Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

koty2201

Asi sa budem opakovať po recenziách, ktoré tu napísali ostatní. Ide o ďalší môj rest a som rád, že som si ho doplnil. Ja proste milujem filmy z 90. rokov a 00. pretože vtedy vznikali asi tie najlepšie veci. Samozrejme že aj predtým a aj potom sa nájdu veľmi dobré veci. Ale toto bola naozaj zlatá éra. Z tohto filmu ide veľmi dobrá atmosféra tých čias.  Nechápem ako mohli Ben Affleck a Matt Damon v tak mladom veku napísať tak dobrý scenár. A tie výkony, ktoré tu podávajú, hlavne Matt a legendárny Robin Williams sú bravúrne. Mňa tiež najviac dostal ten monológ Williamsa pri jazere a bolo to fakt silné. Naozaj skvelá dráma, úplne prirodzená, o živote so silným odkazom. Len tak na ňu nezabudnete po dopozeraní, kedy to končí na peknú pozitívnu notu. Prípad, kedy doktor pomohol pacientovi, ale aj pacient doktorovi a stali sa z nich veľmi dobrí priatelia. ()

RigorMortis

Príbeh o matematickom géniovi, ktorý však nemal možnosť sa prejaviť a mrhal svojim talentom až kým sa v jeho živote neobjavil mierne excentrický terapeut. V priebehu filmu sa postupne odkrývajú ťažké osudy oboch hlavných postáv a film aj napriek viacerým náročným témam plynie v podstate sám. Ďalší z "must see" filmov, ku ktorým som sa dostal až po rokoch, rozhodne ale neľutujem. ()

hrumsrt

V pořadí moje druhé setkání s režisérem Gus Van Santem a vedle novějšího, remaku, Psycha je tohle jasně ikoničtější snímek, který není hoden zatracení..  Ono možná to bude i třeba tím, jak málo práce Gus Van Sant na filmu musel vynaložit.. Když oni si to celé už tak nějak odmakali Matt Damon a Ben Affleck, napsali spolu scénář na tělo a současně si to i odehráli, kdy navíc jak jsem se dočetl tak velká část scén byla hodně improvizovaná, kdy třeba Robin Williams si vyloženě několikrát dělal, co chtěl (viz. ikonické manželské prdění - což je jedna z vtipných scén snímku). Film jako takový na mě působí docela nepříjemně a postava samotného Willa Huntinga mě vytáčí.. V jeho aroganci a jednání s okolím je z něj vlastně nejméně sympatická postava příběhu, akorát že je rovnou hlavní hrdina. Co právě dělá film nějak výjimečným jsou další postavy, z nichž kraluje psychiatr Robin Williams, kterej se pro tyhle morální a pozitivní intelektuály narodil a i tady je jeho vousatý úsměv něco. Přestože si myslím, že i on má teda lepší role... Inu vlastně lehce průměrný snímek o jednom frajírkovi odnikud, který upoutá okolí svým intelektem. Akorát, že Will si myslí, že má dáno a to stačí. Jinak se chová jak exot.. Zdánlivě pohodovej snímek, který ale nepříjemně zobrazuje aroganci a neurvalost, a co především pohrdání (to je asi ústřední téma). P.S. Vtip o blowjobu je už navždy ikonickej! 75% ()

tkey

Natočeno v době, kdy ti stačil dobrý scénář a věřit tomu, co děláš. Nemusel si plnit normy na počet nebílých lidí, karbonovou stopu a jako co se zrovna cítíš za pohlaví, jestli jako demigodincel nebo útočná helikoptéra. Film má výborné audio, emoce, světabol i tíha génia a lidí kolem něj. Zkrátka povedené dílo. ()

Dass

Jsem u vytrzeni, 88. v Top 2000? Vazne mi vysvetlete co na tom vidite ( doufam, ze ne mladistve tvare Damona a Afflecka, nic jineho mne totiz nenapada ). Matematicka stranka veci je slusne receno nerealna, Damon neprilis presvedcivi a Williams se pitvori jako obvykle. Na Hoolywoodsky vkus vcelku originalni, ale ve skutecnosti dosti dementni pribeh. ()

Mr.Shon

Co dodat, scénáristický zázrak Damona a Afflecka, umocněný herectvím Robina Willamse. Pro ty, kteří ještě neví jak naložit se svým životem, vynikajicí inspirace do budoucnosti… ()

rafix

Tenhle film jsem viděl v kině a hned mě oslovil. Přesvědčivě zahraný od mého oblíbeného herce Robina Williamse a skoro začínajícího Matta Damona. Tento film mohu vřele jen doporučit. ()

Cyberboy

Výborně napsaný a zahraný film, jdoucí do hloubky a nutící k zamyšlění nad mnoha otázkami ovlivňujícími rozhodování v našem životě. Po každém shlédnutí mám pocit, že jsem v něm objevil něco nového. ()

sirrgulo

Nezvladatelný, geniální floutek, který si nejvíce ze všeho neváží sám sebe. Tak vidím Will Huntinga. Ben Affleck a Matt Damon odvedli skvělou práci při psaní scénaře. Jakoby už dopředu věděli, že Affleck není moc kvalitní herec, hlavní role se ujal Matt, svou práci odvedl na výbornou. Stejně tak ostatní herci. Tohle je opravdu skvělý snímek o hledání sebe sama a patří mezi mé nejoblíbenější drama. ()

moviepill

Konečne film O NIEČOM! Tak nenápadný a pritom tak hlboký... Tá scéna, ktorú tu už párkrát moji kolegovia zmienili - áno lavičková scéna - podľa mňa je jednou z najsilnejších a najgeniálnejších v histórii filmu vôbec. Len máloktorý film v človeku dokáže otvoriť toľko otázok o mladosti, medziľudských vzťahoch, láske a genialite. Poctivý Oscar a môj TOP film. PLUS... Robin Williams čo by môj obľúbený herec opäť zabodoval na plnej čiare - od prvej sekundy na plátne až po repliku "Tak on mě ten parchant cituje"... ()

Phex

Film který jsem původně hodnotil 4, ale pak jsem na něj častokrát myslel a vracel se k němu. A myslím, že si těch 5 nakonec zaslouží. Jeho posleství o schopnosti překročit svůj vlastní stín a o hledání svého místa ve světě je zobecnitelné a dá se s ním lehce ztotožnit. K tomu všemu má film spád a nenudí te se u něj. Poslední záběr filmu na káru ujíždějící směr L.A. a podmanívá hudbu (E.Smith - Miss Misery) nutí nevypnout film hned, ale ještě ho v sobě nechat doznít. Víc než Dobrý. ()

Ygan

Dávám 5* a scénář dostal oskar, takže to je asi trochu divné prohlášení. Scénář je na tomto filmu rozhodně jedna ze slabších věcí, jak ne nejslabší. Nemám na mysli jednotlivé segmenty, dialogy, monology, ale přijde mi, že si Dobrý Will Hunting každou chvílí protiřečí a hlavně jsem neuvěřil Willovým náladám, jeho aroganci. Nj kluci byli ještě trochu pisatelsky nevyzrálí, ale samozřejmě jak jsem řekl, dávám 5* a to za neuvěřitelné emoce, které ve mně tento film vyvolal. A jako bonus moc zlatičká Minnie Driver. ()

Trumper

Moc příjemný film. Jeden z těch, které na tváři diváka ještě dlouho po závěrečných titulkách zanechají přitrouble blažený úsměv. A také důkaz toho, že se někdy dá i z hollywoodských přísad uvařit hodně inteligentní film o lidech takových, jací skutečně jsou.___ Naprosto úžasný Robin Williams! /95% ()

George.Camel

Dávám pět hvězdiček, protože todle je mimořádně dobrý film, výborný je nejen scénář, ale i herecké výkony všech hlavních představitelů. Divák se jen diví, proč ten mladík takhle promarňuje svůj matematický talent ... a psychologie nám to rozkrývá. Na tuto lahůdku se kdykoliv podívám znovu a rád. Je poučný, moudrý a ze života. ()

Via

Asi to bude jeden z mých hodně oblíbených filmů ;) Spousta znaků, co má dobrý film mít - včetně (vzhledem k mému založení) matematických řečí, psychologického rozboru, vztahů přátelských i více jako to... ;) Velmi podnětný a velmi kvalitní film. Ještě budu potřebovat shlédnout víckrát, ale už nyní jedna poznámka z filmu - "...kdo stimuluje tebe a koho ty?..." ()

Idealista

Zbožňuji film ve , kterém hlavní postava je matematický genius ! Já , který mněl z ní samé 4. ! I takové věci se dějí . Vážně spíše bych uvěřil tomu že uklízeč je genius . Než že dám filmu s takovou to tématikou plný počet ! Ale stalo se . Zásluhu na tom má mnoho vrstevný příběh , herci , socální tématika , romantická linka a vztah učitele a jeho žáka - fungující lépe než otec a syn . NEZAPOMENUTELNÉ ! ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů