Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Kopi1

Prostředí, kostýmy a detail na dobu zde funguje velmi hezky. Je vidět, že produkce si zde dala velmi záležet. Přeskakování mezi roky v příběhu mi přišlo občas takové zmatené a někdy jsem nevěděl, co je za dobu a postavy se občas chovaly divně. Herecky velmi dobré až na Jareda, který svým pištivým hlasem se zaryje mnoha lidem do paměti (bohužel ve špatném slova smyslu). Celkově se na film kouká poměrně dobře, některé scény mi zde moc ale nesedly a dalších pár nedodělků se zde taky najde, ostudu ale svému jménu to nedělá. Za mě lepší 3 hvězdy. ()

Rathalos

Moje ocakavania od tejto zivotopisnej dramy sa naplnili a to do bodky,skor som cakal,ze to bude o zrode tejto slavnej znacky,ale nie je to tak,dej je zasadeny do ineho obdobia,ktore by som nazval totalnou katastrofou pre tuto rodinu,herecke vykony boli obstojne,Lady Gaga bola hrozne nesympaticka,Adam Driver nie je moj oblubenec,ale v tejto roli bol znesitelny,stopaz je brutalne prepalena,po case to cloveka uspava,tak ako film Posledny suboj i Klan Gucci je sklamanim od rezisera takeho mena,novodoby Ridley Scott mi jednoducho nesedi,je nudny a zdlhavy,verim tomu,ze ak by to reziroval niekto menej znamy a aj obsadenie by bolo priemerne,skoncilo by to nizkym hodnotenim a mozno 30 percentami,ale to je uz jedno,dam tri hviezdy,no spokojnostou urcite neovplyvam...:-) ()

agassi68

Z počiatočnej nudy sa to síce posunulo do červených čísiel no na viac ako 75% to nedosiahlo. A to napriek hviezdnemu obsadeniu a kultovému režisérovi. Prekvapivo dobrá Gaga.. ()

BOURQUE

Ridley Scott v roku 2021 vyprodukoval dva filmy, menovite The Last DuelHouse of Gucci. A v obidvoch prípadoch dokázal s niečím prekvapiť. U mňa však o niečo zaostáva House of Gucci. True-based príbeh je dostatočne silný pre filmové plátna. Jeho filmová interpretácia však občas obsahuje slabšie miesta a celkovo, až na výnimky, nepôsobí tak silne akoby mal (napríklad posledná scéna na súde). Všetky ostatné ingrediencie sú však v harmónii a dobre vymerané. Skvele vybraná italská hudba (predovšetkým pasáže známych oper), italský pocit, kostýmy (Gucci) a predovšetkým žiarenie skvele naverbovaných hercov a herečiek. Práve to posledné znesie na pleciach film. Nedá sa obísť Lady Gaga, ktorá v roli Patrizia Reggiani, pardon Patrizia Gucci, žiari a získa vašu pozornosť už so svojou prvou scénou. Adam Driver opäť dobrý (u mňa už nemusí nič dokazovať), podobne ako „brutálne“ zamaskovaný Jared Leto. Herecké legendy Jeremy Irons a Al Pacino len potvrdzujú svoje kvality – títo páni majú herectvo v malíčku. Veľmi ma prekvapuje, že nikto zo spomínaných nedostal nejakú nomináciu na Oscara. __ Film so svojim 164 minútovým runtimeom nemá dynamickejšie scény, no vďaka hereckým výkonom vám to nepríde dlhým snímkom. Asi najväčším prekvapením príbehu o rodine Gucci je to, že čo vidíte, vás nejako extra neprekvapí. Pán Scott sa zameral len na určitý pasáž príbehu Gucii, predovšetkým z pohľadu Patrizii. To ešte nie je problém, ale mohol by použiť aspoň viac menších kúsok od iných postáv a z ich pohľadu na celý príbeh. __ Film House of Gucci má štýlové šaty, ktoré žiaria vďaka skvelým (dominantným) hereckým výkonom. To, že čo skrývajú šaty, prípade čo sa snažia zakryť, je už iná vec. Keď sa k filmu niekedy vrátite, tak to bude („len“) vďaka hereckým performancom. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

lemonova

Veľmi dobre natočený film, v ktorom mi však chýbala jedna kľúčová katarzná scéna. O vnútornom svete hlavných postáv, o ich skutočnej motivácii alebo premene sa dozvieme napriek veľkorysej stopáži príliš málo. Ale na druhej strane, sledovať ich kreácie bol celkom nevšedný zážitok. ()

helloween93

V roce 2021 natočil stárnoucí filmař Ridley Scott dva snímky, a to dlouhý středověký příběh The Last Duel (automaticky skipuju) a House of Gucci. Společné měly oba filmy to, že v kinech propadly. Rád bych uvedl, že mi zajímá móda a příběh rodiny Gucci jsem pod režijní taktovkou Scotta chtěl vidět. House of Gucci je dobrý film, ale kromě perfektního castingu nenabízí vůbec nic navíc, v divákovi nevyvolává žádné emoce nebo sympatie s postavami, scénář jen opisuje skutečné události v rodině Gucci. Lady Gaga je strašně nesympatická žena, navíc v dost odpudivé roli. První půlku jsem se mírně řečeno nudil, protože se jen konverzuje a nic se tam nestane, druhá polovina už je o něco zábavnější, ale v kombinaci s přepálenou stopáží film vůbec nemá drive a místy opravdu nudí. Vražda a proces, tedy jedna z nejzajímavějších událostí v rámci vlastnického boje o Gucci, je ve filmu asi 5 minut v závěru. Znovu už bych si film pustil jen za peníze. ()

strikeman

Ve srovnání dvou zatím posledních Ridleyho spektáklů zhlédnutých ve dvou po sobě následujících dnech vítězí o hvězdu Poslední souboj. A není divu, historické, válečné nebo sci-fi velkofilmy jsou přece jen více doménou slavného hollywoodského veterána. Herecké obsazení House of Gucci bylo špičkové, herecké výkony nadprůměrné (možná až na občas přehrávající Gaga), bohužel scénář a příběh příliš obyčejný, nenápaditý, rutinérsky odvyprávěný, nechávající diváka chladným ke všemu, co se v něm odehrává. Mne by možná zajímaly právě ty v závěru přeskočené 2 roky, detektivní vyšetřování doplněné retrospektivními dějovými linkami, psychologie postav přeživších aktérů vraždy. Prostě modernější pojetí... 72% ()

brumbrum

Celkom fajna zalezitost. "Lady Gaga" nesympaticka ako vzdy, takze sa jej rola hodila; ale je mi natolko nesympaticka, ze neviem dat viac nez 3* ()

Wargoo

Vyčítať tomuto filmu dlhú stopáž je trožku zcestné, nakoľko bolo potrebné dôkladne nás oboznámiť s týmto utešeným klanom nenažrancov, mamonárov a sebeckých zmrdov, ktorý slovo "rodina" zneuctili na plnej čiare. Vyčítať však tomuto filmu masky a zle zvolený casting hercov a herečiek, to už tak zcestné nieje. Neexistuje lepši herec než Jared Letto, ktorý by stvárnil Paola s o niečo menej "prehrávaním" ? Na jednej strane, Paolo bol excentrik, talian a tatkov ufňukanec, a tak nejak to Letto aj stvárnil, ale všetkého veľa škodí. Naopak, prerod Gaga z chudobnejšej mladej dámy na nenažranú kur*u najvyššej kvality bol obdivuhodný. Al Pacino mi tam absolútne nesedel, naopak Jeremy Irons bol skvelý. Čiže, také 50/50, ale dalo sa vyťažiť viac. Koniec koncov, film ma neurazil, mohlo to byť dramatickejšie, s inými hercami a bolo by to možno za 5. Takto len spokojné 4**** a 71,011% ()

Hartigan

I když je ve výsledku příběh rodiny Gucci celkem o ničem, tak aspoň tady všichni dobře hrají a dokáží na ty 2,5 hodiny pěkně pobavit. Hlavně Leto a Gaga jsou skvělí. Jsem rád, že takové filmy ještě vůbec posílají do kin a ne rovnou na VOD platformy. ()

dudunecek

Proč? 1) Je to strašně dlouhý. A zbytečně. Celej ten příběh jsem vůbec neznal, takže jsem ani nevěděl, o čem to má být. Gucci znám asi stejně, jako znají fanoušci Babovřesků David Lynche. Jediný důvod, proč jsem na to šel, byl to, že jsem starýmu Ridleymu dlužil lístek do kina, páč jsem Poslední Souboj v řijnu nestihl a v Ústí už zkrátka neběží. Zpátky k délce. Nebo spíš k tempu. Jelikož se film snaží pokrýt prakticky vše důležité v jejich rodině od 70.let do konce století, skáče se tu dost rychle od místa k místu. Místo toho, aby se ten film soustředil na jedno téma a prozkoumal ho detailnějí (manželství Gagy a Drivera je zdaleka nejsilnější linka), tak tu máme milardu podpříběhů, témat a "epizodek". Měl jsem fakt problém pochopit o co v tom filmu má jít. teprve na konci, kdy proběhli takové ty klasické dovětky k filmu podle reality jsem pochopil tu pointu. Pointu, která asi nešla ale lépe říct ve filmu. Buď se ten film měl vysrat ne všechno ostatní a nechat jen hlavní zápletku, nebo rozvést do nějaké HBO 10 hodinové série. Tady čekám, že opět Ridley vydá nějakou extended 5 hodinovou verzi. 2) Konflikt kde? Souvisejíc s předchozím bodem, film sice toho řeší hodně, ale taky je to dost prázdný. Postavy chodí po drahých interiérech v drahých hadrech a mluví. O čem? A proč? To 24 hodin poté nevim. Až někde v poslední půlhodině se postavy nějak o něco přeli, dohadovali a bojovali. Bez konfliktu, není tempo, bez tempa není zábava. Bohužel si myslím, že ta látka prostě není tolik zajímavá, aby o ní natočili takovej film. Ridley a scénář se chytá úplně všeho, ale je to marný. Větší a zajímavější věci řešímeu u nás doma a ve firmě téměř každý měsíc. 3) Tohle je asi spíš osobní problém ale co. Herecký výkony některých postav mě vyložně srali. Já chápu, že se tu snažili o co největší autenticitu, ale v první půlhodině jsem se několikrát akcentu Gagy smál, protože jsem si myslel, že je to úmyslně vtipný. Úmysl to asi nebyl. Mám problém se sžít s postavou, co tak očividně mluví jinak a nepřirozeně, že to zavání parodií. Ale co, zvykl jsem si. JENŽE. Zhruba ve 40.minutě se objevila postava Jareda Leta, který je krom očí úplně k nepoznání. Leta, kterého mám docela rád jako herce a hudebníka, jsem v tomhle filmu nesnášel a dlouho mi nějakej hereckej výkon nepřišel tak špatnej. Asi to byl úmysl, ale jeho přízvuk, grimasy a "Mariovské" přehrávání mi přišla jako největší parodie a skoro urážka italů a těch skutečných postav. Nejsem Ital, nevim jak moc to bylo mimo nebo dobře a ani jestli ten jeho předobraz opravdu takhle mluvil. Sere mě to, že mi to zničilo imerzi. A já chápu to rozhodnutí. Buď prostě jdete po autenticitě, nebo únosnosti. Dle recenzí a reakcí mi přijde, že to ostatním přišlo únosný a dokonce brilantní. Osobně bych ty akcenty vypustil úplně a nechal je mluvit tak nějak normálně. Nejlíp za mě určitě vychází Driver, který ten pízvuk moc neměl a Al Pacino, který je Ital a mluví v každym filmu od roku 1990 stejně. 4) Režijně mi to přijde hrozně nevýrazný a krom pár hezkých kompozic mi ten film přijde studenej jak zítřejší pizza. Asi je to zase záměr, který je mnou, intelektuálem nepochopenej, ale film o známé módní značce by neměl být tak chladnej v barvách, rutinní v kameře tu módu použít jen jako akcie ve Wall Street. S nadšením vzpomínám na letošní Soho, kterej tu módu a kulturu, která je zde podobná prodává daleko lépe a živelněji. Tady prostě bohatí italové sedí a mluví o něčem hezkym, místo toho aby nám to bylo až na pár scének ukázaný. Kdyby se prostě vysrali na skoro celou linku Pacina a Leta vyprávěli příběh manželství s mnohem větším důrazem na události před, během a po Švýcarsku, byl by z toho příjmený drama thriller o zlých bohatých lidech. Tohle je bohužel zbytečná rádoby kmotrovská freska nezejámavých lidech v nezajímavém prostředí, kde se pitvoří top herci. Kdyby to nakonec dělal ten Scorsese, asi bych byl spokojenější. Scott je skvělej řemeslník a režisér, ale nemá to co bý látce dalo život a význam. Styl. () (menej) (viac)

geek.ondra

Audiovizuální perfekcionismus a naprosté herecké mistrovství všech zúčastněných táhne film nahoru. Klan Gucci je precizní vztahová mozaika které k dokonalosti chybí pouze ucelenější příběh a údernější scénář. I přes veškeré nepopiratelné kvality se totiž film občas táhne. Ale i tak skvělá práce. 7,5/10 ()

Razzor_82

"Ve jménu Otce, Syna a klanu Gucci". Utahaně polokrevný životopis jednoho italského impéria. Nevím co znamená značka Gucci a tak jsem k filmu také přistupoval. Jako nezaujatý divák jsem čekal větší drama a  temperament. Scottovo dílo tak působí jako hezké vizuální retro s kvalitními herci, kteří ale hrají hodně povrchní role.  6/10 ()

Biopler

Film, pri ktorom by ste nepovedali, že ho točil Ridley Scott. Hoci sa jedná o film z prostredia módy, tá je nakoniec len dekorom drámy, vôbec sa nevyhral ako býva uňho zvykom s vizuálom. V jednej vete by sa dalo zhrnúť, že sa jedná o extravagantný príbeh zahratý extravagantnými postavami, len celkové podanie je slabšie. Dielo sa snažia vymuštrovať herci ich majstrovstvom a nedá sa im nič vytknúť, či začnem minimalisticky presným a uhladeným Driverom, či živelnom Lady Gagou, ktorá ma definitívne presvedčila, že je skvelá herečka a zdatne sekunduje veteránom Pacinovi či Ironsovi. Ešte aj nechutne prehrávajúci Jared Leto sa mi páčil, lebo jednak som ho pod maskou vôbec nespoznal, druhak to prepálil do takého extrému a s takou chuťou, že som ho ešte lepšie nevidel hrať. A to ako si dvaja tragédi sadli aj s Pacinom, no chuťovka. Avšak dielo je neukotvené vo vyprávaní, veľakrát skratkovité a pálčivé témy, napr. ako naložiť s dedičstvom, ktoré právnicky nešikovne zanechal otec, sú nedotiahnuté, odfláknuté, lebo veď aj o niečom ďalšom zo života klanu treba porozprávať. Nečakané strihy a skoky v čase pôsobia bohužiaľ dojmom scenáristickej bezradnosti. Problémom teda je, že o čom celom to malo byť? Univerzálne je asi možné povedať, že film trpí údelom toho, že sa snaží zmapovať hustú históriu naprieč viacerými dekádami a tak je v ňom z každého rožka troška - vidíme zlé vzťahy medzi generáciami, korupciu a trest, nezdravé upnutie sa na šarlatánku či negatívne vplyvy slávy i bohatstva na budúci chod firmy či rodiny, na pretrhnutie rodinných väzieb, ktoré formovali predkovia. Nič však netvorí nosnú tému. Kvôli spomínaným hercom sa však dá dielom preplávať so záujmom o osud Gucciovcov a dozvedieť sa, popri množstve krásnych kostýmov a doplnkov, v ktorých je skrášlená Lady Gaga, že impérium odkúpil chlapík v teplákoch :) ()

Torgal

Je to môj problém, že som od vyše dva a pol hodinového filmu čakal strhujúcu fresku o lesku a biede módneho priemyslu, o vzostupoch a pádoch rodiny a značky Gucci? Príbeh plný vášní a zrady, na konci ktorého sa budem cítiť obohatený o pre mňa neznámy kus pohnutej histórie? Asi áno, lebo pred zhliadnutím filmu som si nepozrel ani upútavky a išiel som do neho len na základe mena režiséra a lákavého námetu. Ako sa ale ukázalo, tých dramatických udalostí tu bolo ako šafranu (s výnimkou úplného záveru, samozrejme) a v podstate sme si len odškrtávali míľniky z komplikovaného vzťah medzi Patriziou a Mauriziom. Namiesto boja o miesto na výslní módnych mól rodinné pletichy. Herci to ale dosť ťahajú, i keď sú sú ich výkony riadne preexponované (okrem ľadovo pokojného Drivera), tak to dávam na vrub talianskemu temperamentu ich postáv. Lady Gaga sa vo svojej panovačnej paničke vyslovene našla a je radosť pozerať sa ako srší rozhorčením. Príbehu sa ma ale nedarilo zaháčkovať a s pribúdajúcimi minútami som si márne škrabal hlavu nad tým, čo na tejto rodinnej histórii stálo za sfilmovanie. No a potom prišiel záver a ja som ľutoval, že sa TOMU nevenoval podstatne väčší priestor, lebo kaliber sofistifikovanosti Patriziineho plánu bol na úrovni “Ja, Tonya”. S inak nastavenými očakávaniami by som na filme asi viac ocenil jeho technickú precíznosť a dobovú presnosť, takto ale hodnotím len ako ľahký nadpriemer. 6+/10 ()

tomik99

Ještě než se na film podíváte, rozhodně sáhněte po verzi s titulky. Všichni herci zde předvádějí naprosto skvostné výkony a italská angličtina je opravdu zvládnutá na výbornou. Herecké obsazení je opravdu pestré a Ridley Scott do filmu dostal to nejlepší ze současného (ne úplně až tak mainstreamového) Hollywoodu. Příběh rozhodně zaujme, pobaví, ale nijak zvlášť nechytne za srdce. Dokážu si představit i zkrácenou verzi o půl hodiny, místy se film vleče. V konečném důsledku mu ale nelze moc vytknout. Kupodivu film o oblečení prakticky vůbec není, řeší se to (polo)intriky v komplikované rodině propletené nezdravými vztahy. Sem tam je to zábava, sem tam mi něco uniklo a ztratilo se v jedné nevýznamné scéně. V konečném důsledku jsem se ale pobavil a film splnil účel. ()

Hpatrik

Obrovské produkční kvality a elitní herecké obsazení, zatímco je výsledek nudný, dlouhý, prázdný a zbytečný. Nenapadá mě trefnějšího shrnutí tohohle filmu než Mr. Hladovo obligátní - "Hezký, ale k hovnu." ()

bararich8

Tohle asi není moc pro mě - herecky je to určitě skvělé a to včetně sestavy, kterou se podařilo dát dokupy, ale bohužel jsem se do toho vůbec nemohl dostat, bylo mi to tak nějak jedno. Velká škoda, 3* ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)