Ešte sa môžeš vrátiť

• Slovensko U-Turn (viac)

Svědomí hazardního hráče Bobbyho Coopera sice není sněhobíle čisté, ale takovou smůlu si přece jen nezasloužil. Za opomenutí dluhu ze hry už přišel o dva prsty a nyní, když si to napříč vyprahlou Arizonou šine do Las Vegas, aby pohledávky vyrovnal, prasknul jeho kabrioletu chladič. Bobby se svým milovaným Fordem Mustang sotva dohrkal do nebližšího městečka jménem Superior. Řetěz absurdních situací poprvé zarachotil ve chvíli, kdy Bobby svěřil svůj vůz krajně podezřelému, leč jedinému automechanikovi ve městě. O pár chvil později se pak seznámil s půvabnou Grace nabitou sexappealem, jako nebe před bouřkou elektřinou. Akceptovat její pozvání k společnému věšení záclon ovšem Bobby neměl. Dívka je totiž ve skutečnosti provdaná žena a její buranský manžel McKenna rozrazil dveře právě ve chvíli, kdy se jeden druhému snažili vycucnout mozek z hlavy. Banální situaci vypointoval skoro podvedený manžel, když dohnal Bobbyho na silnici a nabídl mu 50 000 dolarů za vraždu své krásné manželky. Už ho prý přestala bavit. Bobby je sice gauner, ale není nájemný vrah. Zatím. Během několika hodin totiž přijde o své auto a o všechny peníze, které potřebuje k zaplacení dluhu a záchraně zbývajících prstů. Navíc dostane zajímavý protinávrh. Grace nabídne za vraždu svého manžela daleko vyšší sumu - polovinu toho, co po vraždě najdou v McKennaově trezoru. Jenže Bobby na ženský nikdy neměl štěstí... (oficiálny text distribútora)

zolo23

Tento film sa mi nejako do Stoneovej tvorby nehodil ,ale v pohode. Herecké obsadenie ma veľmi milo prekvapilo. Toľko výborných hercov pokope som už dávno nevidel. Veľmi milá postavička v podobe Joaquina Phoenixa :-) ()

jenik71

Bobby (Sean Penn) má absolutní den blbec. Ještě horší než si vůbec sám uměl představit. A to na počátku veškeré té smůly byla jen prasklá hadička v motoru jeho auta. Od té chvíle se na něj potíže jen hrnou... U-Turn je rozhodně jeden z nejlepších filmů ve kterém Penn hraje a patří k tomu nejzajímavějšímu co Oliver Stone režíroval. Výborný film který oceňuji na 80%. ()

milancecil

Tak tohle je tedy hořce příkladný příběh a v něm skvělý Sean Penn v roli bezvýznamného hazardního hráče, opravdu velkého smolaře, kterému se bohužel s každou přežitou minutou děje stále drsněji připomíná co to vlastně znamená v životě ocitnout se ve špatný moment na špatném místě, když tak cestou přes sluncem rozpálenou Arizonu náhle prasknuvší hadička k chladiči v jeho Fordu Mustang roztočí vír jeho neodvratitelné osobní tragédie, je v něm pevně lapený a stále vtahován do dalších a dalších podivně náhodných situací kupících na sebe jeho již tak dost velké problémy, pomalu, ale stále nepochopitelněji se zaplétá do jakoby zlomyslně nastražených událostí, chcete se zprvu tomu všemu jen smát, trochu mu to trápení z mírné škodolibosti i přejete, ale později vám spíše úsměv zatuhne v křeči, jak se pro něj vše strmě zhoršuje až do absurdně dramatického finále, další skvělé dílo ve filmografii Olivera Stonea, obrazově naprosto excelentní a jedinečně v souladu s pečlivě budovanou atmosférou příběhu, nelze jinak než rozhodně doporučit. ()

voleman

Parádně natočený film o jednom chlápkovi co má fakt smůlu. Kdyby tenhle scénář byl natočen jakkoliv jinak, asi by to byl zcela tuctový film. Oliver Stone ovšem originálním stylem a se zajímavými režisérskými nápady natočil U-turn tak, že mě to jako celek přišlo velmi působivé a zábavné. Sean Penn je jako obvykle vynikající a Thorthona bych opravdu nepoznal. Perfektní kameru a celou vizuální stránku pak doplnuje originální, ale vynikající soundtrack od mistra Morriconeho. 85% ()

solskjaer

Lopezová má dva filmy, kde se na ni dá docela slušně dívat . Prvním je CELA a druhým je právě U-TURN. V tom druhém, musím uznat, i místy zahrála a zahrála dobře. Film je plný zvratů, perfektní kamery, ale hlavně naprosto geniálním hereckým obsazením. ()

sedm.1

Oliver Stone je pro mě osobně hodně problematickým režisérem a jeho tvorbu moc nepobírám.Má sice na kontě dokonalou Četu a výrazný Narozen 4.července,ovšem je autorem třeba i Alexandra Velikého,pro mě tou nejnákladnější ubohostí,co kdy vznikla.S U-Turn je to také těžké a mám pocit,že to dopadlo asi stejně jako u Takových normálních zabijáků,kdy souhlasím s Quentinem Tarantinem,kterého si dovolím volně citovat.Opravdu skvělý scénář a námět,který Oliver Stone totálně posral a udělal z toho jiný film.Já ani Takové normální zabijáky ani U-Turn za vyloženě posrané nepovažuji,ale věřím tomu,že dostat to do rukou někdo jiný,dalo by se z toho vytřískat daleko,daleko více.Oliver Stone prostě tyto filmy neumí točit.Herecké obsazení je sice kvalitní,ale nikdo nijak extra neválí a to k mému obrovskému překvapení ani Sean Penn.Celý tento projekt je zkrátka z mého pohledu dost utopený ve vlastní šťávě a nesedl mi. ()

mohamedsfinger

Nešlo o takovou pecku, jakou jsem čekal, ale v žádném případě jsem se u U-Turn nenudil. A to hlavně díky skvělým hereckým výkonům Seana Penna a Nicka Nolteho. Ale stejně důležitou součástí filmu byly i vedlejší postavy (Thorntonův mechanik a Dvojice zamilovaných mladých buranů Pheonix- Danes). A překvapila i Jennifer Lopez, jejíž výkon nebyl vůbec špatný a navíc jí to opravdu slušelo. Bohužel scénář nebyl z nejlepších, ale to vyrovnává velmi silný konec. ()

ranp

Kdysi jsem viděl část tohoto filmu v TV, ale šlo to docela pozdě, takže jsem před koncem bohužel usnul a říkal jsem si, že to někdy musím dokoukat. No a když jsem to konečně viděl celé, tak z toho byl jeden z nejlepších filmových zážitků poslední doby. Sean Penn tu je klasicky vynikající, ale i další herci byli skvělí, namátkou třeba Thornton v roli automechanika nebo Jon Voight. Tenhle film je podle mě prostě špičkový a velkou měrou ve mně probudil zájem vidět toho od Olivera Stonea co nejvíc. ()

Sdoom

Film, který by klidně mohl být kultem, ale kvůli mizernému scénáři a absenci jakýchkoli zajímavých hlášek jím ani zdaleka není. Nelíbila se mi příliš ani hudba, která mi často vůbec neseděla k dění před kamerou, ani různé prostřihy, které pro mě postrádaly nějaký smysl. Takže bohužel nemůžu dát nic vyššího než 3 hvězdičky, na které film vytáhl hlavně Sean Penn - jako on nedokáže zahrát ztroskotance nikdo jiný. ()

Maynard.

Tak tohle bylo už trochu moc... Totální přeplácanost, která se mísí s naprosto stupidním příběhem. To sem teda od Olivera nečekal. Jednoznačně jeho nejslabší film. Těšil sem se mimo jiné i na Enniovu hudbu, ale i ta byla pohlcena ostatními písněmi, kterých tam bylo zbytečně mnoho. Asi se rejža snažil natočit za každou cenu originální film, který by spíš ocenili fanoušci Roberta Rodrigueze a ne obyčejný filmový fanda. Na druhou stranu, když se na to podíváme film po filmu, tak je jasně patrné, že úroveň Stounových filmů jde od deseti k pěti... Kde sou ty časy, kdy točil kousky jako Četa, JFK, Doors? Víš kde? Ty už sou dávno v perdeli :o) Jediný co se mi jakž takž líbilo na U - Turn, tak svůdná, dajná a vychytralá Jennifer Lopez a úchylný opravář aut B.B.Thornton. Všechno ostatní je jen filmový brak. Brr, tohle je absolutní ztráta času. Takle to celý přeplácat, fůj! Sem si jistej, že teď si dám od Stouna na dlouhou dobu pauzu. ()

