Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop: Tengoku no tobira (viac)

Animovaná sci-fi, natočená podle úspěšného japonského televizního seriálu, začíná v roce 2071. Mars je v ohrožení! V předvečer svátku Halloween vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě obydlené město, teroristická bomba. Výbuch má děsivé následky - 500 mrtvých a zraněných, jež zřejmě zasáhla chemická zbraň. Na dopadení útočníků je vypsána vysoká odměna, a tak se na scéně objeví Bebop a jeho parta a dají se do práce. (oficiálny text distribútora)

D.Snake

Nese se v podobném stylu jako seriál, nicméně na 5 hvězdiček to rozhodně není. Je to prostě příjemný doplněk jak pro fandy původního Cowboye, tak i pro naprosté neznalce. 8/10 ()

Rozjimatel

Vzhľadom na to, že ide vraj o kultový film (seriál), nijako ma to neohúrilo. Nebavilo ma na tom takmer nič. Animácia je hrozne statická, čo je poriadne otravné, o to viac, že film je prepchatý akciou (je mi jasné, že je to taký štýl, ale nemôžem si pomôcť). Hlavná postava s dlhými tenkými nohami má byť zrejme bohovský frajer, ale je skôr podivný a nezaujímavý. To isté platí aj pre ostatné postavy. Hudba je na filme asi to najlepšie, ale pôsobí, akoby jednotlivé skladby boli náhodne generované, nijako s filmom nesúvisia. Dialógy sú hlúpe, hlavne tie pseudofilozofické kecy. Zaujímalo by ma, komu to je vlastne určené (určite viem, že nie pre mňa). Veď pre deti to je drastické, pre dospelých príšerne infantilné (napr. streštená postava Ed). Nanostroje a protinanostroje? To snáď nie! Film sa hraje na niečo čo nie je (na nejaký mytologický presah), chce byť hrozne cool, ale jednoducho na to nemá. ()

willis

Seriál neznám, tím pádem jsem měl ze začátku trošku zmatek v postavách i ději. Když jsem si to pustil podruhé, spousta věcí mi byla jasnější. Kvalitní akční sf anime. ()

Alf

můj dojem jako skoro z každé anime - směs neotřelých i banálních nápadů, pozoruhodné i primitivní animace, dynamických i hluchých míst, se zájmem jsem se podíval a ještě určitě někdy znovu podívám, ale celkově mě to moc nechytlo.. ()

Ukko

Tak právě jsem to dokoukal a musím říci, že povedené. Sice nejsem až zas tak velký znalec anime a mangy, ale tento celovečerňák mi sedl. Spike je fakt sympaťák a zbytek týmu jakbysmet. Animace výborná, hudba dobrá, dokonce mi ani scénář nepřišel nikterak trapný, byť zas tak originální nebyl. Z původního seriálu jsem viděl málo a stále si myslím, že Ghost in the shell překonán nebyl, nicméně bavil jsem se fakt dobře. Pro fandy anime povinnost. ()

Mikino00

Průměr s hodně odřenýma ušima, naprosto okoukaná zápletka o skupině lidí zabraňující nějakému šílenci zničit svět, nedokázala ničím překvapit nebo zaujmout, ale držela si celkem pohodové tempo až do konce. O seriál tedy rozhodně zájem nemám. ()

Snails

Film natočený podle mého nejoblíbenějšího anime. A stejně jako samotný seriál, také výborný. Je natočen přesně v duchu seriálu. je tam ta zvláštní atmosféra, pro Bebopa tak typická. Samozřejmý je i skvělý soundtrack. Prostě a jednoduše, máte-li rádi Bebopa, tak jako já, určitě vám ani tento film nesmí uniknout. A postava Vincenta se moc podařilo, charismatický drsňák. ()

Illy

Ano!! Chybí mi na našem trhu více takovýchto anime a jsem vděčný za každý kousek. K filmu: trošku klišovitý děj zachraňuje jeho zpracování. Hlášky, akce, vše velmi dobře namíchané. Velice zábavné. ()

dr.block

Jako velký fanda seriálu dávám určitě za pět, ale je pravda že kdybych viděl jen film, bez původní znalosti seriálu šel bych asi o jednu hvězdu níž. ()

Saur.us

Nepostižen seriálem stejně musím říct, že jsem si tuhle akční jízdu maximálně užil. Není sice tak hluboký jako jiné cyberpunkové animy ale celé to vyrovnává díky ten humorný nadhled celého filmu (může za to částečně soundtrack, stejně hraví jako celý film). Už od titulek je jasné, že nepůjde o nic vážného. Zábavná a akční jízda... ()

zelda82

Bajecny anime, ktere jsem si uzil i kdyz neznam serial. Zajimavy ctyrlistek hlavnich postav, demonicky zaporak a zajimavy pribeh. Kdybych znal serialovou predlohu, treba by to bylo i za tech pet hvezd:) ()

gumbo

Ta filmová délka mi nějak k Bebopovi neseděla, ikdyž jsem se celých 116 minut bavil. Vlastně je to klasická jen o "trochu" delší epizoda, ikdyž oproti seriálu je zde několik změn. Zaprvé je to menší změna prostředí, které již není tak sci-fi, ale blíží se o něco více současnosti (že to město vypadá jak New York s Eiffolovkou uprostřed mi nikdo nevyvrátí). Za druhé nám trochu ubylo humoru na úkor filozofického bloumání po městě, což je mi trochu líto, ale nijak to filmu neublížilo. Bebop ale nezklamal, ponechal si své nejlepší atributy, jako je skvělé promíšní několika žánrů, dospělý vzhled (což není u anime tak časté), skvělá hudba a realistické postavy (ikdyž ten Spike už se nám pomalu začíná přesouvat do skupiny nezničitelných Rambů). Sayonara Space Cowboy 85% ()

Radek.SCH

Povedený (i když ne tak moc opodstatněný) film. Ti kdo neviděli původní sérii sice asi budou všechno chápat, ale myslím, že jim to tolik nedá. - 70 % ()

John8

Po téměř čistě epizodickém rázu seriálu působí film jako jeho nejlepší, nejdelší a nejpropracovanější epizoda. Postrádá sice větší hloubku, ta je ale nahrazena okulibou animací a velkou porcí zábavy. Oproti jiným anime filmům, které mají základ v seriálu jsem se do CB-KoHD pouštěl se skepsí, ale podle mne je to nejlepší film této kategorie. ()

strikeman

Další epizoda ze života extravagantních lovců odměn, tentokrát roztažená do celovečerního filmu, se nese zcela v duchu a kvalitě původního seriálu... 80% ()

JimiH

Seriál je výborný, ale ne pro každého. Film je zato neředěná esence zábavy, nápadů a skvělého využití všech ústředních charakterů. Bravo. Od úvodní scény po některé až woovské scény až k úžasnému finále bravurně napsaný a natočený film. Místy jsem až zapomínal, že je to animované. A to mám anime opravdu rád;-) ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019