Anosompozer

Pre pána Mckayho až príliš veľké sústo. Absolútne nezvládnutá rovnováha medzi satirou komédiou a drámou. Ťažkopádna slizká vtieravá satira, v podobe starých známych ideologických praktík (fuj fuj republikáni). Komédia, pri ktorej som sa cítil trápne, neznášam ten pocit, keď sa hanbím za samotné postavy. No a dramatická časť, ktorá to mala celé držať pohromade, sa niesla v duchu "ehhhm to ako fakt na nás letí kometa? Neverím". Osobne sa prikláňam ku spoločnosti ktorá stojí v strede v tejto šialenej dobe. A preto nechápem prečo mal autor potrebu zrovna takto vykresliť náladu populácie okolo armagedonu. Plus k tomu ukrutne vražedná stopáž, v ktorej som mal chuť šmariť papuče do telky, nech sa už niekam konečne posunieme. Myslím si že po tomto filme sa už v USA nikdy prezidentom nestane žena, alebo je to minimálne programový učel. Tu niekto nenávidí ženy? Čo ma  ale neskutočne mrzí, je premrhaný potencionál ktorý film nepochybne má. Plejáda skvelých hercov, z ktorých postupom času vyprcháva akákoľvek identita, a mení sa len v reciklačný proces infantilných priblblích grimás, je priam k uzúfaniu. Áno, film má aj svoje svetlé chvíle, lenže bez hviezdného obsadenia by nebolo na čo pozerať. Ach jaj, a ako som sa na to tešil. ()

Narg79

Celý film jsem si říkal, že tolik cynismu , absence pudu sebezáchovy, logického uvažování, egoismu, že něco takového do filmu vůbec nepatří. Jenže potom dojdete na konec filmu a zjistíte, že toto vůbec není film, že to je realita dnešního světa zachycena se 100% přesností a kdybych dal nízké hodnocení tohoto filmu, tak bych patřil do skupiny lidí, co hledí k zemi. Konec filmu vystihuje naprosto vše, co dnes vidíme v médiích. Dávám tomu filmu 100% ()

sun.eagle

Zrcadlo dnešní zvrácené doby a společnosti, a nejděsivější je fakt, že je dokonale přesné, jeden z toho může dostat až deprési. Je to vůbec ještě satira? Je to jako seriál Black mirror, jenom více realistické a ironické. Jenom nevím jestli  to je ještě k smíchu, a hlavně jestli  se tomu máme smát, jestli ten smích neznamená, že patříme k té stupidní zaslepené, povrchní, ploché skupině kreténů. ()

Dodge-I

Juchuuu - konecne trefna a korektne nekorektni satira, a diky moc za kourici prezidentku (tak se prece zvysuji preference!) a jeji prepocty procent. O dvojici moderatoru nemluve :-D ()

Gamora

Tahle lehce depresivní komedie nám ukazuje že i když jsme teď v hajzlu mohli by jsme na tom být ještě hůř. Hvězdně obsazený a vizuálně hezký film je zamě až moc dlouhý a o tu půlhodinu by se dal ostříhat. Dávám tak 6,5/10. ()

dragon'88

Mam pocit, ze okrem emocii, je vo filmoch mrtvy uz aj humor.  Po fekal-humore som myslel, ze uz nic viac nie je, ale toto je "aha, toto je satira, rozumiem tomu a preto sa strojene smejem az sa za brucho popadam, aby som virtue signaloval".  To uz radsej reprizu noveho Home Alone, ten aspon nema 140 minut. ()

Oup

V podstate parádna komédia na úbohú situáciu vo svetovej politike a polarizáciu spoločnosti za pomoci dezinfo. Veľmi som sa pobavil. Je ale pravda, že najviac som sa pobavil tým, že som vyhľadával komentáre s nízkym hodnotením a prečítal si tie absurdné dezolátske alibistické sračky. ()

horskejvlk

Vážný film, komedie nebo satira ? Každopádně film zachránili herci, podobné téma Kdy Domýšlivost lidské civilizace nezná mezí,  ztvárnil již Tím Burton- Mars Útočí, lidé tedy vládnoucí klika si vůbec nepřipouštěla z MZáků obavy byť to byli smrtihlavové od pohledu. Zde, zisk a falešné manipulace dělá z lidí tupé stádo, viz “milión chvilek pro demokracii” Zrzavý aktér se napakoval.  Jak ale poznat,  kde je pravda a kde manipulace viz.Meryl Streep jako Donald Trump. Konečně role kde Leo není za hrdinu ale naopak je pouhý aktér-losser : “měli jsme vše”. Nakonec je země zničena a nejbohatší se zachrání na cizí krásné planetě, jen nesmí hladit tamní zvířata jak radí hlavní vědátor… Tato odlehčená komedie konečně dopadla tak jak měla, tedy špatným-úsměvným koncem, jen to mohlo být o 45min kratší. ()

Safira2003

Než jsem si tento film pustil, neměl jsem vůbec tušení o co půjde, neviděl jsem trailer, nečetl jsem žádné články jediné co jsem věděl bylo, že film bude plný slavných herců. Film je satirou fungování naší společnosti, které vládne vrstva zbohatlíků a pokryteckých parchantů, která pro další zisk udělá cokoliv, včetně ohrožení života všech na zemi. Film dále poukazuje na to, jak lidé ignorují odborníky, poukazující na důležité situace, které můžu potenciálně ohrozit lidský druh a celý ekosystém téhle země. ()

jatt

Prvotné recenzie kritikov ma kapánek naplašili, ale ako sa opäť ukázalo, všetko má svoj čas a po zhliadnutí môžem potvrdiť, že film stál za to. Áno, síce po predchádzajúcich promo a Á-čkovom obsadení každý očakáva najviac, daná téma bola zvládnutá kvalitne a držala sa scenára hlavne obsahovo. Celková spokojnosť a určite by sme sa všetci mali zamyslieť nad budúcnosťou planéty a sami nad sebou. Chyba nie je v prírode, ale v ľuďoch. ()

purple

Nechci být pesimista, ale díky tomuhle filmu jsem si uvědomil, že jako společnost jsme fakt v háji. Vzalo mě to... A ano někdo může říct, že přesně takhle by to nebylo, že to není tak hluboký film,ale já si z něj vzal to, co jsem potřeboval slyšet... Něco se opravdu musí změnit. Jinak i jako komedie tenhle film funguje, ale jako drama ještě víc... Posledních 30 minut mě opravdu ždímalo. I přes vysoká očekávání příjemné překvapení. A ano Leo je znovu fenomenální. ()

Cacorka_eliz

Skvělý nápad na komedii! Scénář má hlavu a patu a hlavně dobře vybrané herecké představitele i protihráče. Dynamický střih i nápaditá režie! Rozhodně se nudit nebudete'! ()

Bituminous

Svet, ve kterem vladnou Trump a makakove. Blizka budoucnost? Velmi depresivni film, pokud nejste makak a pokud ano, v tom pripade film nepochopite. ()

floppy4

Takmer dve a pol hodiny je sakra veľa na to, aby film bavil celý čas, čo sa bohužiaľ nestalo, no zrejme to bude tým, že tu ide o snímok, ktorého genialitu neocení bežný divák/človek a cca niekde pred polovicou vám už dochádza koľká bije a kde sa skrýva ten message. Skvelá a bohužiaľ aj trpká satira dnešnej doby je asi to najvýstižnejšie hodnotenie. A práve preto tlieskam a dávam štyri hviezdy aj keď to nebol zrovna entertainment podľa môjho gusta. Dicaprio resp. jeho postava tu nedostala moc priestoru vyniknúť, toto bude asi jeden z jeho herecky slabších počinov, no skrytý odkaz na klimatickú zmenu bol preňho asi natoľko silný, že sa na toto dal. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD