Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (CinemArt SK)

Jamien0

7/10  Sonic jednička pro mě osobně byl příjemné překvapení a teď po druhém dílu jsem velice rád že mohu říct že to první díl vůbec neurazilo a naopak šlo krásným příkladem jak by měla pokračování vypadat. Kamera a vzhled celkově měli obrovský glow up a fakt jsem si je užíval. Ať už spousty nových lokací tak scény z akčních částí co byli jako vytržené z komiksových filmů.   Akce jako samotná na mě sice možná působila o píď nudnější, ale na druhou stranu byla mnohem více velkolepější a zábavnější.  Věc kterou jsem očekával že si zamiluju a samozřejmě jsem nespletl byl kdo jiný než Jim Carrey jako Doctor Robotnik se svým geniálně přestřeleným herním knírem a gumovými, ikonickými pohyby. Každou část s ním se užil do sytosti a věřím že nebýt něho, film by podstatně ztratil na hodnotě. Jim předvedl perfektního velkolepého záporáka kterého se každý mladý divák bude bát, nebo chtít zbavit a kterému starší budou tajně držet palce a s úžasem sledovat každou scénu ve které se objeví.   Ježurové a samotný Sonic pro mě osobně byli až druhořadá věc, ale jsem si jistý že si ho děti ještě vice zamilují Tailse (který mi nevím proč nepřijde vůbec sympatický) s Knuckles (kterého naprosto miluju!) neméně. uznávám, že tyto tři Ježurové se vzájemně díky odlišném charakteru poměrně dobře doplňují a kolonku zábavného hlavního hrdiny co ale nezklame starší diváky si můžou v klidu odškrtnout.   Celkově souhlasím, že oba dva díly sonica jsou úžasný příklad jak se má dělat zábavná rodinná komedie, na kterou bych neměl problem se podívat znovu a u které si každý najde to své.  a v neposlední řadě zápletka, která byla velice jednoduchá ale přesto na tento typ filmu a s porovnáním s prvním dílem velkolepa a prostě velice, velice fajn. ()

McGuffin

Ježek Sonic 2, Sonic the Hedgehog 2, je kladný hrdina bránící sebe i svět před záporným hrdinou, který to s oběma myslí zle. Na obou stranách zápasu je po jednom nepřehlédnutelném pomocníkovi, ale v nečekanou chvíli přijde k nečekanému zvratu. Nicméně, kladný hrdina bude občas, jak se očekává, pozadu, ale nakonec ho díky scénáři Patricka Caseye, Joshe Millera a Johna Whittingtona uvidí publikum i s pomocníky v čele. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Zaks

Vcelku netradične, ale dvojka mi prišla v mnohých veciach lepšia a zábavnejšia ako jednotka, čo nebýva zvykom, skôr naopak. Na oboch stranách pribudli noví kamaráti a tak okrem tradičnej prekáračky dvoch známych rivalov, ponúknutá bola aj kopa sviežich kúskov od doplnkových postáv. Vtipné odkazy na iné filmy oživovali dej na každom kroku. Našťastie aj JC už nebol tak moc otravne afektovaný, len občas. Film možno charakterizovať ako humornú nonstop akčnú naháňačku a bavil som sa skvele. ()

OneFreeMan

Hele jo, paráda. Některý scény mi přišli trochu slabší než v jedničce ale i tak paráda. Trochu mně vadí sledovat patetické výkony herců, ale co? On je to film hlavně o Sonicovi žejo... A hodně taky dělá dabing. A tím hodně myslím k horšímu... A jinač, Tom & Sonic, celkem fajn. Ale Tom & Maddie, no. Nic moc... Sečteno podtženo, ten dobrý pocit když víš že točíš komerční blitku "pro všechny", ale nakonec to díky Sonicovi, Tailsovi a Knucklesovi dobře dopadne. ()

cyndaquil

Oproti prvému dielu, pokračovanie nijak nezaostáva. V Sonicovi 2 funguje tak ako humor, aj animácie a herecké výkony. Rád vidím Jima znova vo výbornej komickej kondícii. Tento film je dôkazom, že nie vždy sú pokračovania horšie. ()

Belphegor

Nejsou to čtyři čisté hvězdy, ale když vezmu v potaz, že to je pro děti, účel to plní dokonale, navíc je to opravdu pěkně udělané, CGI je velkolepá, jde vidět, kam peníze z rozpočtu tekly. Scenáristicky je to ovšem průměr bez nijakého momentu překvapení. James Marsden tu je jen jako doprovodná postava, která nemá žádný rozvoj, což je trochu škoda.Jim Carrey bravurní jako vždy. Sonic 2 neurazí, nenadchne, ale vizuálně uspokojí. 72% ()

bul

Vlastně prodloužení filmu předchozího Sonica, hvězda navíc za Jima Carreyho. No znovu už si to určitě nepustím. ()

Bantarian

Naprostý digibordel, skoro jako od Marvelu, kde to ale v některých případech jde odpustit. Sonic 2 nepřináší téměř nic nového. Příběh nijaký, jen to ždímá už představené postavy, které nijak nerozvíjí. Jednička se mi celkem líbila a při opakovaném shlédnutí mě bavila snad ještě víc. Tohle si znovu nepustím, nemohl jsem se dočkat, až to skončí. Při sledování jsem se cítil trapně a to vážně nemusím. ()

AhojTuHanka

Za mě lepší než jednička. A za poslední dobu animák který mě dost pobavil. Koukali jsme se s kámošema a řechtali se jak pitomý. A Jim Carrey top XD ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)