Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Recenzie používateľa samkko k tomuto seriálu (9)

Imawa no kuni no Alice (2020)

Bylo to.. DOBRÉ, byly to velmi DOBRÉ. Teda řeknu vám, čekal jsem od toho mnohem míň a dostal jsem Japonský nářez! Laik by řekl: "ejhle, tohle je úplně stejné jako Squid Game." Noo není. A nejde říct co je lepší. Alice je zaměřená na rozsáhlost příběhu, na jeho velkolepost, na otázky sociálního dramatu, vývoje psychiky hráčů a volbu jejích rozhodnutí. A jedním z hlavních důvodů proč bude a je Squid game divácky přijatelnější je jak vztah k postavám (který máme i zde i ve Squid game) tak ten hlavní důvod je vztah k místu. V korejské vyvražďovačce máme celý děj točící se v jedné budově, vývoje charakterů v hangáru a vše je hezky barevné a veselé. Ovšem V borderlandu je to jiná. Protagonisti jsou každý díl - jiná lokace, každá hra - jiná lokace, každý vývoj charakteru každá emočně vypjatá scéna - jiná lokace. No, někomu by to mohlo vadit, já v tom vidím obrovskou výhodu a říkám to jen pro srovnání se Squid game. HRY: dámy a pánové, hry byly zábavné, napínavé, brutální a sem tam i pěkně krvavé. NAPĚTÍ: tím se zde nešetří, obzvlášť ke konci je vyhrocená co třetí scéna, jen musíte seriálu dovolit, aby vás mohl napínat (musíte si to prostě užívat). POSTAVY: postavy bylo napsané dokonale, chovaly se logicky, všichni měli mezi sebou potřebnou chemii.. co si budeme, Asiati prostě hrát umí. (jen bych podotkl, pokud se nechcete učit anglicky, pusťte si to v originále, anglický dabing je otřesný). VIZUÁL: vše co se vizuální stránky týče tak je úžasné, hudba, vzhled. První díl byl až moderně ARTově vypadající, paráda. Je tam taktéž spousta "EDIT ZÁBĚRŮ" - prostě záběry které by se daly použít do nějakého mega epického editu. No a co říct o samotném konci. Při nejlepším nic, jen řeknu, že bez pokračování možná trochu poupravím hodnocení. 9/10 ()

Episode 1 (2020) (S01E01)

Prvních 20 minut je ukázku luxusního vizuálu a obecně velmi dobré Japonské filmařiny, (i když se tam v podstate nic neděje), no a pak nám krásně začíná celý příběh první hrou, která sice nebyla nějak zajimá, krvavá, či zábavná... Ale ok byla to přece jen první hra takže je jasné, že ty topové pecky (které doufám že příjdou) nám bude režisér pomalu ale rychle odkrývat. ()

Episode 2 (2020) (S01E02)

Tohle bylo něco. Po prvním dílu se nám dál dobře rozvíjí a přibývají postavy, no a konečně se dočkáme pořádně zábavné a napínavé hry. Vlastně skoro celý druhý díl sázi na pár flashbacků, nejaké konverzace ohledně současné situace.. No ale hlavní je zde HRA, která jak už jsem říkal, se povedla a odhalila nám další věci ohledně her. Nechybí zde akce, napětí, krev a slušné fight scény. ()

Episode 3 (2020) (S01E03)

Tak to jo. Takhle emočně vypjatou a hlavně nečekanou podivanou jsem si tedy opravdu užil. Geniální jak po stránce sociálního dramatu, tak se to dobře drží i ve svém žánru. Vyvrcholení charakterů jednotlivých postav je přímo mistrovské. Dialogy jsou emotivní a přesvědčivé. Geniální. ()

Episode 4 (2020) (S01E04)

Epizida sice nabrala nějaké hlavní postavy, doce rychle i utekla.. Ale nebyla tak zábavná, záživná, a dobrá jako epizody předešlé. Každopádně si nemyslím, že by to bylo něco hrůzostrašného. Jasně, máme tu zde pár dost nelogických věcí, ale i tak si nemyslím, že jen proto že má 4díl slabší hodnocení a už je v modrých číslech, by jste to zde měli vzdát. ()

Episode 5 (2020) (S01E05)

Docela škoda, že to nezůstalo u toho smutného, temného thrillru a skončilo to u puberťácký hardpárty. Každopádně si myslím, že to bude mít (má) své opodstatnění a zase to buď naskočí do starých kolejí, nebo se to poveze na nové, lepší vlně. (A jen tak mimochodem, krátká scéna ve stanu byla neuvěřitelně komická a vtipná). ()

Episode 6 (2020) (S01E06)

Ono to skáče z horšího dílů k mistrovskému dílu. Atmosféra, děj a postavy se zde hrotí tím správným způsobem a klasické zvraty zde opět čekat MŮŽETE. Konec je jen předzvěst něčeho VELKÉHO. ()

Episode 7 (2020) (S01E07)

Ušlo to, ne že ne, vygradované napětí, krvavé to bylo, no zajímá mě kam to povede dál. ()

Episode 8 (2020) (S01E08)

Paráda s dobře propracovy flashbacky, emoční momenty a slušné zakončený příběh, který vlastně zakončený vůbec není. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD