Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

LukasCL odpad!

Telenovela, která odstartovala šílený příděl telenovel v našich televizích. Viděl jsem 1 díl a bohatě stačilo. Narozdíl od Šeherezády jsem alespoň 1 díl shlédnul, ale už nikdy více! Je to v podstatě všechno stejná slátanina, tudíž je i stejné hodnocení. Odpad! ()

pelegryna

V roce 97 to všichni naši herci hodnotili jakože odpad a nyní hrají v ještě horších hrůzách. Ano je to době poplatný seriál,ael nazývat ho brakem z módy mi přijde dost nefér. ()

WendyWindy96

Tenhle seriál vysílaly, když jsem byla malá, a tak jsem se na něj dívala s babičkama :-)) Pro mně znamená krásné vzpomínky na ranné dětství, které mi jen tak nikdo nezvezme. Ale ted' z druhé stránky. Esmeralda byla (když nepočítám Manuelu) jednou z prvních telenovel na obrazovkách. A když si to porovnáme s ostatními telenovelami (a že jich po zelenoočce bylo) je dějem, zápletkami i vcelku rozumným počtem dílů, je i jednoznačně nejlepší. Takže ode mně 3* za děj, 1* hvězdička za moji telenovelní oblíbenkyni Noru Salinas (Graciela) a 1* za dvojici Graciela/Adrian, která tuhle telenovelu taky hodně držela. ()

macejo

Prečo som dal tri? Kvoli romance vedlajších postáv Adriana a Griaciely. Inak hlavný hrdinovia su nesympatický a uplakaný a podobne. Láska obyčajného robotníka a krásnej bohatej a pyšnej Graciely- s dramatickým ale krásnym koncom je proste úžasny - škoda že je to len vedlajšia dejová línia, keby boli oni dvaja hlavný akteri dám aj 4 možno aj 5 inak Esmeralda a spol boli ubožiaci zato Adrian a graciela boli výborný :) ()

Abcbc

Ano, odpad! Ale i k popelnici získáte vztah, jestliže vás mile od malička rozptyluje. Dnes bych se na to nepodívala, ale kvůli vzpomínkám a přetrvávajícímu příjemnému pocitu dávám 2 hvězdy" :) ()

JaninaM

Ve svých 19i letech to byla moje první telenovela. Zhlédla jsem jí skoro celou a hltala jsem jí ráda. Bylo zábavné každý den rozebírat s holkami co nového v dílech a sledovat, jak se rozrostla zelená barva v šatnících ostatních . Bohužel po takové spoustě dalších telenovel, už v dnešní době nevydržím koukat ani na jednu. A zřejmě ani na podruhé bych Esmeraldu už nesnesla. ()

hanite

Koukala jsem na to tuším v pubertě ale jelikož je má pamět tímto směrem chabá tak si to moc nepamatuju, shlédla jsem ovšem určitě víc jak jeden díl.Po dalším shlédnutí pravda nestojím. Možná to bylo (nebo je) špatným vkusem ale tuším že v té době jsem objevila Hellraisera ne kterym ujíždim dodnes.Takže čistě z nostalgie dám ty hvězdičky aspon dvě. ()

iribis

Má to příběh, má to hloubku,je to zelený no je to prostě Esmeralda. Pochopím, že tomuhle někdo dává odpad, protože je to telenovela a v 10 dílech se řeší proč José odešel předními dveřmi a v dalších 10 kdy zase příjde - ale, když si vezmete co tenhle seriál dokázal ( ženský běžely z práce domu, tak rychle že předběhli autobus jen aby viděli další díl, chlapi v hospodě probírali co se stane dál, sedláci zabodli vidle a šli se dívat ) , tak si odpad nezaslouží. Byla to právě Esmeralda, která tady odstartovala boom telenovel a to je zase něco co už se opakovat nebude. Pokud si starší diváci vzpomenou, tak se i v televizních novinách objevila reportáž, že mají matriky problém, zda povolit pro nově narozené děti jméno Esmeralda a José ( povolovali ) - kdy jindy se stalo, že by se děti pojmenovávali po seriálových postavách - nevzpomínám si. Tohle je další důkaz toho, že tenhle seriál něco dokázal a mohu říct, že se i občas na nějaký ten díl z dlouhé chvíle podívám, protože je mám VŠECHNY nahrané - a v díle kde umírá Graciela v náručí Adrianovi člověk pokaždé zamáčkne slzu. Jasných 75% ()

SIXXteenth

Nejdelší celovečerní film v historii kinematografie! Viděl jsem pár dílů, ale dostala se mi i do ruky kniha, kterou jsem za jeden večer přečetl, takže těch 137 dílů je naprosto zbytečná ztráta času. Kniha 100% seriál 1%. Škoda že tvůrci místo seriálu nenatočili jeden celovečerní film, rozhodně by to byli lépe utracené peníze a tísíckrát větší zisk! ()

surfmeda

Dávám jednu hvězdu za pěknou Leticiu Cladéron. V žánru telenovel je to asi nadprůměrný snímek - má pár dobrých nápadů, ale to je tak asi všechno. ()

Arminbuuren

Myslím, že je to první telenovela, co jsem kdysi viděla, asi jedna z prvních, co vysílali, dneska už si můžu ze seriálů vybírat, ale tenkrát prostě dávali tohle. Za nostalgii hvězda. ()