vitekpe

Neonoir jak vysitej, krasne natocenej. To se Oliverovi S. povedlo moc dobre. Spusta hereckych hvezd se tady vyradila. Pri kazde dalsi projekci znovu pobavi. Potesila kratka ucast Laurie Metcalf, Julie Hagerty nebo Claire Danes. Ten casting je proste mimoradne vydarenej... P.S.: Jedina zajimava role Jeniifer Lopez. ()

Firebug

Hlavní hvězdou tohoto snímku je Oliver Stone, který z nepříliš nápadité báchorky o chlápkovi chyceném v zapadákově plném vidláků dokázal vykřesat zábavný a osobitý "white-trash thriller". Herecké obsazení v čele se Seanem Pennem je parádní, ale to co předvádí Billy Bob Thornton, to je prostě úplně jinej level (myšleno v dobrým). Kultovka na více zhlédnutí z toho pro mě nebude, ale fajnové 4* to stále jsou. ()

herr_carter

Velice zvláštní až psychiatrická záležitost lidského propletence, aneb kam se až mohou myšlenky dospělého jedince v krizové životní situaci dobelhat - hnus velebnosti !.......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

PALINO

Hneď úvodné zábery ukazujú, že režijný rukopis OLIVERA STONEA bude efektnou záležitosťou a aj vďaka zapadákovskému prostrediu sa mu podarilo vytvoriť vskutku zaujímavú atmosféru. Silnou stránkou filmu je príbeh z pera JOHNA RIDLEYHO, ktorý dokáže prinútiť diváka zaujímať sa o osudy postáv a ešte silnejšou stránkou je herecké obsadenie, z ktorého samozrejme vyniká SEAN PENN v hlavnej úlohe, s ktorým prežívame každú jeho smolnú situáciu a z množstva vynikajúcich vedlajších postáv zaujmú JOAQUIN PHOENIX ako namyslený, blbý a bitkychtivý arizončan a hlavne BILLY BOB THORNTON, ktorý je ako automechanik na nepoznanie a jeho Darrell je poriadnou ukážkou slizkej sviňe strúhajúcej nezabudnuteľné výrazy tváre, takže okrem postavy SEANA PENNA mu máme občas chuť vraziť aj my. ()

Michelle75

Úlet jak se patří. Sean Penn se dostane do městečka, kde nikdo není zdaleka normální. A rochní se v tom skvěle. Ke konci jsem si říkala, že to zřejmě ani žádný konec mít nebude a po pěti minutách to vážně tak nějak bylo. Na tomhle filmu bych měla vyzvednout hlavně herecké výkony, protože nejen hlavní hrdinové, ale i ti epizodní tady předvádějí výbornou práci a už proto stojí tahle podívaná za to A TO HODNĚ! Dávám 4,5*. ()

korndaddy

Tomu říkám pech. Když se má něco posrat, tak pořádně a všechno. Za to může ta černá kočka. Příběh nijak extra originální není, ale režie, herecké výkony (mimochodem první film kde se mi líbí J.Lopez ), kamera, ty zvláštní prostřihy, k tomu hudba vytvářející onu pošahanou atmosféru celého filmu, tak to zaslouží velikou pochvalu. ()

Mistickzz

Ide o čudný film, ale Sean Penn úkazal ako sa má hrať, Thornton s Voightom ako sa maskovať, Lopez ukázala ladné krivky a Stone to, že aj zlé scenáre sa dajú dobre a kvalitne natočiť. A tá kamera a zachytávanie detailov, no paráda. 76% ()

bruceman7

Skvělá atmosféra příšerného bláznivého vyschlého maloměsta kdesi v Arizoně, stejně tak vynikající řetězec eskalujích událostí, dobří herci.. a závěr. Trochu na způsob Volného pádu. 9/10 SPOiLER! Zařve podle vás Bobby v tom autě v předposledních záběrech nebo ne? Pište do pošty :-) ()