dostáváme k tomu hlavnímu, co filmu srazilo vaz, a sice scénář. Bez výjimky všechny postavy se po celou dobu chovají extrémně nelogicky, většina dění postrádá jakýkoli smysl, hromada scén je až otravně zbytečná, snaha o humor místy hraničí až se sebeparodií. Téměř každá scéna zde popírá scénu předešlou, digitální efekty nepůsobí vůbec pěkně, snímek je tak o třicet minut delší, než by měl být, třešničkou na dortu je až dětinsky hloupý závěr. Na jednu stranu se snímek tváří strašně vážně, jindy zase sklouzává až k parodii, finální výsledek je tedy jakýsi nesmyslný mišmaš, který celý film naprosto devalvuje. Oproti jedničce je to teda ohromný kvalitativní sešup, a to nemluvím to tom do očí bijícím vykrádání všemožných zahraničních velkofilmů. Pro děti je zde alespoň hromada barviček a brblající tác, dospělí budou jen nevěřícně kroutit hlavou. Viděno v kině 3.12.2022. 3/10. ()

Shaleman

Zdlouhavá, nevtipná a bez atmosféry s totální motykou v hlavní roli. Jak se taková osoba může nazývat herečkou? To měl být nějaký fantasy speciál k Ulici? Jak to tady lidi můžou chválit? Nádherné přírodní scenérie, zajímavou hudbu a dobré efekty vystřídá smutná česká křeč s nehrajícími herci co absolutně bez emocí přeříkávají pitomý scénář a celý tenhle vinný klenot chycený myšinou natahuji na útrpné dvě hodiny. Mě to nebavilo, děti to nebavilo (žádný, v celém poloprázdném kině), manželku to dokonce sralo. Vyhozené peníze. Měl jsem je radši utratit za oběd u McDonalda. ()

Trixinka

Na česko-slovenské poměry rozhodně nadprůměrná fantasy pohádka. Ovšem ne tak dobrá jako první klasičtější pohádkovější díl. Začnu názvem - Princezna zakletá v čase 2 - nevystihuje vůbec děj, ona princezna (i s princem) byla v ději spíše do počtu a rozhodně ne ve vůdčí roli. Měl se spíše zvolit onen alternativní pracovní název - Alchymistka zakletá v čase. A nyní k samotnému ději a postavám. Mladá alchymistka v podání Křenkové oproti prvnímu dílu bohužel ubrala na hláškách, přidala více dramatických úvah, postojů a emocí ve tváři, ale celý dlouhý film utáhnout sama (ani se svým starším já) nedokázala. Patrně jí k tomu měla pomoci její partička společníků, z nichž za zmínku stojí pouze postava Kotka (nechci spoilerovat) a roztomile zlá Zmrzlá alias Murien. Ostatní působili spíše jako lepší kompars (viz zmíněná princezna s princem) nebo jako náhodně se objevující spásné postavy. Dějově se taky nejedná o kdovíjak originální dílo, všechno už tu v nějaké podobě bylo a řada dějových zvratů se dle mého názoru odehrává předvídatelně (skrytá identita hlavního padoucha), chaoticky a místy zcela nelogicky (město plné mistrů a velmistrů v kouzlení, a nejsou schopni se nějak lépe ubránit). Co se vizuální stránky týče, je tu vidět strašná snaha, ale bohužel místy až do očí bijící technické nedostatky (Kotek před zeleným plátnem) tuto snahu hodně sráží. Také ono hojně zmiňované máchání rukama a kreslení symbolů ala Doktor Strange působilo hodně úsměvně. Na závěr svého komentáře bych ještě zmínila ono "zakletí v čase". V prvním díle byla časová smyčka použita dobře a tvořila základní kostru celého příběhu. V tomto druhém díle, i když se jmenuje obdobně, se s časovými smyčkami a s využitím runy času pracuje velice málo, nebojím se říci prakticky vůbec (pár vzpomínek rozhodně nepovažuji za časové smyčky, zpomalení času nudné, a návrat v čase byl využit pouze jednou jedinkrát!!!). Celkově, jak už jsem zmínila v úvodu, se jedná o nadprůměrné dílo, které se ovšem (bohužel) prvnímu dílu nevyrovná. ()

ER

Škoda až civilního hraní hlavních postav, hlavně "Čáryfukyně", která nedokáže prodat magickou moc run s efekty Dr.Strange. Příběh je fajn, děj nenudí a nechybí ani humor, byť vtipný moc není. ()

Likan7

Šílený sešup dolů. Jedničku mám rád a v rybníku české kinematografie to je tak trochu zjevení. Vznik dvojky tak není žádné překvapení. Překvapením je ale její (ne)kvalita. Šíleně utahaný 130(!) minut plných scénáristických kliček a blbostí, které mě prakticky od začátku ubíjely. Tady si hrajeme vyloženě na epickou fantasy podívanou, ale Petr Kubík se měl raději držet při zemi jako v případě jedničky. ()

Shakaar

U "jedničky" jsem když nic oceňoval že se tvůrci snažili narušit zažitý narativ zdejších vod a většinou se jim to i dařilo. U dvojky bych řekl jako kdyby narychlo dali dohromady směsici nápadů a toho co se jim do jedničky nevešlo a z toho udělali druhý díl. Vizuál bych řekl že je lepší, stejně tak produkční hodnota, povedlo se jim vyvaroval se t nedostatků z jedničky jako je divné nazvučení. Tragické ale vyloženě byli charaktery postav. Sarkastickou Germani vystřídala stejným humorem střižená Křenková, která po 90% času měla na sobě jeden a ten samý výraz, tedy pokud nezastírala že jí natáčení vůbec nebavilo a zbytek se vezl. Film se strašně nevěděl rozhodnout jestli chce fantasy, nebo parodii, vážné scény se narušili nějakým vtípkem, jako je zvykem z Marvelovek - to je něco čím by se opravdu tvůrci neměli inspirovat a je to škoda, protože jednička opravdu bavila. Možná kdyby se to natočilo o rok či dva roky později, nemusel by to být takový průšvih. ()

mira.l

Já nevím, jestli mě víc sral obsah (na podobný "čarodějoviny" a kouzlení já fakt nejsem) anebo forma. Dialogy byly ... asi se nedá ani tak říct blbé, i když to mnohdy taky, ale mě neuvěřitelně vytáčel tón řeči, intonace vlastně většiny postav v čele s Amélií. To byl záměr nebo Eliška Křenková líp mluvit neumí? Mně to prostě přišlo jako když vedou dialog dvě nějaké postavy z třistaosmdesátéhošestého dílu nějakého nekonečného seriálu na Primě, kde už jde jenom o to, jak zaplnit stopáž mezi reklamami. Monotónní, huhlavé, prakticky bez intonace, místy až na hranici srozumitelnosti. Jedna hvězdička za snahu, protože tohle poskládat dohromady, to muselo dát spoustu práce. A přitom taková blbost. Krom toho dvě a čtvrt hodiny na pohádku je jakože fakt dost.  O čem byl ten první film, to už si moc do detailu nepamatuju, jen jsem si okamžitě při pohledu na princeznu Ellenu, která tu ovšem hrála druhé, možná i třetí housle, zase vybavil Alicii Vikander:). Jo a až při nejbližší příležitosti pojedu okolo hrobky, musím si dávat bacha, jestli tam nelevitujou šutry.... ()

hero_bk

Jak pejsek a kočička pekli dort. Šéf kaskadérské delegace na předpremiéře v Blansku film uvedl tím, že se jedná o víc fantasy, než první díl, čímž přesně vystihl problém - ten film není dobrý ani jako pohádka, ani jako fantasy. Pokud to vezmeme pohledem fantasy, tak je to podprůměrný brak, kterých tvoří a publikují na různých amatérských fantasy stránkách teenageři pobláznění Pánem prstenů každoročně stovky (Gryfí hory? Vážně?). Jenže základem dobrého fantasy je dobře vytvořený svět s jasně danými zákonitostmi. "Fantasy" neznamená, že pravidla neplatí. Svět princezny zakleté v čase přitom popírá pravidla, která si sám stanovuje. Celá logika "protorun" je hodně pokulhávající. Kupříkladu - pán run (Alcatraz, nebo jak se jmenoval) přežil 800 let díky tomu, že měl v moci runu smrti. Muriel, která jej však před těmi stovkami let zradila a uvěznila, i bez runy smrti zůstává relativně mladou. Mít runu na kůži znamená mít velkou moc, která toho člověka ovládá - a proto měla princezna runu času na kůži od mala až do konce prvního dílu? Logika druhého dílu zkrátka popírá samotný první díl. Zatímco první díl dával smysl i z pohledu časoprostorového kontinua, dvojka nemá z pohledu posunů času žádnou logiku. FIlm nefunguje ani jako pohádka - chybí jakákoliv romantická linka (vztahovou krizi princezny s princem pijicím pivo uprostřed bojové vřavy nelze počítat), archetypální souboj dobra se zlem je značně upozaděný za speciální efekty (proč je vlastně Pán run ten zlý? Kromě toho, že nosí kápi do obličeje, nechutně mu světýlkuje obličej a podle hlasu před soubojem vykouřil karton cigaret? Co se stane, když vyhraje?). Scénáristé se nevytáhli ani v tom, jak zapojit do děje hlavní postavy prvního dílu. Záminka, proč princezna s princem jedou na nebezpečnou misi s Amélií, je velmi chabá, a v podstatě to vypadá tak, jako by byli do scénáře doroubováni dodatečně poté, co se tvůrci zalekli natočit princeznu bez princezny. Závěrečný souboj je pak naprostá změť nepřehlednosti, kdy v tom, co se vlastně děje, se nemohli vyznat snad ani sami tvůrci. Takže - jedna hvězdička za pěkné lokace a hezky technicky provedené efekty. ()

Maniik88

Milé ČSFD osadenstvo nesklamalo a zhejtovalo tunajšiu rozprávku/fantasy ako sa patrí. Však my predsa nič dobré nevieme spraviť až na Pelíšky.. Tak za mňa to bolo oveľa lepšie ako všetko čo za posledných 10r vyprodukoval Disney v poli hraných rozprávok. Je to už viac fantasy ako rozprávka, ale za mňa super. Príbeh bol dobrý a napínavý. Hlavná postava Alchymistky výborná. Efekty až na pár momentov super. Exteriéry, kostýmy, herci, proste na vysokej úrovni. Hudba taktiež dosť dobrá a najmä v napínavých pasážach. Áno kúzlenie sa podobalo na to z Dr. Strange, zberanie rún na Thanosa a Infinity stones. No a čo? Za mňa čisté 4*, pridal som jednu aby som vyvážil tunajšie zlé hodnotenie. Myslím, že by sa to nstratilo ani vo svete a spolu s jedničkou fakt unikátny počin v našich končinách. Som kľudne aj za trojku. ()

Gardis

Byl jsem na předpremiéře a je to skvělý film. Děj je skutečně zajímavý a propojený. Nic není zbytečné a všechny postavy mají svoji podstatnou úlohu, což je i očekávaný prvek v každém filmu, ale ne všechny se toho drží. Proto v ČR vzniká velké množství nekvalitních filmů. Princezna zakletá v čase 2 to ale není. Hodnotím 92%. Strhávám jen za málo akční scén přes den. Mohu tedy říct, že jde o lepší pokračování než, co jsme viděli u prvního dílu. ()

johnny01

Je potěšitelné, že se pokračování zaměřuje na jinou postavu a neopakuje stejný motiv, pak je ale název matoucí. Celkově je dvojka slabší než jednička, místy uměle natahuje děj - převypravování jedničky v jakési komiksové knížce tam nemá co dělat a s dějem nesouvisí; "pletky" mezi strážnými jsou pak vyloženě trapné. Strážní pak naprosto bourají napětí ve vrcholných scénách. Zcela zbytečné jsou pak i mnohé scény plné žárlení a dělání si naschválů, jakož i zírání na nohy v masážním salónu (jako vážně, v pohádce?). Průběh je značně neuspokojivý, zrádcem může být hned několik postav a rozuzlení je málo uvěřitelné. Slabinou je i přespřílišné zestárnutí Archivalda, který má tak +30 let navíc. Zůstaly tak nádherné exteriéry, silné přátelské pouto a krásná píseň. ()

AgnesDee

Po dni přemýšlení z tohoto filmu mám opravdu zvláštní pocity. Na jednu stranu je to super nápad, zajímavě postavený svět a (alespoň pro mě ve filmu neokoukaná) jiná pravidla "magie", na které jsem zvyklá. Na druhou stranu jsem už od začátku měla pocit, že sleduju herce v kostýmech na filmovém setu, než postavy pohybující se ve fiktivním světě. Tento pocit jsem dostala až ve chvíli, kdy parta hrdinů dorazila do Ayly. Dále některé dějové "zvraty" nebyly pro mě vůbec žádné zvraty, protože jsem je prokoukla v podstatě okamžitě, co se objevili na plátně. Překvapil mě možná jeden zvrat, ale i ten je snadno rozpoznatelný už v polovině filmu, když se na něj dobře zaměříte. A nakonec mě trochu zklamaly bojové scény, které sice působily velkolepě, ale bohužel ze strany herců dost nedotaženě - hlavně co se týče bojového stylu Marka Lambory, který nedotahuje pohyby a víc než na efekt jede na rychlost pohybů. Jednička se mi po prvním shlédnutí líbila asi víc, ale myslím, že dvojka taky neurazí. Zvlášť, když se vlastně děj točí kolem jiné postavy, která dokazuje, že není jen na efekt, ale opravdu dokáže něco ovlivnit a není nudná. ()

hrumsrt

Před třema rokama to byl zázrak, který Princezna zakletá v čase dokázala.. Kombinace časové smyčky a na české poměry zajímavého vizuálu bylo něco, co bych tu nečekal... Bohužel už chápu, že filmy jsou jen byznys a pokud první film vydělá tak druhý být musí, i kdyby měl celou značku nakonec pohřbít... A tohle je jen další případ naprosto zbytečného sequelu, který nejen že ani nemá ambici kopírovat první film, nýbrž on se pokouší o něco nového, co už jde proti značce samotné a ten název už nedává smysl.. Více prostoru pro Křenkovou je tvůrčí hloupost, která dělá z původních hlavních postav jen účelné křoví.. Vypadá to divně, že se stydím, jak jsem tomu loni věřil.. 40% ()

Stejšn

Posun od pohádky k dark fantasy mě osobně moc nenadchnul, a je tady toho všeho strašně moc - postav, dějových linek a hlavně barevných triků. Přišlo mi, že se tvůrci utrhli ze řetězu a nějak to neukočírovali. Co oceňuju je opět skvělá hudba. Výstižný komentář: Gilmour ()

MartinTerran

Pořád se nemohu rozhodnout jestli je lepší než jednička, ale že jde o zdařilé fantasy je jasné. Příběh logicky je jiný, ale spojitost s ovládáním času zde zůstává. Jinak příběh není nikterak originální, ale je postačující. Vtípky jsou zde dobré, herci známí z minulého dílu plus pár nových, takže cajk. Styl kouzlení mi připadá jak by okopírovali Doktora Strange. Hodnocení: 84/100. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna