Tajná mise v Soulu

• Južná Kórea Gongjo (viac)

Severokorejský detektiv Im Chul Ryung (Bin Hyeon) je poslán do Jižní Koreje chytit Cha Ki Sunga (Joo-hyeok Kim). Cha Ki Sung je šéfem severokorejské organizace, která chytá uprchlíky páchající trestnou činnost. Im Chul Ryung spolupracuje s detektivem z Jižní Koreje Kang Jin Tae (Yoo Hae Jin). Poprvé se obě země spojí a snaží se pochytat zločince. (Miike)

DaeGurth

Začalo to pro mě na třech hvězdách a pak, stejně jako přátelství obou postav si mě to nějak získalo. Je to asi tak komediální jako byly staré filmy v dobách, kdy ještě mělo cenu chodit koukat na Hollywood. ()

BOURQUE

Film je spíš „ľahký propagandistický“ snímok („zblíženie“ Severnej a Južnej Kórei), ako nejaký tvrdší akčný film. Jeho dĺžka z hľadiska tempa je spíš veľká a obsahuje len menší počet vydarenejších scén a dialógov. Každopádne tretiu hviezdu dávam za snahu. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

MickeyStuma

„Rudé Horko“ (1988) na korejský způsob a to je vše. Buddy movie bez bez bázně a hany, ve kterém se jihokorejský a severokorejský detektiv stanou policejními partnery. Jihokorejský detektiv má postavu přesně podle předobrazu amerického detektiva z výše zmíněného filmu, kterého hrál Jim Belushi, a severokorejský detektiv má charakter postavy Arnolda Schwarzeneggera, jen ne tak těžkotonážní. Stejný je i námět příběhu. Ze Severní Koreje uteče na jih zločinec a severokorejský detektiv je tam vyslán, aby ho chytil. V tomto případě však nejde o drogy, jako v hollywoodském předobrazu, ale o desky na tisk falešných bankovek. Množství humorných situací v rámci politických rozdílů a přístupů k řešení situací k tomu přímo vyzívá a akční scény jsou dle standardu hodné k zábavnému akčnímu thrilleru. Daná atmosféra v dané plynulosti vývoje pevně stanoveného děje si dobře podmaňuje své diváky. Fanoušci filmového předobrazu „Rudé Horko“ (1988), možná budou skřípat zuby, ale na druhou stranu, proč ne? Není to poprvé a nikde není psáno, že předělávky zahraničních filmů by měl dělat pouze Hollywood. ()

tompaulman

Akční scény byly super, ať už přestřelky, honičky nebo pěstní souboje. Díky nim ty dvě hodiny uběhly jako voda a nenapadlo mě při tom kontrolovat zbývající čas nebo koukat jedním okem do mobilu. Jsou tu i patetické scény, které Korejci dokážou nacpat všude a zhnusit mi tak celý film, ale v tomto případě byla jejich délka a intenzita ještě únosná. Ale chudák Yu Haejin, vždycky dostane tu samou roli otravného ukecaného týpka. ()

dogma97

Alespoň na průměru film drží komediální složka (obzvláště scény v rodině), bez které by šlo o naprosto tuctovou akční vepřovinu. ()

Lex.San

Confidential Assignment je slušnou akční podívanou s několika vážně vtipnými scénami, svižným hudebním podkresem a nekompatibilně kompatibilní ústřední dvojicí. V průběhu filmu zazní hned na několika místech narážky na fungování a společnost Severu a Jihu, ale scénáristům se povedlo vybalancovat vše na únosnou míru, tudíž já jako divák odcházím od filmu spokojen – 4* (8/10) ()

HanzoBureshi

Docela dobře zvládnutá akční jednohubka, která obsahuje sice dost jednoduchý scénář a zkratky v příběhu, ale ten příběh fungoval díky postavám parádně. Tím pádem se o nudu rozhodně nejedná. Je to takový revenge filmek, který je lehce zabalen do komediálního kabátku. Revenge postava byla celou dobu na jedničku a Bin Hyun si to parádně užíval. S komickou postavou jsem sice ze začátku trochu váhal, ale poté Hae-jin Yoo ukázal svou další stránku a mi nabídl mi opravdu zábavu plné vtipu a akce, a když tyto dvě postavy byly na společné scéně, tak atmosféra mezi nimi fungovala parádně. Akce je tu přehledná a stylová, je doprovázená skvělým vibe soundtrackem, takže se jedná o pohodlnou zábavu na večer. Mé hodnocení: 7/10 ()

