JenYu

Opět v trendech a opět zcela mimo mě. Ne k smíchu ale k pláči. Jennifer Lawrence jsem nevěřila jedinou emoci, Leonardo DiCaprio mě nebavil a Meryl Streep přehrávala. Cate Blanchett přestávám mít ráda. Timothee Chalamet zbytečný. Už dlouho jsem neviděla film, který by mě jak příběhově tak herecky odpuzoval. ()

Benjamin_L

Nebylo to špatné, ale asi tak 40 minut filmu tam bylo prostě navíc. Porovnán s Vrtěti psem není na místě. Vrtěti psem je o manipulaci, K zemi hleď o ignoraci. ()

mnx

Vrtěti psem v trošku lepším podání, a skvěle reflektujícím současnou covidovou dobu, kdy se i někteří politici nechají strhnout trolením na sociálních sítích k prapodivným krokům. Ženská narážka na Trumpa, který na covid doporučoval kloktat Savo, byla též vynikající :) Člověk si při shlédnutí snímku skoro přeje, aby sem vážně nějaký velký balvan dopadl, aby vymýtil lidskou blbost už jednou provždy :-) Na mě je to ale zase až moc ukecané a přehnané, a třeba DiCaprio mi v té roli moc neseděl. Zábavné to je, to ano, ale méně je někdy více. Film má scény i během záverečných titulků (ta s přistáním byla podle mě nejlepší), a také jednu úplně potitulkovou scénu. Za mě lepší 3. Po příštím shlédnutí možná změním na 4, ještě uvidím. ()

RobinPM100

Velmi zdařilý film parodující vše špatné ve společnosti, od kapitalistického mamonu, bulváru, všeobjímajících sociálních sítí nebo populistů. Režisér film prošpikoval hereckými esy a doslova ho natočil s marketingovou vychcaností, z těch herců cítim jasnej kalkul aneb spojme znovu dohromady osvědčenej tým feťáků z Vlka z Wall streetu, použijme mladé tahouny typu Chalameta nebo znovu použijme jako ajťáckého génia Hallidaye z Ready player one, vyčuranost až na půdu, na druhou stranu jak jsem řek, promakaná sázka na jistotu, čili proč ne. Dva body dolu za délku + vztahovou ordinaci v růžový zahradě, bez tý bych se tam obešel. Rozhodně počkejte na dvě potitulkový scény, ty jsou lepší, než kvanta přebytečných filmových minut. ()

xxmurphyxx

Netflix po dlhej dobe príjemne prekvapil. Celkom trefne nastavené zrkadlo dnešnej dobe a ľuďom v nej žijúcim a tvoriacich ju. Ako sa hovorí všetko je to ľuďoch. Rozoberať pri tomto obsadení herecké výkony je úplne zbytočné, každému musí byť jasné, že sa bude jednať o top tier kvalitu. Vypichnúť ale predsa len musím jedno meno. Cate Blanchett. Až pri sledovaní titulkov som si uvedomil, že tam hrala a vôbec neviem kde. Skoro mi huba padla na zem, keď som zistil ktorej postavy sa vo filme zhostila. Až pri bližšom zadívaní  na ňu som ju spoznal. Táto ženská že má 52 rokov? Neskutočné aká uber milfka tu je. Naozaj klobúk dole, nie žeby inde pôsobila ako stará metla ale tu má taký sexappeal, že mi skoro odpálilo dekel. No ale naspäť k filmu. Baví, nenudí, nemá väčšie diery v deji a na Netflix minimum priblblej propagandy aj keď ani tu sa jej úplne nevyhli. Trochu zamrzí, síce trefné ale viac menej jednostranne zamerané určenie a štylizovanie namierené klasicky voči Trumpovi a jeho priaznivcom a celkovo všetkým ľudom, čo sú z nejakého dôvodu proti očkovaniu, pri tom hoaxy šíri jedna aj druhá strana. Je to dosť citeľné miestami, načo sa tu obkľukou naráža a ja to chápem a v podstate s tým nemám nejaký problém, keďže covid nepopieram akurát ma mrzí zbytočné politizovanie tejto témy a minimálne na posratom Slovenku nezmyselné kontraproduktívne nariadenia a obmedzenia. Nie každý volič Trumpa, či nezaočkovaný človek musí byť automaticky degenerovaný hoaxerský redneck. Ďalšia vec, ktorá u mňa sťahuje hodnotenie smerom dole k ľahkému nadpriemeru je miestami prílišná doslovnosť a zbytočná preafektovanosť, ktorá ženie hercov do extrémneho prehrávania. Najviac to cítiť na postave Jonah Hilla, kde to prehrávanie a parodovanie je už moc silené a pôsobí ďaleko viac cringy ako úsmevne. Každému polodebilovi je jasné o čom film je a čo nám chce povedať, netrebalo byť až tak polopatistický a silou mocou presatirovaný. Aj keď pre jednoduchšie, komerčné Americké publikum bola toto asi najlepšia cesta. ()

madam.art

Očekávání bylo přehnané. Proto v procentech jen 72. Hvězdičky jsou za velkorysé zpracování, herecké výkony, vtipné dialogy, ale jako celek je snímek rozháraný, žánrově nevyhraněný a dostat se přes začátek mi celkem trvalo. Oceňuji skvělý střih v závěru. Nadsázka tam jistě je, ale někdy jsem tápala, jestli vůbec ještě jde o sci-fi. Za "katastrofické" bych označila znázornění médií. Ve smyslu, že v našem světě skutečně bez nadsázky mohou mít mimořádně pitomý přístup, negativní vliv na masy a manipulativní chování. PS: Postava geniální byznysmana se mi mimořádně líbila. ()

Akvidizerp

filmy jsou ve škále - od těch které chcete vidět až které nechcete vidět.  pak jsou filmy "musvač" které musíte vidět, jako je šifra mistra leoparda,  padesát odstínů šedi  atp., tedy filmy o kterých se mluví ve společnosti, tak abyste se chytali, společné mají jediné - je to vždy  těžká nuda...... ()

elpin

Film krásně ukazuje v jakém stavu je naše současná civilizace. Čím víc si myslíme jak jsme vyspělí díky našim mobilům a sociálním sítím a nevím čím ještě, tím víc jsme vlastně hloupí. Ať už se jedná o koronavirus či globální oteplování, vědci po celém světě hlásí stejnou věc s jasnými výsledky a stejně se najde támhle ten nebo onen co se opřou v křesle a řeknou ále, Hujer v hospodě (nebo nějakej Vochlistko na youtube) říkal, že to je blbost a tomu já věřím. I kdyby to bylo jasně před očima jako ta kometa na nebi, stejně se najdou lidi co budou vykřikovat že je to nesmysl. Bylo by to celé hrozně legrační, kdyby to nebylo tak příšerně tragické. ()

jim_clark65

Celkom decentný film, ktorý sa miestami snaží tlačiť na pílu až príliš a potom to vyznie trocha mimo tón (falošne až trápne). "Uchechtol" som sa možno dokopy tri krát a celé mi to prišlo akoby sa to silou mocou snažilo hrať na satiru ale ten "punchline" neprichádzal. V možnom nastavení zrkadla dnešnej spoločnosti sa to snaží vyobrazovať veci iba z jednej strany spektra tj je tam cítiť až príliš výsmech z jednej strany a ich "tuposti", keby sa to snažilo byť viac neutrálne a uťahovalo by si to z oboch strán tak by to bolo viac vyvážené a nad vecou. Dĺžka filmu tiež neprispieva k plynulosti deja, ktorý v strede "zadrháva" a miestami sa pokúša vsunúť nejakú vatu aby bol vyplnený čas medzi úvodom a uvedomením si vážnosti situácie. (napr. aféra DiCapria s Blanchett alebo koncert Grande) Daný tón humoru (satiry) neprispieva k vybudovaniu vzťahu k postavám, (SPOILER) na konci mi bolo fakt jedno, že zomreli. Celý film mi pripomínal divný "miš-maš" medzi 2012, Wag the Dog a možno ešte Deep Impact s dávkou "tlačenej" satiry, ktorej som chápal ale absolútne mi neprišla vtipná. 1/5 za DiCapria, ktorý to dokáže aj lepšie ale bol to asi ten lepší z výkonov v tomto filme + 1/5 za réžiu - McKay to zvláda celkom dobre ale jeho The Big Short mi bol viac po vôli ako tento počin. ()

xzajox

Keby to náhodou niekto nepovedal, poviem to ja: "Toto je karikatúra toho, čo tu dolu reálne máme". A čo tu teda máme? Budem sa mierniť. Máme tu tupcov. Tupcov vo vládach (nielen našej), tupcov pri moci, tupcov pri peniazoch a zo všetkého najviac tupcov, ktorí toto všetko spôsobili, nás, voličov, ktorí volíme len pre pekný úsmev, kútiky alebo pekné reči. Keď do tohto všetkého začne rýpať niekto, kto tupcom nie je (vedecká komunita, peer-review atď...), tak ho všetci tupci úplne prevalcujú a prekričia nezmyslami (ďakujeme sociálnym sieťam). Taký moderný Absurdistan. Riešenie? Aby ľudstvo začalo kriticky myslieť, ale to už je iné sci-fi. Skôr by som zaviedol niečo ako kognitokraciu, teda voličské právo len pre tých, ktorí prejdú testom na schopnosť rozumne sa rozhodovať a voliť niečo iné ako totálnych tupcov, šašov a skorumpovanú mafiu. No ale teda k filmu. Jennifer dobrá, DiCaprio mi kupodivu nevadil a vlastne celkovo veľmi dobré herecké obsadenie. Humor väčšinou slabší, až na pár geniálnych momentov, ktoré mi to celkom dobre vynahradili. Dej je vynikajúci hlavne z dôvodu, že je to skvelá karikatúra reality (áno karikatúra = niektoré situácie sú až absurdné, ale to je OK). No určite sa oplatí vidieť, ale určite nie, ak patríte k tupcom, ktorí sa ani nepozrú hore. Vy si radšej nalejte niečo dobré a prichystajte sa. Letí k nám kométa, ktorá toto ľudstvo vyhubí. Volá sa ľudská hlúposť... 92% - 5* ()

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: N/A || Že by nejlepší společenská satira za poslední roky? Rozhodně! McKayovi šlo jako vždy víc o komentář než příběh, přesto jsem si katastrofickou zápletku nemohl vynachválit. Po všech stránkách se jde do extrému, což pochopitelně rozdělí diváky na dva tábory. Jedni budou kritizovat tlačení na pilu v podobě levičáckých politických karikatur, které si se zdejšími občany vytírají zadek a jde jim pouze o vlastní dobro (a tito diváci zřejmě do této katerogie spadají i v reálu) a ti druzí se budou po celou dobu smát anebo jim po zádech poleze mráz. McKay se v politických kruzích pohybuje už dlouho, takže mu toto připodobňování nejrůznějších postav a událostí za posledních 10 let není cizí a nepůsobí uměle, naopak je až děsivě trefné, byť nadnesené. No a pak je tu našlapaný casting v čele s DiCapriem v netradiční úloze vědce/nerda a neméně famózní Lawrence. Co však musí ještě vyzdvyhnout je Streepová v taktéž netradiční úloze drzé Clinton-Trump-Biden presidentky a nechutně slizký Rylance jako Musk-Jobs-Bezos...a všichni ti bohatí zmrdi dohromady. Vlastně i ostatní v menších roličkách dostávají adekvátní prostor a nějakou tu šílenou scénku (vylízaný Hill, sexy hot Blanchett a roztomilý Chalamet). Souhlasím s tím, že to někomu může přijít dost přepálené, ale o to tady jde - je to především satira! McKayovi se daří držet napětí a tempo díky (někdy až moc) zběsilému a paralelnímu střihu, díky tomu ale máme neustále široký přehled. V závěru už na nás rovnou sype pořádnou depku, která je o to silnější, když si uvědomíte, že by to takhle nejspíš dopadlo i v reálu. Ba dokonce mi některé momenty atmosférou připoměly  Greenland, nejlepší katastrofický film za poslední roky. A ani poté nehodlá polevit, když nás obšťastní geniální tečkou v podobě mezititulkové a potitulkové scény. Někdo by od McKaye chtěl radši další Sázku na nejistotu, já chci příště další K zemi hleď! 90%. ()

Forum. odpad!

Satira systému od lidí, kteří ten systém vytvořili. Samozřejmě zde dostáváme vysoce "nekorektní" kritiku pouze těch, kteří se kritizovat smějí. ()

Phex

Už nastavovali zrcadlo? - Ještě ne. - Já přijdu až nastavej zrcadlo. - Americký film, jenž vám teď nabízíme, nastavuje nemilosrdně zrcadlo měšťácké společnosti v níž je dolar alfou a omegou života. ()

Adaaamecek

Úžasný film, který se snad NIKDY nestane realitou. Teď je ale pouze a jenom na vás, jestli máte v lidstvo ještě nějakou víru, nebo jste ji již ztratili. 8/10. ()

mata77

Vtipné, kruté a emocionálne zároveň. Satira tu rafinovane odkazuje na konkrétne osoby, udalosti, či dnešnú zvláštnu dobu plnú ignorácie. Zakomponovaná dráma potom vracia diváka späť na zem a odhaľuje čistú pravdu. Neschopnosť modernej spoločnosti reagovať na katastrofické udalosti reflektuje na neschopnosť ľudstva odkomunikovať, jednoducho si predať, základnú informáciu. Úžasné herecké výkony, vyšperkovaný scenár a skvelá hudba. Pre mňa je to jeden z najlepších filmov poslednej dekády. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD