V 50-tych rokoch, sa odohral v sicílskej dedine príbeh nenaplnenej lásky. Miranda a Corrado, hoci sa veľmi milovali, nemohli sa zosobášiť. Ich rodiny sa nenávideli. Aby sa tehotná Miranda vyhla potupe – opustila domovinu. Odišla do Argentíny. Jej dcérku Isabelu adoptovala bohatá pani Guerrero. Corrado bol prenasledovaný Mirandinou rodinou a rovnako opustil rodnú Sicíliu. Jeho cieľom bola juhoamerická Argentína. Tu sa oženil s Mercedes a desať rokov po narodení jeho prvej dcéry Isabely prichádza na svet jeho druhá dcéra Manuela. Prítomnosť: Isabela spoznáva svoju pravú matku, Mirandu, ale nedokáže to prijať. Napriek tomu dá na jej radu a vydá sa za boháča Fernanda Salinasa. Osudy dvoch nevlastných sestier sa ale stretnú. Isabela, po tom čo sa jej auto zrúti do rieky a nastane zlá identifikácia tieľ, je vyhlásená za mŕtvu. Má navždy poškodenú tvár. Jej miesto v rodine prebrá Manuela. Fernando si ju vyvolil lebo sa veľmi podobala na jeho prvú ženu. Zohavená Isabela je odhodlaná za pomoci svojej vlastnej matky Mirandy spraviť Manuele zo života peklo. (baruss)

metztlimoon

Aaaaah, pomsta osemdesiatych rokov!! Príbeh znie zaujímavo. Kapátko nostalgie. Ten chlap je otrasný. Ale tie jej vlasy... Sečteno, podtrženo, chytá sa to tak na 0,469 hviezdičky. No zaokrúhlim to smerom nahor, práve som si v záujme recesie (sú 2 hodiny ráno a ja nemôžem spať) pustila zvučku na youtube a od smiechu som padla zo stoličky:D:D To je des! ()

1860 odpad!

Ať už je to Manuela, Rosalinda, Betty, Kassandra, Kachorra nebo Esmeralda, pořád je to o tom samém.. Příběhy, zápletky, osudy postav se opakují, a vždycky se něco pořádného stane jednou za dvacet dílů.. nikdy jsem nedokoukal tyto seriály do konce, protože to prostě nešlo, ale vydržel jsem tolik dílů, abych to mohl shodit a varovat ostatní.. ()

geron

Tahle telenovela je jedna z mých nejoblíbenejších. Příběh se soustředí na dve sestry. Ta dobrá je Manuela a ta zlá je Izabela. Životná láska Manuely je Fernando , kterého si Izabela vzala jenom pro peníze. Ze začátku Manuela a ani Izabela nevědeli, že jsou sestry. Izabela za všechno zlé co napáchala tvrdě zaplatila a to tak , že zústala do konce svého života znetvořená. Nakonec Manuela a Fernando k sobě našli cestu zpátky jako v každé jiné telenovele. ()

Tom Riddle

Matka všech telenovel, která rozpoutala peklo. Gigadlouhá telenovela s nádhernou hlavní představitelkou ve dvojroli sester Manuely a Isabely, inspirovaná knihou Živá a Mrtvá od Daphne Du Maurier, byla ve skutečnosti dost dobrá. Příběh byl promyšlený, hrdinka i antihrdinka správně stylizované (naivka a dokonalá, a přesto pochopitelná mrcha), herecké výkony nebyly až tak děsivé jako v dnešních telenovelách a některé byly docela slušné, byly tu nezapomenutelné postavy (Jacinta, Anais), a tragické životní osudy nejen hlavní hrdinky. Vše vyústilo v dokonalý závěr. Myslíte, že jsem psychopat? Trochu možná, ale ne, Manuela fakt nebyla tak špatná, jen se utopila ve vlně svých následnic, kvalitativně o mnoho horších. ()

megacik

Zopár častí som videl, musel som, všetci to pozerali, a toto bol proste priekopník po páde komunizmu :)). Seriál je srajda, to je ako keby ste dali do susedov kameru, a sledovali ich. Ale za mňa musím dať 50%, lebo sú aj horšie telenovely, ktoré kopírovali Manuelu. Manuela je ako Mečiar. Najprv ho všetci milovali, lebo nič lepšie vtedy nebolo, a teraz ho všetci nenávidia. ()

• Hlavní ženské hrdinky Manuela a Isabela se tváří v tvář setkají pouze jedinkrát za celou telenovelu, a to v 53. díle. (Sir_Mac)
  • Isabelu Guerrerovou, později Salinasovou, ztvárnily v průběhu telenovely celkem 3 různé herečky. Od dílu 1 do dílu 61 a od druhé poloviny dílu 165 do dílu 227 to byla Grecia Colmenares, od dílu 63 do počátku dílu 86 hrála Isabelu dívka Playboye Pilar Maschiocchi, od dílu 86 do první poloviny dílu 165 Isabelu ztvárnila Vita Escardó. (Sir_Mac)
  • Telenovela má 2 verze, italskou a argentinskou. Zatímco argentinská verze má 228 dílů, verze italská má dílů 195, je kratší a v závěru se liší i dějem. (Sir_Mac)