Space☆Dandy

• Japonsko スペース☆ダンディ (viac)

Dandy je vesmírným lovcem, tedy člověkem, který se živí lovem vzácných nebo doposud neobjevených mimozemšťanů. V této braži platí přísloví, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. Dandy, který miluje děvčata, prohledává různé kouty vesmíru spolu s robotem QT a Meowem pocházejícím z planety Betelgeuse. Mezitím jsou pronásledováni poskokem Gogolské říše, ale důvod proč je zahalen tajemstvím... (Zíza)

yenn

Watanabeho tvorba měla vždy dosti daleko k tomu nejlepšímu, leč bývala zárukou alespoň slušné podívané. O Space Dandym to říci nemohu, neboť trpí zásadním nedostatkem: Space Dandym. Již od prvních obrázků jsem se obával, že tento floutek bude hrozivě nesympatický trapák, a přesně tak to dopadlo. Trapný účes, trapné boty a především trapné sebevědomé vystupování. Jistěže jde o záměr, pro mě však obtížně snesitelný. I když odhlédnu od své antipatie k hlavnímu hrdinovi, vidím jen komedii standardní, s nevyrovnanou úrovní vtipů, a k tomu příliš ztřeštěnou na to, aby se dala bez skřípění spojit s vážnějšími momenty (byť to nedosahuje tak tragických rozměrů jako jinde). Dva díly stačily. 4/10 ()

Sashmen13

Hodnotit toto dílko je docela oříšek. Některé epizody se jen drbete na hlavě a dumáte proč jsme vlastně tady a teď. Jiné naopak ani nedutáte jak je to napínavé/šílené/bizární/citlivé a nevím co ještě. Dandy je vesmírny dandy... ve vesmíru a ten vesmír není místo pro útlocitné ani lidi co si cení svého zdravého rozumu. Prašť jako uhoď, viděl jsem hodně a asi ještě uvidím, ale dandy je jenom jeden a zároveň nekonečno. Závěrem bych rád řekl, že nesouhlasím s tezí, že booty je klíčová, sorry jako, soudím, že boobies mají větší gravitas, just sayin. ()

P. J. D.

Nebudu lhát, že po skvělém Kovboji Bebopovi jsem si od tohohle sliboval mnohem víc. Očekával jsem satyru na vesmírná sci-fi dobrodružství hvězdných bukanýrů a to se také splnilo, ale přesto vše ne tak docela, jak bych si to představoval. Epizody zde na příbězích docela pokulhávají. Nějaká hlavní myšlenka, či upozornění na cosi podstatného tu zcela chybí. Stejně tak i celistvý svazek, který by říkal, že začátek, prostředek i konec mají hlavu a patu, tudíž na sebe plánovitě a tím pádem i účelně navazují. Vtípky a různé narážky se to sice snaží zachránit a stejně tak i postavy, které jsou vcelku zajímavě zpracované, avšak to nedokáže vytáhnout z kaše něco, co už je tak dost pocuchané. Nemluvě o tom, že hudba je zde poněkud – no řekněme, že mdlá. Dá se tak říci, že seriál je spíše průměrný. 3/5 ()

Jeoffrey

Čekal jsem ledacos a trošičku jsem se bál, že to bude hrozná blbost, ale dostal jsem dobrou zábavu(***), neskutečnou dávku originality (*****), dobrou animaci i hudbu (***), skvělé charaktery (*****) a zajímavý příběh(****). Zkrátka Space Dandymile překvapil. Opravdu nadprůměrný zážitek kdy jsem se sice neválel smíchy jako někteří jiní, ale občas jsem se velmi dobře pobavil. ()

Tomihiro

Space Dandy is a dandy in space, baby! Shinichiro Watanabe se vrací do vesmíru, tentokrát v humornějším provedení. Ono to s posádkou mající přezdívky Baka (Dandy), Ponkotsu (robot QT), Bonkura (Meow) ani jinak nejde a jejich trable s lovením mimozemšťanů jsou neskutečně zábavné. I want more boobies, baby! ()

• Když se ve druhém díle Dandy s Mňauem dostanou prostřednictvím červí díry k výrobci rámenu, lze si krátce po jejich příletu všimnout vznášejícího se loga animačního studia Bones, jež seriál vyrobilo. (Hromino)