Na jeseň 1987 musí skupina priateľov z malého mesta prežiť noc v dome zlovestného páru po tom, čo ich tragická nehoda privedie k ich dverám. (S.Kok.i)

hous.enka

Začátek byl slibný a jakmile se na scéně objeví duo Lin Shaye a Tobin Bell, měla jsem co dělat, abych nejuchla nahlas. Jenže pak přijde první telefonní hovor a po něm druhý a najednou je jasný, že tady nebudou hrát prim duchové, ale minulost volajících. The Call je tak ve výsledku hororem, při kterém se nebudete bát. Což je možná pro někoho výhoda, mě ten výsledek hodně mrzí. Škoda, škoda, průměrný snímek se dvěma hororovými legendami současnosti. ()

ricci.s

Štvorica teenagerov naserie Lin Shaye a tá ich pekne teleportuje do svojho desivého sveta. Dobre im tak. No áno, trocha z toho Insidious tam je cítiť. Teda aspoň čo sa týka myšlienky. Tá je možno dokonalá na vytvorenie dostatočne strašidelného hororu (pekelné svety milujem) a dokonca môžem pochváliť aj vynikajúcu desivú hudbu. Len keby to nebolo celé tak strašne lacné. Cítiť to najmä na slabých maskách a gore úplne chýba. Ako keby odflákli snáď všetko, čo sa dalo. ()

*CARNIFEX*

Lin Shaye už zrejme v dnešnej dobe zoberie každú rolu, v ktorej by mala čo i len dýchať. Od kombinácie s Tobin Bellom som si sľuboval zrejme priveľa. A tak dopadne každý, koho myšlienky sa budú uberať rovnakým smerom. Samotný “The Call”, ako horor, príliš nenadchne, aj keď mu rozhodne nemožno uprieť snahu zaujať. Pár pasáží veru nebolo najhorších. Každopádne, mala to byť (asi) atmosferická zábava, no je to (len) snímok, ktorý sa hrá nato, ako vystraší. Priemer, respektíve slabší priemer, ktorého sledovanie na jeden krát nijak neurazí .. ()

pornogrind

Do filmu jsem šel především kvůli jménům Tobin Bell(známej především ze série Saw) ale hlavně kvůli mé oblíbenkyni Lin Shaye. Tu snad ani netřeba představovat. To je pro mě zkrátka hororová královna. Ikdyž přiznávám, že poslední roky hraje v nehorázných 💩 a bere snad každou roli za kterou jí dají prachy. Dalo by se tak trochu očekavát, že spojení Tobin Bell + Lin Shaye je z poloviny jistota kvality opak je pravdou. Tihle hororový veteráni sice s touhle nesympatickou partičkou rozehrajou svoje hry při kterých se oni možná baví jestli se ale bude bavit divák o tom až tak přesvědčenej nejsem. Já se ke konci spíš už vyloženě nudil. ()

silentname

Lin Shaye a Tobin Bell v hororovom filme? Nebol som si istý ako to dopadne. Koniec koncov, Lin Shaye poslednej dobe berie asi všetko čo dostane pod ruku a rozhodne sa na nás kedykoľvek urobiť svoje ksichty, aby nás vydesila. A hoci nemôžem povedať, že by nevedela byť desivou, tak nevyberala si zrovna najlepšie projekty. "The Call" je podľa mňa trošku iný. Nemôžem to ohodnotiť ako reálne dobrý projekt, no myslím si, že to malo niečo do seba a pár zaujímavých momentov. Problém je, že celá prvá polka filmu je dokopy len obyčajný úvod. Nič viac než úvod. A reálne sa to celé začne až keď Tobin Bell pozve našu štvoricu do svojho domu a začnú sa telefonáty. A trošku to ukazuje aj život našich hrdinov a ich najtemnejšie momentky. A keď to všetko uvidíte, možno vám niečo z toho dá viac zmysel. Ale aj keď je pravda, že žiadne z tých deciek nie je veľmi sympatické, dokázal by som ich vnútorne aspoň nejako chápať. Až na jednu výnimku a tou je Tonya. Keď pochopíte čo za tajomstvo ukrýva ona a odhalia sa karty, ktoré má na ruke, tak je mi z nej úprimne zle. Pretože to je niečo celkom iné ako príbehy Zacka, Bretta alebo Chrisa. Istým spôsobom niekto môže mať zlé detstvo, niekto môže urobiť v jednom momente niekoľko zlých rozhodnutí, no reálne nebyť zlý. V jej prípade ide o niečo celkom iné. Nevyzerá to ale najlepšie a okrem toho film používa techniky, ktoré sme už videli dávno. Atmosféra 80s je celkom dobrá, no máme tu lepšie filmy, ktoré ju využili. Oceňujem snahu filmu a rozhodne to má niečo do seba, no mohlo to byť spracované zaujímavejšie. Je tu ale podľa mňa potenciál na dobrý film. Možno by sa to v budúcnosti mohlo prepísať a využiť na niečo lepšie. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Psychothrillery alebo psychohorrory mám oveľa radšej ako krváky, ale tento teda nebude mojím obľúbeným. Žiadny strach nepriniesol, hoci obesená starenka najprv dávala potenciál. Lenže premena na vykĺbenú príšeru sa mi nezdala originálna a všetko ostatné tak nejak bolo už niekde videné. ()

