Cyberpunk: Edgerunners

• Japonsko サイバーパンクエッジランナーズ

V dystopickém světě prolezlém korupcí a plném kybernetických implantátů se nadaný, ale lehkomyslný kluk z ulice snaží stát žoldákem a renegátem v jednom a žít na hraně. (Netflix)

Mkartaylas56

Parádní animovaný počin, který perfektně přenáší do seriálové podoby atmosféru, témata a vůbec celý fikční svět z herního Cyberpunku a to tak věrně, že jde o jednu z nejlepších seriálových videoherních adaptací. Ovšem i člověk co nehrál, případně jej příliš nebavil Cyberpunk 2077 si Edgerunners za mě dokáže užít, alespoň díky skvělému tempu, dobře napsaným (hlavním) postavám a povedené animaci, jenž ohromí hlavně v akčních scénách. Navíc k tomu v seriálu parádně fungují emoce, díky čemuž si mě tvůrci ještě více zaháčkovali a nakonec i přes místy slabší scénář či menší prokreslení vedlejších charakterů nemám problém Edgerunners označit za skvělý příspěvek do mého už tak oblíbeného světa Cyberpunku a věřím, že tvůrci nezůstanou pouze u jedné série. ()

Kutkey

Originální svět. Sympatické charaktery. Zabíjení hlavních charakterů. Svižné tempo plné akce bez hluchých míst. Propracovaný příběh, který má co vyprávět. Skvělý soundtrack k tomu (Dawid Podsiadlo - Let You Down). Můžu říct, že jen animace by mohla být o trošku lepší, ale jinak vše ostatní funguje na 100% a po dlouhé době, opravdu skvělá animovaná podívaná. ()

darthvader77

Absolutně famózní příběh s tahem na branku, který má přímočarou strukturu, ale zároveň prozkoumává hluboká témata. Animace naprosto dokonalé, charaktery zajímavě vykreslené a ukázka důležitých sociálních problémů nemluvě o tom, že na tak krátký příběh i relativně hluboké lore a tragickou psychologií. Tenhle seriál je jeden z těch, které Vás prostě donutí dokoukat do konce a je neuvěřitelně navýkový s jednou z nejlépe napsaných romancí vůbec a v neposlední řadě dokonalým hořkosladkým finále, které ve vás zanechá hluboký dojem. Upřímně řečeno budu muset po tomhle zase začít koukat na Ghost in the Shell. Začíná se mi stýskat ()

TheDavid

Edgerunners na svém videoherním sourozenci nijak nevisí a jako samostatný seriál funguje obstojně, což je plus. Seriál je kompetentní v budování svého světa a vykreslení svých postav, současně je ovšem ve scénáři poměrně nesoustředěný a ve svých tématech nedůsledný. Nenudil jsem se, ale málokdy mě seriál opravdu nadchl. ()

JosefTomas

U seriálu skloňovaného jakožto konkurenta Arcanu jsem čekal přeci jen trochu větší porci zábavy, než kterou Edgerunners dodávají. Pravda, seriál to u mě neměl od počátku jednoduché, protože obecně cyberprostor nemusím, stejně jako čistokrevné sci-fi a fantasy. O to větší překvapení mi způsobil právě již skloňovaný Arcane, který mi navzdory mé žánrové nechuti dokázal nabídnout neutuchající porci zábavy po celou délku 9 epizod a to přitom operoval se stopáží dvakrát delší, než je tady. Zde navíc minimálně 4 epizody nemá seriál co vyprávět a hodilo by se mu značné přestříhání (co víc, myslím že změna formátu ze seriálu na film by tomu jen a jen prospěla, ale cítím tam obrovský ukazovák od Netflixu, který by se po neuposlechnutí seriálové formy změnil v prostředník), a přestože nejsem v anime žádný začátečník, ba ani znalec, všimnout si kompromisů nízkého rozpočtu není zase tolik těžké. Příběhový základ tam přitom je více než ukázkový a celek měl potenciál, a to i navzdory pro mě nepříliš sympatické hlavní postavě, kde nebýt skvělých vedlejších, asi bych to nevydržel. Jenže když to srovnám právě s Arcanem, či ať neměním formát, Invincible, tak tam jsem se na další díly vyloženě těšil a pauza mezi nimi byla buď osobní (spánek je důležitý), či neovlivnitelná (týdenní uveřejňování epizod). Tady jsem to už chtěl mít za sebou, a i když to dle konce vypadá na další sérii (jako by to v dnešní době šlo jinak, že?), já asi vynechám. ()

Loksian

I přes to, že nemám vůbec žádnou znalost o hře Cyberpunk 2077, tak jsem si tento poměrné krátký výlet do tohoto světa nepříznivé budoucnosti dostatečně užil. Animace je naprosto úžasná a nápaditě barevná. S hudebním doprovodem, který je vcelku výstižný k tématice celé série se jednoduše dokáže držet potřebná atmosféra. Soustředění na hlavní dvojici funguje dobře, nicméně pak vedlejší postavy působí lehce nezajímavě.  9/10 ()

Kimkong

Své fanoušky si to asi najde. Hodně nahoty, hodně krve. Místy skvělá hudba. Svět budoucnosti o který nikdo nestojí. Vše vlastněno korporacemi a běžný lid má bídu. Ale na implantáty se prostředky vždycky najdou. Čím lepší,  tím více člověku dojebou život. Hodně zbesilá akce kde nejdříve pomalu poznáváme postavy a pak se s nimi krvavě loučíme. Hru jsem nehrál. Najdou se ale v rámci seriálů zajímavější díla. ()

the.thomas

Parádní jízda, zkoukl jsem to jedním dechem. Hru jsem nikdy nehrál a vím o ní jen sporadicky. I přes to si mne Cyberpunk: Edgerunners získal po první epizodě. Výborná animace, obstojný příběh, hodně akce tak to mám rád... ()

koza3

Co si budem, tohle je hlavně pro fanoušky Cyberpunk 2077. Kdo zná hru, velice rychle se tady zorientuje a při zvonění telefonu mu naskočí husí kůže. Můžeme tady polemizovat o tom, jak byl Cyberpunk po vydání zbabraný a že se jim to po těch téměř dvou letech podařilo jakž takž dát do kupy. Každopádně jsem jeden z těch (a dle komentářů to vypadá že je nás hodně) co ve hře strávili 100+ hodin a ten svět jim přirostl k srdci. I po těch letech se mi vybavují některé vzpomínky na Night City a těším se na DLC až si to prubnu celé znovu tentokrát už bez bugů. No každopádně seriál tomu vehnal novou krev do žil. Ukazuje nám jednu bandičku Edgerunners, kteří plní různé gigy, po úspěšné akci kalí na kraji dálnice s Santo Domingo. Střet mezi arzenálními megakorporacemi Arasakou a Militechem byla patrná už ve hře a Adam Smasher na konci tomu dodává správný militantní punc. Jak píšou ostatní, škoda, že jsme nepotkali některé známé tváře. Neříkám rovnou V nebo Johnnyho, ale byly tam scény z Afterlife klubu a čekal jsem kdy na nás vybafne Rouge nebo bude některý gig s Jackiem, ale tak není všem spioffům konec a třeba se dočkáme ještě nějaké druhé série. Každopádně pro mě anime prvotina (možná i poslední) a moc jsem si to užil. Chápu proč ten svět toklik lidí zbožňuje, protože v něm můžete cokoliv a odpustí vám to :-) ()

The_soloist

Paradoxně první část, kde bylo akce vyloženě poskromnu mi připadala nejvíc "Cyberpunková". Epizoda měla zajímavé odkazy na hru, což bylo fajn, ale také obsahovala krutou realitu korporátního rasismu a vrcholný kapitalismus v jeho nejtvrdší formě. Divák pak vyloženě soucítil, litoval a trápil se spolu s hlavním hrdinou. Jenže postupem času se ze seriálu začala stávat asijská řežba, kde všechno vybuchuje, všem padaly hlavy a každý vraždil snad vše na obrazovce, což mně jako nejaponci moc nesvědčilo. Nedá se sice tvrdit, že by finále bylo pouze tupou mlátičkou, ale "Cyberpsychoušství" mě v seriálu doslova odpuzovalo. Co bych ovšem ocenil na výbornou byli Netrunneři, jejich pronikání sítěmi bylo kulervoucí.  Verdikt je takový, že bych si druhou sérii s chutí dal, ale jen za podmínky, že by další protagonista nebyl "Cyberpsychouš". Cyberpunk má zajímavý a bohatý svět, který toho má tolik co nabídnout. Například režim vzpomínek a zkoumání konce před smrtí. A pak je tu samozřejmě náš Johnny Silverhand, který chybí vždy a všude. A ne... Adam Smasher to nezachránil! ()

Saljack

Škoda toho anime tím to totálně pohřbili. Vážně by mě zajímalo jestli se to skutečně někomu líbí v dnešní době kdy lze udělat skoro dokonalou animaci. Kdyby ta animace byla lepší, tak to mohl být trhák. ()

Kanee

Na anime nekoukám, nekoukal jsem a asi ani koukat nebudu, ale tahle vyjímka mne krásně překvapila v mnoha směrech. Má to co do sebe, od Cyberpunku 2077 se z toho stal skvělý anime seriál, který se nebojí úmrtí nejedné hlavní postavy. Začátek núďo, první díl jsem měl chuť zabalit ale pak se vše vyjasnilo a už jsem jen pozoroval jak padám do děje. 20-ti minutové díly jsou fajn, nic dlouhého. Super seriál, který si zaslouží vyzkoušení. ()

ScarFace_V8

Tak už jsem taky dohnal rest a podíval se na Hranoběžce... a výsledek? No, na to jak dobře to začalo, se z toho ke konci stala úplně přestřelená magořina, která byla moc i na celý svět Čyperšpuntu. Místy to kombinovalo skvělé a vážně momenty, které následně byly zničeny nesmyslnými dialogy, střihy a šílenou a nepřehlednou akcí. Vlastně tedy to, co na tvorbě typu Anime tak nemám rád. A nechápejte mě špatně - Anime mám rád. Ale tohle si měli prostě šetřit jinam, nikoliv do tohohle světa. Všemi vyzdvihované odkazy na hru jsou zcela bezpředmětné. No co - odehrává se to v Night City, dokonce i ve stejném období - to bych se spíš divil kdyby tam nic nebylo. Takže první půlka seriálu relativně v pořádku. Do sedmého dílu to mělo stále mojí pozornost a chtěl jsem vědět co bude dál. A poslední díly - strašné. Už jsem se těšil až to budu mít za sebou. ()

Scanerior

Cyberpunk jsem po prvním díle, který byl pro mě těžkým zklamáním navzdory názvu epizody, na dlouho dobu zahodil s tím,  že se k němu někdy vrátím a zkusím dokoukat zbytek, když byl takový hit. No a konečně po cca půlroce jsem se vrátil a nakonec jsem byl celkem mile překvapen, jak děj nabere hned od druhého dílu na obrátkách. Ve vřavě přestřelek a bojů tu máme postupně poutavý příběh jednoho kluka, který je relativně na dně a musí se postavit na vlastní nohy, což se mu postupem času opravdu povede, ačkoliv cestou jakéhosi podsvětí. Seriál staví opět a jednou na postavách, které tu drží celý seriál pohromadě. Celkově nakonec opravdu až překvapivě slušné, ačkoliv pro mě pořád se spoustou negativ. Každopádně na rozdíl od první epizody, ta poslední je skvělá a jsem rád, že tomuto krátkému příběhu se dostalo velice povedeného ukončení. ()

dudo24

Hru som nehral. Konečne sa dali zohnať titulky na japonské audio, tak som s oneskorením konečne pozeral. Veľmi so si prial aby sa mi tento seriál páčil. Nebolo to zlé, ale bohužiaľ iba priemerné. Chýbala tomu hĺbka a súvislý príbeh. Najväčší rozvoj postáv a vývoj vzťahov sme mohli vidieť podľa mňa v prvej epizóde, potom sa na to akosi zabudlo. Väčšinu času riešili nejakú aktuálnu zákazku, mimo toho bolo málo interakcií medzi postavami ktoré by ich individuálne alebo spolu posunuli niekam ďalej. Unikali mi tým pádom aj nejaké hlbšie vysvetlenia ich motivácií, nedávalo mi ich správanie úplne zmysel. Toto celé vyústilo do mojej slabej empatie k nim. Najzaujímavejší príbeh, minulosť Lucy, na ktorom kľudne mohli založiť celé dianie v seriály, bol úplne premárnený a prebehnutý epizodicky ako všetko ostatné. Dej v poslednej epizóde mi tiež neprešiel pod kožu, ale zase zmyselnejšia alternatíva zrejme nebola keďže sa nedalo stavať finále bez predošlého budovania. Animácia a dizajn postáv sa mi páčili. Mám ale výhradu, a to, že som necítil atmosféru toho sveta tak ako by som mal alebo chcel. Neviem to úplne identifikovať, ale mám podozrenie, že to bolo kvôli nedostatku pohľadov na väčšiu mierku. Prišlo mi, že všetky scény sa odohrávajú v moc izolovaných priestoroch kde som nemal možnosť plne nasať atmosféru toho mesta. Ale nie som si istý. Zobrazenie brutality a naturálnosti je určite pozitívum, vždy potom seriál alebo film pôsobí viac reálne. Čo treba jednoznačne pochváliť je hudba a špeciálna nebeská pochvala pesničke “I Really Want to Stay at Your House“. Takisto otváračka aj kreditovka boli super ako po audio tak aj po vizuálnej stránke. Škoda teda, že sa celkovo seriál nedotiahol na kvalitu jeho hudby. ()

slashgibson

Najdu sa tam rozne referencie na Cybepunk 2077, zname osoby ako Smasher alebo podniky ako Afterlife. Po skeptickom zaciatku sa mi to zacalo pacit a dopozeral som nakoniec celu seriu, co sa nestava casto. Tesim sa na dalsiu seriu. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

31.12.2022

Další oslavována hra míří do televize

Další oslavována hra míří do televize

29.06.2020

Cuphead, The Last of Us a Cyberpunk 2077. Tři známé herní série, které se v nadcházejících letech dočkají vlastních seriálů. No a čerstvě se k nim přidala ještě čtvrtá. Seriálovou adaptaci totiž… (viac)

Cyberpunk 2077 dostane seriál

Cyberpunk 2077 dostane seriál

26.06.2020

Nadcházející akční RPG Cyberpunk 2077 od tvůrců herního Zaklínače bude mít vlastní seriál. K odhalení došlo při včerejším veřejném streamu o novinkách z chystané hry, která má vyjít letos v listopadu… (viac)