Lékořicová pizza je nadčasový příběh Alany Kaneové a Garyho Valentina, kteří vyrůstají, dospívají a zamilovávají se v údolí San Fernando v roce 1973. (Magic Box)

samkko

Anderson opět napsal tak fantastický scénář, že ačkoliv je příběh ohraná klasika, nelze se od něj odtrhnout. Práce s kamerou a hudbou je jako vždy na vrcholové úrovni, protagonisti se lehce dotknou vašich emocí a neokoukaní hlavní herci vás vtáhnou do bujné atmosféry o to více. ()

RAFT

Režisér natočil další film Lékořicová pizza.70.léta a film je ,tak nudný že,těch 133min.je totálně zabitý čas.Ani herci filmu tomu nedali štávu.Za mě 50% ()

hero_bk odpad!

Tenkrát v Hollywoodu v bledě modrém. Ukecaný slepenec epizodních zápletek, kdy u poloviny z nich chybí pointa. Natočené pro Američany, kteří vzhlíží ke svým sedmdesátým létům asi podobně jako my k devadesátkám. A tak jako by Amíci nemohli chápat, co my vidíme na našich devadesátkách, já z evropského pohledu nedokážu pochopit tu americkou fascinaci sedmdesátkama. Ale musím nesouhlasit s řadou komentářů zde, kteří se pohoršují nad hlavní hereckou dvojicí jako nehezkou. Alana Haim je neokoukaná tvář a s její "estetičností" nemám sebemenší problém, ba naopak. ()

Brooks

Retro romanca poskladaná z občas viac a občas menej zaujímavých epizódiek zo života zamilovanej dvojice vyrastajúcej v San Fernando Valley. Oplýva síce čarovnou atmosférou, nostalgicky hrejivým soundtrackom, on a ona sú sympaticky netuctoví a prirodzení, ale ich príbeh je emocionálne prchavý a dejovo príliš rozdrobený, nemá silu slávnejších nostalgických výletov. ()

ForGump

Mám PTA v obrovské účtě, jedná se o mého velmi oblíbeného režiséra, ale natočit film o tak velkém ničem mě až možná zaskočilo. Neuběhla ani půlka stopáže a prozýval jsem jeho většinu. Opravdu je to šeď, byť samozřejmě obdivuhodně vypadající, stylová, hudebně vyladěná sedmdesátkovka s dobrými výkony mladých herců, jak Hoffmana tak i Alany Haim, která je dle reakcí až skoro nenáviděná. Nicméně pokud do této chvíle byly filmy Andersona nadprůměrné až mistrovské, tak zde došlo k tomu, že Licorice Pizza je suverénně nejhorší, přesto stále těsně nad průměrem. 60% ()

Tarhiel

Strašne je vidieť, že scenár si písal režisér sám. Anderson v 70. rokoch v Amerike vyrastal, a podáva osobný a vierohodný pohľad do života omladiny v tej dobe. Avšak žiadne Pelíšky ani Obecná škola sa nekonajú, scenár skôr pôsobí ako zmeť viacerých nesúrodých príbehov, ktoré spája ústredná dvojica, ale keďže ani jeden z nich nie je uspokojivo ukončený, vyzneje akosi tak do prázdna, rovnako ako koniec, ktorý mohol prísť skôr. Jediná scéna, ktorá z toho vyčnieva je tá s Bradleym Cooperom a následným šoférovaním - na pomedzí nezávislého filmu a profesionálnej produkcie. ()

PAVLIS

50% Nekonvenční romantická komedie. Rozuměj není to ani romantické ani vtipné, jen se to tak na papíře tváří. Vše zabalené do sedmdesátých let a kvalitního řemeslného kabátku. Hezké, ale o ničem. ()

kubilov

Lékořicová pizza je jako časová kapsle vytažená po padesáti letech a i tak trochu odpověď Paula Thomase Andersona na Tarantinovo Once Upon a Time in Hollywood. Každopádně je to super, milé, byť to moc nedrží strukturu, je to mírně rozplizlé, ale podobně jako u Inherent Vice to tak PTA chtěl. OST parádní. Hlavní silou je, že protagonisté vypadají a chovají se tak strašně lidsky, že je až k nevíře, že to musí někoho překvapovat. ()