Marze

Dnes je velké množství seniorů z různých důvodů týráno a zde týraná žena skupinou přátel, což je dost neuvěřitelné, vstane z hrobu a začne se mstít. Pochybuji ale, že cílové publikum filmu jsou senioři. V obou klíčových rolích (Chester Rushing a Tobin Belljsou) jsou dobré herecké výkony. Ostatní postavy jsou slabé jako zápletka. Když tento zapomenutelný film vynecháte, neuděláte chybu. Tvůrci se u vás budou lacinými efekty vyvolávat levnou nostalgii. ()

Morholt

Parta nesympatických výrostků terorizuje starou babku a ta se jim za to odvděčí pekelnou procházkou zásvětím. Myšlenka slušná, zpracování levné a promítané vize poněkud nenápadité a rutinní. Ale pár slušných momentů se tu najde, ačkoliv nikdy nepochopím, proč mají bubáci tendenci chodit po čtyřech s rukama za hlavou. Z mladých herců nezaujme nikdo, ale přítomnost žánrových matadorů Lin Shaye a Tobina Bella potěší. Zejména stará paní ty děsivé grimasy s přibývajícím věkem umí lépe a lépe. Standardní průměr. 50% ()

oveckaoa

Pan režisér Woodward mladší točí filmy, které mají většinou d 25 do 40 procent + - 5 a ani tohle není výjimka. Nicméně od minulého The Final Wish, kterému jsem dal odpad zlepšení o cosi. 4 teenageři (2 kluci jeden homosexuál a jedna holka) terorizují babku a dědka o které si myslí, že zabila dceru jedné z nich a prošlo jí to babka to psychicky nedá a hodí si mašli a zahrne je do závěti. Tak si je ten dědek pozve a řekne, že dá každému 100 000, když zavolají na jedno číslo a minutu tam budou kecat pokud se jim to nebude líbit udá jich na policii , že pomohly k její sebevraždě. Tak tam postupně volají a jednomu se zjeví fotík co ho mlátil druhému příšery pod postelí třetímu mrtvá těhotná přítelkyně a čtvrté ta mrtvá sestra a snaží se je všechny zabít. 40 procent díky za titulky Dj Sulo. ()

iXtr3m3

WTF? Toto bola riadna vagínovina... Fakt že som nečakal taký prúser minimálne kvôli prítomnosti Lin Shaye a Tobina Bella. Prúser jak hovado. Neodporúčam. Ani gore, ani ľakačky, dokonca aj ten pokus o akože osemdesiatky minul účinkom. Fuj. ()

borec999

Slabota. Čiže presne také ako som to aj čakal. Hororoví veteráni Lin Shaye (Insidious) a Tobin Bell (John Kramer zo SAW) kvôli ktorým som si film pustil ma nesklamali, scény s nimi sú pôsobivé a bez diskusie tým najlepším z filmu. Žiaľ obaja majú dokopy vo filme tak 20-25 minút, ktoré si odbijú v úvode. Mimo nich je The Call len trocha lepším béčkom. Ostatní herci sú dosť slabí, dej nič moc a Woodward potvrdzuje, že je režisérom ktorý sa síce snaží ale zrejme nikdy nenatočí poriadny, kvalitný film (nepomohlo mu ani že prešiel od akčného filmu k hororu, pretože zlyháva v budovaní atmosféry a príliš mu nefungujú i ľakačky). Nevýrazný, typický direct to dvd horor, ktorý od úplneho prepadáku zachránili len spomínané hororové legendy žánru (najmä spomínaná Lin Shaye, ktorá ako jediná dokázala vystrašiť). 35% ()

Flopik

Štyria mladíci šikanajú starenku Lin, tá sa zabije no a Tobin jej manžel ich zavolá k nim domov, dá im šancu získať peniaze, jediné čo treba, je zavolať a vydržať na linke minútu. Nápad to nie je zlý, prevedenie je však slabé a po hororovej stránke okrem jednej príšery a na konci troška Lin film neponúkne vôbec nič. Rozbeh je tak isto strašne dlhý, do 50 minúty sa hádam nič nedeje. No a koniec tak isto slabý. Pozeralo sa mi nato však dobre a bolo cítiť potenciál. Keby to točil niekto schopnejší, tak ten pekelný svet mohol byť super. Nedoporučujem ale videl som aj o mnoho horšie filmy. Slabé 2*. ()

xavierr13

Horor. Účinkujúci kombinujú silné duo Lin Shaye z filmu Insidious a Tobin Bell z filmu SAW v zaujímavom metafyzickom horore. Bohužiaľ, vo filme si berú druhoradú úlohu, zatiaľ čo hlavnými protagonistami sú mladí herci, ktorí zatiaľ nie sú veľmi skúsení, ale ani zatiaľ špičkoví. Celkovo ale celkom dobrý, s neočakávaným zvratom na konci o tom, kto je skutočným zlým človekom v celom príbehu, ktorý sa začal celé tie roky, a vo všeobecnosti pekným návrhom pre všetkých fanúšikov žánru. ()

helraiser

Žádný zázrak, ale na druhou stranu ani žádná strašná katastrofa. Naprosto strašný postavy, ale na druhou stranu se někdy povede navodit docela dobrou atmosféru. Koukat se na to dá, ale o žádný zázrak se tedy nejedná. Nápad dobrý, ale absolutně nedotažený do konce, mělo to navíc. ()

Emperor1

Bohužel to působí jako hodně špatný céčkový film, navíc céčko z osmdesátek, do kterých se to snažilo stylizovat. Laciné, odfláknuté, hloupé. Přitom první třetina filmu mě celkem navnadila. Oceňuju aspoň snahu vymyslet originální příběh, jako nápad docela zajímavé, ale to zpracování bylo trapné. Druhý bod dávám za Lin, která vypadá strašidelně i bez maskérů, ta baba, čím je starší, tím větším charizmatem oplývá. ()

brasek

Podpriemerný horor. Pre diváka je z pohľadu zdravého rozumu zaujímavejšia časť kde sa nič nedeje, pretože potom v tom svete mŕtvych a neustále sa opakujúcich nočných desoch je úroveň snímku nízka. ()

SpicyNugget

Parta čtyř výrostků vyrazí šutrem okno staré paní, která je už z těch fracků tak zdeptaná (protože tohle rozhodně nebyl jejich první průser, ale poslední), že to neunese a oběsí se. V závěti stojí, že všichni čtyři mají jít do jejího domu, zvednout telefon a vydržet minutu poslouchat. Pak dostanou 100 000$. Ona se totiž Lin Shaye nechala pohřbít se svým telefonem, aby se mohla pomstít… Noo, celkem slušný horor. Je fakt, že těch čtyř arogantů mi nebylo líto (vlastně jen Christophera, který šutry neházel a paní mu bylo líto) a celý film táhla Shaye s Bellem. Malinko jsem se u těch zkroucených příšer a grimas Lin Shaye bála, ne že ne. Hudba byla naprosto famózní. Zajímavý film, rozhodně mě neurazil. ()

Zaks

Slušná osemdesiatková atmosféra, hudba, vizuál a zaujímavá bola tiež myšlienka, ako zostať v spojení s... Motivácia konania postáv spolu s príšernými dialógmi mi však prišli úplne nasilu vsadené do príbehu. Hlúpe počínanie hlavných hrdinov a najmä nefunkčné ľakačky to celé zaklincovali do rakvy, kam tento film aj patrí. ()