Príbeh romantickej komédie Láska na špičkách je zasadený do malého mesta a okolia Broumovska. Dramatická krajina korešponduje s náladami hlavnej hrdinky Terezy (36), bývalej primabaleríny Národného divadla, ktorá po úraze skončila kariéru profi tanečnice a presťahovala sa s manželom Petrom a sedemročnou dcérou Maruškou do opusteného mlynu, ktorý zdedila po babičke. S neoblomnou vôľou a aj cez obmedzené finančné prostriedky mlyn rekonštruuje, aby vytvorila rodine nový domov. Privyrába si tým, že v miestnej škole vedie krúžok pohybovej výchovy. Učí životom unavené ženy dávno zabudnutým tanečným pohybom a ich dcéry základom baletu. Peter na dedine nie je šťastný, chce robiť kariéru v Prahe. Ich manželstvo prechádza krízou, neistá existencia a ľudská obmedzenosť niektorých obyvateľov malého mesta Terezu núti ťahať na vlastných bedrách viac, než možno dokáže uniesť. Najšťastnejšie sú jej malé „primabaleríny“, ktoré majú od dokonalosti ďaleko, no o to rozkošnejšie sú. Ako to však býva, život nám kladie do cesty nečakané nástrahy. Jednej noci mlyn začne horieť, na scéne sa objavia dobrovoľní hasiči a ich sympatický veliteľ. Peter Tereze oznamuje, že sa sťahuje do Prahy, riaditeľ školy prezradí, že krúžok pohybovej výchovy chce vedenie mesta zrušiť, a na scéne sa z ničoho nič objavia Terezine kamarátky. Pokiaľ to všetko bude chcieť Tereza prežiť v zdraví, bude musieť vymyslieť plán... (Continental film)

svobodak82 odpad!

Bohužel film je již v kině, ale dodnes nemají vyřešené pohledávky (ani rok po natáčení) za pronájem prostor. Jak smutné, jen sliby, sliby, sliby............ ()

John80

Slabšia česká komédia s romantickým podtónom a snažiacou sa Vicou Kerekeš a jej slabou češtinou miešanou so slovenčinou, Film na jedno pozretie 2* ()

rublik05

Jen další tuctová a neoriginální česká romantická komedie, která není ani vtipná, ani romantická, navíc je ještě šíleně nudná a předvídatelná. K dobru lze filmu přičíst snad jen jakžtakž příjemně uvolněná atmosféra, herci předvádějí čistě průměrné výkony, alespoň však zbytečně nepřehrávají nebo nepůsobí trapně. Shlédnutí mě vyloženě přímo neurazilo, nicméně další projekci v žádném případě neplánuji. 3/10. ()

bearmeedek

Vím, že umění to není, dvakrát originální taky ne. Oceňuji ovšem, že si film nehrál na komedii za každou cenu a nenutil humor silou. Takže co zbylo? Pro mě jen pohoda. Nešlo o děj, jen jsem přijímal obrázky, hudbu, známé postavy. A pak Vica Kerekes. Ta to řídí, ta tu svítí a dávám za ni hvězdu navíc. To se tak dělá, ne? To, že mluví ve filmu chvíli slovensky a chvíli česky jsem si taky všimnul. Ale to Slovenky žijící delší dobu v Česku normálně dělají. A záměrně si vybírají, kdy který jazyk použijí. ()

pushover

Nevtipné a neromantické cosi co musela produkce vysvětlit v obsahu, protože ve filmu se to nedozvíme. Vica hraje hodně špatně, ale na prkennost Ondřeje Veselýho nemá, tan hraje strašně i když jenom stojí a čumí. Další z řady zbytečných filmů. Jednu hvězdu dávám za obsazení vedlejších postav, které filmu bohužel nepomohlo, neboť herci neměli co hrát. ()

topi80 odpad!

Svérázné kvality pásové výroby seriálů TV Prima si našly cestu až do světa filmu, k jehož sledování mě přivedla účast vypečeného záporáka ze seriálu Vyprávěj, Jardy Franze. Ten svůj jinak asi spolehlivý herecký výkon (v čemž zůstal ve filmu osamocen) podpořil producírováním se po plátně polonahý, na což už jsem ale zase zvědavý nebyl, byť po úvodní scéně celého filmu už byl člověk asi připravený na všechno. A kdo to nevypnul po pár sekundách, dobře mu tak. Tento film, dá-li se to tak vůbec nazvat, by byl asi snadným terčem k broušení ostrovtipu. Ale do začátků bych jeho autorům poradil, že hlavní postavou romantické komedie by neměla být nesympatický hysterická semetrika, nýbrž sympatická žena. A pro její ztvárnění by se měla vybrat nějaká sympatická herečka. Jinak, těch vesnických klišé s opilci a hasiči už je v těch filmech taky trochu moc. A je docela smutné, že nejpřirozeněji a nejvtipněji se s tím popasoval Jiří Adamec ve všeobecně dost vysmívaném filmu Léto s gentlemanem. Který má kupodivu o 14 % nižší hodnocení než tato nezajímavá sračka, kterou jsem po hodině definitivně vypnul. ()

