Keď nováčik Taylor dorazí do pekla vietnamskej vojny, veľmi rýchlo zistí, že príslušníci jeho čaty nebojujú len proti príslušníkom Vietkongu, ale aj medzi sebou. Na jednej strane stojí nekompromisný a brutálny seržant Barnes, na druhej seržant Elias, ktorý sa napriek podmienkam, ktoré ho obklopujú, snaží uchovať si aspoň zvyšky ľudskosti. Taylorovi sa viac pozdáva Elias, spory však už čoskoro začnú nadobúdať nebezpečnú intenzitu...Oliver Stone vo svojom filme, ktorý bolo ocenený štyrmi Oscarmi, zúročil vlastné skúsenosti z vojny vo Vietname, v ktorej sám bojoval. (STV)

HennessyVSOP

Kvalitně zpracované prostředí války, ale k dokonalosti tomu chybělo pár detailů. Kamera by si občas zasloužila lepší vedení, Charlie Sheen je na můj vkus až příliš ukecanej a hudba stojí objektivně za prd. Jinak se ale jedná přesně o film, který byste čekali pod pojmem realistické ztvárnění vietnamské války. Žádná propaganda a idealizace, ale bohužel tvrdá realita. ()

Kozlowski8

Nesmírně působivé a realistické představení války ve Vietnamu a skvěle rozpracovaná charakteristika hlavních hrdinů. Oliver Stone dokázal vietnamské peklo, kterým sám prošel, přiblížit divákovi způsobem, který ho na dvě hodiny zcela vtáhl do džungle - mezi Barnse, Eliase, Chrise, Juniora a ostatní - do jejich pocitů a do atmosféry všudypřítomného nebezpečí, nejistoty a napětí a přitom si vychutnával mimořádné herecké výkony, výbornou práci kameramana a úžasnou hudbu Georgese Delerua. 95%. ()

Fender

Velmi silný a autentický snímek o tom, jak dokáže válečný konflikt změnit člověka a jeho konání a jak na válečném poli mnohdy neexistuje žádná spravedlnost, vždy to odnesou hlavně civilisté. ()

JokerBaby

Veľmi dobrý vojnový film. Veľa hercov na ňom urobilo karieru. Možno Vám mnohým ušlo, že jeden z nich bol a sympatický pirát z Karibiku JOHNY DEPP. ()

Taarg

Až neuvěřitelně sugestivní snímek, i na svou dobu prakticky bez zbytečného násilí, který vás naprosto pohltí. A uvidíte všechny nejlepší herce své doby na jednom místě! ()

Kosi..

"Adagio for Strings" od Samuela Barbera je skvělá skladba, ale použít ji osmnáctkrát v jednom filmu? To už je umění, který mě patrně přesahuje :) ()

F2003F

Celé to na mňa pôsobilo veľmi umelo. Herecké výkony o ničom až na výborného Dafoeho. Nefunknčnosť všetkého v lákavom obale, zámeru väčšiny jednotlivých scén som rozumel aj keď sa ma absolútne nedotkli. Platoon obsahuje veľa dôležito rušivých elementov (Sheen) s hrou na city, pričom ide pri vojnovom žánri očakávanú vlastnosť, no natočenú bez vyššej integrity pôsobiac že ide len o ňu. ()

PTuranyi

Vynikajúci vojnový film s prostým príbehom prežitia vo vojnovom pekle. Na rozdiel od Apokalypsy nehrá na mysteriózne alegórie ani na satirickú strunu, ale zameriava sa na osobné prežívanie vojnových podmienok a súboj dobra so zlom, ktorý sa odohráva v každom človeku. Produkcia je perfektná, takže aj keď sa netlačí na atmosféru za každú cenu, dokáže vtiahnuť do deja a vytvoriť napätie. Herci sú výborní a Charlie Sheen, zhodou okolností syn Martina Sheena, predstaviteľa hlavného hrdinu z Apokalypsy, hrá veľmi dobre. Za zmienku stojí ešte Willem Dafoe, ktorého finálna scéna sa vďaka svojej emblematickosti dostala na filmové plagáty. 90% ()

Xylobalsam

Velmi realisticky udelany snimek, ktery vam priblizi to, jak se vojaci citili. Byly velke diskuze ohledne drsnejsich scen, ale je velmi dobre, ze ve filmu jsou. ()

kometaks

Vietnamská válka bez příkras a tak jak jsem si ji vždy představoval. Je poznat, že Oliver Stone si Vietnamem skutečně prošel. Scéna ve vesnici je skutečně sugestivní a ukazuje, že i z klaďasů (včetně Sheena) se ve válce na okamžik můžou stát zvířata. Herci byly všichni skvělí a Berenger s Dafoem si Oskary zaslouží. Celé dílo doprovází překrásná a dojemná hudba... Film nemůžu srovnávat s Olověnou vestou či Apokalypsou, protože každý snímek se na válku dívá z trochu jiného pohledu. Četu jsem shlédl asi po páté a určitě ne naposled. ()

Kvico

nezmyselnosť vojny nám tu Oliver Stone servíruje v jej plnej "kráse", zobrazenej cez ľudské utrpenie, strach, beznádej, odpor, hnus ktoré cíti Stone a dáva nám ich možnosť spoznať. ukazuje prehodnotenie hodnôt cez postavu Ch. Sheena a jeho ideálov a napokon skutočnej reality čím v skutočnosti vojna je. výborný film ako celok ktorý vás dostane svojím fantastickým zvukom a kamerou ktorou sa Stonou prerýva vietnamskou džungľou a vďaka ktorej priam na vlastnej koži môže človek cítiť útrapy vojakov v tomto vojnovou konflikte. Sheen ktorý ma prvý krát presvedčil že skutočne vie hrať a takú nenávisť akú vo mne vyvolal Berenger stvárnením svojej postavy som už dlho nezažil. najlepší vojnový film ()

fero_lašák

Realistické drama o vietnamu (režisér se inspiruje vlastní zkušeností z bojů), ukazuje vlivy války na psychiku a změny osobnosti vojáků. Celkem masakr - výbuchy, krev, řev, ohořeliny, násilí, ... Kdyby to byl jediný film o vietnamu a válce, tak 100%, ale protože neni, tak 80. ()

Alister

Válka ve Vietnamu-zelené peklo. Reziser Oliver Stone strili ostrými do vlastních řad a prinasi tak divaku zajimavý a pravdepodobně mnohem realistictejsi pohled nez ostatni filmari zabyvajici se stejným tematem. Nestavi film do role "hodných" američanů bojujicich proti zákeřným pololidem, tak jako mnozí před ním i po něm( Zachrante vojina Ryana, kde jsou osklivý nelidští Němci proti lidem-Američanum), ale zameřuje se na konflikt uvnitř Amerického tábora-konkretne jedné bojové čety, ve které dochází ke konfliktu o vůdčí roli. Ke konfliktu dvou rozdílých mužů, z nichž jeden válčí s lidskou tváří a ten druhý ji naopak postrádá. V gradaci děje dochází k několika válečným zločinům( právě zde nastavuje Oliver Stone kritické zrcadlo "svým" řadám). Toto vše sleduje nově příchozí rekrut Chris Taylor(Martin Scheen), který se snaží zachovat zdravý rozum před šílenostmi války. Vcelku se mu to daří. Musí však být na konci filmu připraven vykonat mstu na vrahovi svého ideálu a tím si definitivně zachovat lidskou tvář. ()