Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač, zavěšený proklatě nízko u boku. Po vzoru amerických Terminátorů, Likvidátorů a Predátorů se pouští do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Magic Box)

Filmárik

3* dávam za neuveriteľné technologické spracovanie ktorého kvalitu nedokážem pochopiť na vtedajšie (a stále ani na súčasné) pomery česko-slovenského filmu. Čo sa však týka samotného filmu jedná sa o v podstate originálny nápad ktorého prevedenie na plátno sa ale rozhodne nevydarilo a keby sa nebolo na čo pozerať dám maximálne 1*. Fikciu mám veľmi rád ale nepredstavujem si ju ako kradnutie dreva a šaškovanie s ovládačmi. Navyše Petr Forman hrá ako keby tam bol za trest. ()

RakeW

Dovolím si parafrázovat golfistu (viz vysoko nade mnou :)): Úplně nejzajímavější Svěrák. Jak mladý za kamerou, tak starý před ní (u něj by se ještě slušelo dodat: minimálně v rámci polistopadové tvorby). Film, napěchovaný inteligentními vtípky všeho druhu od začátku do konce. Dost možná jediná čistá komedie (bez předpony "tragi", případně přídomku "/drama") od vzniku ČR, která opravdu za něco stojí. ()

rekkky

Žánrově těžko zařaditelný a na české poměry unikátní film nejen o tom, jak je důležité se nedívat na televizi pro zachování si zdravého rozumu. S hlavní postavou Oldy (Petr Forman) se lze lehce sžít a bez nějakých větších zábran se ocitáte ve světě, kde vládne pragmatický přístup k životu, jehož vyústěním je vítězství nad sebou samým. Takže se mnohokrát v průběhu sledovaní lze ujišťovat oč tu vlastně běží, protože hlavní pointa je zdánlivě skryta za četné originální vyobrazení skutečností, které obklopují každého dennodenně. Velice přitažlivá atmosféra podpořená vynikajícím scénářem mě nadchla natolik, že idea mít televizi, jako úhlavního nepřítele naprosto předčila jiné zakomponované podtexty. ()

Heroine odpad!

Chápu tam nápad, chápu i některou nadsázku, i by z toho mohl býval možná vzniknout dobrý film... Kdyby to nebylo tak slizké, odporné, ve většině případech nechutně obsazené, nevtipné, a hlavně oplzlé! ()

Afterpoe

"Všechno je jen slovo ... a myšlenka" Jeden z vůbec nejlepších tuzemských filmů, který mi nedal spát od mých premiérových šesti let, kdy jsem ho poprvé spatřil ještě svým -ne zcela vytříbeným- zrakem (a sluchem). Škoda jen že jsem si ho vzpomněl/připomněl |AŽ| teď. Po dlooouuuhé době, značně nadšen, tedy převelmi, vyzdvihuji tento -bezesporu unikátní- zážitek slovy superlativnímy: Geniální nápad, úctyhodně dobrá kamera, zvuk, střih i originální hudba, natož pak perfektní herecké obsazení a výkony. A to jsem Petrovi Formanovi nikdy moc -to jeho hraní- nevěřil. Chyba chyboucí... - stejně tak jako podceňovat tento -počin filmových počinů-! ()

Kublai

Originální, čerstvě fantaskní porevoluční téma, jdoucí proti proudu mainstreamu, předznamenávající problémy civilizace o dekádu napřed. ()

horovska

Film, který mi dokáže navodit křeče v břiše od smíchu má ode mne leccos odpuštěno. Nadsázka veliká a i když dramaturgicky jaksi nejede moc hladce, dávám čtyři hvězdy. Zábavný film a velmi příjemný Petr Forman. Škoda, že není vidět častěji... ()

Biopler

V roku 1994 bolo odvážne vymyslieť a spraviť maličké české sci-fi. Podarilo sa a určite to nie je film, za ktorý by sa výborný Svěrák mal hanbiť. Zaujímavý, nápaditý príbeh, no priemerne zahraný. Mne hovadsky vadil Labuda, ja toho herca neznášam. Idea vysávania energie človeka televíziou je veľmi dobrá, klobúk dole. Snímok stojí za pozretie. ()

Mandalorian

Škoda, že Petr Forman nehraje ve víc filmech. Je to sympaťák. Jinak Akumulátor mám rád od svých 10 let a dodneška se to nezměnilo. Vždycky se na něj rád podívám. ()

tranquill

Námět nemá chybu, škoda, že druhá polovina filmu ztrácí tempo. I tak se jedná o jedno z nejzajímavějších děl stvořených brzy po sametové revoluci. Jako vždy kvalitní výkon Zdeňka Svěráka a Petr Forman rozhodně nezastává. ()

NorseSword24

Zo začiatku ma to nadchlo rovnako ako Betlehemské svetlo. Výprava, dej, réžia, kamera ktorá mi prišla (na to obdobie a na to že to je z Čiech) revolučná. Už len to ako sa ta kamera pohybovala, alebo tie scény z vnútra tela. To všetko ma tak nadchlo, že som tomu chcel okamžite napáliť 5*. Bohužiaľ ma to potom trochu sklamalo. Čakal som že sa to bude veľmi podobať práve Betlehemskému svetlu a že sa tam budú prelínať scény, ktoré sú akoby "skutočné" a scény, ktoré sú len výplodom fantázie. Toto sa vydalo iným smerom a aj keď to stále ma tú tému a hĺbku, tak je to dosť odlišné. Nechcem to odsudzovať len preto, že to nie je podľa mojich predstáv, ale jednoducho by som si to vedel predstaviť lepšie. Musím ešte pochváliť efekty, ktoré boli tiež dosť prekvapujúco dobré. Určite sa mi to radí medzi najlepšie filmy J. Svěráka. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)