Uesbe

Ak to vezmem ako 50% vidiecku komédiu a 50% ako rodinný film, tak je to dobré na zahnanie nudy. A tiež je v tom zopár vtipných momentov a aj sociálnych problémov dnešnej doby. Určite to nie je presladené, prelásočkované ani úplne mimo realitu. ()

Tominni

Láska na špičkách nepřináší nic moc nového, bohužel vtipu je poměrně málo (pánové při baletu moc vtipu nevnáší), ale Vica má pořád šmrnc a drajv, takže jsem to zkouknul, ale jednou mi to stačilo. ()

DKNY

Strašný cringe.  Nevyjasněné motivace postav, nenavazující scény, předvídatelný děj, kýč na kýči, bylo mi trapně i za herce. ()

ostravak30

Ať se na mě Petr Zahrádka nezlobí, ale jeho filmy jsou de facto totožné. Tedy pokud se bavíme o romantických komediích. Opět tu máme jednu nešťastně vdanou ženu. Muž nesdílí její názor ohledně života na vesnici. Na jedné straně pochopitelné, sešli se zkrátka dva typy, které se k sobě nehodí. Na druhé žena totálně odsuzuje ho způsob života, ale už nevidí, že je to on, kdo nosí domů peníze a vydělává. Je hezké bydlet na vsi s čistým vzduchem a lesem za humny. Ale čím by se muž měl živit? Kdo by najednou vydělával a jak? Z ženy se tak stává snílek, který bohužel nemá praktického myšlení. Tím spíš, že její kroužek je zrušen, takže by na tom manželé byli ještě hůř. Jenže to neva, zde je označen jako ten špatný právě manžel. Vrcholem pak zůstává, když se muži učí balet a ještě veřejně vystupují. Když člověk pomine první humorný pohled na muže baleťáky, dále už není co sledovat. Komedie je opět naivní a málo vtipná. Tentokrát si ke spolupráci režisér vybral nezkušenou scénáristku pro níž je toto první film. Výsledek je silně podprůměrný. ()

blondboss

Nemastná-neslaná napodobenina akejkoľvek romantickej americkej vypaľovačky. Tisíckrát obohraná platňa bez nejakej zaujímavej dejovej linky a navyše v až príliš televíznom hábe nehodnom do kina. Jedno plus za Vicu Kerekes, ale je to žalostne málo. Ja osobne som sa príšerne nudil. 40 % ()

Prubner

Hm, tak to bude film spíše pro jiné publikum než jsem já: pro publikum dámské, kterému připadají legrační tančící roztomilé malé děti a tvrdí chlapi oblečení v baletních trikotech. Vypravěčsky nepříliš zvládnuté a ani herce to - zdá se - moc nebavilo. Ale nijak mě to neuráželo. P.S. Ovšem uvěřit Vice Kerekes s její kyprou postavou, že je profesionální tanečnice / baletka, to je dost fuška. ()

Alden_Larson

Taková běžná podprůměrná česká romantická komedie. Děj není originální a je v něm několik romantických klišé. Postavy kromě jedné nebyly ničím zajímavé, ta jediná zajímavá byla postava Tomáše Jeřábka, která měla i nějakou tu archu. Všechy postavy mli také averzi vůči gayům, což mi přišlo velmi zvláštní, nebyla to přímo homofobie, ale některé ty narážky si paní scénáristka mohla odpustit. Prezentace je fajn, ale některé scény byly zbytečně rychle sestříhané. Spousta dialogů je předabovaných v postprodukci, což má trochu rušivý efekt. Film je místy upřímně vtipný, ale za břicho jsem se taky zrovna nepopadal. 4/10 ()

MagicM

Přidávám záměrně hvězdičku, protože to byla moc příjemná a vtipná pohodička (i když ano, klišoidní a předvídatelná :), ale oproti některým trapným českým filmům je tady na ČSFD naprosto podhodnocená! ()