Človek obojživelník

• Československo Člověk obojživelník (viac)

Silně emotivní příběh kombinuje prvky science fiction, romantiky a napínavého dramatu. Pro svou žánrovou výjimečnost a originalitu příběhu se tento film stal jedním z nejpůsobivějších děl ruské kinematografie. Pozoruhodný svět ruského spisovatele Alexandra Běljajeva ožil na stříbrných plátnech v roce 1962. Legendární dílo popisuje osudy mladíka Ichtiandra, kterého nadšený vědec zachránil před smrtí tím, že mu implantoval žábry žraloka. A zároveň přišel s přelomovou představou, že by lidé, sužování věčnými sváry a válkami, mohli žít pod mořskou hladinou. Sotva dospělý chlapec slouží jako první experiment vědcovy vize. Co se ale stane ve chvíli, kdy člověk obojživelník potká dívku svých snů? (oficiálny text distribútora)

MIHLIK

Tento film sem tenkrát v kině viděl , za éry komunismu minimálně tak před 25lety a musím říct , že na tu dobu to pro mně bylo něco ůžasnýho , samozřejmě žě dnešní mládeži to nic neřekne ale já to prostě tenkráte žral, člověk obojživelný dýchal tenkráte žábry i normálka , prostě pro nás o něco letitější to byla bomba...samozřejmě že dnes po tom neštěkne ani pes , ale my sme to tenkráte prostě žraly no... ()

parabella

film ktory si pamatam este z detstva. rusi su podla mna vynikajuci a zaujimavi filmari co ukazuju aj tu. zaujalo ma to uz ked som bola mala tak a konecne som si nasla cas ohodnotit a okomentovat to. pamatam si scenu na brehu mora kde bola okrem ineho aj morska panna a samozrejme nedokazem zabudnut na meno ichtiandr :D ako by som aj mohla.. ()

Ochechulak

Tak po spoustě let jsem zjistil, že film je ruský! Viděl jsem ho všehovšudy jednou kdysi dávno v kině a stál myslím 7 korun, tak u nás stály velkofilmy jako Vinnetou apod. Obojživelníka jsem úplně hltal, byl jsem z něj prostě klukovsky nadšený. Vidět znovu už ho nechci, raději si nechám pěkné vzpomínky. Ale ať namáhám mozek sebevíc, nemůžu si vybavit konec.. hmm, stárnu. ()

gabo1

Už si to síce takmer vôbec nepamaätám, ale viem, že to bol pre mňa mimoriadne silný zážitok. A v tých časoch nielen pre mňa. ()

JARDAHONDA

Nejpůsobivější fantasy film ruské kinematorafie na mě zapůsobil velmi kladně.. Snímek má hodně podařený scénář, výborný děj, u kterého nechybí prvky napětí, romantiky a emocí.. Film jsem viděl poprvé v kině, asi tak ve třetí třídě. Byl jsem z něho nadšený, neobvyklý žánr mi nedal spát a držel se v mé mysli dlouhou dobu. Závěr = 85 % ()

zmirix

Z nostalgie musím dát 4 hvězdy.Film jsem viděl jako kluk v šesté třídě na školním představení. Tehdy se měl promítat nějaký film o Leninovi ale místo něj dorazil tenhle.Pro nás to tehdy byla naprostá pecka.Chápu,že dnes už to působí naivně,ale já hodnotím filmy vždy k datu jejich největší popularity.Vždyť velikánům němé grotesky taky nedám jednu hvězdu jen proto,že dnes už by mne to jejich šlapání do kýblů a bouchaní se žebříkem rozhodně nerozesmálo. ()