V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

campix

Pro mě osobně je Copak je to za vojáka neskutečný kult. Už od mala mám tento film strašně rád a asi mě ani nikdy neomrzí. Legendární hlášky a scény. Především ta, kdy je vysadí a pak je všichni nahání. Výborný Langmajer a také Roden. Kdykoli se s chutí podívám znovu. ()

Šimpy

Kdysi dávno se mi to jako malému líbilo, hlavně scéna, ve které se vojáci snaží vrátit na základnu a velitel jim hází klacky pod nohy. je to ale jen šedivý průměr s jalovým Langmajerem. Jen Roden ujde.:-) ()

angel74

V době svého vzniku mě tenhle film bavil, ale dnes když na něj koukám, tak z toho mám osypky. A ten příšerný hudební podkres tomu všemu nasadil pomyslnou korunu. (45%) ()

BoXBe

První polovina s naháněním výsadkářů v tom rytmickém tempu dodnes mezi tím nejlepším, co v Česku vzniklo pro dobrou zábavu. Souhlas, že Kouba je skvělá postava, a chemie Langmajer/Roden dobře funguje. Zbytek UHO. ()

AdaMM

Jak už tu bylo mnohokrát napsáno - věřit se tomu sice nedá, ale kouká se na to dobře :) Dobrá zábava, která má sakra spád. ()

otík

Stylově ne příliš dokonalá, ale perfektně zábavná komedie z prostředí vojny, kdy byla ještě kojná. Skvělý herecký koncert Jirího Langmajera a úlisného Karla Rodena. O vtipné scény zde rozhodně není nouze. Jen je třeba si uvědomit, že ani v r. 1987 vojna zas tak velká sranda nebyla. ()

tom88

Zopár scén ma dosť pobavilo, nápad je to fajn. Film ako taký ujde, nie je to katastrofa aj keď humoru je minimum. Cvičné lapanie paragánov je super. Inak priemer po viacerých stránkach. Keby aspoň nebola tak otravná stupidná hudba. 60% ()

Nivenx

"Kouba vy se z těch ženských zblázníte!" "Já vám slibuju, že už se na ženskou ani nepodívám!" :D To určitě. Jinak film naprosto parádní a neuvěřitelně natočený. Jiří Langmajer a Karel Roden výborní. Jedna z nejlepších českých komedií historie. 90% ()

Radiq

Jedna z nejlepších českejch komedií, která je zajímavá hlavně tím, jakej má spád! Protože takovy fofry, to ste eště neviděli. Pořád se tam něco děje a děje se to vtipně. Můžou za to nejenom skvěle vybraní herci, ale i ten, kdo to natočil a napsal. Několik hlášek je nezapomenutelnejch a tenhle film je pro mě kultovní. Jeden z mála, kterej můžu vidět kdykoliv. PS: Jandák, co žere bebečka nebo diska nebo co to je, to je klasika! :-D ()

SeanLSD

Jeden by čakal, že je to len ďalšia z tých polorežimných a poloanarchistických rafinovane ideologických komédií dodýchávajúcej totality koketujúcich so vzormi z kapitalistického Západu, kvôli čomu som po nej toľké roky nijako zvlášť neprahol, ale ono zrazu z ničoho nič príde perfektná zábava a možno najakčnejší československý film 80. rokov... - Teda jeho prvá polovica, to je proste parádne nastrihaná akčná jazda a pre mňa veľké prekvapenie - len škoda, že v tom zmysle neurobili celý film, lebo druhá polovica po takom rozjazde je už iba nudná 80-ková konvencia. Samozrejme nikto neuverí tomu, že komunistická vojna bola taká zábava, ale ako to nepripraveného diváka vtiahne, takmer som zaľutoval, že som k takejto skúsenosti nebol donútený... ()

fantoci

Tato akčně laděná komedie z vojenského prostředí byla ve své době natočená na zakázku armády ČSSR, jako náborový film pro armádu. A to docela kvalitně. Důkazem je, že dnes se televize k ní rádi vracejí a je stále divácká a populární. ()

drexik

Ať je to propaganda nebo ne, je to hlavně velká sranda. Oblíbená hláška - Kouba: Do lesa se jim nechce... Jestli se bojej nebo co? kapitán Tůma: Bojová slepice se nesmí bát ničeho. Dejte jí patřičnej rozkaz a uvidíte. Kouba: Slepice, směr les - kšá kšá. ()