Anelka: Nepochopený střelec

• Francúzsko Anelka : L'incompris (viac)
všetky plagáty

Nevypočitatelný, nebo nedostižný? Anebo obojí? Tenhle dokument se zblízka podívá na kariéru kontroverzního francouzského fotbalisty Nicolase Anelky. (Netflix)

Paxxx.cz

Anelku jsem nikdy za mega hvězdu fotbalového světa nebral - nejvýrazněji se mi do paměti zapsal kvůli svému působení v Londýnské Chelsea. Pár informací přesto překvapí - počáteční klopýtání kariéry ve Španělsku, věčný boj s médii a kauza v národním týmu, taky jsem nevěděl o přátelství s Omarem Sy. Ať už byl Anelka jaký byl, asi mohl ze své kariéry vytěžit o něco více a zařadit se tak mezi ty úplně největší hvězdy fotbalu, ale ne každý se naplno prosadí či unese ten tlak okolo... 7/10. ()

DaViD´82

Anelka a přátelé o Anelkovi a jeho komplikované kariéře plné kontroverzí. Nebo, pohledem oněch přátel, plné nedorozumění. Pokud se přenesete přes jednostrannost, nehledání jmenovatelů "co rok to jiná, zpravidla horší, štace" a chybějící protinázory, tak jde o dobře podaný pohled na kariéru fotbalového žoldáka, který po sobě zanechal pachuť "fotbalista vod pánaboha, kdyby jen hlava chtěla, ten toho mohl dosáhnout", ale kde on u všech přestupů a incidentů bez výjimky dodnes razí postoj "já jsem chtěl, ale to ONI". Studie nepokory schovaná za rouškou jakože pokory po letech. A zcela nechtěná, protože autor neskrývaně patří do týmu Anelka. ()

Geralt z Rivie

Moc se mi líbí jeho myšlenka o rodině a dětech. Jak se stará o rodinu za to jednoznačně palec nahoru. Ale co se tyče fotbalu a zajímavostí ze světa fotbalu, tak je to naprosto o ničem. Celou dobu jen poslouchám, jak vykládá, že je nejlepší 🤷‍♂‍ Absolutně žádná zajímavost nebo něco, co by pobavilo fanouška fotbalu. ()

Visáč

Otvorená spoveď futbalového žoldniera a solitéra s minimálnou dávkou sebareflexie. Očivodná snaha tvorcov rehabilitovať Anelku cez imidž zásadového family mana pôsobí občas kontraproduktívne. Anelka je aj po rokoch "true to his nature" a budí skôr dojem človeka na nesprávnom mieste v nesprávny čas. Pre niekoho "jeden z tragickejch případů promrhanýho talentu", pre mňa komplikovaná postava hodná dôkladnejšej analýzy. ()

Arsenal83

Anelku som nikdy nemusel ako človeka, ale ako spomienka na zábery veľkých časov Arenalu, ktoré sa dúfam raz vrátia, je to pohladenie na duši. Futbalová stránka super, Anelkov osobný život - pre mňa nezáujem. ()

Fabrinka

Čo sa týka tohto počinu ako dokumentu, je to slabota. Je to prakticky len osobná "očista" samotného Anelku a jeho svedomia. Veci ako osočovanie, ohováranie a nepravdy sú bohužiaľ súčasťou veľkých osobností a ich kariér. U Anelku sa to však dialo na dennom poriadku, v každom klube. To náhoda nie je. ()

agentmiky

Dokument, jenž spíše než dění na trávnicích řeší soukromí Anelky po celou jeho aktivní kariéru. Možná i proto se mi to výsledku docela zalíbilo, člověk pozná tohoto hráče i z takové té lidštější stránky. Dobře zpracované, dozvěděl jsem se dost věcí. Mj. i to, že se stále v mých očích jedná o fotbalistu s nenaplněmým potenciálem. Škoda takového talentu, měl rozhodně na to ukázat světu více ze svého repertoáru technických virtuozit. 75 % ()

Ellmariachi

Nico Anelku vnímám jako talent, který měl na víc. Jenže co je víc? Získal několik cenných trofejí, střílel góly vlastně všude kde byl. A fotbalista to byl jistě minimálně velmi dobrý. Jenže měl i druhou stránku. A skvělé je to, že především pod ní nahlíží dokument od N. Představuje nám NA jako vcelku normálního člověka co musí řešit problémy nepřipraven a často pod dojmem emocí. No a tím pádem ne úplně dobře. Na druhou stranu nám Anelku ukazuje jako normálního člověka co ví, že chyby dělal a některé ho mrzí. Nebudu naivní a po shlédnutí dokumentu si myslet, že byl jen ve špatných chvílích na špatném místě, ale rozhodně se na poměrně významnou postavu mých dětských fotbalových let budu dívat jinak. 88 procent za povedené povídání s Anelkou o Anelkovi. ()

