Ninja korytnačky: Mutantský chaos

• Česko Želvy Ninja: Mutantí chaos (viac)

Keby neprišli do kontaktu so záhadným zeleným slizom, boli by z nich obyčajné korytnačky z kanalizácie. Keby sa nestretli so zmutovaným potkanom Splinterom, nestali by sa z nich majstri bojových umení a menovci legendárnych renesančných umelcov Donatella (Donnie), Michelangela (Micky), Leonarda (Leo) a Rafaela (Raf). Ale inak sú to úplne normálni tínedžeri, ktorí milujú dobrodružstvo a neznášajú nudu. Tej majú v poslednom čase dosť, pretože Splinter ich pozorne stráži v ich kanalizačnom brlohu. Celkom oprávnene sa bojí, že ich ľudia neprijmú. Ale aj tie najlepšie bezpečnostné opatrenia majú svoje medzery a jedného dňa korytnačí chlapci preniknú do jednej z nich a narazia na April. Obyčajné ,,ľudské,, dievča, ktoré sníva o tom, že sa stane neohrozenou reportérkou. Spoločne sa rozhodnú vydať po stopách Superflyho, tajomného vládcu podsvetia, na ktorého je polícia krátka. April dúfa, že vďaka tomu si obyvatelia mesta konečne vydýchnu, a korytnačí chlapci dúfajú, že ako superhrdinov ich svet prijme ľahšie. Bohužiaľ, nikto z nich nepočítal s tým, že Superfly je obklopený armádou nebezpečných zmutovaných zločincov, ktorí sa takýchto zelenáčov rozhodne neboja. (Cinemart SK)

Ydrosten

Příběh je asi klasický želví jeden díl seriálu, kde je mutantí záporák a naše skupinka se snaží konat dobro. April mi tu silně neseděla a tříska byl docela dost vedlejší postava. Animace v trailerech působila  slušně a i ve filmu nebyla špatná ale přišlo mi že je to jakoby variace na plastelinu ala Slepičí úlet nebo Ovečka Shaun. Po čase jsem si zvykl. Jsou to klasické želvy takže tomu jde odpustit hluché místa a bizarnosti. Pokračování asi může být, nemám problém. Ty 3 hvězdy tomu sedí nejvíc. ()

animario

První Ninja želví movie, kterej skutečně naplňuje důležitý (a v ostatních verzích často opomíjený) slovíčko "Teenage" v názvu legendární party (což je ve výsledku plus i mínus zároveň). Animace je progresivní a divoká stylizace nemusí sednout každýmu (chvílema to byl skutečně mutantí chaos). Mně se nakonec líbila, byť chvíli jsem si zvykal. Příběh je krásně infantilní a crazy a k týhle verzi naprosto sedí. Soundtrack byl supiš (i když absence titulní oldschoolový vypalovačky TMNT zamrzela!). Ačkoli jsem ve výsledku celkem spokojenej (a případný pokračování uvítám, nadšení je z tvůrců cítit hodně), na verzi, která by vzkřísila ducha původních gumových želv (a ninjů) a byla cool, ale i oldschool zároveň, pořád čekám. 3,5* 🐢 ()

jacko

Hodne zajimavy (rozumej povedeny) vizual doprovazeny fajn zvukem a naslaplym soundtrackem. Scenaristicke upravy postav me nijak nerusily a dejove to celkem odsypalo, teenage tema ok. Co mi ale vadilo hodne, je dabing a predevsim naprosto dementni uchopeni nekterych prekladu (proc tam cpou koncert Vondrackovy a podobny kokotiny?). Za to bohuzel hvezda dolu, snad bude do budoucna prostor pro puvodni zneni, ktere by to mohlo napravit… ()

geek.ondra

Přesně takhle jsem doufal že budou Želvy vypadat aby byli konečně funkční frančízou. Bláznivá atmosféra, zběsilé tempo, hodně gagů, svěží akce a vynalézává animace. Tvůrci to ale bohužel při cílení na puberťáky přehnali tak moc že jsou momenty kdy je Mutantí chaos neskutečně hloupý a otravný což pak ještě víc upozorňuje na hodně slabý scénář. Další film od stejných tvůrců bych ale s ráznějším uchopením necýleným tolik na jednu skupinu lidí i tak viděl rád. 5,5/10 ()

Johny M.