Pete

Skutečně tu máme takové nostalgické, lehkonohé American Graffiti, je v tom cítit Linklater, jemný nádech Allenovských vtipů, a dokonce by seděl i název Once Upon a Time In San Fernando Valley, jak se tu v komentářích píše, a to hlavně jakousi roztříštěností a vyprázdněností vlastního sdělení. PTA je svůj, pokaždé usiluje o originalitu ani ne tak formy provedení, jako spíš stylu vyprávění a konceptu jako takového. Což je přístup ne vždy zrovna divácky vstřícný. Platí to také u téhle vinylové romance '73 s netradičními protagonisty i průběhem, která kvalitativně nemá na autorovi silnější kousky, ale přes všechny výhrady má své specifické kouzlo a atmosféru. Stojí na interakci obou hlavních postav, a jejich v podstatě neherecké výkony také táhnou celý film. Scény s Pennem, Waitsem a Bradley Cooperem pak ale jsou pro mě svou bizarností jedno velké WTF. ()

koty2201

Mne sa ťažko píše hodnotenie k filmu ako je tento. Neviem sa nejak obšírnejšie vyjadriť k niečomu, čo ma nebavilo. Mám rád filmy z Ameriky minulého storočia a atmosféru 70. rokov sa tvorcom podarilo zachytiť pomerne dobre. Kostýmy dobré, hudba a výprava tiež. To je všetko v poriadku. Ale tie postavy? Absolútne mi na nich nezáležalo a bolo mi jedno čo sa s nimi stane. Vôbec mi neprišli sympaticky poňaté. Dej? To bola teda riadna nuda. Ústredná dvojica raz spolu je, raz sa spolu nerozprávajú, raz majú biznis a potom zase nemajú. A toto všetko beží v akejsi slučke stále dookola. Ten film sa aj snažil niečo povedať, snažilo sa to byť také zo života… ale nič tam nedotiahli do konca. Celý čas som sa pýtal, kedy to skončí. A čo sa týka žánrov o ktoré sa snažili, tak dráma to je a riadna. Komédia? Ani raz som sa nezasmial. Romantika? Existujú milionkrát lepšie romantické filmy ako toto. Takže na záver poviem len to, že môžete to skúsiť, ale nezaručujem, že vás to bude baviť. A nepomohli ani herecké esá ako Sean Penn a Bradley Cooper. A už vôbec neviem, ako toto mohli nominovať na Oscara. Ale tomu nechápem u viacerých filmov, keďže sa za ten rok urodili aj lepšie. ()

curfew77

K dokonalosti má tenhle film daleko, ale modrá čísla si nezaslouží. PTA si ho natočil dost pro sebe, je plný podivných snových odboček a subjektivně pojatých přestřelených vzpomínek, nicméně feelgood atmosféru neztratí, a ústřední herecká dvojice je vynikající. Mix Once Upon a Time In Hollywood (bez toho debilního finále, ofcourse) a Elizabethtown. Skvělý soundtrack. 80 % a abych pomohl, dávám slabších pět. ()

PTomA

PTA je jeden z nejlepších režisérů a dobrý scenárista. Tahle věta se promítá i v tomto filmu. Tak snad příště napíše další Až na krev nebo sáhne po cizím scénáři, udělal by líp. 😉 ()

Cannonball

Aj keď je to akože “o ničom” mna to bavilo. PTA je výborný režisér ktorý vie natočiť film bez veľkého deju dokonale. Škoda že z dvoch amatérskych hlavný postáv to vyšlo len jemu a jej už až tak nie. ()

blazma

Docela zajímavý film i zpracování. Strašně se mi líbilo prostředí, které pro film vytvořili. Každopádně jsem se po nějaké době začal hodně ve filmu ztrácet a to byl pro mě velký kámen úrazu. Od půlky filmu už jsem se kvůli zmatenosti začal nudit. ()

hrumsrt

Tohle téma teen romance je neskutečně typické pro práci PTA.. A jak se mi i ten jejich vztah líbí, nechybí klasické retro pojetí a celkově snímek drží podobnou atmosféru jako režisérovy kultovní Boogie Nights. Ovšem tentokrát se tvůrci rozhodli spíše si přivsadit na neokoukané tváře a především hlavní ženská hrdinka mi zkrátka nesedí a její představitelka postrádá patričnou atraktivitu. Ačkoli snímek drží ten charakteristický režisérům šmrnc, barevný retro vizuál a peckovní songy, tak příběhově je to taková všehochuť, jaká nikam nekráčí. Řemeslně jde o PTA standartně o vynikající práci, které ale podráží nohy slabší scénář, kterému by nakonec podle mě slušela kratší stopáž (klidně o čtvrtinu). Stejně tak pořád jde o vztah dvou lidí, který ale nepřináší žádné kouzelné momenty a nějak se mi vleče. Je to pořád feel-good snímek, který nemá žádné velké ambice, ale mně tam chybí ta atmosféra.. 60% ()

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

79. Zlaté glóby - nominace

79. Zlaté glóby - nominace

13.12.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 79. ročník Zlatých glóbů, které každoročně uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Předávání cen se má uskutečnit 9.… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty