Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Psycho.R

Snažím se poslední dobou dohánět to, co jsem tak dlouho oddaloval a tohle je jeden z těch odloženejch filmů. Dobrej scénář, Damonovi věříce fracka, který nikdy nevyroste a Williamsovi člověka, který od života dostal ránu největší. Legendární Robinova řeč na lavičce je brilantní třešničkou. ()

Mouchal

Nevím, co je na tomto filmu více famózní. Zda je to fakt, že dva mladíci dokázali napsat tak vyspělý a hluboký scénář, výborný soundtrack, doprovázející nás celou dobu, skvělé herecké výkony hlavních představitelů a nebo dokonalá improvizace, která nám je dopřána od Robina Williamse. Matt s Benem na scénáři odvedli skvělou práci (zaslouženě ohodnoceno Oskárkem). Film nám nabízí obšírný pohled do psychologie a myšlenek hlavních postav, vhledem k tomu, že ve filmu je opravdu přehlídka všech možných charakterů a osobnostních vlastností. Postavy se chovají uvěřitelně a ani pro nějaký "nechutný" vtípek nejdou daleko. Will je jako správný génius s těžkým dětstvím správně arogantní a celý svět je mu ukradený. Tedy alespoň do té doby, než se vzájemně sejde kombinace důvodů k jeho změně a postoji k životu. První je objevení jeho geniality při práci uklízeče místním matematikem a následné seznámení s psychologem (jestli si myslíte, že mu to vyjde už s tím prvním, čeká vás překvapení), druhým důvodem se stává samozřejmě žena, která mu tak trochu poplete hlavu a posledním důvodem byl jeho kamarádíček, který ho svou řečí řádně nasměroval k jinému životu. Film nabízí nespočet silných momentů (Williamsův monolog asi nejsilnější z celého filmu) a proto nemůžu hodnotit jinak než pěti. 90% ()

neo93

Opravdu výborný dramaticko-psychologický film. Sledujeme jednoho barového povaleče a uklízeče, ze kterého se náhodně vyklube génius ohromných rozměrů. Velmi dobrý příběh se skvělým scénářem. Je vážně neskutečné, že ho napsali Matt Damon a Ben Affleck tak mladí, a ještě k tomu dokázali, tak dobře zahrát své role. Nejlepší jsou právě dialogy Matta Damona s fámozním Robinem Williamsem ve své osudové roli, za kterou zaslouženě získal Oscara. Jeho monolog na lavičce u jezera o Willově živote je nepřekonatelný a budu si ho ještě dlhouho pamatovat. ()

drStanek

Jedna hvězda za Robího Williamse a druhá za .... nevim ... za to že to nebyl nejhorší film, kterej jsem kdy viděl. Ale stěží se řadí k těm průměrným. Docela mi vadilo, že jsem už od začátku odhadnul, jak to celé bude probíhat. A postava Willa mi byla hrozně nesympatická. ()

Inozuka

Když jsem viděl poprvé, byl jsem z tohoto filmu úplně paf a nemohl pochopit, jak to ti dva chlapci mohli ksakru napsat. Po nějaké 10 repríze jsem jejich fintu prohlédl - vzali nosný příběh geniálního kluka bez ambicí a načetli si pár encyklopedických hesel - ale to nic nemění na tom, že tenhle příběh i film je jedním slovem geniální. Mám ho strašně rád a nikdy nepřestávám žasnout nad civilním Robinem Williamsem, jehož role je s jeho pozdějším životním údělem a koncem až myticky propojena. Dobrý Will Hunting nemá prostě chybu... ()

gemi

Will je génius. Will je ale taky trošku kretén a není to až tak úplně jeho vina. Podobné téma jako Finding Forrester, akorát s matematikou. ()

samkko

Taková hra na city která svým způsobem funguje. Mladý drzý Matt Damon a jeho psycholog (Rarobin Williams) vám přirostou k srdci a film je pro vás o to zajímavější. Ve filmu je spoustu zajímavých myšlenek a svým způsobem i poučení. Což je fajn. Na druhou stranu si ale nemyslím, že by to bylo nějaké mistrovské dílo které nějak ovlivňuje současnou kinematografii, ale i tak budu film hodnotit spíše pozitivně a to 7,7/10 ()

Amonasr

Poněkud nadsazený příběh, ale skvěle vystavěný a hluboce lidský. Scéna, kdy psychiatr Willa přesvědčuje o tom, že je nevinný tím, co se mu v dětství dělo, je jednou z nejsilnějších filmových scén vůbec, navíc naprosto mistrovsky a přesvědčivě zahranou. Klíčový zlom ve Willově zablokované psychice se tak jeví jako zcela uvěřitelný. Konec už je pak sice poněkud zbytečně hollywoodsky přeslazený a prvoplánově i ve své neuzavřenosti předvídatelný, ale i tak jde o jeden z nejlepších amerických filmů. ()

Nix

Film o geniálním spratkovi. Na Willovi jsem neshledal nic dobrýho, až postupem času si ho člověk oblíbí, ale i tak jsem občas měl chuť ho přes monitor praštit. Ale jeho terapeut byl nejlepší, Robin byl geniální a proslov na lavičce je naprosto pohlcující, leda že by byl někdo robot a nic by to s ním neudělalo. Každopádně jsem od filmu nic neočekával a dostal jsem naprosto fantastický dílo ještě s lepšími hereckými výkony. Matt a Ben napsali naprosto inteligentní a do konce pohlcující film, nemám co bych vytkl, ani to klišé na konci. Tady jde vidět, že genialita je i svým způsobem prokletí a každý je stvůrce svého štěstí. Tohle je must see. ()

GTS_PUNK

Problémové správanie a geniálna myseľ sa spája v postave Willa Huntinga (Matt Damon), upratovača na MIT - jednej z najprestížnejších univerzít sveta, ktorému sa podarí bez väčších problémov vyriešiť náročný matematický príklad, čím upúta pozornosť profesora Geralda Lambeaua (Stellan Skarsgård). Ten sa ho následne aj s pomocou doktora Seana Maguirea (Robin Williams) pokúsi nasmerovať na správnu životnú cestu, čo však pre Huntinga predstavuje oveľa náročnejšiu úlohu ako vyriešiť matematické zadanie. Scenáristický počin dvojice Matt Damon a Ben Affleck, pod ktorý sa režisérsky podpísal Gus Van Sant, je síce vo všeobecnosti hodnotený veľmi vysoko, otázkou však je, či právom. Hoci v žiadnom prípade nejde o "prepadák", jeho príbeh zároveň jasne dokazuje, že viac než priemerom film takisto nie je. Námet na papieri síce vyzerá zaujímavo, snímke však v skutočnosti trvá príliš dlho dostať sa do tempa a diváka "vtiahnuť" do príbehu. Ten sa spôsobom svojho rozprávania snaží naprieč celou minutážou pôsobiť hlbokým až psychologickým dojmom, ale trafiť tie správne povestné struny sa mu, bohužiaľ, nedarí. Výsledkom tak je originálny príbeh, ktorý však paradoxne nijak originálne nepôsobí. Naopak, množstvo prvkov v ňom navodzuje pocit stereotypnosti, ba miestami až klišéovitosti. Napriek svojmu zvučnému menu tak o ňom nemožno tvrdiť, že by medzi žánrovými kúskami akýmkoľvek spôsobom vyčnieval. Výrazne mu nepomáhajú ani herecké mená, ktoré sa v ňom objavujú. Nikto z podstate hviezdneho obsadenia výraznejším spôsobom neexceluje a protagonisti predvádzajú niečo, čo by sme mohli označiť ako štandardný výkon. Good Will Hunting je jedným z filmov, ktoré si užívajú slávu vďaka cvengu svojho názvu. Ako sa však hovorí, nie je všetko zlato, čo sa blyští. Aj zo zaujímavého námetu môže nakoniec vzniknúť iba priemerná snímka a tento Van Santov kúsok z roku 1997 je toho príkladom. Pre diváka, ktorý názov neraz počul, ale film ešte nevidel, môže byť jeho prvé (a možno aj posledné) pozretie sklamaním. A do istej miery, povedzme si úprimne, oprávneným. Rovnako platí, že ani veľké herecké mená automaticky nerobia vždy veľké filmy. Silu osloviť má v prípade tohto kúsku zaujímavá bostonská výprava s autentickou atmosférou konca 20. storočia. ()

TheRay97

Kdo by to byl čekal, skrytá genialita a nucenost poprat se s tímto novým objevem. Tři skvělí herci se tak sešli u kafíčka, diskutují matematické nekonečno a filozofují nad pointou života. Takže, je vlastně vůbec bezva být géniem či ne? Nu, tenhle film má na to možná naservírovanou odpověď. ()

Dexx

Velmi dobrý scénář podpořený výbornými hereckými výkony (nevěřil bych, že to kdy řeknu, ale líbil se mi i Affleck) dávají dohromady víc než slušný film. ()

JamesLeon

Taky mám rád knížky, které se čtou jedním dechem. A mám rád filmy, které shlédnu na jedno nadechnutí. A tenhle mezi ně patří. Skvělý scénář, skvělí herci, skvělá hudba.. Někdy je opravdu těžké vyzvednout si výhru.. Nejhorší ale je, když je vyplacená někomu jinému.. Mám rád filmy, které mě nutí přemýšlet. A z tohoto filmu jsem si odnesl to, že bychom neměli váhat.. S tím souhlasím, ale někdy je to těžké.. ()

dEstr0y3r

Herecký koncert Robina Williamse a Matta Damona. Skvělá režie, scénář, výborná hudba. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a můj zcela nejoblíbenější snímek "tohoto druhu". ()

danielwanderer

Koľkokrát som tento film premeškal v televízii? Nechcem to ani počítať pretože prešlo 12 rokov odkedy sa stretli Matt Damon a Robin Williams v tomto snímku. Veľmi pekný príbeh mladého Willa Huntinga, ktorý si užíva život ako pracovník na stavbe, upratovač na univerzite, ktorý po večeroch chodí chlastať s kamošmi a baliť baby. Jedinou zvláštnosťou je, že on je génius. Nadané dieťa, ktoré nemá problém s akýmkoľvek matematickým rébusom a hravo by sa vedomosťami dostal kam by chcel... Ibaže on si vyberá cestu pästí a problémov. Správny smer sa mu pokúsi ukázať až doktor Sean Maguire, ktorého si zahral práve úžastný Robin Williams. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů