Honba za Klenotom Nílu

• Česko Honba za klenotem Nilu (viac)

Úspešná spisovateľka Joan Wilderová (Kathleen Turnerová) cestuje so svojím priateľom Jackom (Michael Douglas) po svete na jachte. Joan má písať nový román, ale nedarí sa jej. Na francúzskej Riviére sa koná recepcia na jej počesť, kde sa zoznámi s očarujúcim arabským šejkom Omarom (Spiros Focás), ktorý pozve na návštevu svojej krajiny. Joan po hádke s Jackom šejkovu ponuku prijme. Jack sa však neskôr dozvie, že Omar vonkoncom nie je taký skvelý, ako sa zdá. Okrem toho, že ukradol Klenot Nílu, významný arabský symbol, chce si násilím podrobiť všetky kmene na Níle. Je jasné, že Joan hrozí nebezpečenstvo. Jack neváha a prvým lietadlom za ňou odlieta... (TV JOJ)

noriaki

Tady se krásně ukazuje, jak neskutečnou formu měl Zemeckis v osmdesátkách a devadesátkách. Když na jeho práci Lewis Teague navázal, kouzlo úplně zmizelo. Nebudu vinit jen scénář, protože i ten v prvním díle občas drhnul. Chybí kouzlo exotického dobrodružství i chemie mezi postavami. Vedení herců je taky o dvě třídy horší a akce je chaoticky nasnímaná. Michael Douglas a Kathleen Turner úplně nezklamali, ale na jejich poměry je to bída. A ještě něco. Film je o čtyři minuty delší než jednička, jenže pocitově nabobtnal tak o půlhodinu. Závěrečná bitka je ovšem docela fajn. ()

Gemini

Změna prostředí filmu nepřidala ani neuškodila, ale je znát, že přece jen jde o pokračování, prostě už to tak nějak není ono... ale není to zas taková hrůza jak by se mohlo zdát :) ()

Radyo

Za prvním dílem takřka o nic nezaostává a nabízí divákům spoustu dobrodružné akce i dobré zábavy. Douglas i Turnerová jsou opravdu výborní a DeVito je skvěle doplňuje. ()

Malarkey

Co si budu nalhávat, taky je to supr, a pro mě teda stejně jako předchozí díl, jen mám takový strach, aby k tomuhle neudělali třetí pokračování s prošedivělým Douglsem a věčně kouzelnou Turnerovou. Snad ne, důležitý ale je, aby se na tyhle filmy nezapomnělo, protože mají co do sebe a hlavně jsou dobrodružné a takových si člověk musí vážit. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $75,973,200Tržby Celosvetovo $96,773,200║ V tomto pokračovaní je citeľná zmena režiséra, film už nemá taký spád a chémia medzi hercami tiež až tak nefunguje, nájde sa tu niekoľko scén čo pobavia ale z celkového hľadiska ide už len o priemer. /55%/ ()

Dever

Soundtrack Jack Nitzsche: 1. When the Going Gets Tough, the Tough Get Going - Billy Ocean ,2. I'm in Love - Ruby Turner ,3. African Breeze - Hugh Masekela/Jonathan Butler ,4. Party (No Sheep is Safe Tonight) - The Willesden Dodgers ,5. Freaks Come Out at Night - Whodini ,6. The Jewel of the Nile - Precious Wilson ,7. Legion (Here I Come) - Mark Shreeve ,8. Nubian Dance - The Nubians ,9. Love Theme - Jack Nitzsche ,10. The Plot Thickens - Jack Nitzsche ()

tron

„To nie je náčelníkov syn. TOTO je náčelníkov syn.“ Keď začínajúci Robert Zemeckis v roku 1984 priviedol na plátna kín romantické exotické dobrodružstvo HONBA ZA DIAMANTOM, bol z toho vďaka humoru, láske, akcii, exotickej výprave a výbornému hereckému obsadeniu (Turnerová, Douglas a DeVito) komerčný hit. Bohužiaľ, o rok neskôr prišlo voľné pokračovanie, nevtipne nazvané HONBA ZA KLENOTOM NÍLU. Hoci titulná herecká trojica našťastie zostala, réžie sa chopil zručný americký béčkar Lewis Teague (ALIGÁTOR, CUJO, MAČACIE OKO) a podľa toho to aj vyzerá. Ľahkou rukou nakrútené švihácke a svižné scény „jednotky“ zostali ďaleko za horizontom (ak nerátame šokujúce odhalenie oného nílskeho klenotu z názvu), všetko je akési silené a postráda kúzlo originálu, ktorý sám osebe nebol žiadnym veľkým žánrovým ani iným zázrakom. Zlatý Indiana Jones. Zlatá HONBA ZA DIAMANTOM. ()

B!shop

Neprislo mi, ze by byl druhej film nejak slabsi nez prvni a ani, ze by se nepritomnost Zemeckise na filmu nejak vyrazne podepsala, ale precejen mam prvni dil radsi. Jedinej zasadnejsi problem bych videl v tom, ze se nekona zadna honba za klenotem, protoze skoro na zacatku je vysvetleno, jak se veci maji. Ale jinak to je opet sled paradnich honicek a vtipku s opet skvelou dvojkou Douglas a Turner a tentokrat dostal vic prostoru i DeVito, kterej je obcas fakt perfektni. ()

Oskar

Nejprůkaznější ukázka toho, jaká kvalitativní propast může být mezi vynikajícím filmem a jeho nepovedeným pokračováním. Už v samotném scénáři tvůrci hodně přestřelili, ale hlavní problém spočívá v tom, že první díl režíroval hravý a nápaditý Robert Zemeckis a s tímhle už neměl nic společného. ()

movie

Absence Zemeckise se na tomto pokračování vůbec nepodepsala.Řekl bych, že to není o nic horší, ale ani lepší než jednička! ()

Jara.Cimrman.jr

"Já ho znám. Šel by na kraj světa za něčím velkým. Ale pro dobrou věc neudělá ani krok." Tak se nám vrátilo duo, kterému to klape jen, když se kolem něj střílí, ale ve chvílích klidu jim to moc nejde. Tady se naštěstí docela dost střílí, unáší a utíká, takže mě to bavilo. Hned jsem měl chuť "férově" bojovat se synem náčelníka, dělat jogging s Klenotem Nilu a už poměrně dlouho hledám vhodnou stíhačku, se kterou bych mohl pronásledovat Trabant po poušti. ()

Arx

Celkem solidní pokračování slavnějšího předchůdce. A přestože už nedosahuje kvalit Honby za diamantem budete se u něj stejně jako já dobře bavit. ()

choze

Nevtipné utahané pokračování utahané jedničky, které opět stojí na úžasném Michaelu Douglasovi. Ale únik písečnou bouří v poškozené stíhačce byl dobrý. Zabte už někdo Dannyho de Vita. ()

Le_Chuck

Viac ako dôstojné pokračovanie jedničky, ktoré nestratilo nič so svojho čara. Dokonca sa mi páči trošičku viac ako predchodca. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022