Další Želvy, další divná animace (tentokrát ne vyloženě hnusná, jen ne zrovna pěkná). Divnej příběh, hnusná woke-April, soundtrack tak půl na půl - písničky na blitku, hudba od R&R jako jedno z mála pozitiv. Už mi moje oblíbený TMNT dál nekurvěte! ()

Kingjiri

Nový pojetí Želv Ninja mě příliš neoslovilo a nejvíc mi seděj ty z devadesátek (případně jejich novější zpracování v duchu let minulejch). Ale chápu, že doba se mění a tomu se přizpůsobuje humor nebo mluva a  tohle teda prostě neni biják pro boomery, takže jsem rozhodně nebyl cílovka. Dovedu si však představit, že zrovna nějaký pre-puberťáky a menší děti tohle bude naopak bavit hodně (ačkoliv musim přiznat, že jsem se taky párkrát zasmál). A navíc díky zajímavě zvolenýmu vizuálu, pěkně nakorucený akci, jinak pojatýmu příběhu než kdy dřív nebo neotřelýmu soundtracku jsou tyhle Želvy Ninja jiný a aspoň trochu originální. Takže i přes to, že jsem čekal něco jinýho a nijak extra jsem se nebavil nemůžu dát míň než tři jistý hvězdy. ()

NitroXcz

Je to svěží, je to vtipný a je to COOL! Každý by řekl, že příběh mutantích želv je už zcela „podojen" ale jak to vypadá, tak pár způsobů ještě zbylo a vypadá to na pěkně rozdané karty. Art-style je neskutečně hravý a utržený ze řetězu, který jde nečekaně ve stopách Soňáckýho Spider-Verse. Nečekal jsem, že to bude takový draiv a bude to odsejpat, jak má. ()

Hpatrik

Bavila mě trochu netradiční animace, která tomuhle ninjímu šílenství sedla. Dobře napsané postavy, příběhově průměrné, ale má to skvělý soundtrack, spoustu akce a výborný originální dabing. Slabší čtyři. ()

Sentax

Prekvapivo zábavná, akčná jazda s krásnym vizuálom, skvelými charaktermi a soundtrackom. Slovenský dabing na počudovanie znesiteľný - hlavne hlavný záporák. Potešili skvelé eastereggy na popkultúru. Attack on Titan!!! ()

Maximilianus

Na moje prekvapenie to bolo menej detinské než som čakal. Samozrejme tam nejaké momentíky boli, ale zdá sa mi, že film mal byť cielený na trochu staršie publikum (teenageri a možno pamätníci klasických ninja korytnačiek). Vizuál bol zaujímavý a mierne netradičný,  ale pripadalo mi, že chce konkurovať paralelným svetom Spider-Mana. Príbeh lepší priemer, humor sa nejaký snažil byť ale u mňa nefungoval a hodnotenie 7/10. ()

Listyx odpad!

Vzhledem k tomu, že jsem na želvách vyst, bych tomu odpustil dost. Vlastně jsem přežil bez újmy všechny dosavadní adaptace a i tomuhle jsem dával šanci docela dost dlouho. Změnu originu jsem tak nejak dal, i když jsem nepochopil proč se ho za každou cenu snažit měnit, páč tohle nic nepřineslo. Ale dejme tomu. Tempo slušné i když nastavené pro mejměnší děcka trpící hyperaktivitou. Přiznám, se že jsem se musel trochu držet abych se u toho udržel, páč mi to všechno přišlo tak nějaké účelové, postavy tam řvou jen aby řvaly, skáčou aby skákaly a i když žely nebyly nikdy žádnej intelektuální počit, tak tam vždycky byl hluboko zakořeněnej boj dobra se zlem. Tady je zakořeněnný hlavně to řvaní. Už jsem byl dost načatej a tak  jak přišla na scénu April tak jsem se duševně pozvracel a dlouho už nevydržel. Tahle adaptace jednoho ze tří základních stavebních kamenů želv je fakt ohyzdná, hnusná a nestravitelná. Ale kdo ví třeba sem divnej já, ale páč sem to já, tak za mě palec dolu. ()

Vanchovi

Najprv som podľa výzoru korstnačiek nečakal nič moc, potom keď na to boli dobré ohlasy, tak som bol zvedavý. A nakoniec je to celkom v pohode. Zo začiatku ma trochu štvalo, že zmenili ich origin, ale tak čo by sme chceli pri už ani neviem koľkej recyklácií, treba asi za každým ponúknuť niečo nové a zaujímavé. Postupom času sa mi tie nové vychýtávky a zmeny pôovodného príbeu celkom zapáčili. Nie je to najlepšia verzia korytnačiek, ale ani najhoršia. a záver sľubuje pokračovanie, ktoré si rád pozriem. ()

RAFT

Od animáku jsem čekal více. Želvi ninja tu nejsou jako je známe z filmu dospělé ale, pubertální děcka.Což, mi ve filmu sem tam, nesedělo. Možná mi neseděla plastelýnová animace. Pokračování bych uvítal za pár let. Avšak , na animovaného spider-mana se animák nechytá ten je o několik levlů výš. 60% ()

misar3

Bohužel s touto animací jsem měl trošku problém. Co fungovalo ve Spideym nemusí fungovat vždy a všude. I zde vstupuje do scénáře woke trend, ale zde to naštěstí člověka až tak moc neirituje. Postavy jsou fajn, příběh odlehčený, byť s temnějším koncem a a akce je také solidní. Jen to finále už byl zase až moc velký přepal. ()

GameboyNES odpad!

vyrůstal jsem na seriálu  z 1987, ten byl a je super. Tohle byl nehoráznej paskvil. Nevadí mi prappdivná plastelénová animace. Ale že zahodily zajímavý příběh o zrodu Třísky a želv. A bohha, původní April bylo kost, proč tady  je tlustá škaredá vopice...... ()

Loksian

Očekávání nebylo velké, ale i tak jsem vcelku zklamaný. Hudební a vizuální stránka po vzoru Kocoura v Botách a Spider-Verse je vcelku slušná. To je bohužel všechno co mohu pochválit, postavy a jejich vývoj není nijak zajímavý a většina scén, které mají působit vtipně či drsně jsou spíše jen trapné. Poslední hřebíček do rakve je český dabing, který je jediná možnost v českých kinech. To sice není problém filmu, ale zážitek to rozhodně nezlepší. 4,5/10 ()

koty2201

Ja tieto Ninja Korytnačky veľmi nepoznám, pretože som na nich nevyrastal a nemám k ním vzťah. Ani necítim nostalgiu z detstva. Aj keď ich kreslený seriál som si raz za čas pozrel za mojich detských čias. Každopádne toto nové spracovanie nie je zlé a aspoň sa objasnili veci, ktoré som o hlavných hrdinoch nevedel. Súčasťou príbehu je totiž aj ich origin príbeh a ten som doteraz nepoznal. Čo musím netradične pochváliť je vynikajúci slovenský dabing. Hlavne čo sa týka Superfly, pretože hovorí hlasom pripomínajúcim Rytmusa :D  U hlavných hrdinov a teda Leonarda, Rafaela, Michelangela a Donatela musím priznať, že ma trošku sklamalo, že sa nešlo až tak do hĺbky ich charakterov. Aj keď to tak na základe trailerov vyzeralo. Nie o každom sme sa dozvedeli čo ho trápi a akú má dotyčný povahu, charakter. Ale inak to medzi nimi fungovalo dobre. Rovnako ako chémia medzi korytnačkami a ich otcom, Leonardom a April. Trochu ma sklamalo aj to, že úhlavný nepriateľ má klišoidný plán ovládnuť svet a aj súboj s ním nemal žiadny originálny nápad až na tú štafetu s jednou chemikáliou. Naopak animácia a jej štýl je veľmi osobitý a vyzerá to ako také rýchle skyce. Takže v tomto už tvorcovia našťastie svojskí boli. Myslím, že sa im aj humor podaril na úrovni. Nehovoriac o viacerých popkultúrnych odkazoch na aktuálne dianie. Rovnako musím oceniť aj hudbu a pesničky, kde by ma viac potešili originálne piesne, ale aj tie populárne dodali jednotlivým scénam šmrnc. Teasing pre ďalší diel ma tiež zaujal, takže chvíľu si na to počkajte a neodchádzajte z kina hneď. Nové Ninja Korytnačky určite odporúčam, aj keď k dokonalosti mi tam niekoľko vecí chýbalo. Tak snáď pokračovanie bude o čosi lepšie a vychytajú muchy. ()

Dejvecd

Na nové Ninja Korytnačky som sa vlastne celkom tešil. Malý hlások v mojej hlave mi hovoril, aby som príliš neveril scenáristickým skúsenostiam Setha Rogena, avšak moja túžba vrátiť sa do detských časov k obľúbeným hrdinom ho prerástla a tak som sa nakoniec našiel sedieť na tomto filme v kine. No a viete čo? Ten hlások mal vo finále pravdu. Nové Ninja Korytnačky nemajú okrem názvu s našimi mutantími hrdinami nič spoločné. Namiesto zábavných hrdinov dostávame ich otravnú tik-tok re-imagináciu, ktorá útočí až príliš detinským a prvoplánovo otravným humor a príbehom, kedy asi ani jedna z hlavných postáv nie je sympatická a k pôvodným hrdinom tiež nemajú veľa, niektoré viac, niektoré menej. Z Triesku nie je cítiť absolútne žiadny rešpekt a vôbec nepôsobí ako ten starý múdry mentor, naopak ako nemotorná príťaž. Slovo príťaž(livá) mi pripomína katastrofálnu zmenu April, ktorá nie len kozmeticky vyzerá strašne, ale ani dvakrát sympatická postava to tiež úplne nie je. Ešte by sa aj hodilo zmieniť Donnieho (ostatný želváci sú na tom ešte jakž-takž vpohode/nie až tak hrozne), ktorý sa z intelektuálneho génia zmenil na nerdieho BTS/Anime fanboya (čo minimálne pre mňa znamená úplný opak), ktorý ani trochu nepripomína toho Donnieho ako sme poznali. K tomu ešte pripočítam nudného záporáka, nudný príbeh a nedokončené/úplne zbytočné dejové linky/propriety, ktoré boli tiež úplne nudné. Voile á, to sú nové Ninja Korytnačky, ktoré nie len nemajú šancu zaujať fanúšikov pôvodných hrdinov, ale zároveň ich extrémne unudia a otrávia. To všetko je potom zabalené v kabátiku fakt krásnej animácie, ktorej je škoda na tak zlý film. 2/10 ()

Gig

Na tenhle film musíte být naladění a musíte mít srdce želv. Někoho může odradit vizuální stránka až ve stylu Švankmajera nebo Fimfára stylu Aurela Klimta. Z traileru jsem měl strach trochu z Třísky, že to bude parodické. Ale, páni, to byla nádhera plná emocí i akce. Navíc ve stylu spider-verse, ano výtvarně spíš víc to, co jsem napsal výše. Ale mě se líbí ta odlišnost, jinakost. A jsem rád, že animované filmy mají konečně svůj rukopis jako  kdysi před 3d, a že vše nevypadá jako přes šablonu. Žral jsem to i Třískovi, i když má poupraven trochu origin, ale to i jiní. No a ten závěr... Už se těším na pokračování a doufám, že bude. Jen dodám, že je nutno na to koukat v originálu. Go Ninja, Go! ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Comic-Con čelí krizi

Comic-Con čelí krizi

24.06.2023

Je to pár dní, co pořadatel herní akce E3 oznámil, že se letošní i ten příští ročník ruší. Důvody jsou zřejmé, většina herních společností si začala pořádat své vlastní online konference, a když už… (viac)