Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť... Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou? ... Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež... Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995. (oficiálny text distribútora)

Gregor_Samsa

Tady není co řešit, je to jízda od začátku do konce, nabušená, nabroušená, ironizující, stříkající krev, ikonické hlášky, Hale & Pace jak na tom staví, chopper, Travolta, kotlety, Keitel, no kuwa je tam úplně ale úplně vše. [100%; někdy 2015 Home sweet home] ()

ReactLotus

Tarantino je divný, chorý, zvrátený a asi je aj psychopat. Spočiatku trochu nudný a nezaujímavý film. Je vnímaný ako kultový, ale za mňa to až tak skvelý a dokonalý film  nie je. 7/10 ()

Syndrom

A na konci se dva drsňáci ve volejbalovejch hadrech ohlídnou, zastrčí si kvéry za trencle a vyjdou z kavárny. A svět nerdů začal. Mafie ve hrách, Strážci v komiksech, Pulp Fiction ve filmech. Zázraky našeho mládí. ()

F2003F

Je to jazda, o ktorej už počas sledovania (väčšinou sa to dostaví až po, ak vôbec) viete, že by ste ju najradšej prežili znovu a znovu a viete, že zakaždým si to budete nesmierne užívať. Ale tým by sa možno čaro aj vytratilo. Opus magnum nielen Tarantinovej tvorby, ale aj pre film ako taký. ()

callix

Je to možná tím, že jsem tento film viděl až teď, ale absolutně nechápu kultovost tohoto snímku. Podtitul Historky z podsvětí dává tušit, že nepůjde o nějaké jemné a útlocitné show. Zabijáci, drogy a syrovost, ze všecho mě bylo hnusně a ten film je podle mě hnusný. Nechápu tu popularitu. V čem to je tak skvělé? Že se tam berou drogy jako když je to úplně normální? Pak se člověk nemůže divit, že je tady půlka populace sjetá a kokain se tady bere jako něco úplně běžného🤮 P.S. Ani bych se nedivil, kdyby při natáčení byly ty scény užívání drog reálné. Nejhnusnější je, že skoro všechny ty hollywoodské hvězdy jsou obyčejní feťáci. ()

Xylobalsam

Bomba, ktera si ziskala snad vsechny inteligentni fanousky. Tarantino ukazal dalsi revoluci ve filmu, neuveritelne originalne zpracovany pribeh. Vzor pro mnoho dalsich. Snad nejkultovnejsi vec vubec ()

Hicks

Výborný film, nevšední zážitek. Promyšlený scénář, absurdní dialogy, černý humor, herci bez výjimky skvělí. Je vidět, že se všichni u natáčení ohromně bavili, nejvíc samozřejmě maniakální Quentin. Jen nedokážu pochopit proč kritika a taky mnozí fanoušci udělali po PF z Tarantina něco jako filmového intelektuála. Tarantino je vším jiným, jenom ne intelektuálem:-) Pulp Fiction si prostě natočil podle svého naturelu,žádné poselství o nekončícím kruhu násilí tam nehledejte. ()

Jimbo

Jeden s filnů, který mě totálně nadchl tím, že byl upně jiný než to, co jsem do té doby viděl. Má to spád, je to vtipné, hlášky v originále i v dabingu. ()

PavHer

Pokud někde slyším výraz kultovní, tak první co mě vždy napadne je Pulp Fiction. Skvělý (a vlastně nejlepší) Tarantinův počin s výborným hereckým obsazením (Travolta, Jackson a Willis jsou skvělí), scénářem a hláškama ("Já jsem uši, a ty jsi až po uši v hovnech!"). Co ale mám na tomto filmu nejradši je hudba - můj nejoblíbenější soundtrack je právě ten z Pulp Fiction. Je neuvěřitelné s jakým citem dokázal Tarantino vyhrabat dávno zapomenuté songy z 60. a 70. let a vytvořit z nich perlu mezi soundtracky. V případě tohoto filmu není, co se týče hodnocení, co řešit ! 100% .. vždyť v kterém jiném filmu se dokážou mafiáni cestou na job bavit o francouzské gatronomii? "Na vlastní oči jsem viděl, jak to v tý sračce topěj" :) ()

Warapeidza

Kult. Kult. Kult. Nic jiného k tomuhle filmu fakt nejde napsat. Napoprvé vám to možná přijde trochu zmatené, napodruhé si to už naprosto užíváte a na každé další shlédnutí se hrozně těšíte a totálně se při tom bavíte. Kdo tenhle film neviděl, ten jakoby nebyl... A platí to opravdu na 100%. ()

Trageeed

Na můj vkus moc velkej slepenec velice zajímavých a pozoruhodných scén. Bizardní postavičky jsou samozřejností!!! Kultovní???? ANO!!!! Dokonalé???? BOHUŽEL NE!!! ()

rubii

Quetine díky. Tenhle film považuji za absolutní vrchol americké kinematografie. Film má spád je dlouhý a nikdy bych si neodpustil kdybych ho měl přerušit tím, že bych si musel během něho odskočit. Líbilo se mi jak jednotlivé historky na sebe navazují. Herci jsou perfektní nejlepší výkon podle mě Bruce a John. Spousta hlášek se stalo kultovními díky tomuto filmu. Soundtrack je jako vždy skvělý u Taratinových filmů. Jediné co mě na tomhle filmu mrzí že neumím tak dobře anglicky abych si ho mohl v originále a rozumět Samuelovu proslovu. ()

AcHeRoN

Koli takymto nezabudnutelnym skvostom sa vzdy vraciam k filmom! Tento film obohatil mnozstvo ludi, nehovoriac o dalsom vyvoji kinematografie a posune do dalsich rovin. ()

galil

Quentin Tarantino poskládal nápady ze svých (i cizích) filmů do úžasné mozaiky hlášek, které do poslední stojí za zapamatování. Ať už je to o plachtícím negrovi, hodinkách v konečníku, big ka huna burgeru, negrovi v misce z rejží, mrtvím Zedovi či prdeli poznavající středověk. ()

jiziczek

Tak tenhle film bych mohl vidět snad denně! Originální střih, originální děj, originální a geniální dialogy, bravurní herecké výkony, nezapomenutelné hlášky a scény, to všechno korunované úchvatnou muzikou, která se vám vryje pod kůži. A že jsou dvě a půl hodiny moc? Omyl! Ještě aspoň jednou tolik!! (nebo si to pustit znovu, protože tohle neomrzí!) ()

bery77

Hlášky typu jako: "negr plachtil čtyři patra" nebo "já jsem uši a ty jsi až po uši v hovnech" nebo " jsou nezapomenutelné a už se staly jistě kultem. Pulp Fictiion je film na který do smrti nezapomenu. ()

Pruďas

Kultovní film Quentina Tarantina a první film, který sem od něj viděl. Viděl sem ho snad stokrát a ještě mě neomrzel..... A taky doufám že se to nikdy nestane. Jinak co k tomu říct? Tarantino je prostě šílenec a jeho skvělej scénář byl poprávu odměněn Oscarem. Jeho režie je neuvěřitelně precizní a hlavně zábavná. Nikdy bych neřek že mě bude bavit dívat se na dva lidi co si povídaj o vykrádání bank. A co herci?????? Travolta,Jackson, Willis, Thurman, Keitel, Roth, Rhames, Walken????? Neuvěritelný!!!!!!!!! Minimálně Travolta si toho zlatýho panáka zasloužil. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)