Po neúspešnom a komplikovanom obchode s heroínom príde drobný drogový díler Frank o peniaze aj o tovar a ocitne sa vo veľkom dlhu u balkánskeho narkobaróna Mila. Ako čas plynie, tlak narastá, keď sa Frank snaží splatiť peniaze napriek narastajúcej Milovej frustrácii. Dealer je dánsky kriminálny triler z roku 1996, ktorý vo svojom filmovom debute napísal a režíroval Nicolas Winding Refn. Zároveň je to aj herecký debut známeho dánskeho herca Madsa Mikkelsena. (Film Europe)

bolan

Syrové a velmi autentické drogové drama. Oproti slavným feťáckým filmům jako "Trainspotting" či "Requiem for a dream" velmi uvěřitelné. ()

ChillThomas

shlédnuto hlavně kvůli Mads Mikkelsenovi .. a je to kvalitní gangsterka z Dánska :) Film je natočen hodně autenticky, člověk si připadá ve chvíli, jak když se film nenatáčí filmovou kamerou, ale jak když divák svými rukami natáčí dokument o předání drog na rodinou kameru 70 %.. ()

no2

7/10 - Kmotr na "severský" způsob "za pár dánských kaček"... Sympatické na tomto filmu je to, že v něm uvidíte Bodniu s Mikkelsenem zamlada a v pro nich - vzhledem k jejich pozdějším filmovým rolím - v dost neobvyklém obsazení. Jinak raději moc nečekejte kvalitu různých top mafiánských a gangsterských filmů - tohle je opravdu nízkorozpočťák a měl jsem z toho celou dobu pocit, že sleduji takovou drsnější, západní verzi našich Kamarádů do deště... Bodnia, jinak sympaťák Martin ze seriálu Most (TV seriál) (2011), si zahrál opravdu nesympatického, odporně sobeckého hajzla, zatímco Mikkelsen spíše jednoduššího grázlíka... Nejvíc se mi líbil "chorvatský Bolek" Zlatko Buric, jehož role "laskavého" mafiána nakonec moje hodnocení vytáhla na slabší čtyři hvězdičky. ()

PanPes

Nekonečná spirála problémů a špatných rozhodnutí by jednoho člověka dohnala k šílenství... Prostředí, které vás vede k lehkým ziskům sebou přináší i těžká rizika - zvlášť, když na opačném konci není ztráta peněz ale i ztráta vlastního života. Jen těžko by bylo co závidět... ()

Saur.us

Povídky z podsvětí Kodaně aneb když už se něco po*ere, tak pořádně. Se spousty dialogů prakticky o ničem po vzoru QT, syrová a pseudoautentická díky použití ruční kamery. Začínám mít toho kluka Refnovýho čím dál tím raději, styl a zápletky silně připomínající korejského Chan-wook Parka, to je něco na mě. ()

agassi68

Sugestívne Pulp Fiction po dánsky. V strede sa šlo trošku na voľnobeh, inak správna jazda po drogových dolárikoch. Keď sa vcítite do roly hlavného hrdinu, tak film nadobúda vyšší rozmer. Už sa teším na ďaľšie časti. ()

Rokle

"Kdo chce kam, pomozme mu tam". Nebo taky "každý strůjcem svého štěstí". Týden dealera drog aneb když se to má posrat, tak si můžete vsadit korunu, že se to posere. ()

GOREGASM

Debut Windinga je surová a nekompromisní sonda do života drogového dealera a jemu podobných lowlifeů, kteří žijí svou každodenní hranu a dříve nebo později polykají krev. Režisér se s divákem moc nemaže a naplno od úvodních credits rozjíždí přímočarou jízdu, která se stupňuje z každou minutou stopáže až do adrenalinového závěru. Pro mě neznámí herci nemají chybu a především boss Milo je bezchybný. Drugs are bad... 100% ()

Quijote

V prvním díle sledujeme příběh z podsvětí kodaňské periférie, příběh dvou kamarádů podaný (jak je na severu –díky bohu za to – dobrým zvykem velmi realistickým způsobem. Žádný složitý scénář, skoro by se dalo říct okoukaná klasika o sprirálovitém propadu člověka, který dluží peníze, která vás ale svou naléhavostí maximálně vtáhne a už nepustí. Herecké výkony jsou civilní, stejně tak reálie města, skoro máte pocit, že procházíte půlnoční Prahou plnou nasteroidovaných plešatých taxikářů v kožených bundách, polocigošů v teplákových soupravách, feťáků v posledním tažení, vše je cizí, studené, nepřátelské a doléhá na vás jako na bodrého vesnického chlapce, který se ztratil na cestě za tetou, které veze husu a povidlové buchty. ()

Nail

Film mě ze začátku díky své amatérnosti docela nudil, ale rozjelo se to na mé očekávání parádně. A nakonec mi amatérnost vůbec nevadila ba naopak. Je to taková týdenní ukázka ze života dánského dealera. Problémy s penězi, jugoslávci nakrku. Od druhé půlky to má dobré spád. ()

Kingjiri

Žádný velký zázrak to tedy nebyl. Ze začátku vcelku nuda, pro kterou byly typické hlavně zdlouhavé a nicneříkající dialogy. Po nějakých třiceti minutách mě to začalo občas i bavit, nicméně to pořád byla spíše průměrná podívaná. Akce tu bylo spíše po skromnu, ale hlavně mi zde nejvíc chybělo nějaké velké napětí. Možná, že kdyby to nebylo natáčeno (polo)dokumentaristickým způsobem, dal bych o trochu lepší hodnocení, takhle nemůžu dát více jak tři průměrné hvězdy. ()

Eki

Film, kde každý dluží každému a nikdo nemá na zaplacení. A teď jde o to, jestli se jednomu prevítovi podaří sehnat peníze, aby je vrátil ještě většímu prevítovi. Už od začátku je ale jasné, že se mu to nemůže podařit, protože nikdo nemá. Tohle by ještě šlo. Jde o to, že hlavní postavě se prostě nedá fandit, a tudíž potom diváka ani nemůže zasáhnout jeho bezmoc a bezvýchodnost situace. Já si tedy film protrpěl s ním. ()

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

14.01.2023

Už tuto středu odstartuje přehlídka toho nejaktuálnějšího z kinematografie severu: SCANDI 2023. Odehraje se mezi 18. a 25. lednem, představí snímky ze všech zemí Skandinávie a v programu ji bude mít… (viac)