Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

pollstro

Chlapec prokletý genialitou, typická postava outsidera, bojujícího se svojí minulostí, přítomností a bránící se před jakoukoliv vizí budoucnosti v podobě závazků a zodpovědnosti. I přes všechny typické znaky pro srdcervoucí film, se Good Will Hunting celkově vyhýbá sentimentálním výjevům, které jsou pro tento druh příběhu naprosto typické, a vypráví skutečně dojemný a nádherný příběh, plný lidskosti, odvahy, skromnosti, lásky a silných životních myšlenek, a ačkoliv je průběh příběhu předvídatelný, tak v dílčích momentech a konfrontacích jednotlivých postav je neuvěřitelně silný a efektivní. Matt Damon a Ben Affleck dokázali v takhle mladém věku napsat natolik originální a právem oceněný scénář, jehož úspěch je pro mnohé ostatní tvůrce pouze vytouženým vrcholem, na který nikdy nedosáhnou. Jednotlivé rozhovory mezi Damonem a Williamsem během jejich společných sezení patří mezi nezapomenutelné filmové okamžiky, jejichž hluboký význam je nekompromisně mířený do duše každého z nás a to s obrovskou intenzitou. Po scénáristické stránce pravděpodobně ojedinělý zázrak v kinematografii. "You'll never have that kind of relationship in a world where you're afraid to take the first step because all you see is every negative thing 10 miles down the road." ()

TonyHawk94

Film založený (najmä) na dokonalých dialógoch, z ktorých sa dozvedáme príbeh, pozadie príbehu aj povahu konkrétnych postáv. Willovi na jeho životnej ceste nejde nefandiť, ale veľakrát by ste ho najradšej preplieskali, hoci - zmysel by to nemalo. Scéna "It is not your fault" (o uvedomení si a vstúpení si do životnej rany) je jedna z najlepších a najsilnejších, ktoré kedy boli, a mohla by sa bez akýchkoľvek problémov použiť ako prípadová štúdia liečby starých (psychických) traúm. Williams, Damon, ale aj Affleck so Skarsgårdom skvelí (Minnie Driver v postave Skylar božská :))! Oskary zaslúžené, film za 5*. ()

Vito_LePour

Hodně silný příběh o tom, že talent není všechno. A také o tom, že nikdo není ztracený pokud se tak sám nerozhodne. A naděje umírá poslední. Jinak řečeno, příběh o životě. ()

Bbbulanek

OK, přidávám poslední hvězdičku k dokonalosti za závěrečné scény Damona a Williamse. Když tak dobrý scénář napíší dva týpci dvacátníci a sami to umí tak dobře zahrát, má to svoje kouzlo. ()

hrumsrt

V pořadí moje druhé setkání s režisérem Gus Van Santem a vedle novějšího, remaku, Psycha je tohle jasně ikoničtější snímek, který není hoden zatracení..  Ono možná to bude i třeba tím, jak málo práce Gus Van Sant na filmu musel vynaložit.. Když oni si to celé už tak nějak odmakali Matt Damon a Ben Affleck, napsali spolu scénář na tělo a současně si to i odehráli, kdy navíc jak jsem se dočetl tak velká část scén byla hodně improvizovaná, kdy třeba Robin Williams si vyloženě několikrát dělal, co chtěl (viz. ikonické manželské prdění - což je jedna z vtipných scén snímku). Film jako takový na mě působí docela nepříjemně a postava samotného Willa Huntinga mě vytáčí.. V jeho aroganci a jednání s okolím je z něj vlastně nejméně sympatická postava příběhu, akorát že je rovnou hlavní hrdina. Co právě dělá film nějak výjimečným jsou další postavy, z nichž kraluje psychiatr Robin Williams, kterej se pro tyhle morální a pozitivní intelektuály narodil a i tady je jeho vousatý úsměv něco. Přestože si myslím, že i on má teda lepší role... Inu vlastně lehce průměrný snímek o jednom frajírkovi odnikud, který upoutá okolí svým intelektem. Akorát, že Will si myslí, že má dáno a to stačí. Jinak se chová jak exot.. Zdánlivě pohodovej snímek, který ale nepříjemně zobrazuje aroganci a neurvalost, a co především pohrdání (to je asi ústřední téma). P.S. Vtip o blowjobu je už navždy ikonickej! 75% ()

cimrman2.

Znalosti nejsou všechno! Nebudu kecat choval jsem k Mattu Damonovi po "skvostném" Bournovu ultimàtu lehké předsudky. Mýlil jsem se! Willa zahrál Damon perfektně a to že si ještě s Affleckem napsali sami scénář je pro mě dost hustý. Dostáváme pohled na matematického génia který se nám postupem stopáže více otevírá (jde mu to dost ztuha). Postupné budování vztahu s psychologem (Robin Williams) je geniální. 89% ()

Muff

Když jsem film viděl kdysi, někdy ve dvaceti, připadl mi zajímavý. Teď jsem ho viděl po 25 letech a už to nebyla taková sláva. To přehrávání je hrozné, Matt Damon hraje jak na divadle, málokterou scénu jsem mu věřil, narozdíl od třeba vyzrálého Robina Williamse, Stellana nebo Minnie Driver. Nápad výborný, zpracování slušné, některé monology úžasné, ale hodně vaty, sladkobolnosti, zoufalých hereckých výkonů mladých herců v hlavních rolích, ale chápu, že když to napsali, chtěli si v tom zahrát. A co mi vadilo asi nejvíc, byl takový ten strašně hraný smích, ten jsem jim nevěřil snad nikdy, hrozně nepřirozený. ()

szabi

Pani Mat Damon a Ben Afleck gratulujem. Nieco tak originalneho som uz dost dlho nevidel. Damon zvladol svoju komplikovanu postavu na vybornu. No najviac ma potesil vykon Wiliamsa ako psychologa a cloveka. ()

Sekel

Chytre napsany, sikovne zrezirovany film o chytrych lidech. Matt Damon v zivotni roli a Robin Williams ve skvele forme. Nejlepsi cast je Willuv pracovni pohovor. ()

Jamall

Není to plných pět hvězdiček,protože mi místy přišel film rozvleklý,ale to je k záporům vše.Dialogy mezi Robinem Williamsem a Mattem Damonem jsou výborné,příběh je hezky napsaný,mohl se dát větší důraz na závěr,ale zároveň si ho jinak představit nedokážu.Robin Williams je v tomhle filmu úžasný... ()

Othy

Jako vzdy skvělý Robin Williams a muj oblibeny Matt Damon.Když jsem si poprve přečetl herecké obsazení moc sem tomu nevěřil ale už zhruba po 30 min. sem se nemohl odlepit od obrazovky.Prost to co předváděl Matt Damon bylo neco úchvatneho. ()

Mufi315

Dobrý Will Hunting (Matt Damon) je bezpochyby kvalitní film, který dokazuje, že inteligence člověka nemusí nikdy jít ruku v ruce s emočním kvocientem. Will je totiž dost velký spratek. Na citech ostatních lidí mu vůbec nezáleží, je mu jedno, co si o něm někdo myslí, ať v dobrým nebo ve zlým a dokáže jim svůj názor podat tak brutálně a arogantně, že to s ostatními postavami dokážete cítit. (alespoň já ano). Právě tímto zjištěm začíná psychologické drama. Za napadení v úvodu filmu má Will nastoupit do vězení, ale za úmluvu univerzitního profesora Stellan Skarsgård matematicko-fyzikální fakulty může nastoupit jako student, s podmínkou, že bude navštěvovat psychologická vyšetření. Na mušku se dostane Robinu Williamsovi, který s ním neztratí trpělivost a začne ho lépe formovat. Celý zbytek filmu tedy sledujeme Willovu neochotnou proměnu k lepšímu (a to i v osobním životě), pocuchané nervy zkušeného i laskavého psychologa a rozpor mezi Willovo talentem a morálním kodexem. Nevím co jsem čekal, ale při závěrečných titulkách, mě došlo, že asi více, než jen životní příběh postavy Willa, který si uvědomil chyby svého života. V tomto případě bych tedy Oskara za scénář viděl raději u filmu Lepší už to nebude. Na druhou stranu herecký výkon všech osob (včetně Bena Afflecka, kterého jsem považoval za průměrného herce) působí více než dobře. Oskar to za herecký výkon to dokládá. Scéna hádky Willa s jeho přítelkyní byla perfektní. Film mě samozřejmě i lákal díky hudbě Dannyho Elfmana a musím uznat, že patří k jeho nejlepším dílům (i když jsou to asi jen 2 songy). Za hudbu proto dávám velké plus. Na dobrého Willa Huntinga se podívám rád, přesto mě ale v něm ještě něco chybí pro co bych chtěl dát za plný počet. Takže tedy ****+ (87 %) ()

Misterioso

Velmi dobré, ovšem ne až tak, abych dal plný počet. Je obdivuhodné, že tito mladí herci (Matt Damon a Ben Affleck) dali dohromady takovýto scénář (oceněný Oscarem). Silným faktorem ve filmu jsou také úžasné dialogy, hudba a herecké výkony. Ani nevím, co můžu vytknout, ovšem asi mě to nechytlo správně za srdce, jak mělo. Až tak originální mi to nepřišlo, fakt, že géniové mívají často problémy s něčím jiným (tady to je flákačství), není nic nového. Jak říkám, velmi dobré, na filmu se dá najít kupa kladů, ale zas tak výjimečné mi to nepřijde. Pokud bych to měl srovnat s Čistou duší (také o matematickém géniovi), tak ta mě chytla o kousek víc. ()

Ellush

Will vlastně není ani úplně sympaťák, ale stejně mu sakra držíte palce! Citlivý film, nepostrádající pointu a výborné dialogy... Tak by to mělo vypadat! ()

storkanek

Skvělý scénář, skvělá režie, skvělý Matt Damon a ještě lepší Robin Williams. Nejsilnější byl pro mě první rozhovor Willa a Seana venku na lavičce. ***** ()

palda70

Ano. Viděl jsem ho znova, viděl jsem ho už snad sto krát a podívám se na to znova. Ani nevím co bych na Dobrým Will Huntingovi vyzdvihl. Ten film hodnotím jako komplex a kdybych měl k dispozici 20 hvězdiček, nebudu váhat ani chvilinku, dal bych všechny. Je to prostě pro mě srdeční záležitost. Je to film, který je stavěný na ohromně emocionálním příběhu. Příběhu, kterého se chopil R. Williams a M. Damon a chopili se ho bravurně. Jeden druhého předhání v podání lepšího výkonu, přičemž oba si zamilujete stejně. Na jedné straně psycholog, na druhé straně matematický genius, kterého v mládí otec mlátil, mě dostal, ne, ten mě nedostal, ten mě rozplakal. Dialogy v tomto snímku považuju za jedny z nejlepších, co bylo ve filmové kinematografii napsáno. Nechci se zbytečně opakovat, ale tady se to prostě zdůraznit musím. Skvělá muzika, a to platí i o soundtracku, přidává a přidává tuny, tuny celkového hřejivého pocitu u srdce, že jste shlédli něco výjimečného a rádi si to zopakujete. A nakonec bych se rozloučil nesmrtelnou větou, stejně jako se Will rozloučil se svým učitelem … „Musím se jít věnovat dámě“. ()

pcarogers

Dobrý Will Hunting, ***** Citlivě vykreslený psychologický příběh geniálního mladíka a jeho ,,dospívání,, k nalezení sebe sama. Psychologická témata ve filmu mám velmi rád a pokud jsou zpracovány věrohodně, jako v tomto případě, není co řešit. Damon, Wiliams, Affleck, Skarsgard jsou zářícími body filmu, hlavním hrdinou je však tentokrát geniální scénář. Citlivá a zároveň silná psychologická seance, v níž má každá postava svou tvář a příběh, vás bude bavit od začátku až do konce a zanechá vás trochu rozbolavělé, trochu nadšené a s úsměvem na tváři. ()

HollyMolly

Myslím, že žádný film na mě ještě neudělal tak silný dojem. Doporučil mi ho brácha a ačkoliv se mi v podobných případech stává, že od filmu o kterém slyším samou chválu si slibuju víc než v něm nakonec je, Will Hunting mě položil na lopatky. Bez jakýchkoliv úvah můžu říct, že tomuhle filmu nic nechybí! Robin Williams mě rozplakal tak, jako žádný herec před ním, scénář napsán vtipně, svižně a upřímně, v sobě ukrývá hloubku geniality. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů