Volá sa Axel Foley (Eddie Murphy), je policajt a... Ťažko povedať, čo je v jeho prípade nebezpečnejšie - či jeho rýchla reč, svojské vyšetrovacie metódy alebo presná muška. Isté je, že patrí k najlepším detektívom detroitského policajného oddelenia. Keď jedného dňa zavraždia jeho priateľa Mikeyho Tandina (James Russo) a nadriadený odmietne prípad Axelovi zveriť, vezme si dovolenku a vyrazí do Beverly Hills, kde Mike pracoval v sklade Bentonovej galérie. Jeho výrečnosť mu síce zaistí ubytovanie v luxusnom hoteli, ale vyšetrovanie mu už od počiatku značne komplikujú miestni policajti, predovšetkým seržant John Taggart (John Ashton) a jeho partner William „Billy“ Rosewood (Judge Reinhold). Napriek tomu sa Axelovi podarí zistiť, že Benton pašuje do zeme drogy. Nedá sa preto zastaviť ani vyhrážkami a útokmi zločincov, ani nepočúva príkazy policajtov a je odhodlaný Bentona odhaliť a odovzdať spravodlivosti za každú cenu. (TV Markíza)

Razzor_82

"Výtržnictví? Vždyť mě vyhodili oknem! Z čeho obviníte člověka, kterýho vyhodí z auta? Za přecházení na zelenou?" Nostalgická akční komedie. Vynikající Eddie Murphy jako legendární nezbedný detektiv Axel Foley. Hlavní role mu sedí na míru. Parádní tempo, vtipné gagy kořeněné skvělým humorem a výborná akce. Sympatičtí vedlejší herci i odporný záporák Steven Berkoff.  9/10 ()

kondor77

Ten hláškující negr v hlavní roli mě sral od začátku do konce. Co to kurva bylo za pyču? Proč to v tom fylmu hralo? Vzdyt v Americe žádný negři nejsou, jen černošy. Ucili me to na základce, než jsem se na ní ve druhý  trídě vysral a šel makat k fotrovi. ()

FeriusParfax

No... Jak to říct slušně? Byla to sračka. O komedii to zavadilo jen ve scéně, kdy si Murphy skvěle střihl teplouše. Dost naštve, když čekáte komedii, máte chuť se zasmát a přijde tohle nedomrlý cosi...  Většinu stopaze mě to absolutně nebavilo. Děj, forky, hudba, herecké výkony,... Škoda mluvit. ()

chrispe

Hmmm jo, bavila jsem se. Ale pořád jsem měla pocit, že tam něco chybí, něco je nedotažený, něco by mohlo být prostě lepší. No hnidopišství, co jinýho. Takovýhle filmy už se netočej, měli bysme si vážit každý dobrý akční krimi komedie. A tak ty 4* dám, i když i nich vlastně nejsem přesvědčená. 3,5* ()

Odpadlik

Klasická akční podívaná + dobrý humor k tomu. V téhle roli a v tomhle dílu byl asi Murphy nejlepší, další díly už tolik za moc nestojí. Murphymu skvěle sekundují John Ashton a Judge Reinhold coby dvojice "natvrdlých" (ale jen zpočátku) policistů. ()

Trixi

Moje nejoblíbenější akční komedie. Eddie jako Axel Foley je ten nejtrhlejší polda, jaké ho jsem kdy viděla. Moc mě tenhle film baví. ()

haWranka

Musím, ke své hanbě, přižnat, že jsem Policajta viděla nedávno poprvý. Ale moc moc se mi líbil! Takovýhle akční věcičky vážně moc nemusím, jenže Axel mě přesvědčil. A ten sympaťáček Billy:D ()

Sign

Oskar nemas smysl pro humor jinak si to nedokazu vysvetlit nebo edimu proste nerozumis ale nerikej hned ze je to urvany ubozak proste ti nezahral na notu :-) ()

Bart16

Jednoznačně nejlepší film Edieho Murphy.Film skvěle kombinuje akční scény s humorem.Axel Foley dodnes patří mezi legendy žánru. ()

dEst28

Eddie Murphy a jeho životní role. Ve filmu jako Axel Foley, ukecaný policajt z Detroitu, který je neskutečně dobrý detektiv a ukazuje těm lehce natvrdlým policajtum z LA jak to funguje u nich v Detroitu a že se maj ještě co učit. Skvělé hlášky, soundtrack a akce. A nesmím zapomenout na skvělý dabing Oldřicha Kaisera. ()

Jaxx84

Ve své době to určitě byl nadprůměrný film. Dnes už má ale divák přeci jenom vyšší nároky, jak na krimi, tak na komedii...přesto to je sympatický snímek, člověk si trošku zavzpomíná, trošku se pokochá amerikou 80.let a 105 minut mu příjemně uteče. ()

nwx

Doporučuji originální anglický zvuk, né dabing. Je neskutečné, jak dokonale Murphy hraje, jak mluví, jak celý film včetně soundtracku zní. S dabingem už mě ten film docela nudil. Stokrát okoukaný v telce se už omrzel. Pustil jsem si ho v originále do sluchátek a úplně nový zážitek! Perfektní! ()

aLCaP0Ne

Bezchybný Eddie v jeho najlepšém akčnom výkone a asi aj v najlepšom filme čo dosiahol. Policaj z Beverly Hills je skvelý a není mu čo vytknúť. 90% ()

Ceberus

Za nějaký úžasný klenot to nepovažuju, ale je to příjemná akční pohodovka, tím mi trochu připomíná 48 hodin nebo Smrtonosnou zbraň. Osmdesátková hudba je moje krevní skupina, takže v tomhle ohledu paráda. No a Steven Berkoff zahrál kvalitního záporáka. ()

ZnalecH

Eddie Murphy je nespornou hlavní postavou a tudíž to nemůže být špatný film. Děj nebyl moc vypracovaný a za to body dolu. 70% ()

Nocturno culto

Bezvadná komedie, plná super hlášek a i po letech dovede pobavit ..skvělý Kaiserův dabing, specifický smích..Zrovna mě vyhodili z vokna :) Hlavní trojice Murphy - Ashton- Reinhold je nezapomenutelná.. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (viac)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (viac)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (viac)