Tučniak Bloom

• Česko Tučňák Bloom (viac)

Život mladej matky Sam Bloomovej sa obráti hore nohami po nehode, kvôli ktorej prestane chodiť. Jej manžel, traja malí synovia a matka sa snažia prispôsobiť novej rodinnej situácii, keď sa objaví nečakaný spojenec v podobe zranenej straky menom Tučniak. (HBO Max)

Aljak

To akože vážne? Existujú tisíce úžasných námetov, ktoré napísal sám život. No niekto natočí film o strake menom "tučniak"? Chápem tú metaforu, aj to posolstvo, to bolo všetko v poriadku a snáď jediné, čo tento film hnalo vpred. No aj tak sa mi ten príbeh o "terapeutickej" strake, ktorá vyriešila všetky problémy, zdá trochu absurdný. To akože keby nebolo straky, tak by sa Sam ďalej trápila a rodina by sa rozpadla? Pochybujem... Ale inak po hereckej stránke to bolo vcelku vydarené, aj ten psychologický rozmer tu bol pútavý, ale ten faktor straky mi tu prišiel nanajvýš podivný. ()

Djoker

Další variace na téma, jak se vyrovnat s fatálními následky pod tragické nehodě. Uvěřitelnější díky absenci okázalých gest a přehnané hysterie. Snesitelnější díky úžasnému bydlišti hlavní hrdinky. Pokud se má někde člověk vyrovnávat s útrapami života, tak s výhledem na moře to bude jistě lehčí. Celkem nevýrazný snímek vytahuje z šedého průměru záštita skutečným příběhem. ()

Anderton

Príjemný rodinný film s nepríjemnou témou, ale prečo vďaka niečomu ťažkému deptať diváka, keď mu môžeme ukázať nádej. Je to teda o prístupe, taký Haneke by k téme pristúpil inak a Naomi by nechal pred kamerou poriadne pretrpieť jej bolesť. Film je lepší v jednotlivostiach, paralely medzi vtákom a Sam, jeden nevie ešte lietať, žena sa musí naučiť znova chodiť, i keď iba metaforicky. Ďalej zábery skokov na trampolínu verzus Samin pád cez zábradlie. Inak ide skôr o scenár, kde hlavná postava hľadá dej, aspoň tak mi Penguin Bloom pripadá podľa vysvetlenia Lindy Aronsonovej pri popise podobných typov filmov s menej naratívnym dejom. ()

Dzeyna

Hezké, ale smutné. Nejdřív mi to připadalo trochu o ničem. A taky trochu zvláštní s ohledem na Penguin. Nicméně pak jsem si jí oblíbila, stejně jako Naomi. Je to hodně realistické a lidské. Jen možná škoda, že tam toho není víc. Nehoda a jedna hádka je trošku málo. Ale i tak je to silné. ()

silentname

"Penguin Bloom" bol pre mňa filmom, ktorý mi na konci vyčaroval úsmev na tvári. Myslím si, že ide o príjemne spracovanú drámu a nepadá na úroveň nejakých melodramatických pátosov, ktoré sa snažia ryžovať emócie ako to bolo napríklad v prípade filmu "I Still Believe". Je pravda, že byť v situácii v akej sa Sam Bloom ocitla rozhodne nie je jednoduchá a človek si musí sám upratať v sebe, aby sa bol schopný cez to nejako preniesť. A v tomto sa najlepším priateľom pre Sam (Naomi Watts) stane malá ranená straka, ktorú deti pomenujú Penguin. Tieto dve postavy si takýmto spôsobom k sebe nájdu cestu. Jedna z nich má nohy, no nemôže chodiť a druhá zase má krídla, no nevie poriadne lietať. Takže keď si to prenesieme, dá sa povedať, že majú niečo spoločné. No film nestojí len na týchto dvoch postavách. Myslím si, že Noah je veľmi dobre zachytený a rovnako aj silný pocit viny, ktorý ho trápi. Andrew Lincoln je takisto veľmi presvedčivý a obdivujem Camerona za to, že urobil skutočne maximum, aby sa manželka cítila čo najlepšie, aby deti čo najmenej pociťovali napätie všade a aby nebolo tak silno vidieť, že trpí rovnako ako ona. A snaží sa celú tú situáciu zvládať. Je tu niekoľko emotívnejších momentov, no nepôsobia, že sa snažia tlačiť na city. Veci plynú celkom prirodzene. Občas je tu ten pocit, že príbeh je možno inšpirovaný skutočnými udalosťami, no je spracovaný trošku filmovejšie. Ale napriek tomu funguje. Myslím si, že za pozretie nič nedáte a môže to na vás zapôsobiť. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Príbeh o žene menom Sam Bloom, ktorá vyliezla na strom a zemská gravitácia ju posadila naveky do vozíka. Potom jej deti raz nájdu ranenú straku, rozhodnú sa ju vyliečiť a tak sa začína príbeh. Nikdy som netušil, že chorá straka skučí ako pes, ale v tomto prípade skuvíňa ale že poriadne a otravne, nie je to nejaká rajská hudba pre bubienky. Keď vezmeme do úvahy fakt, že príbeh je založený na skutočných udalostiach, tak toto, čo tento film ponúka je tak nejak bez šťavy a náboja. Alfou a omegou celého príbehu je, že chromá straka v podstate zachraňuje chromú ženu od depresívnych myšlienok a dodáva jej chuť do života. Herecky tu najviac vyčnieva práve tá straka, za ňou samozrejme Naomi Watts, ktorá v závere ukáže konečne aj úsmev na inak permanentne zamračenej tvári. Film je viac poetický, výraznejšia epickosť mu chýba. ()

Chrustyn

Klasické rodinné drama o smíření se s tragédii, (v tomto případě ochrnutí) které je ozvláštněno malým opeřencem. Jinak se jede podle jasně definované šablony smutných i veselých chvil. ()

Marze

Mezi tzv. feel good filmy a skvarem je tenka cara. Penguin Bloom ji sice nikdy neprekrocil, ale ma k tomu blizko. Ale manipulace s emocemi funguje. A jako rodinna zabava take. A film nepredstira, ze je neco vice. V centru Prahy v kine Lucerna je kazdy rok Festival australskych filmu. ()

M.i.k.e

trošku jsem se bál,že to bude citová vyděračka a snaha dojit emoce za každou cenu,ale naštěstí ne.Emotivní momenty tu sice jsou,ale jinak jde o fajn příběh o tom jak se hlavní postava v podání Naomi Watts a její okolí srovnává s rodinnou tragédií.K tomu jim jako katalyzátor slouží nalezené mládě straky,které se postupem času stane dalším členem rodiny.Celkem mě překvapilo,že jde o film na základě reálných postav a událostí,protože takhle na "papíře" působí celá ta zápletka nepříliš věrohodně.Život ale holt píše i takové osobité příběhy...60% ()

sedm.1

Tento snímek nemohu hodnotit příliš pozitivně, jelikož naprosto nesplnil své zásadní poslání, které příběh Sam Bloomové nabízel, a to inspirativní poselství pro všechny tělesně postižené, jako třeba právě pro zde ústřední hrdinku, v podání Naomi Watts, které tato role jen tak mimochodem nabídla obří možnost se herecky ukázat na té nejvyšší možné úrovni, ale za mě ji krapet promarnila, jelikož sice postavu po dramatické a emoční stránce zvládla asi v rámci možností přesvědčivě, ovšem rozhodně na sebe nestrhla svým výkonem nějakou zásadnější pozornost, jenž by si ona postava zasloužila. Každopádně celý tento film měl být dominantní právě v emocích a v silném příběhu o možnosti bojovat s osudem a dosáhnout uspokojivého a úspěšného života i přes jakýkoliv handicap, zde je to celé ovšem zpracováno jaksi, když to nazvu fakt hrubě, odfláknutě, a spíš to celé osloví kdejaký klub ornitologů, než příznivce dramaticky vyhrocených podívaných o lidské vůli. Já pak sice chápu i zde zvolený záměr tvůrců vyvolat pocit asociace mezi zlomeným člověkem a zvířetem v nesnázích, ovšem rozhodně si nemyslím, že jim tento záměr úplně klapnul, spíš naopak, ten příběh nemá prakticky žádnou duši, je to prostě jen chladný filmový zážitek, jenž selhal prakticky ve všech ohledech, zkrátka Tučňák Bloom není film, který by bylo potřeba vidět, jelikož nenabízí jedinou působivou věc. ()

kolemjdouc

Příběh byl opravdu povrchní.Chyběla mu duše.Nic,co by burcovalo Sam bojovat sama se sebou a být aspoň trochu,v rámci svých možností,užitečná pro rodinu.Manžel má práci,jsou tam tři děti a na starost ještě i péči o ni.Její matka už mi s tím neustálým švizořením lezla na nervy V reálu se pak z toho dostala a dosahovala ve sportu dobrých výsledků.Tam měl scénář napřít pozornost.Jak k tomu došla.Určitě ne sezením v křesle.Musela to být dlouhá cesta a bolestivá. ()

filipvrbik

Skvěle natočený, poměrně dojemný snímek o strastech života a jednom nevšedním přátelství s ptákem... Naomi Watts je samozřejmě skvělá a i další heci působí dobře a film je dotažen do nejmenšího detailu, Sam má i katetr, což se většinou přechází a neukazuje, takže jsem byl příjemně překvapen, i když to vlastně doplňovalo smutnou a dusnou atmosféru příběhu... Na druhou stranu se ve filmu nic moc nestane, takže trošku rozpaky...70% ()

Rathalos

Krasny film podla skutocnej udalosti,aj ked smutny,no malo to srdce,Naomi Watts i ostatni herci boli fajn a ta vrana Penguin bola uzasna,clovek by neveril,co dokaze urobit obycajny divoky vtak,ze sa moze stat oblubenym riadnym clenom rodiny ako trebars nejaky psik,davam pat z piatich...:-) ()

BOURQUE

True-based príbeh rodiny Bloomovcov, predovšetkým mamičky Sam, nie je ojedinelým vo svete kinematografii. Zápas matky sám so sebou po ťažkom úraze, ako aj prijate novej životnej situácii sú zachytené na takej úrovni, ako to divák pozná z iných filmov. Spojenie medzi Sam a jej rodinou a tým pádom začiatok nového života prinesie poranená straka. Naomi Watts veľmi dobrá, podobne ako piano / ambient hudba. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Maximilianus

Vtáky skutočne nemám rád, takže sa mi tento film pozeral sčasti dosť ťažko. Príbeh vzhľadom na fakt, že je to podľa skutočných udalostí zaujímavý, ale inak námet nič extrémne originálne. 6,8/10. ()

bonovox

Smutno pekný film o prekonávaní životných prekážok. Naomi dokazuje svoje herecké kvality, ale celkovo je to natočené až príliš rutinne a na istotu. ()

Chicharron

Rádoby artový film podle skutečné události... Nemám rád filmy "podle skutečných událostí", protože většinou stejně uplně nedokážou zachytit realitu a odvyprávět reálné prožitky zúčastněných osob. Tak je to i v tomto případě, kdy se ve filmu po ztrátě straky začíná ztrácet i zábavnost a napětí a postupně se tam vkrádá nuda. Pozitivně hodnotím práci kameramana a hrátky s protisvětlem, se scénářem to už je trochu horší...na závěr nezbytné fotografie reálných hrdinů, kdy člověk zjistí, jak málo byla herečka, narozdíl od filmového manžela, podobná originálu... ()