Princezná zakliata v čase 2

• Česko Princezna zakletá v čase 2 (viac)

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci. (Magic Box)

angel74

Kostra příběhu je v podstatě velmi jednoduchá, proto úplně nechápu, proč musí mít tohle celkem zbytečné pokračování tak šíleně nataženou stopáž. Nehledě na to, že název tentokrát skoro vůbec nekoresponduje s obsahem, princezna se tu sotva mihne. Dalším neduhem jsou vizuální efekty, jež působí hodně lacině. Nezbývá tedy nic jiného, než se soustředit na herecké výkony, které jsou bohužel dost nevyrovnané. Z nově zjevivších se postav pak zaujme především Vojta Kotek. Vyzdvihnout si ovšem zaslouží hudební složka filmu. Ta se skutečně povedla. (45%) ()

AdaMM

pořád výrazný nadprůměr, ale už mě to tak nebavilo, když to srovnám s prvním dílem. chyběla tomu lehkost, spád i gradace jedničky. ()

Sabrewulf

Po prvním díle, který škaredě vykrádal jiné filmy, jsem vždycky při nějaké zmínce, že se točí druhý díl, jízlivě rýpal:" Co budou vykrádat tentokrát?" No klucí se činili a jedou další bomby. Osazenstvo hradu hromadně kouzlící štít jako v Harry Potterovi, celá motanice kolem pěti mocných run (každá s jiným typem síly), které se snaží získat záporák, je komplet parafráze na Thanose a 6 kamenů nekonečna a tak dále. No k zblití. Každopádně i bez vykrádaček je to zlé. Křenkové nejspíš během natáčení někdo zabil oblíbeného psa, protože její herecký projev vypadá, jako by byla nasraná na celý svět a všechny repliky tak odříkává s jediným podrážděným výrazem, což je strašně protivné. Hudba občas náladou vůbec nepasuje do dané scény. Postsynchrony hlavního záporáka jsou příšerné, v prostorech, ve kterých by měl znít hlas v mírném echu (sál v jeskyni), jede úplně na sucho. Mluva klasicky moderní, až je to na přesdržku. Nicméně tím úplně nejhorším na tomto filmu je scénář a jalová akce. Nic z toho absolutně nedává smysl. Při soubojích kouzelníci na sebe vrství jedno kouzlo za druhým bez nějaké logiky, prostě jen pro efekt. Např. hned při prvním souboji Křenková proti útočícímu protivníkovi použije zpomalovací kouzlo, ale místo toho, aby útočníka zpomaleně máchajícího mačetou třeba obešla a bodla z boku, stojí před ním jak kráva a zaklání se před útokem dozadu, až z toho spadne na zem, tak jaký to pak mělo smysl? Nebo princezna střelí šíp po protivníkovi, ten se okamžitě zeleně rozplyne, zatímco druhý protivník má v sobě dva šípy a rozplyne se až po třetím šípu v těle. Proč? A takhle bez logiky je to celé. A to nemluvím o v praxi naprosto neefektivním kouzlení run, kdy kouzelníci nejprve runu nakreslí a pak ji teprve pošlou na protivníka - ve skutečnosti by už v sobě měli zapíchnutou hozenou dýku, jenže protivníci prostě na to kreslení run vždycky jen blbě čumí. Finální rádoby epická bitka je jedno velké WTF. Záporák kouzlí zelenou runu, Lamboru sestřelí pěšák zelenou střelou, Křenková vrací čas, záporák znovu kouzlí tu zelenou runu, Lambora opět padá zasažen zelenou střelou, komparz mezi sebou šermuje, Křenková vrací čas, záporák se snaží pořád kouzlit tu jednu zelenou runu, Lambora se válí na zemi po zelené střele, dvě postavy se tam snaží nahodit vtip, záporák furt jak debil kouzlí tu zelenou runu, je tam nějaký štít, pak tam zas není, Lambora se jak prase furt válí po zásahem zelenou střelou, komparz šermuje, záporák se furt doblba jak úplný debil snaží vykouzlit tu debilní jednu zelenou runu a tak pořád do zblbnutí... Neskutečný opruz. A aby to nebylo málo, tak ten záporák, co má už asi tři runy a má být jakože fakt mocný, tak krom toho, že celou bitvu ani neumí vykouzlit tu jednu pojebanou zelenou runu, je zabitý JEN TAK, lusknutím prstu a ne nějakým postupem, ke kterému by se během celého filmu dopracovali. Jako třešnička na dortu se uprostřed filmu HODINU (!) nic neděje, což je ve fantasy/pohádce strašný průser. Jedna hvězda pouze za některé triky a za tu záporačku, kterou je pro takovou kravinu škoda. P.S: Žádná princezna tu v čase zakletá není, takže ani ten název nedává smysl. () (menej) (viac)

HonzaBez

"Měníš se, ztrácíš sama sebe..." Už první díl Princezny zakleté v čase byl šmrncnutý fantasy, ovšem tohle pokračování už nemá s pohádkou vlastně vůbec nic společného. Je to jednak výrazně temnější než jednička, ale hlavně je to plné magie a bojových scén, jejichž  rozsah podle mě do pohádky pro menší děti nepatří. Kromě toho už i název filmu je zavádějící, protože pokud je zde někdo "ztracen v čase", tak je to možná alchymistka Amélie, ale rozhodně ne sama princezna. Sám příběh přitom určitě není špatný, a dilema, kterému je Amélie vystavena (přivlastnit si magii, která ji nepatří z pohnutek, i když ji k tomu vedou dobré pohnuty - ochrana svých přátel), působí velmi věrohodně a nese v sobě silnou myšlenku o tom, že "cesta do pekla bývá mnohdy dlážděna dobrými úmysly". S čím mám trošku problém je závěr, kdy ve prospěch dobra musí zasáhnout (původně zlá) čarodějnice Murrien. Podle mě se děj "pohádky" mohl bez tohoto zvratu obejít. Stačilo, aby sama Amélie onen návrat v čase provedla z gruntu a k onomu závěrečnému střetu (plnému násilí) vůbec nemuselo dojít. Každopádně ona změna charakteru čarodějnice Murrien v tomto díle nebyla nikterak blíže vysvětlena, takže ten její zásah ve prospěch dobra na mě moc věrohodně nepůsobil. Stejně tam bych měl určité výhrady k některým komediálním scénám zejména v podání Martina Písaříka coby pobočníka prince, které na mě působily spíš trapně než vtipně, ač asi chápu jejich smysl odlehčit děj pro dětského diváka. Ale otázkou opět je, co už jsem psal v úvodu, zda bylo správnou cestou udělat na jednu stranu velmi temný příběh plný bojových scén a na druhou stranu jej takto zkombinovat z trapností. I přes tyto výhrady dávám ale nakonec čtyři hvězdičky, protože podobně jako u jedničky si myslím, že na to, že to bylo produkováno v české kotlině, jde o opravdu kvalitní a svěží počin. Jen tomu prosím neříkejme pohádka. ()

Johnny.ARN

Jednotka bola nápaditá, inovatívna (na slovenské pomery) dobre sa to pozeralo od začiatku do konca. Dvojka je len vykrádačka Harryho Pottera, roadtrip Pána prsteňov a manipulácia s runami na štýl Avengerov. Do toho je to dlhé (aj keď druhá hodina zbehne rýchlo, hlavne vďaka akčným sekvenciám) s predvídateľnou zápletkou, ale s peknými efektami a zábermi na krajinu. Dokonca sa aj ten vtip vytratil, čo ma asi mrzelo najviac. Nechceli opakovať zápletku z jednotky, chceli prísť s niečim novým, čo úplne nevyšlo. Pozerateľné, ale ostalo to v tých vodách, že dvojka je vždy horšia. Slabšie 3 z 5 (CinemaCity Aupark) ()

viperDavid

Nebylo to špatné, ale s dcerou jsme se shodli na tom, že jednička prostě byla lepší. Ano musím porovnávat. Píseň v dvojce nebyla vůbec špatná, ale kdyby ji nazpívala Křenková s tím svým chraplákem, mohl by to být lepší. Taky za zmínku stojí, že celé pokračování právě vede Eliška a na princeznu tak tak nějak pozapomnělo. Navíc to skoro vypadá, že víc princezna byl urázlivý princ :) ()

filmmovier

Tak tohle se opravdu mimořádně povedlo. Jsme svědky tvoření opravdu velké fantasy ságy. Jednička, která mě napodruhé už tolik neohromila, byla fakt jen rozjezd. dvojka je mnohem lepší. Vizuál je naprosto fantastický, epické efekty, luxusní akce, je to nádherně temná a epická záležitost s hudbou jako z Fénixova řádu, obranou města jak z Relikvií smrti a extrémně luxusního záporáka Janka Jackuliaka, kterého by se bál i Thanos. Je to celý fakt super vymyšlený, užíval jsem si každou minutu a moc jsem se bavil. Eliška Křenková je neodolatelná a super cool a Eliška Křenková v dark módu je ještě neodolatelnější a ještě víc cool. A když jsou na plátně obě... Líbilo se mi i to, jak se dál pracuje s tématy, které jinak pohádky neukazují (osobní problémy prince a zakleté nány), líbila se mi opravdu správná fantasy hospoda (Divokej Bill!), líbilo se mi, že humor opravdu funguje a není trapný ani na sílu (Ouvín s Písaříkem a Vava a hlavně running joke s princem a pivem) a líbila se mi i ďábelsky úchvatná Simona Zmrzlá. Postavy v téhle SÁZE jsou fakt skvěle napsané a hlavně záporáci vážně nemají konkurenci. Jsem naprosto nadšen a doufám, že dojde na další díly, protože k tomuhle se opravdu budu vracet vážně často. Je z toho všeho vidět, že tvůrci jsou opravdu fanoušci, tu správnou fantasy atmosféru to fakt má. Jen ta nádherná ústřední píseň sluší víc Elišce. 100 %. ()

oveckaoa

Poté co Amélie zničila Murielinu růži otiskla se na ni nějak runa času (jak nevíme a nikdo to neřeší) Amélie se rozdvojila, aby ji lépe chránila (jak nevíme a film to nevysvětlí) a snažila se ji chránit. Mezitím se díky tomu objevil jakýsi  pán run co žije díky runě smrti s armádou nějakých mutantů (nápadně podobných skřetům z pána prstenů) a snaží se získat 4 runy (pátou už má) . 2 získá (netěšte se nic neukážou)  zbývá mu runa prostoru co je v městě alchymistů a runa času co má Amélie a nechce to nikomu říct v tom městě je Elena, Jan, Amélie a ti dva blbečci .  Záporák je o hodně horší než Muriel v jedničce (mimochodem ta se tady taky objeví jak, když má být mrtvá nevíme a film to neřeší nicméně za tohle jsem hodně rád scény s ní patří k tomu nejlepšímu co zde film nabízí klidně bych jí dal více prostorů na úkor těch 2 blbečků co se zde staraly o humor škoda, že jich ty děcka nezabily na začátku hned bych automaticky dával 5 hvězd) davové scény jsou lepší a přehlednější (zdravíme Jana Žižku takhle se to točí a nemusíme do toho rvát milionové rozpočty a hollywoodské herce). Příběh je slabší a stopáž zbytečně moc dlouhá zatímco Black Panther měl 160 minut tam se pořád něco dělo tady je zhruba 40 minutová pasáž kde to stojí na místě  v podstatě od příchodu do toho města to stojí na místě navíc je zde minimálně 5 scén kdy se z ničeho nic objeví černá obrazovka . 60 procent těch 84 procent co to má aktuálně je úlet není to o tolik lepší než jednička.  Tvůrci by chtěly ještě dva díly a seriál tak uvidíme jen  bych měl obavu z toho, aby se nevařilo z vody. https://nerdfix.cz/clanek/tvurci-ceske-princezny-zaklete-v-case-planuji-dalsi-dva-47mrnk ()

anli

První Princeznu zakletou v čase jsem si velmi užil a byl to svěží závan do českých pohádkových vod a proto jsem se na druhý díl velmi těšil.Opravdu velmi . Inu a zklamán jsem nebyl ,ale hezky popořádku.Druhý díl nás přímo vrhá do děje a soustředí se především na alchymistku Amélii ,která je tentokrát zakletá v čase a nikoliv princezna ,ale to vůbec nevadí . Na začátek chci říct ,že napsat ,protlačit ,zafinancovat a pustit se do takovéhle pohádky v českých vodách chtělo velké odhodlání ,hodně peněz a velké filmové srdce . Takže všichni a zejména Petr Kubík ,jako spoluscénárista a režisér mají můj velký obdiv.Výsledek je totiž plně a to opravdu srovnatelný se současnými světovými filmy žánru a to včetně Marvelovek a Hollywoodu . A to myslím mluví samo za sebe. Inspirace zejména Marvelovkami ,ale i třeba Pánem prstenů je tady zřejmá a jasná. Je to opravdu rozmáchlá fantasy podívaná se vším všudy.Děj navazuje na první díl a Amélie střeží runu času ,jednu ze základních a na všechny má samozřejmě zálusk pěkný padouch ,který už má být dávno mrtvý ,ale jak se ukáže ,není. Alchymistka za pomoci princezny a prince a spousta dalších se vydává do bájného města ,kde je poslední runa a tu svojí střeží a tají.Je to vzácná runa času získáná v prvním filmu a Amélie se snaží čas ovládnout a posunovat ,ale něco za něco a tak jí to začíná pomalu měnit. Ano podobnost s Frodem a nesení prstenu je zřejmá ,stejně jako podobnost s kameny nekonečna a co se týče obrazového a vizuálního zpracování ,musím všem vyseknout hlubokou poklonu ,protože každá scéna ve filmu vypadá fantasticky a skoro bych řekl ,že není záběr ,kde není použit nějaký speciální efekt .Autoři se tu opravdu velmi rozmáchli a tak nejen efekty ,ale i lokace a kamera a hudba působí opravdu fantasticky. I když by se mohlo zdát ,že jde o americkou fantasy v českých hradech a zámcích , ale není tomu tak.No a herci jsou skvělí a kdo má rád Elišku Křenkovou ,užije si jí dvojnásobně ,neb runa času nám jí ukazuje dvakrát a pokaždé jinou a často obě najednou.Humorné vsuvky většinou obstarává duo Písařík-Ouvín a musím říct že velmi příjemně a pohodově ,nikoliv trapné. Není to sice tak originální jako díl první ,ale je to daleko rozmáchlejší temná fantasy se vším všudy ,kde se malé děti možná budou trochu bát a kde i čarodějnice z prvního dílu bude mít poměrně velkou a důležitou roli. Přibyl nám tu příjemný Vojta Kotek a hlavní padouch v podání Jana Jackuliaka je opravdu démonický a patřičně chtivý moci.Možná bych malinko vytknul časté přeskakování v ději a mnoho záblesků ,i když je tu čas hlavním pánem ,myslím ,že méně je někdy více..Ale to je proti všemu opravdu v menšině.Prostě slušný scénář ,perfektní vizualizace ,zvuk a kamera ,k tomu vynikající herci a patřičná dávka napětí i humoru.Chvilku jsem zvažoval hodnocení vzhledem k prvnímu dílu a nakonec dávám plných pět a 90% .Je to opravdu nádherná podívaná a byl jsem více než spokojen .Ježíšku ,co to tu mám zase na té ruce pane Zachu? ()

dragon94

Vlastně tvůrcům dost fandím a tiše doufám, že to napotřetí snad už konečně vyjde. Natočený je ten film totiž opravdu dost dobře. Spoustu pěkných záběrů, na české poměry fajn efekty, relativně zajímavý svět, parádní kostýmy, jen ten scénář hrozně kulhá. Né jenom, že je zase neuvěřitelně nenápaditý a obšlehává vše možné, ale také mu po 45 minutách dojde dech a začne neuvěřitelně recyklovat sám sebe a přešlapovat na místě. Ono když vás pak ve zbytku filmu pořádně baví jen vtipné scénky Pisaříka a Ouvína, které jsou totálně mimo hlavní děj, tak je něco špatně. Motivačně hodnotím slabými 3* 50% PS: Taky jste si všimli, že tvůrci v 59 minutě vyloženě obšlehli hudbu z Temného rytíře? ()

Autogram

No, moderná akčná rozprávka, kde akcia spočíva v čarovaní a rozhadzovaní rukami. V podstate na tom nie je filmársky nič zlé, ale atmosféra viazne viac, ako by mi bolo milé. Zdá sa mi, že pri rozprávkach nie je správnou voľbou ísť cestou Pána Harryho prsteňov. –––– Je třeba vědět se své runy vzdát. Nebo ji použít! ()

psychoJoa

Vzestup a pád princezny zakleté v čase je … ČAS. Čas, který tvůrci přiznali, že neměli. Čas, který se oproti jedničce absolutně nepovedlo využít. Čas, který se táhne při sledování pohádky, která se moc nepovedla. Člověk (jako já) by čekal, že po úspěchu jedničky to bude dobrodružný a výpravný nářez. Byl to spíš zářez… asi jako prohlášení tvůrců, že v případě negativních recenzí se přes to máme přenést… nepřenesu. Ne po tom, co po těchto slovech následovalo. Z tohoto důvodu nechci být zbytečně stručná. Abyste mi rozuměli, je to pohádka, která pořád patří mezi ty lepší. Ale mohla být mnohem mnohem dál - ale to by tvůrci museli chtít, vážně chtít jako u jedničky a tvořit srdcem. Ne rychle pod tlakem na úkor kvality. Když jsou nejrozumnějšími postavami pohádky tác a Muriel, je něco špatně. Když celý film svítí efekty, které odvádí pozornost od nelogického a plytkého scénáře, je to špatně. A když vám samy postavy musí předem prozrazovat, co se stane nebo vysvětlovat, co se stalo, zase je něco špatně. Největší mínus tak vidím v tom, že tvůrci očividně zvolili jinou cílovku (asi i na popud jedničky, která byla spíše pro starší) - malé děti, které tomu nerozumí. Děti, co koukají na efekty, smějou se vtipům (ať už jsou v jakkoliv nevhodnou dobu) a je jim jedno, že záporák zapomněl, že je vlastně nejmocnějším na světě (očividně se demence nevyhýbá ani 800 let starému skoro-člověku). Takže za ně super - za mě teda velký špatný. A jelikož hodnotím za sebe, tak za mě takhle fakt ne! Prosím, pokud klapne trojka, tak si na tvorbu nechte dostatek času a zkuste přemýšlet nad tím, PROČ se děje to, co se děje - tak málo občas stačí k tomu, aby příběh pak alespoň dával smysl. Protože SMYSL je to, co českým pohádkám tohoto století chybí - prostě aby dávaly smysl. A na závěr: méně je někdy více a všeho moc škodí. ()

Yeosol

Tak jsme se konecne dockali a jsem rad, ze to nekdo dokazal! Ptate se co? No, ze ceska kinematografie neni uplne mrtva a plna hloupych komedii, ktere uz radu let sbiraji ty nejhorsi hodnoceni ve vsech moznych recenzich a dokaze cas od casu mile prekvapit. Jsem nesmirne rad, ze nekdo prisel konecne s necim, co v nasi zemi nema obdoby. Ryze fantasy zanr, ktery ma dost vypravne meritko. Oproti jednicce vzrostla stopaz (mensi deti by se mohly uprostred filmu sice trosku nudit a nasledne vrtet), mne to ale jako dospelemu divakovi nevadilo. Digitalnich efektu je daleko vice a vypadaji na ceske pomery velice slusne, stejne tak akce a nejruznejsi souboje, vcetne velke bitvy na konci. Pribeh se venuje dalsim postavam (nyni je to prevazne o alchymistce Amelii a jeji rozdvojene osobnosti) a rozviji se take onen fantasy svet. Mesto Ayra je opravdu krasne vykresleno a prezentovano, barrandovske ateliery tu maji tu nejlepsi moznou reklamu a vskutku jsem si ho uzival, a to nejen jako komparzista, kde jsem mel tu cest zahrat si jednoho ze strazcu Calderonu. Musim pochvalit i nejruznejsi hratky, scenky a vysvetleni jak to v Ayre vubec funguje, coz dava prostor k usmevnym situacim. O ty se opet postaralo duo straznych Frantisek a Martin a jsou opravdu vtipne. Scena ve vane, anebo kdyz behem zaverecne bitvy prijdou s rucniky z masaze nemely chybu. A hudebni doprovod? Ten je patricne dechberouci a sakra se dobre posloucha...tesim se, az si ho budu moct vychutnat samostatne. Jeste neco malo k hercum. Marek Lambora hraje takovou tu svoji klasiku...proste prince pohodare, stejne tak Natalie Germani v podstate to stejne, sympatickou holcinu, co se tentokrat neboji strilet dva sipy najednou. Mozna bych uvital vice do hloubky prokreslit ten jejich vztah, ale jinak v pohode. Eliska Krenkova? Ta si vesmes ukradla cely film pro sebe a musim uznat, ze Amelii hraje fakt skvele. Opravdu me bavily vsechny jeji sceny, stejne tak s hlavnim zaporakem Alazarem ci skvelou Murien. Skoda jen nevyuzitych hercu Jana Revaie a Veroniky Freimovane. Takze podtrzeno secteno, skvele vypadajici ceska fantasy pohadka pro odrostlejsi divaky, ktera vskutku nema u nas obdoby. Velka pochvala celemu tvurcimu tymu. Tech bezpocet bezesnych a narocnych dnu i noci se vyplatily, jdou videt a je na svete film, za ktery se nemusite absolutne stydet. No a ted uz do nas valte dalsi dil. Sem s nim. 😊 ()

Maynard.

Ach jo, tohle je pro mě jedno z největších filmových zklamání vůbec. Jedničku sem viděl vícekrát a musím uznat, že je to pro mě přesně trefená pohádka. Měl sem teda právo se těšit jako malej na pokračování. Ale tohle, tohle je tak strašně až nechutně zplácanej paskvil, že se mi z toho normálně chce až brečet. Nejen, že se film točil výhradně kolem Křenkový, ale vona tam celou dobu musela bejt hned dvakrát. Ano, mám s ní problém, páč mi to její vystupování přijde hrozný. Cokoli řekne, tak ledabylým způsobem, že mě to otravuje (ale ani ta nemůže za takle trapnej scénář). Vykradačka od Harryho Potra až po Pána prstenů a jako bonus Dr.Strange. Ale ani to pro mě nebylo nejhorší. Ani ti dva debílci, který se měli starat o zábavu (rytíři, strašný). Dějově to bylo přeplávcaný, vizuálně taky a celkově to dávalo pramalej smysl. Fakt sem se těšil, ale dostal sem jeden z nejhorších filmových zážitků... A přísahal sem si, že tohle už nikdy dobrovolně neuvidím. ()

Soweek

Druhá, delší, větší, velkolepější, jak tomu tak u pokračování bývá. Duo Kubík a Pařík si tentokrát vzali opravdu velké sousto a západní produkci se pokusili přiblížit možná ještě více než Jákl s Žižkou. Zatímco jednička byla vykrádačka Na hraně zítřka, pokračování je naprosto okatá marvelovka. Máme tu několik hlavních hrdinů, vtipné vedlejší přicmrndávače, záporáka Thanose ( mimochodem Kotek skvělý ), dokonce i kruhový záběr kamery na všechny hrdiny v hrdinských postojích, snad jen ten "superhero landing" tu chybí. Není to ale špatně, protože se popravdě jedná o první film tohoto typu u nás. Dvojka se odehrává v podstatě celá v hradním městě, což znamená větší casting, víc kulis, víc efektů, víc peněz. A popravdě nevím, kolik pánové na pokračování vyhrabali, ale je opravdu neskutečné, co s tím vším dokázali udělat. Film bohužel trpí, stejně jako jednička, v soubojích. Zde se nezkušenost filmařů, trénink herců a asi i ten rozpočet projevuje nejvíce. Vzhledem k "velkolepějším" bitvám to bohužel i více bolí, než u jedničky, kde jsem to dokázal tolerovat. Efekty jsou na druhou stranu opět naprosto famózní na české poměry, všechna čest ostravskému QQ studiu. S mou oblíbenou pohádkou se tedy loučím, ale Petra Kubíka budu určitě sledovat dál. Šanci očividně dostal a jeho letošní Zatmění se Štáfkem se zdá také býti lákavé a ne špatně hodnocené, třeba se tu klube velký talent. ()

sQelle

Tam kde jednička překvapila, tak tady naopak ubírá. Předat dětem myšlenku o cestování času fungovala dobře. Tady se z opakování jednoho dne úplně sejde. Základní děj je průhledný a místy to šustí papírem až moc. Vydělané peníze se tvůrci nejspíš rozhodli nacpat do CGI, než do komornějších scén jako v jedničce. Takže začátek a konec je přeplácaný CGI, které není vůbec hezké a místy úplně zbytečné (viz. záběr na zem s gryfy, nápisy na obchodech nebo létající kameny a fontána kolem runy elementů). Škoda, jednička fungovala krásně a i tech dvacet minut je cítit. K těm lepším věcem bych přičetl střed filmu, který byl aspoň trošku komornější, hlavní postavu a občasné dobré pokusy o pobavení díky duu Martina Písaříka a Jakuba Ouvína. ()

Chmur

Velký špatný todleto. Jednička ještě ušla a dala se brát jako celkem příjemná oddechovka. Dvojka je však naprostá zhovadilost. Zde je skoro vše špatně. Čert vem, že autoři vykradli, co mohli, od LOTRA po doktora Strange. Vlastní invence takřka nulová. Přiblblý scénář se spoustou nepřirozených a strojených dialogů, trapné pokusy o vtipy a absenci jakékoliv chemie mezi postavami lze však přehlížet jen obtížně.  I herecké výkony většiny zúčastněných působily přinejlepším mdle. Je hezké, že se snažili tvůrci dát prostor postiženému člověku, ale on ve své roli působí tak nepřirozeně, že ho v podstatě nechtěně ponižujou. Místy jsem se u této pohádky styděl. Takže ne, tohle se fakt nepovedlo. ()

eagle-eye

Proč pět? Protože tři je málo a pohádka si zaslouží být v červených číslech určitě a upřímně mi při sledování bylo jedno, že jsem si říkal, tohle jsem už někde viděl. Bavil jsem se od začátku do konce, pohádka měla tempo, akci, výpravu, vtip, slušné triky i fajn herce a po konci jsem si říkal, že bych tu ústřední trojku + Písařík s Frantou, chtěl vidět znovu. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna