Paríž, 13. obvod

• Česko Paříž, 13. obvod (viac)

Tri mladé ženy a jeden muž. Ich životy sa na chvíľu pretnú vo štvrti Les Olympiades, v parížskom 13. obvode. Výrečná a drzá Émilie pracuje v callcentre a privyrába si prenájmom voľnej izby. Nadviaže intímny vzťah so svojim novým atraktívnym nájomníkom Camillom. Toho ale priťahuje nedobytná Nora, ktorá zase trávi noci videorozhovormi s cam girl Amber. (ASFK)

Pat_rick_fan

Náhodou celkom fajn, čakal som väčšiu do seba zahľadenú pózu. Iný Paríž aký normálne poznáme, pritom veľmi skutočný. Čiernobiela kamera sa skvele hodí k brutalistickej architektúre 13. obvodu, ako aj emočnému vyzneniu filmu. Noémie Merlant je nesmierne príjemná ženská, s jej nástupom do deja ide hore aj kvalita a osobný záujem. Je to také millenials go wrong o ničom, ale v niektorých ohľadoch dokonca silnejšie ako prechválený škandinávsky Najhorší človek na svete. A na francúzske kino nečakaný koniec :) ()

Rockerman

Zprvu to vypadalo, že se bude poukazovat na povrchnost vztahů mladé generace, na promiskuitu a sex bez lásky typu "Nejdřív šukej, pak se ptej", jak říká na začátku Emilie. Potom ale přišla na scénu Nora, kterou si spletli s ženou z pornostránek a začalo to mít zajímavý vývoj, zvláště ve vztazích obou žen ke Camillemu. Překvapivě mě to chytlo a to, že podle lidí už nelze poznat, že se jedná o francouzský film beru prostě jako realitu, bohužel. ()

Tomash58

Super atmosféra a celkový pocit z filmu jako takový. Vadí mi, když filmaři používají černobílý filtr za každou cenu, protože je to cool, ale musím přiznat, že sem se to skvěle hodí! Široké záběry na Paříž společně se synťákovou hudbou fungují perfektně. Jen téhle skvělé hudby mohlo být víc. Vyprávění, které se krásně změní tak ve třetině filmu, je zajímavé a dobře funguje. Postavy super, perfektně vybraní herci, i když jsem si úplně neoblíbil Geneviève Doang. Romantika v trošku jiném podání - za mě velká spokojenost! ()

rivah

Střípkovitá textura filmu, který stále pádí kupředu, krátké a pomíjivé vztahy a soulože, hlavně černoši s běloškama, asi pro žádoucí kontrast. Mělkost generace a banalita jejich citových životů. Filmařsky vyspělé, fotogenické záběry, ale celek je povrchní, nenaplněný. ()

wege

V jednoduchosti je krása. Krásné civilní drama o normálních lidech, v normálních kulisách, snímané krásnou černobílou kamerou. Stejně jsem ale přemýšlel dlouze jestli 3* nebo 4*. Je to prostě někde mezi, při dívání jsem měl větší očekávání, závěr (jednoho z příběhů) mě vyloženě zklamal. Ale zase, kéž by se podobné filmy točili u nás. Libí se mi, jak je ta Paříž upozaděná, ale pořád víte a cítíte, že jste v ní. ()

iz67

Samoucelna, utahana, sentimentalni sragora, pri ktere si ukousnete nohu, jen aby to uz skoncilo! ..... Anebo radoby intelektualni romance. ()

Joedas

Hypnotická zpověď doby, která sice postrádá pointu coby východisko, tu tolik příznačnou odosobněnou intimitu dnešních "vztahů" ale vystihuje dobře. Mám rád podobný bezdějový ale relevantní komentáře, který nic zásadního neřeší, ale jsou civilně zahraným, esteticky nasnímaným odrazem chování vzorku lidí. Přijde mi, že podobných kvalitních pokusů je málo. ()

Pete

Audiarda obdivuji, jak dokáže každý svůj snímek pojmout velmi odlišně. Také tento film, vypovídající o nedospělých vztazích takových pařížských samotářů minimálně o generaci mladších, než je on, dokázal natočit dynamicky, svěže, současně. A mě to zkrátka bavilo. ()

ostravak30

Když se třicátníci chovají takto, tak bych o přelidněnost planety neměl obavy. Tyto druhy lidí nějaké plození nezajímá, stejně jako je nezajímá lásky, vztahy, manželství apod. Nakonec to není jediný problém. Hledají se zaměstnanci a nejsou k nalezení. Mladí lidé povětšinou hledají sami sebe a chtějí cestovat a objevovat. Pracovat ne, ale peněz ať je fůra. To nakonec vidíme i u jedné z hrdinek. Zkrátka: večírky, nezávazný sex a zábava, zábava, zábava...tuny zábavy hlavně ať není nuda. Kde to skončí? Těžko říct. Už název filmu se odkazuje na obvod v Paříži, ale hlavní problémy mají jen a pouze hlavní hrdinové v osobních životech. Tvůrci se vyhnuli celospolečenským problémům nebo dopadům na chování právě samotných třicátníků. Takže mi to celé přijde jen jako taková milostná story, která zhruba od poloviny směřuje přesně tak, jak se dá očekávat. Otázkou je, proč si k tomu režisér vybral černobílou barvu... ()

blondboss

Podobné snímky nemám veľmi v obľube, nakoľko niekedy mám pocit, že sa nasilu snažia byť až príliš artové, ale zároveň aj komerčné. Tu mi ale vôbec nič nevadilo. Atmosféra bola vytvorená správne vzhľadom na samotný námet, herci mi vôbec nevadili a čierno-biele prevedenie tomuto snímku svedčalo. Navyše tie prepletené vzťahy ma bavili a film som si celkom užil aj s tými šteklivými scénami. Takže za mňa spokojnosť a tú štvrtú hviezdičku sa nehanbím pridať. 70 % ()

PTuranyi

Pekná multivzťahová dráma zobrazujúca život štyroch mladých ľudí. Niečo ako francúzsky Singles. Akurát bez grunge a optika nie je zacielená generačne ale skôr individuálne. Každý z nich žije svoj život a hľadá nejaký vzťah.  Émilie nájde Camila na inzerát ako spolubývajúceho. Ten spozná Noru ako kolegyňu v práci a Nora spozná Amber, teda Luisu vďaka, že si ju pomýlia jej sledujúci na platforme podobnej Onlyfans. Produkcia je nenápadná, ale veľmi dobrá. Dáva totiž viac priestoru postavám a ich dialógom, takže atmosféru tvoria hlavne oni a hudba sa ohlási len v chvíľach keď si ju vyžaduje situácia a keď sú hrdinovia osamote. Čiernobiely obraz neprekáža a možno lepšie vystihuje vzťahovú polaritu hlavných hrdinov. Herci napriek tomu, že sú pomerne mladí a väčšina z nich nemá veľké skúsenosti, hrá svoje charaktery veľmi dobre a presvedčivo. 70% ()

Jakubicek

Nuda nad nudu. Zbytečně moc sexu. Hlavní postavy mě vůbec nezajímaly. Jedna hvězda je za pár náznaků vtipů a za pařížské kulisy. ()

yvides

film o soucasne podobe lasky, krasne nasnimany, vlastne vizualni ohnostroj v cernobile v nehezkem prostredi s uzasne explicitnimi erotickymi scenami klasicky "francouzsky" zhavymi ()

MathLover

Paříž, 13. obvod...70% "Za humny" nám aktuálně zuří válka na Ukrajině a tak se teď (z této perspektivy) může jakékoli vztahové drama, tedy i film Paříž, 13. obvod, zdát jako banální. To byla taky moje první myšlenka po odchodu z kina. Když jsem se nad tím ale zamyslela a začala se více rozpomínat na ty drobnější vztahy, které byly ve filmu jakoby mimochodem, vůbec se mi už nezdály tak banální - např. Émiliin vztah s matkou nebo babičkou, Nořiny "lapálie" se sociálními sítěmi a školním (univerzitním) kolektivem apod. Vyobrazení mladé generace a jakéhosi "hledání" se mi líbilo. I když jsem do teď třicátníky (tedy mé vrstevníky) už nevnímala jako mladou generaci. Některé scény mi byly i dosti povědomé z vlastního života. Vzpomínám si, jak jsme zažívali podobné vztahové i životní zvraty, ale asi o deset let dříve než protagonisté ve filmu. Tak mě napadá, jestli bych teď žila podobně, kdybych byla Single...? Nemohu se rozhodnout, jestli mi náhodnou nevadil konec. Byl to jakoby "šťastný konec", ale úplně mi to v první chvíli nesedlo (zavánělo to červenou knihovnou). Ale vlastně proč ne, vztahy mají zvláštní dynamiku a asi se mohou vyvinout i tak, jako to měli Émilie a Camille... ()