Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (9)

Imawa no kuni no Alice (2020)

Ze začátku to mělo nějaký potenciál, třetí díl se dokonce povedl, ale jinak to je něco tak otřesného a stupidního, jako fakt máloco. Snaží se to být cool, ale je to jen neskutečně nudné, o ničem, s nesympatickými postavami a neexistující atmosférou a hromadou charakterů, které se skrze otravné flashbacky tváří promyšleně, ale ve skutečnosti jsou jen složené z těch největších klišé. Podrobněji u hodnocení jednotlivých dílů. 1* ()

Episode 1 (2020) (S01E01)

No jestli to bude celé tak moc bez atmosféry, s otravnými a nesympatickými postavami a pořádnou dávkou přehrávání, tak to do konce dotáhnu jen proto, že guilty pleasure. Nápad je super, ale než nějak začne, je většina epizody v háji. Tenhle úvod je naprosto bez tempa a atmosféra, dost nudí a jak už jsem psal, ani ty postavy nezaujmou. Pak už se to konečně rozjede a nějaké napětí to má, ale začne si to celé hrát na Kostku (což mi vůbec nevadí a logika té první hry se tváří strašně chytře, ale ve skutečnosti je natolik inteligentní, jako ta YouTube videa typu "Je Miloš Zeman iluminát?" apod. Asi bych nekritizoval, kdyby to byla komedie, ale tohle se bere vážně. Jako sorry, ale borec si odvodí rozměry místností z typu auta, který viděl po cestě? Wtf? Každopádně šanci tomu ještě dám, tak uvidíme, jestli z toho vypadne divný pubertální vlhký videoherní sen/noční můra, nebo něco aspoň trochu chytrého. Pilot mě ale spíš otrávil a nebýt té první hry, tak jdu s hodnocením ještě níž. 2* ()

Episode 2 (2020) (S01E02)

Jestli tohle fakt má být nejlepší díl celého seriálu, tak se obávám, že s tím brzo seknu. Pozitivní je, že se to od minula trochu zlepšilo, ale stejně... Atmosféra mi pořád přijde slabá, tempo to taky pořád nemá, sympatie k postávám mám naprosto minimální, dojde zde i k pár vatovým scénám a celá hra na babu byla poměrně nudná a nenápaditá. Navíc se dalo už od začátku lehce odhadnout, kdo to přežije a kdo ne. Dějově se to už možná konečně někam pohne (viz. konec), tak snad z toho konečně vypadne něco zajímavého. Jinak s tím buď u příštího dílu seknu, nebo to dokoukám do konce jen proto, že guilty pleasure a pro mě atraktivní námět. Lepší 2* ()

Episode 3 (2020) (S01E03)

Konečně už to nějak vypadá. Tahle epizoda byla překvapivě hodně napínavá a to i kvůli tomu, že už od začátku vybízela k jednomu obrovskému zvratu a já celou dobu čekal, jak z něj vybruslí. Jenže nevybruslil a tak tu ten obrovský zvrat zůstal a já byl (v dobrém slova) smyslu šokovaný, že si to tvůrci vůbec dovolili... Tak teď jsem fakt zvědavý, co bude dál a doufám, že to ve stejné kvalitě zůstane už do konce seriálu. Kromě strašně nevěrohodného chování postav mi tady snad nevadilo nic. 4* ()

Episode 4 (2020) (S01E04)

Sentimentální čistá vata naprosto postrádající logiku a s naprosto dementní hrou, jejíž "záludný" hlavolam jsem rozluštil hned jak se tam objevilo to počítadlo vzdálenosti. K čemu ta epizoda vůbec byla dobrá? Aby to mělo co nejvíc dílů, jasně... Víc k tomu snad ani nemá smysl psát. 1* ()

Episode 5 (2020) (S01E05)

Hm, takže jsme se konečně dostali na tu zatracenou Pláž. A máme tu hromadu lidí, co neustále paří a koupou se v bazénu, zatímco po nocích plní hry a hledají karty. A všemu velí přísný diktátor, který je japonskou verzí Aliena ze Spring Breakers, do toho se zde objevují přeživší postavy z druhého dílu, přičemž ten plešoun dělá japonskému Alienovi ochranku a mezitím nějak získal superschopnosti, protože dokáže pěstí odrovnat tygra + ho přeříznout vejpůl katanou (kterou si odněkud... vyčaroval? I když ono se to odehrává v herním světě, třeba ji měl v inventáři - který tam ale nikdo doposud neměl). A na Pláží je spousta debilů, kteří - i přesto, že už tam nějaký ten pátek všichni jsou a pár her odehráli - jsou schopní se při hře dotknout podezřelých drátů, které je samozřejmě zabijí. A jinak je to strašná nuda, všichni jsou nesympatičtí a celé je to vyděračské a sentimentální až běda. Ach jo. Zlaté první tři díly, hlavně ten třetí, protože tam to vypadalo, že tenhle seriál má ještě nějakou naději. Po posledních dvou epizodách o tom silně pochybuji, protože je to stále blbější a blbější... Slabé 2* ()

Episode 6 (2020) (S01E06)

Nebýt toho zvratu na konci, tak jdu s hodnocením níž, protože to byla snad ještě horší epizoda než ta minule - a to už je co říct. Furt je to neskutečná nuda, na jakoukoli hru se tady rezignovalo, šablonovité osudy šablonovitých postav mě taky vůbec neberou a stále víc je na tom všem znát, jak moc byli tvůrci při vytváření tohohle seriálu bez jakýchkoli nápadů, protože za 6 epizod se to neposunulo skoro nikam, jen pár postav zaklapalo bačkorama. Popravdě se i obávám, že posledním dílem to neskončí a asi bude druhá série, ale na tu už sílu mít asi nebudu. Tenhle seriál dokoukám, protože mě pořád zajímá, s jakým vysvětlením tvůrci přijdou (ale nejspíš to bude nějaká směšná kravina), ale teď už jedině s rychloposuvem na 3, jinak mě to svojí debilitou a nudou zabije. EDIT: Shazuji po dokoukání seriálu hvězdičku dolů, když ten zvrat stál za prd. 1* ()

Episode 7 (2020) (S01E07) odpad!

Hergot, co to jako je? To už si někdo dělá prdel, ne? :D Takhle stupidní nebyl ani druhý díl Transformers a že to je řádná chujovina. Jasně, snaží se to být strašně cool a pro mladé, takže tam je hromada nepřehledné akce, zpomalených scén, barviček, sexy Japonek v bikinách a nabušených drsňáckých Japonských svalovců s temnou minulostí, ale sakra i něco takového se dá natočit aspoň přijatelně, ne? Akce, akce, akce, akce, akce, zbytečné flashbacky zbytečných postav, zase akce, akce, akce, zase další zbytečný flashback... Ale dějově se to neposouvá nikam, tu čarodějnici stejně neodhalí a tak jenom všichni v plavkách pobíhají po hotelu, ti co mají zbraně střílí po ostatních a hází je do ohně, zatímco ti ostatní jsou fakt jen křoví, které jen běží dokud je někdo nesejme. A hlavně je to neskutečná nuda. Ještě nikdy v životě, ani u toho nejhoršího, nejblbějšího nebo nejnudnějšího filmu, fakt nikdy jsem neměl rychloposuv na 8. Tady to ale fakt v jednu chvíli nešlo a bylo mi úplně jedno, že jsem je neslyšel mluvit, stejně jsem o nic nepřišel a české titulky jsem měl. Vůbec celý ten seriál se posouvá tak zoufale pomalu, že jsem je stejně stíhal číst. Každopádně tohle bylo něco fakt otřesného a zároveň neskutečně blbého, že jsem až litoval, že jsem se rozhodl to dokoukat. Tenhle seriál mi s každým dalším dílem způsobuje stále intenzivnější fyzické bolesti... odpad! ()

Episode 8 (2020) (S01E08)

SPOILERY Prima, takže po té extrémně nudné první polovině, kdy se konečně vyřeší ta chujovina s čarodějnicí a vraždou Klouboučníka se to po třech úmorných epizodách konečně trošku pohnulo! Sice k těm zvratům Arisu s tou holkou přišli jako slepí k houslím, ale to je fuk. Hry vytvářela nějaká skupina lidí, jenže ty pak taky někdo hromadně povraždil. Pak se dozvíme, že o tom všem už věděl i ten metrosexuál s tou jeho holkou, ale protože se našly všechny karty s čísly, musí příjít zvrat. Na všech obrazovkách se objeví jakási japonská Natalie Portman z Černé labutě, která to asi všechno řídí (jak? proč? jak to dokázala? je to vůbec člověk? co to sakra znamená? - a stejně za tím stojí někdo ještě vyšší než ona) a nyní konečně začínají hry o karty s obrázky. Takže Arisu s přáteli půjdou hrát o listového krále a tím končí první série. Takže se vyplnily moje obavy, neskončilo to osmi díly, místo toho to nejspíš autoři ani nemají promyšlené (i když jedou podle nějaké mangy, tak snad jo...) a hlavně mám pocit, že to budou chtít dojit dokud to jen půjde, hlavně ať to má co nejvíc řad a úspěch jak Lost, že? Jako sorry, první tři díly sice měly nějaký potenciál a třetí díl se mi dokonce líbil, ale ty ostatní byly prostě otřesné a druhou sérii nechci vidět ani náhodou. Fakt nechci čekat, až v příští sérii pomalu posbírají skoro všechny karty, až v třetí sérii budou lovit srdcového krále a ve čtvrté sérii se bude hrát s mariášovými kartami a v nějaké dvanácté sérii to někam dospěje, uloví se nejvzácnější karta žaludského esa a Arisu se vrátí hezky domů, protože hlavního hrdinu zabít prostě nejde, že. I když, pak jsou ještě tarotové karty, takže konec bude tak v 20. sérii. Třeba. A nakonec se dozvíme, že to všechno byl jen sen, protože se nikomu nebude chtít cokoli vysvětlovat. A mezitím hromada postav umře, hromada nových se jich odněkud zjeví, všechno to budou krásní mladí lidé s hrozně traumatickou minulostí, která se nám představí v milionech utahaných flashbacků. Dokoukal jsem to jen protože guilty pleasure, ale některé díly mi fakt způsobovaly fyzickou bolest. Objektivně by ten konec byl na 2*, jelikož se to konečně někam pohne, ale nechci dávat víc, když vidím, že to je jen další ze seriálů, co se snaží mít jen co nejvíc sérií. 1* ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD