Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

K_A_MK_A_M

Jak se trojlístek složený z Bena, Matta a Van Santa pokusil vařit omáčku pro Oscara. Recept - mladý sympatický sígr se ve volném čase rve, prometá bary, balí roštěnky a řeší složité matematické kombinace. Nějak tak moc neví co dál udělat se svým životem. V téhle první části filmu jsem se poměrně bavil dialogy, které jakoby padaly z Kevina Smithe - spojitost je jasná. No jo, jenomže to samo pro melancholického, romantického a zhýčkaného Oscara nestačí. Tak přidáme trochu koření - co takhle psychiatr v podání Robina, který má pomoci najít cestu tomuto mladému pokřivenému muži cestu. Přenáší na něj svou nevyřešenou frustraci ze smrti vlastní ženy a vyvolává diskuzi na téma hledání smyslu života mezi vynalézíním perpetuum mobile, láskou a flákačstvím. No tak to dopadlo jak to dopadlo. John Nash si tohle musel skutečně prožít, aby si pro Oscara nakonec film o něm došel. Pozitivum - dobré herecké výkony asi všech, krom Bena. Prvně jsem viděl film, ve kterém mi Robin skutečně sednul, sahal na mě už v Králi rybáři, ve společnosti mrtvých básníků, ale tady snad krom scény kdy popisuje, že prošvihnul nejlepší baseballový zápas svého života pro jedno kafe se ženskou, kterou vůbec neznal byl naprosto důvěryhodný, životem zrazený stařík, snažící se na Willa přenést část svého podivínského smýšlení. ()

amarth

Sympatické je, že film nepojednává o tom, kterak vznikla legenda o matematiku géniovi, ale zabývá se stránkou lidskou. Boj se svým já (M. Dammona) kvalitně podtrhuje melancholická hudba, která byla vybírána s pečlivostí. Závěrem? Robin je zde opravdu výtečný! ()

Radek.SCH

Čekal jsem od toho filmu pomalu zázraky a ony se dotavily. Není to zas až tak geniální film, ale Will JE geniální a tenhle fakt vás bude provázet celý film, jakož i vědomí, že scénář napsali dva kluci, kteří nic podobného do té doby nedělaly. Velmi mě překvapilo, jak něco TAKOVÉHO mohli napsat takový dva (s prominutím) amatéři. Já tleskám. A ve stoje. ()

TETŘEF

Ze začátku výborná povídka na téma geniální ale psychicky nevyrovnaný. Poté film na můj vkus moc rozbředl a tak nějak ztratil výrazný konflikt a tah na bránu. Možná proto ten konec nebyl tak dojemný jak by měl. Malý příklad rozkolísanosti:Chuckie a Will se baví na stavbě a Chuckie si stěžuje, že vždycky když přijde k Willovi, tak má jistotu, že bude doma. Divákovi okamžitě probleskne...AHA, tak ten určitě na konci doma nebude...Chuckie na konci jde pro Willa a ten...doma není...O co lépe by to vyznělo, kdyby o tom Chuckie nemluvil a jen se usmál, jako kdyby se mu splnilo přání. Jinak miluju Boston. :) ()

Hapretor

Matt Damon mě tady štval. R. Williams byl v pohodě. Děj neni zrovna záživnej, ale kdo by nechtěl bejt génius? I když Hunting je přes svou genialitu nevyzrálý, drzý a debilní hovado. Dost paradox, ne? Vlastně se mi líbil jen v jedný scéně. A to jak setřel toho rádoby intelektuála v baru, když tam jeho kámoš "balil" ty studentky. ()

Olík

Vždycky když pro mne začne být Ben Affleck nýmandem se špatným účesem a Matt Damon nezáživným Jasonem Bournem, objeví se na nějakém televizním kanále matematickým bohem políbený delikvent Will, já klopím uši a v duchu přiznávám„k...a chlapy, ve vás něco je“. ()

bagetka007

Jak již tady bylo něco podobného řečeno. Koukám na ty hollywoodské bijáky, ve kterých Affleck s Damonem hrají a jsem poměrně zklamaná. Ale čas od času se nostalgicky vrátím k tomuto filmu a uvědomím si, že ti chlapci měli již v 25 letech (nebo to ani ne, když to psali) sakra talent. Matt Damon, doplňovaný skvělým Robinem Williamsem? V tomto filmu lambáda. 8) ()

Iwiiik

V tomto výjimečném snímku se spojily dvě věci, jež jsou mému srdci velmi blízké. Jednou je láska k matematice a tou druhou přítomnost mého oblíbeného chlupáče Robina Williamse. Kluci Damon a Affleck se vyhnuli jakýmkoliv patetickým momentům ve scénáři a vyplivli na světlo Boží příjemně plynoucí, citlivý příběh o arogantním matematickém géniovi Willovi a jeho změně skrze hluboce lidského psychoterapeuta Seana. I když konec trošku zavání romantickým kýčem, je třeba ho chápat jen jako vedlejší produkt práce, kterou odvedl Sean na Willově charakteru. Těžko hledat na filmu Good Will Hunting větších prohřešků. Výborná práce! ()

Destinytte

A tak si Matt Damon kompletně získal mé srdce a nebylo to pouze jeho úžasným úsměvem. Rozhovory mezi Willem (Matt Damon) a Seanem (Robbin Williams) byly skutečně dobré a zaujaly. Film je plný emocí. Dostala mě objímací scéna "It's not your fault, It's not your fault,.." Naprosto jsem se vžila do postavy Willa a na chvíli zapomněla, že je to pouze film, velmi dobrý film. 5* a kéž by šlo víc! ()

boul

Na Beautiful Mind od Rona Howarda to nemá, ale i tak je to suprově natočenej film o mladým géniovi co kašlal na svůj život a na to jak dopadne.. Bratrská dvojice mladíčků Affleckových jak se hádají o honění ptáka u své mámy, mi hned připomělo bratrskou bitku mezi sebou. Matt Damon to zahrál skvěle a už tehdy každej mohl říct, že z těch kluků něco bude! Příjemný a oddychový drama s geniálním Williamsem a Stellanem Skarsgårdem filmu udává dobrý tempo a jen doporučuju jeho projekci..85% ()

Illioplius

Nie je mi celkom jasné, prečo miesto toho, aby spravili film o skutočnom mladom matematickom géniovi, si vymysleli vlastného. Kvôli tomu sa to celé dostalo z roviny akéhosi aspoň čiastočne uveriteľného príbehu do roviny nedôveryhodnej (pre mňa), nezaujímavej (pre mňa) a predvídateľnej (tiež pre mňa) rozprávky. Tento film sa tvári, že ide do hĺbky Willovej duše, no v skutočnosti to vôbec nerobí. Will je umelo vytvorený, napísaný, podľa mňa je to jasne vidno a zároveň je to hlavným nedostatkom celého filmu. Odhliadnuc od tejto skutočnosti ide o stredne dobrý film, ktorý možno nesklame, ale nemá veľmi čím nadchnúť. ()

BeranSon

--V rámci filmového úterku-- No opět nějaký ten "přepatlaný" osud abnormálního génia. Musím říci, že se snímek zabývá genialitou hlavní postavy více než Čistá duše, v tomto je to lepší. Lepší než čistá duše je to i v geniálním scénáři. Je prostě naférofku vidět, že jsou Matt Damon a Ben Affleck skutečně inteligentní lidé. Ta slavná tabule na kterou jsem se těšil přijde až nepříjemně moc brzy a k tomu ji nedoprovází žádné uhranutí ani emocionální prožitek. Postava Willa se mi taky příliš nezamilovala. - 7/10 - ()

lemonova

Vždy som mala rada Robina Williamsa skôr v týchto vážnych dramatických úlohách než v komédiách. Pre mňa je on najsilnejším článkom. 80% ()

Ombak▼Penari

Vždycky jsem si myslel, že Matt Damon je velký omyl filmových dějin a jeho nejlepší role byla ta loutková v Teamu America. Tady jsem poprvé pochopil, že se mýlím. Ne, že bych byl z jeho hraní nějak maximálně urvaný, ale vzal jsem ho na milost, což ho určitě hrozně potěší, až si to tu přečte. Ale každopádně jemu i jeho podobně dřevěnému hereckému kolegovi Benu Affleckovi velmi originálně vysekávám velkou poklonu za scénář, jak to tady už udělala asi miliarda přispěvatelů přede mnou. Když opravdu vezmu v úvahu ten věk, ve kterém si na to oba kluci herecký troufli, tak je to ještě obdivuhodnější než kdyby to bylo od starého scenáristického veterána, protřelého životem. Trio Williams - Damon - Skarsgard skvěle fungovalo a hltat jejich často bouřlivé dialogy byla opravdová pastva pro oči. Trochu mě vadil až příliš sluníčkový a smířlivý závěr, ale nad to bych se povznesl. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů