Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Detektiv-2

Gucci je velmi vydařený a oku lahodící film. Předně sledujeme herecký koncert v podání Lady Gaga a Adama Drivera. Posloucháme dokonale zvolenou hudbu a úderné soundtracky, které oživují scénu. Můžeme si vychutnat neotřelou módu a nespočet intrik a manipulací. Film mě velmi bavil a i přes delší stopáž nikde nevázl a svižně plynul. Jediné, co mě trochu zklamalo, byl urychlený konec a proces, který by si nějakou pozornost zasloužil. ()

PTomA

Klan Gucci je odvážné melodrama s trefně přehrávajícími herci, kterým vévodí bizarní postavička Jareda Leta. Nablýskaná, subtilní fraška, která se ale rozkládá pod rukama, kdy v druhé polovině byl někdo donucen používat nůžky a film ztrácí svoji podobu. ()

jokino

Pre mňa osobne, velmi veľká slabota. Filmu silno chýbala "duša" a nejaký, aspoň čiastočný "drive".. Nezáživné, mdlé, nudné, zbytočne rozvlečené, ani strih nebol najlepší a soundtrack..? Možno pár "hitov" a koniec. Od p. Scotta by som čakal teda rozhodne viac, ale čo už.. Až tuším v poslednej hodine sa to trošku rozbehlo (ak sa to dá vôbec tak nazvať..?), začalo to mať niečo do seba, ale to už bolo dosť neskoro. Za mňa tie 2* sú tak akurát.. ()

AndrewNewman

Ridley sa znovu predvádza vo výbornom svetle, ale ten scenár je skrátka príliš plytký a málo zábavný. Taký Scorsese točí bežne o chamtivosti ľudí, ale robí to svojim neopakovateľným štýlom a myslím si, že by tento námet zvládol lepšie. Musím pochváliť vizuálnu stránku filmu, tá sa Ridleymu skutočne podarila a takisto aj výber hercov. Driver, Pacino a predovšetkým Leto sú veľmi autentickí, kdežto predvádzanie Lady Gaga bolo len ťažko znesiteľné. Slušný film, ale na takého režisérskeho velikána to bolo málo. ()

xxmurphyxx

Kvalitu uprieť nemožno, Scott to stále má v ruke, akurát na niektorých exotov by trebalo použiť obe, lebo to, čo tu dovádza Leto je extrémny úlet. Teda za predpokladu, že to režisér tak sám neplánoval. Celý film sa nesie v serióznom duchu, ale vždy, keď sa objaví Jared Leto všetko sa preklopí do satiry, do za mňa dosť prepálenej komédie a nabúra tempo. Zachovať bizarnú osobnosť Paola Gucciho sa dalo aj bez toľkého prehrávania a sileného akcentu, pôsobilo by to prirodzenejšie. Takto to je dosť nevydarená komediálna vložka. Oproti nemu k výkonom ostatných nemám výhrady, tu excelujú samozrejme hlavne Driver, Gaga a Pacino. Réžia, kamera, hudba, všetko na úrovni, ale nič z čoho by človek padol na zadok. Slušná jednohubka na večer aj keď z takto šokujúceho príbehu sa dalo vymlátiť predsa len viac. ()

cerdax2

Spise nez Klan Gucci by se mel film jmenovat Patrizia, protoze vlastne nejvice se dozvime o ni, o jejich motivech, ostatni ve filmu pusobi prevazne jako dekorace a doplnky - byt mistrne zahrane. 60% ()

blondboss

Tento snímok má šancu stať sa postupom času až ikonickým. Nie je to ani tak samotným príbehom, ktorý sám o sebe je zaujímavý a punc mu dodáva faktor skutočnej udalosti. Je to ale skôr tým hviezdnym hereckým obsadením a ikonickými hláškami. Lady Gaga svoju postavu poňala ozaj bravúrne a doslova sa do nej vžila. Začínam zisťovať, že to nie je len dobrá speváčka. A tie ostatné postavičky, hlavne v podaní Ironsa a Pacina, tomuto snímku dodávajú istú dávku tajomnosti a jemného odtieňu mafiánstva. Ja osobne som sa skutočne bavil a nebyť pár zbytočných scén a jemne premrštenej stopáže, hodnotenie by možno bolo aj lepšie. 80 % ()