MikO_NR_1909

Milé prekvapenie. Anelka je prototyp zaujímavého zákulisného prierezu (pre laika) hráča, ktorý nehral podľa mediálnych pravidiel, nerád bol "politicky korektný" a bol viac solitérom, než tímovým srdciarom. To však neznamená, že by nemal rovnaké ciele a túžby ako ostatní. Presadil sa ako veľmi mladý talent v PSG, porušil niektoré nepísané pravidlá o transakciách a zmluvách a takpovediac bol nielen pri osudových športových okamihoch, ale aj pri škandáloch či nepochopeniach zo strán verejnosti. Dokument to vrúcne reflektuje a približuje jeho nevrlý prístup v otvorenú úprimnú spoveď. ()

Fanucci

Pěkně natočené a zajímavé, hlavně o kontroverzích kolem prvního přestupu do Anglie a sporů kolem národního týmu jsem neměl tušení. Anelka zde působí jako mimořádně zásadový člověk, který se téměř pokaždé stal obětí okolností, nepochopení nebo své přímé povahy, která okolí nevoněla. Na můj vkus trochu moc jednostranné a těžko uvěřitelné. Ale bezesporu zajímavý film. Pro každého kdo má rád fotbal a dokumenty, to nebude ztráta času. ()

M.i.k.e

tyhle dokumenty budou vždycky divácky vděčné.Tím spíš,když budou o "komplikovaných" osobnostech,kterou Nicholas Anelka (minimálně na venek) byl a je.Nejsem si sice úplně jistý,jestli tenhle kousek dokáže oslovit i nefotbalové fanoušky,ale já sem si rád zavzpomínal na dobu kdy Arsenal něco vyhrál a nebo na dobu kdy se úplně rozložil,mě už v tu dobu ne zrovna sympatický Francouzský nároďák...70 ()

Pajky3

Hodně jednostranný dokument o kontroverzní kariéře Nicolase Anelky. Musím se přiznat, že jsem ho jako hráče nikdy dvakrát nemusel a tenhle dokument přesně vystihuje proč. Talentovaný fotbalista se kterým rozhodně nemohlo být jednoduché vyjít. Na jednu stranu to vypadá, že na sebe bere (nebo chce vzít) spoustu zodpovědnosti za věci, které se odehrály. Na stranu druhou je tam vidět vzorec toho, že za to můžou "Oni". ()

ghatos

Ego, okolí, promrhaný talent, peníze, úspěch, peníze a průšvihy. Hráč jak hrom, ale špatně mentálně nastavený. 73%. ()

Sdoom

Taková dost jednostranná a jednorozměrná sonda do kariéry jednoho z největších fotbalových talentů z přelomu tisíciletí. Překvapilo mě, vzhledem k jeho povaze, jak je rodinně zaměřen, o tom jsem neměl páru. Jinak docela poučné, zajímavé informace, ale laťka pro kvalitní dokument je dnes už sakra vysoko. Tohle stačí na takové slušné 3 hvězdičky. (Netflix HD, orig.) ()

borec999

Dokument o kontroverznom, ale vo svojej dobe aj úspešnom a talentovanom futbalistovi, ktorý toho za svoju kariéru dosiahol mnoho a mohol ešte aj omnoho viac. Primárne sa nám filmári snažili zobraziť Anelkovu osobnosť a povahu, a to často aj na úkor zobrazenia jeho športových úspechov a kariéry. Vďaka tomuto divák možno lepšie pochopí, prečo má Anelka na rováši toľko škandálov, kontroverzií a prečo sa nestal možno ešte zásadnejšou postavou futbalových dejín. Sám sa po dokumente pozerám na jeho kariéru dnes trochu inak, ako predtým a za to palec hore. Akurát škoda, že z hľadiska jeho športovej kariéry a úspechov som nedostal toľko, čo by som si od dokumentu predstavoval. Potešilo a celkom aj prekvapilo i objasnenie slávneho škandálu z MS 2010. Celkom som zostal v šoku z toho, čo všetko si môžu média dovoliť beztrestne napísať. Anelku som mal ako futbalistu vždy rád, takže som tušil že dokument bude stávkou na istotu. Celkovo som s ním spokojný, no nemôžem sa ubrániť dojmu, že to mohlo byť ešte o niečo lepšie. 80% ()

Hanys_

Plus pro mě, že jsem o Anelkově kariéře zas takový přehled neměl. Nevím do jaké míry téhle Anelkově zpovědi věřit, ale vtahující to bylo dost. 7.5/10 ()

Ollie235

Nejsem fanouškem Anelky, nikdy jsem nebyl, sportovní dokumenty mě ale většinou baví a chtěl jsem dát proto šanci i tomuto. Bohužel se mi nelíbilo, jak byl pojat. Anelka se sám staví do role nepochopeného poloboha, kterému po celou kariéru pořád někdo ubližoval. V některých chvílích tomu tak opravdu asi bylo, ale trocha pokory a sebereflexe, kor s odstupem času, by opravdu neuškodila. Jedna věc je, že měl místy smůlu na lidi a občas si postavil hlavu zcela právem, ale kdyby se sem tam zachoval profesionálněji a dodržoval, co se po něm chce, mohl být také někde úplně jinde. Nejzajímavější z tohoto počinu byl jednoznačně pohled do zákulisí celé aféry z mistrovství světa 2010, kterou mám ještě v živé paměti. Celkově ale bohužel podprůměrný dokument s mizivou vypovídající hodnotou. ()