Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (Cinemart SK)

swenyx

Pokračování skvělého prvního dílu se neskutečně vydařilo. Knuckles a Tails jako nové postavy krásně mění jednolitost, kterou měl první díl, už se vše nemotá jen kolem Sonica, ale máme tu více intergalaktickélých zvířat :D Jsem zvědavej jak si pohrajou v dalším díle s Projektem Shadow a zda či vůbec uvidíme znovu Jim Carreyho, mám totiž pocit, že už s herectvím bohužel končí. Jsem rád, že z mnoho herních adaptaci se konečně taky něco povedlo. Pecka. ()

mrGhostly

Viděno v kině dvakrát. První projekce mě odrovnala, z kina jsem odcházel v takovém nadšení a rozpoložení, jaké mi naposledy zprostředkovala snad Bohemian Rhapsody. Velké nadšení přetrvává i po druhé projekci, nicméně jsem si díky ní vyjasnil pár věcí. 1. Jako celek je to velmi zručná filmařina, protože se jedná o perfektní rodinný film, který zároveň neskutečně potěší oldschool fanoušky Sonica. 2. Největším problémem je přetažená stopáž kvůli zápletce s lidskými postavami (+ jedné taneční scénce). Tady se mělo stříhat, akce je zbytečně nasekaná a některá místa nudí. 3. Pár pasáží a zejména poslední cca dvacetiminutovka jsou opravdu velkolepé. Nebál bych se to přirovnat k takovým Marvelovským Avengerům pro menší – sám jsem byl přikovaný do sedačky, a jen si představuji, co asi museli prožívat ti menší. Jsem nesmírně rád, že právě toto pro ně Sonic bude ztělesňovat. Tak jsem se cítil jako malý já u skvělých chvil strávených s hrami, seriály, komiksy... Vítejte v klubu děcka. 4. Jim Carrey se (opět) našel. Teď už můžu s jistotou říct, že je skvělý Robotnik. – – – Závěrem se ještě sluší dodat, že z pohledu fanouška série je pro mě tento film splněný sen. Skvěle ztvárněné postavy, hromada odkazů na hry apod. - vše vytvořeno s neskutečnou láskou a respektem k předloze. Mě tímto naplnil radostí a získal si v srdci speciální škatulku, což je přesně to, co jsem si kdy od filmového ztvárnění Sonica mohl přát. Za tohle plný počet (objektivně by to bylo na 7.5/10). // 2D // orig. znění // 31. 3. 2022 + 2. 4. 2022 ()

Jaroslaw

7,5/10 Skvělá rodiná podívaná s modrým ježkem podruhé.Je skvělé,že vše co fungovalo v jedničce funguje i tady,avšak o trochu lépe.Knuckles i Tales skvělé rozsšiřují mytologii,byt uznávám,že Tales mohl být více prokreslen,ale na druhou stranu je skvělé jak se všichni tři (včetně Sonica) skvěle doplnují i odlišují,ano Sonic je opět sympatˇák ,pán donátů jak by smet a samozřejmě nesmím zapomenout na skvělého Jima Carreyho aka Eggmana,který je tu ještě ulítlejší než v jedničce a je vidět,že si to užívá.Parádně zde fungují  i akční sekvence i humor (jen u pár scén mi humor nesedl,avšak to už je menší chybička). Hlášky,dvojsmysly i popkulturní narážky i eastereggy na hry skvěle sedly.Ano po příběhové stránce je to stejně jednoduché  jako v jedničce,avšak v kině jsem si to neskutečně užil i přes pár chybiček a musím tvůrce pochválit,že byt se jedná o rodiný film,každý si ho užije a to je podle mě hodně pozitivní známka. ()

vaclav.g.kar

Ve svém žánru a pro cílovou skupinu je to jeden z nejlepších filmů za několik let. Bavil jsem se hlavně u popkulturnich narážek (ProfesorX a Borat) 😆 a Jim Carey si to standardně krade pro sebe. Normálně ho moc rád nemám, ale tady mu ta role pande. Parádní rodinný biják. ()

Little_Sawy

Pokračování modrého Ježka chapter two, je celkem solídni švanda, nemůžu odepřít že sem se v kine bavila. Hlavně Dr. Robotník přemaskovanej Carrey byl prostě mnohem uletěnejší, bláznivější a mnohem vynalézavějsí než byl v předchodzím dílu. Já sem se rozhodně bavila. Hlavně jsme tady mohli vidět nové tváře ale i staré známe z jedničky. Bylo tady spousta odkazů na Hry se Sonicem co jako hráčka hier rozhodně schvaluji. Hlavně spojení trojky bylo excelentní. Nails byl dle mě nejroztomilejší dvouchvostí liškoježek ve filmu. Carry opět ukázal že nepatří ještě do starého železa ale také, že to jěště dokáže pořádne utáhnout i se svími pohyblivými rekreacemi tak isto jako s fórkama. ()

Sopholojong

Dalsia zabudnutelna hollywoodska zabava kategorie 8 az 12 rokov (najma chlapci) a ked vas viac bavi prepaleny Jim Carrey nez titulni "jezci" (jedine "voice" Idrisa Elbu zaporackeho cerveneho potesi) tak je nieco v neporiadku. Epicky soundtrack solidny... ()

Tranda

Příběh 6/10, Akce 7/10, Humor 6/10, Zábavnost 7/10; Hudba 8/10, Vizuál 8/10, Atmosféra 8/10, Napětí 5/10, Casting 8/10. 6/10 ()

matous20063

Bohužel jsem šel do kina s daleko větším očekáváním, spousta lidí říkalo že film je daleko lepší než jednička, a on by i byl. Námět byl dobrý i postavy a všechno.... Ale rozložení do děje bylo strašný, asi půl hodiny absolutní nudy mi zkazilo celý film :-(. Začátek byl super, ale zbytek nic moc. A nevím jestli je to chyba českého dabingu ale ty dialogy byli velice směšné. 60% ()

Destoroyah

Čakal som že sequel na Ježka Sonica sa bude len utápať v sračkách. No mýlil som sa pretože toto bolo dokonca lepšie než prvý film. Perfektný rodinný film s humorom a aj akciou. Máme tu aj ďalšie zvery z galaxie ktoré sa aj sympaticky dobre vyvíjajú. Pomaly sa tam zabúdalo aj na ľudských hrdinov a skôr sa film doslova priživoval na zvieracích hrdinov, čo nie je až také zlé. Jeden z mojich najobľúbenejších hercov Jim Carrey sa vrátil a naozaj som sa aj nasmial pri scénke s ním. Tento film odhaľuje aj veľa skrytého loru a histórie a otvára nový universe. Pekné CGI, akčná komédia ktorú som s radosťou pozeral. HODNOTENIE: 8/10 ()

OLAFtrueLOVE

Druhej Sonic je lepší než první, ale dělá stejný chyby. Nic méně vzhledem k jeho podstatě lze polemizovat o tom,  zda se vůbec o chyby jedná. Sonic prostě chce být průměrný film a tak jím je. Průměrný rodinný popcorn s fajn odkazy, humorem a skvělím Jimem Carreym. ()

J.CTORN

My fanoušci her si tento film hodně užíváme, ale i ty easstereggy. Teď nechci opakovat spoustu lidí co tu recenzuje tak vyzdvihnu to co tu není. Nejvíce chválím akci, která je naprosto...Najs. Např scéna na hoře nebo v chrámu, kde Sonic Knucklese rozmr... Rozmlátí o půdu, no úžasné. Barvy tu fungují, fungují všechny postavy, a já se prostě zase musím těšit na trojku. ()

soukyd33

Druhý díl se moc nepovedl, a může za to ta extrémní eskalace všeho. Tak na 600% se všechno kolem Dr. Robotnika znásobilo. A právě on jediný, je hlavním tahounem filmu. Některé scény jsou naprosto zbytečné, a některé postavy, totéž. Efekty super. Příběh přehnaný. (Co přijde příště?) Herecké výkony slabší. Prostorový zvuk výborný. Konec, otevřený. Poznámka: Závěr filmu je už moc přehnaný. Hvězdiček 3 ()

smartynaf

Být to o 40 minut kratší, tak super. Je to dlouhý jako Tanec s vlky, ale narozdíl od tohoto bijáku, nemá Sonic2 co říct. A že to dvě hodiny bliká a hláškuje. Mno okej, no. Usnul sem dvakrát. ()

Metuje

Za mě jednoznačně horší než jednička, je to takový víc pohádkový a loviskatý. Efekty prvotřídní, párkrát jsem se i fakt zasmál, ale nepůsobilo to na mě tak dobře, jako jednička. ()

Chicharron

Shlédnutí 2. dílu jsem dlouho odkládal, protože ten první mně vůbec nenadchnul. O to větší bylo překvapení, že se z nudného ježka vyvinula scifi jak řemen. Jim Carrey se zde ukázal v lepší formě a má ve filmu víc prostoru než v jedničce. Trochu z toho smrdí inspirace s krystaly z Avengers: The Endgame, ale opravdu jenom trochu, film slušně odsýpá, i když stopáž mohla být o chlup kratší. Na závěr se objevuje náznak dalšího pokračování...uvidíme. ()

NikiVai

Pro mě dvojka celkem nuda, už mi to nepřišlo tak humorný, víc postav pro mě bylo spíš otravných. Celé už to bylo tak nějak všeho moc. Jak jsem si užila první díl, tak dvojku jsem spíš přetrpěla. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)