wowylgu313

Nebylo to vůbec zlé, fascinující je jak z toho filmu cítíte prostě "prachy" jak se snažila ta scéna ukázat co je to Gucci! Příběh takový trochu true, věřím že podobné story takovéhle smetánky ve svém diáři mají napsané všechny. Jared Leto nejlepší herecký výkon alá umělecký blázen prostě top ;) Lady Gaga, asi poprvé co jsem jí ve filmu prostě nenáviděl .. ;) obsazení luxusní, kamera, luxusní, celá ta atmosféra luxusní ale ten příběh ... Prostě nevím... Ničím zvláštní oproti jiným True Story. Čtyři hvězdy aby se neřeklo. V procentech těch 75% ()

IZFNP

Tož mne Ridleyho Gucciovci prišli ako ťažký priemer, ktorý bol síce fajn natočený, ale vzhľadom na téma neuveriteľne nevýrazný. ()

Elessar.

Aj keď móde sa rozumiem ako do násobilky (v podstate nijak), tak dobre sa na to pozeralo. Aj som sa dozvedela niečo nového. Leto bol k nepoznaniu a pripomínal mi trochu Freda (náhoda? Nemyslím si). Corleoeovci módneho priemyslu proste. Podarená to rodinka. ()

J.Mayen

Ocekaval jsem spis asi trochu vic, takle mi to prislo jako rodinna estrada typu Takova normalni rodinka. Docela nezvyk od Ridleyho Scotta, ze se uchylil zrovna k takovemu zanru. Za me urcite nejvic zabodovala paradoxne vsemi kritizovana Lady Gaga. Role ji sedla a ukazala ze krome uzasnyho hlasu umi i vyborne hrat, hlavne mrchy. ()