Kushina

Taková hezká akční komedie, kde spolupracuje Jižní a severní Korea. Jsou zde naprosto vidět ty rozdíly v jejich stylu života, policista z Jižní korei je typický hloupý chlap, který má rád svoji rodinu a ve spolupráci s uhlazeným policistou z KLDR tvojí dokonalou dvojku. 65% ()

Heywood

Jihokorejci točí překvapivě dobře, byť tento film je spíše ten slabší. Balancuje na hraně komedie a mírně idealizuje podmínky v KLDR. Soudruh dostane v závěru vše oč požádá, aby zachránil parťáka z Jihu? Naprosto nereálné, ale odpovídá to době, kdy se film točil. Než jsem se vyznal ve jménech film byl v polovině, ale to je úděl nás některých Evropanů. Dalo se to vidět, ale tři hvězdy už jsou skoro moc. 50%. ()

Sa.sa

Ra ta ta ta... bum bum bum... Střílečka se vší všudy ... chce to něco dodávat.. nemyslím si, jen se v klidu posadit a užívat si to.... ()

goauld

Nebylo to tak trochu "ztřeštěný" ??? Tot pohled středoevropana na Korejské snímky ;-) Ano - z našeho pohledu se to zdá být ztřeštěný, ale být jihokorejcem, japoncem nebo "jižním čínanem" tak by mě to ani nepřišlo :-) Oni asi jsou trochu "jiná liga" a zřejmě ty -ztřeštěnosti- vycházejí i z jejich běžného života (teda - až na tu KLDR... Tam spíše vládne skepse, chmura a celkově negativní nálada). Ač je to jak je to - snímky na téma KLDR vs JK jsou zajímavé v jakékoliv rovině, už jen z toho důvodu, že vždy je krásně vykreslen onen kontrast mezi totálně izolovaným severem a absolutně otevřeným jihem. Co se týče "hmatů/chvatů" v tomto jsou asiati nepřekonatelní (což ostatně je i logické, bo bojové umění vzniklo u nich ;-)) a opravdu je krása na to pohledět. Jediné "rušivé" momenty byly snad v rozmazlenosti rodinky - především malé dcerky neustále se dožadujíc imperialistický výdobytek USA - jabka (ostatně fakt by mě zajímalo, proč všichni po tomto výrobku všichni touží?? to je modla? nemoc? svatý grál?... ale to by bylo na jiné téma ;-)) . Co se týče protagonistů - záporák skvělý, "soudruh" jakbysmet a zbytek... takové to "nutné chroští". Celkově film hezky odsejpá, nikde nejsou zbytečně hluché místa, takže ty dvě hodinky v křesle před televizí ani nepoznáte ;-) PS: závěr filmu.... asi bych se do KLDR nevracel ;-) rozhodně ne bez těch "proprierit" :-)) PS2: Jsem zvědav kdy KIM unese Kima :-)) jak známo - dobrých režisérů je ve zbídačeném severu žalostně máááálo a KIM má rád dobré a (především) úspěšné filmy ;-) ()

Stefi_836

Já tyhle korejský policejní filmy úplně zbožňuju, protože tam jsou strašně nádherní sexy šikmooký kluci...problém je ale v tom, že  tam na mě těch hezounů bylo  děsně moc, takže kurva díky tomu vím úplné hovno, co se tam dělo, jelikož jsou si všichni podobní, takže je problém se v nich do konce filmu orientovat.   Naštěstí Jihokorejský policista je jedinej hnusnej a má pysky jako malajský bubeník, takže toho jsem poznala vždycky. Jinak bezva  honičky. Sice jsem skoro nevěděla koho kdo honí a proč ho honí, ale to honění nebylo přímo to honění a vůbec to nevadilo. Bitky famózní. ()