Keď Niki zistí, že jej otec je v meste po prepustení z väzenia, neposlúcha prudké námietky svojej babičky a stretáva sa s ním tajne. Tibor je tvárou v tvár svojej 12-ročnej dcére nútený postaviť sa svojej úlohe otca a nakoniec prevziať zodpovednosť. Po 7 rokoch bez kontaktu sa otec a dcéra navzájom spoznávajú, pričom si uvedomujú svoje pevné spojenie a aj to, aké silné môže byť odpustenie. (ASFK)

Devadesát Dva

Na tohle jsem dlouho čekal, protože jsem to chtěl vidět v původním znění, jakožto většina moderní maďarské kinematografie je u nás k vidění skoro vždy jen v dabingu. 'Külön falka' nás v počátečním rytmu elektrohudby (jakožto i já bych otevřel film asi podobně) vhodí do života Tibiho a jeho dcery Niki. Tibor byl v lochu (nejspíše za neúmyslné zabití manželky, když řídil opilý a měli spolu hádku, žárlivou scénu, což se ale dozvídáme až později ve filmu), pracuje jako sekuriťák v klubu a vyjídá ledničku bráchovi a jeho rodině, zatímco chrápe u něj na  gauči. Se svojí dvanáctiletou dcerou se neviděl sedm let a Niki navíc neví, jak její matka zemřela. Žije u své babičky. Tibi k tchýni pošle bratra pro vkladní knížku, kterou potřebuje, ale ta ho vypakuje a jak se bratr vrací do klubu, aby Tibimu řekl fuck off, protože mu s ním došla trpělivost, Niki ho sleduje a pak sama do klubu proklouzne a okamžitě je svědkem Tibiho násilné povahy, když zpracuje jeden nametený pár. I když je od jejich prvního setkání očividné, že Tibi se vlastně k dceři nehlásí, Niki se nenechá odradit a je to fascinující encounter, sledovat, jak dcera tíhne po otci, ale ne, že by mu podlízala, jen se mu ukazuje na očích, chce ho vidět a mlčí a nechává na něj sebe sama působit (nutno dodat, že Zorka Horváth je okouzlující, a taky skvělý protipól pro brutální vlčí vzezření otce, Gusztáva Dietze). Je zvláštní, že pro dva hlavní aktéry, tak i pro režisérku, která vychází silně z vlastní zkušenosti, je tohle debut. Postupně sledujeme hořkosladské sbližování až do hořkosladkého konce... tenhle film je velmi silný... ale člověk musí chápat čím a v čem. Člověk na konci dne nalezne velký jediný smysl ve svých potomcích. Hned po první noci je možné u Niki spatřit malý úsměv toho, že je s otcem, ten ji ale poté řekne, že má život naruby a  vidět se s ní nemůže. Pak mu to ale nedá a k dceři začne silně tíhnout. Je to kolotoč emocí, než se jejich synchronizace vycentruje. Slow-mo s teniskama. Synth sounds. Hudba je tu moc moc cool. Člověk je v tom od začátku, až do posledního nárazu do stromu. (...) Nikdy jsem neviděl tolik tíhnutí po sounáležitosti mezi otcem a dcerou, tolik "miluju tě" (bez toho, aby to za celý film bylo řečeno) a tolik syrové reality života, který jakoby vám házel pořád klacky pod nohy, až do (trochu očekávaného) heartbreaking finále, které ale, jak všichni chápeme, bylo správným tahem, hodným respektu. Smích se slzami v očích, ale taky kráčení hrdě skrze život, jako to, kdo jsem, coby protipól všech bezpáteřních křivých krys. "Pěkný hnusný." "Mně to chutná." Objektivně bych hvězdu ubral, ale prostě se mi to trefilo do nálady a chytilo mě to. ()

angloumene

Hypnotický Gustáv Dietz snímku hodně přidává. Jinak se jedná o takovou festivalovou klasiku, která je ale hodně divácky přístupná. Sbližování otce s dcerou mezi kterými se tyčí téměř nepřekonatelná propast je vděčné téma. Autorům se ho podařilo zpracovat zajímavě, bohužel ale trochu předvídatelně. ()

janesX

Najviac zo všetkého oceňujem, ako si ma tento film pomaly ale isto už od začiatku získaval. Často sa totiž nestáva, že z tak praobyčajného filmu by som nevedel ani na chvíľu spustiť oči. Že je to debut a že aj za viditeľne malé peniaze sa dá natočiť dobrý film, to všetko len svedčí o talente režisérky. Talent má určite aj herečka dvanásťročnej Niki, na ktorú bolo radosť pozerať. A jej polosympatický filmový otec to uhral do toho smutnopekného konca tiež celkom v pohode. Za mňa 76%. ()

DAPDO

Téma zpracovaný už milionkrát, takže nic novýho, kromě toho, že tentokrát film vyšel z Madarska. Ale celkem zajímavá hlavní dvojice, sedělo jim to spolu. ()

Ikedar

Šablónovitý scenár s nesympatickým antihrdinom vsádza na život meniaci vzťah kvázi kriminálnika (akože obeť nespravodlivej spoločnosti) a jeho dcéry. Nápad sa nezhmotňuje, emócie sa nedostavujú. Tomuto chlapíkovi môžeme bohužiaľ len ťažko držať palce. ()

DonBraso

Na debut pecka. Hajni Kis to vzala z jiného soudku a i bastardům by se mělo trochu ukázat srdíčko. Je to vztahovka jako řemen, jen to není na hned. Mně se líbí, že to nejde tak s proudem a je to svoje. Herecký duo skvělé a Gusztáv Dietz to bez větších emocí doopravdy zahrál s partesu. Soundtrack no problemo. I konec to má a to jsem ho popravdě už čekal asi tak pět minut před koncem filmu. Možná sem tam něco se najde, ale kdo tohle rád, tak musí být spokojenej. ()

blondboss

Považoval som za trošku prehnané hodnotenia tu na portáli, ale nenechajte sa zmiasť. Ono to hodnotenie naozaj zodpovedá výsledku. Toto bola ukážková rodinná dráma, ktorá zaujímavým spôsobom ukazuje na vzťah otca-kriminálnika a jeho dcéry a ktorá sa s tým nemazná. Pekne zobrazené reálie toho, ako bohužiaľ niektoré deti musia vyrastať. Navyše prekvapujúco dobré herecké výkony a malá Zorka Horváth sa neskutočne ponáša na seriálovú "Dhaenerys" alias Emiliu Clarke. Skúste si všimnúť tej podoby. 75 % ()

luciasce

Musím přiznat, že mě to naprosto uneslo. Celkem silné drama, postavené na příběhu komplikované vztahu dcery a otce, získávání důvěry, přešlapů, že chvílemi nebylo znát, kdo je vlastně rodič a kdo je dítě, emocionálně to ale člověka vtáhlo. Dějová linie byla svižná a nepostrádala křehký humor. ()

mh91

Film mě hodně zklamal. Na mě působil až amatérsky ve všech směrech. Děj předvídatelný, všechny postavy nesympatické- prostě mě to nesedlo. Jediné co mě na filmu potěšilo byly písničky z devadesátých let, které snímek obsahuje. 30%. [KVIFF 2021] ()

melmoth

Slovenským tvorcom by nezaškodilo spolupracovať s našimi južnými susedmi častejšie. Ak by totiž dopadol každý projekt iba z polovice tak uspokojujúco ako Iná svorka, slovenský divák by mal byť na čo hrdý – hoci väčší podiel výroby leží na pleciach našich susedov. To, čo si tvoriaci tím zaumienil interpretovať, interpretuje s maximálnym účinkom. Áno, videli sme onú axiómu spracovanú už mnoho ráz – koľko z tých prípadov ale dopadlo brilantne? Tento kúsok nie je bielym žralokom filmu, ale sumcom na bahennom dne. Avšak byť kráľom rybníka nie je málo, obzvlášť keď sladkovodný sumec v mori nedokáže prežiť (t. j. z daného potenciálu sa nedá vyžmýkať viac ako sa ponúka). Viac tu ()