Adaaamecek

Tak jo, vykopnu to jednou jedinou větou. Kdybych byl racionální a nijak zaujatý člověk, dal bych tomuhle filmu osm z deseti, čtyři hvězdy a napíšu, že jsem dostal přesně, co jsem očekával. Možná i méně. Já jsem ale člověk, který se na tenhle film těšil od prvního traileru a věděl, že tohle bude přesně ten film pro něho. Možná byl tenhle film dokonce i více očekávaný než nový Hollandův Spiderman nebo po dvaceti letech vzkříšení Matrixu. Takže ano, očekávání byly zatraceně vysoko. A zkomplikuji si to ještě více. Po zhlédnutí doopravdy dlouhého filmu mohu říct, že jsem občas dostal, co jsem naprosto očekával, někde mě suverénně překvapili a místy jsem byl občas zklamán. Stále to ale stačí na plný počet bodů, které rozhodně nerozdávám jednou do měsíce. Občas ani jednou za rok. Tak se tedy po tomto náročném intru, pojďme dostat k jádru pudla. Neboli do Itálie, kde náš milovaný Gucci začíná. House of Gucci naprosto nádherně popisuje smutný příběh jedné rodiny, která se sama připravila o to nejcennější, co měla. O jednu z nejprestižnějších firem Gucci. Naprosto nádherné a velmi trefné je asi dvouminutové intro, kde je pouze voice-over Lady Gagy. Zde Gaga popisuje, jak nádherně zní jméno Gucci a na závěr dodá něco ve smyslu: Obchod Gucii je ten, kam se půjde každý podívat a řekne si: až budu mít dost peněz půjdu sem a něco si koupím. Problém ale je, že se to nikdy nestane... Jak říkám, nádherný start. Poté už asi 160 minut sledujeme postupný pád Gucciho. Sledujeme dva bratry, kteří založili tuhle módní, především koženou firmu a jejich syny, kteří ji defacto zdevastují. A ano, proto nyní ve firmě Gucci nepracuje jediný člen doopravdové rodiny Gucci. Jak říkám, smutný příběh. Pokračujeme ale dál v téhle zatím krasojízdě. Trailery klamou tělem. Klamou především hudbou. Ano, ve snímku se nachází spousta super licencovaných písní, ale rozhodně nejsou použity stejně trefně a se stejnou vervou jako ve dvou brilantních trailerech. To je taky moje jediné velké mínus, protože hudba měla zrovna tenhle snímek hnát dopředu. Možná by bylo lepší, kdyby si vzali tvůrci příklad z naprosto odlišně žánrového filmu Last night in Soho. Ano, House of Gucci je skoro v každém ohledu lepší než Last night in Soho, ale zrovna v té hudbě doopravdy bohužel zaostává. Ale nevadí, jedeme dál. Uváděných 164 minut uteče velmi příjemně. Nebudu kecat, že to uteče během hodinky ale rozhodně jsem se nenudil. Herce a jejich výkony asi netřeba popisovat. I když scénář jim mohl dopřát o trochu více toho herectví. To, že se na film velmi hezky dívá je asi samozřejmost a nemusím to asi nijak velmi komentovat. Co tedy ale ve výsledku z toho tvoří tu nádhernou desítku? Moje láska k obchodům téhle cenové kategorie, použití hudby a ve výsledku defacto všeho. Tomuto snímku se povedlo vše nějak nádherně spojit a vzniklo z toho něco nádherného. Co je ale potřeba říct je, že se jedná o velmi subjektivní hodnocení/názor a občas jsem musel jít tomu snímku velmi naproti, abych dal nakonec hodnocení, jaké jsem dal. Ve výsledku se tedy vůbec nedivte, když vyjdete z kino sálu a budete mít v hlavě, že jste viděli průměrný, možná i podprůměrný film. Ono to totiž vůbec nevadí. Tento snímek bude rozdělovat a záleží, pokud jste tomuhle naklonění, nebo jste šli minimálně tomuto snímku vstříc a vynaložili nějakou snahu pro zalíbení tohoto snímku. Letos se jedná již o druhý snímek Ridleyho Scotta, s tím, že ten předešlí vyšel asi před měsícem. Ano jedná se o Poslední souboj, který jsem mimochodem stále neviděl a hodlám to brzy změnit. Tím chci ale říct, že se jedná nejspíš naposledy na nějakou tu dobu, kdy uvidíme film Ridleyho Scotta v kinech. Další jeho snímek jde totiž na Apple TV+ a upřímně se stále modlím, aby Gladiátor 2 nevznikl. Proto, prosím Vás zajděte do toho kina. Bude to 50/50 jestli se Vám bude snímek líbit. Pokud ale minimálně budete nakloněni vstříc a navnaděni z tohohle názoru, věřím, že se Vám bude líbit o kapánek víc než normálně. Tento snímek vlastně snese velmi dobré porovnání z Dunou. I když i Duna se bude možná líbit více lidem. No nevadí. To, že se tohle umístí u mě možná i v TOP 3 tohohle roku je vcelku jasné. Nakonec bych chtěl ale znovu připomenout, že jste přečetli (pokud jste to sem vůbec dočetli) velmi subjektivní názor od člověka, který tomuhle byl maximálně nakloněn a do kina šel vlastně již z pocitem, že jde na deset z deseti film, který byl vytvořen do posledního puntíku pro jeho vkus. Zkrátka to miluji. Mějte se krásně a až budete předávat někomu firmu, nezapomeňte si to pořádně promyslet, ať neumřete někde zastřelení na chodníku. Nebyl by to asi hezký konec. 9/10. () (menej) (viac)

Lukariosa

Téma nic pro mě, chyběla autenticita (což dávám za vinu Hollywoodu), ale jinak neurazí...a pokud neznáte příběh klanu Gucci, tak se na to dá i dívat 😊👍 ()

ElisR

Příběh Gucci neznám, takže čerpám jen z filmu. A za mě to je film, u kterého jsem se nenudila :) Zajímavý příběh, skvělý herci (Gaga nepřestává překvapovat a sakra co ten Jared? Perfektní)! Za mě super film z módního prostředí ()

Lendak

Lady Gaga nám už po druhýkrát dokázala, že má herecký talent. Či aj spevácky, to je každého názor. Spolu s vynikajúcim Adamom Driverom nám ukazujú príbeh rodu Gucci s plynulým tempom, ktoré počas necelých troch hodím, nestráca na zábavnosti a zaujímavosti. A keď už som spomenul Adama Drivera, tak musím ešte raz. Lebo on, čo tu predviedol, tak za to tlieskam. To všetko podtrháva hudba, ktorá sa nebojí si požičať niektoré klasické skladby. A aj keď ten príbeh o intrigách a podvodoch je doslova studnica rôznych zaujímavostí, tak si myslím, že to mohlo byť viac dotiahnuté. A to hovorí človek, ktorý o Gucci vie len to, že jak sa to píše. VERDIKT: 8/10. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)